Düzce’ye yine üvey evlat muamelesi!

  • 3.07.2021

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya’ya Şehir Hastanesi müjdesi verirken, bir çok branşta doktor sıkıntısı çeken, kanser hastalarının tedavisi için bir radyoterapi merkezi bile olmayan Düzce, seyretmeye devam ediyor.

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Sakarya'da toplu açılış törenine katıldı.

   Burada bir çok konuda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok yakında' diyerek bir de Sakaryalılar’a müjde verdi.

   Erdoğan; “Size bir müjde daha veriyorum. İnşallah çok yakında Sakarya'mıza da 1000 yataklı şehir hastanesini kazandırıyoruz. Bu şehir hastanemizle birlikte artık Sakaryalı kardeşim, civardaki illere gitmeyecek. Tüm problemler burada çözülecek” ifadelerini kullandı.

DÜZCE YİNE SADECE SEYREDİYOR!

   Düzce’nin Cumhur İttifakından 3 Milletvekili olduğu halde, bir çok konudaki eksiklerimiz ne yazık ki hala devam ediyor.

   Özellikle sağlık sektöründe doktor açıklarımız devam ederken ve ayrıca kanser hastalarının radyoterapi tedavisi için her gün Sakarya ve Kocaeli illerine taşındıkları defalarca gündeme gelmesine rağmen, bu konularda sessizliğini koruyan Cumhur İttifakı Milletvekilleri, Sakarya iline verilen müjdeyi de sadece seyretmekle yetiniyor.

   Öte yandan, sağlık sektörü olarak hem fiziksel ve hem de kadro açısından oldukça dolu bir il olan Sakarya’ya bir de “Sakaryalılar artık civar illere gitmeyecek” ifadesinin kullanılması da oldukça ilginç.

KEŞİR, ÇAKIR VE YILMAZ

   Evet… Cumhur İttifakından 3 vekilimiz var..

   Ayşe Keşir, Fahri Çakır ve Ümit Yılmaz.

   Üstelik Ayşe Keşir aynı zamanda bir de AK parti Kadın Kolları Genel Başkanı. Yani Cumhurbaşkanına rahatlıkla ulaşabilecek bir isim.

   Fahri Çakır zaten hiç ortalıkta görünmüyor.

   “Düzceliler’in ümidi” diye yola çıkan MHP Milletvekili Ümit Yılmaz ise partisinin konumundan ötürü ne yazık ki mecliste kürsü konuşmalarından öte geçemedi.  

DÜZCE’NİN KADERİ Mİ BU?

   Devlet Hastanemizin fiziksel durumu yetersizken, bir çok doktor açığımız varken ve gelen doktorları elimizde tutmak açısından hiçbir çözüm bulamazken, radyoterapi merkezi eksikliği günlerce Düzce gündemindeyken, vekillerimizin bu denli sessiz olmasına “Düzcemiz’in kaderi mi bu?” demekten kendimizi alamıyoruz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar