BAŞKANLIKTAN VEKİLLİĞE

  • 22.03.2023

   Belediye başkanlığı döneminde kendisini “Gezen tilkiye” benzetmişti. “Düzce’de oturan bir aslan olacağıma, bütün dünyayı gezen bir tilki olurum daha iyi” demeye götürüyordu!

   2014’ün Haziran ayıydı, Dubrovnik gezisinden yeni dönmüştü. Çin’e ve ardından Afrika’ya da, Amerika’ya da gideceğini söylüyordu…

   “Gezen tilki, gezmekten zaman kalırsa edindiği bilgileri Düzce’ye aktaracak!..” diye yazmıştım o zaman!.

   “Eleştiriyorlar diye de gezmekten vazgeçecek değilim” diye karşılık verdi.

    Yazılarımda durmadan eleştirdim, çünkü Sayın Mehmet Keleş’in yurt dışı gezilerinden Düzce sadece koca bir sıfır kazanmıştır.

   Öte yandan,  Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Düzce’ye yardım edebilmek için Belediye’den proje bekliyordu. Turistik gezi değil!

   Başkanlar değiştikçe kıyaslama imkanımız oluyor tabi.. Ve bakıyoruz ki şimdiki Belediye Başkanımız Sayın Faruk Özlü birçok pazar da dahil neredeyse yılın her günü makamında çalışıyor. Ya da sahada bu şehirle ilgileniyor.

   “Hiç değilse başımızda şehrimize sahip çıkacak bir otoritemiz var…” diye güven duyuyoruz!.. Hatta gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki Özlü şimdiye kadarki başkanların en iyisi.. Tecrübelerimiz olmasaydı bunun önemini anlamayabilirdik. Hatta farkına bile varmazdık.

*

   Şimdi Mehmet bey, sayın Mehmet Keleş Düzce milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu. Aday olursa belki de TBMM’de Düzce’yi temsil edecek.

   Hayırlı olsun… Bakarsınız vekillik, (hareketli mizacı sayesinde) Belediye Başkanlığı’ndan daha çok yakışır.

   Ramazan ayımız kutlu olsun.

   Saygılarımla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.