CHP VEKİL ADAY ADAYI DARIYERLİ: “GENÇLERİN HAYAT KAYGISI BİTECEK!”

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili Aday Adayı Faruk Darıyerli, gençlerin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 18-30 yaş aralığındaki gençlerin hayat kaygısı yaşadığının altını çizen Darıyerli: “Gençler umutsuz, gençler ülkemizden gitmiyor, resmen kaçıyor” dedi.

CHP VEKİL ADAY ADAYI DARIYERLİ: “GENÇLERİN HAYAT KAYGISI BİTECEK!”
30.01.2023 - 17:01
Güncelleme 30.01.2023 - 17:02
Haber Merkezi
1

   Cumhuriyet Halk Partisi Düzce Milletvekili Aday Adayı Darıyerli, ülkemizdeki gençlerin sorunlarına değindi. 

   Birçok gencin hayat kaygısı taşıdığını ifade eden Darıyerli, gençlerin yurt dışına kendilerine daha iyi bir gelecek kurmak için gittiklerini söyledi.

   Darıyerli, “Üniversite mezunları işsiz kaldı. Gençler istediği mesleği okuyamaz ve iş bulamaz hâle geldi. Gençlerimizde gelecek kaygısı var. Yaratıcı olamıyorlar, verimli bir alan oluşturamıyorlar, sosyal aktivite ile ruhlarını dinlendiremiyorlar, hayal kuramıyorlar. Bu yüzden yurt dışına gitmiyor adeta kaçıyorlar. Neden yurtdışı çünkü güven var, huzur var, adalet var ve mutlu olacakları kadar da ücret var” şeklinde konuştu.

"BAMBAŞKA BİR ÜLKE OLACAĞIZ"

   Üniversite ve KPSS sorularının çalındığını ifade eden Darıyerli, şunları söyledi; “Sınavda 95 alan geçlerimizi sözlüde elediler kendi istediklerini işe soktular. Genç öğretmenlerimizi ve mezunlarımızı atamadılar.  Ama söz veriyoruz. 14 Mayıs'tan sonra bu zulüm bitecek. Türkiye bambaşka bir ülke olacak. Gençlerin hayat kaygısına kapılmadığı bir dönem başlayacak. Az kaldı sabır. Geliyor gelmekte olan. Birlikte başaracağız.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    30.01.2023 21:21

    Recep Tayyip Erdoğan : "Baktılar kendileri masadan aday çıkartamıyorlar, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar." ADAM SEÇİLECEK