Türk Medyası hipnoz altında!

  • 9.03.2022

   Kadınları ve çocukları alıyorlar. Babalara, kocalara yasak koyuyorlar.

   Aileleri parçalıyorlar ki misafirlik uzun sürmesin. Gelenler Ukrayna’ya geri dönmek zorunda kalsınlar. İltica miltica edemesinler.  

   Avrupa Birliği’nin, insanlığı kendi menfaatlerinin sınırında bitiyor.  

   Diyeceksiniz ki:  18-60 yaş erkeklere, yurt dışı yasağını Ukrayna’nın kendisi koydu. Erkekler ülke dışına çıkamıyorlar, çünkü vatanları için savaşacaklar!..

   Kusura bakmayın ama bu kadar saf olmamıza da gerek yok!..

   Amerika güdümündeki batı medyasının kadın ve çocuklar üzerinden yarattığı bir algı var. Bu algıya kapılan Türk medyasının ise oldukça bilinçsiz yayınları oluyor. Uyandıklarında da Türk kamuoyunu aydınlatmakta geç kalmış oluyorlar.            

“SİLAHLAR HİÇ SUSMASIN” İSTENİYOR !

   Profesyonel maaşlı Rus ordusu, “Ukrayna’ya hakim olmak için bombalıyor”..  Şüphesiz  bunu biliyorsun!  Ama o zaman şunu da bileceksin: 

   Amerika ve AB’liler “Rus bombardımanı yıllarca devam etsin” diye erkekleri ülkeye hapsedip silahlandırıyor. Hesapları: Rus ekonomisi, Ukrayna ile savaşarak tükensin! Batının amacı bu! Ukrayna’nın veya dünyanın geri kalanının yıkımı umurlarında değil.    

   Putin, şehirlerde taş üstünde taş bırakmayacak kadar etkili silahlarını henüz kullanmadı.  Buna karşılık eli silah tutmamış genç - yaşlı sivil erkekleri siper çuvalı olarak mı kullanacak Ukrayna ordusu!

   İradelerini serbest bıraksan ülkenin yarısı bombalanıp yok olmaktansa Rusya yanlısı bir yönetim gelmesine dünden razı gelecek. Zaten halkın yarısının Rus akrabalarından yana olduğu söyleniyor...     

ZAM BİZİ KORKUTUR ONLARI DEĞİL.

    Dünyanın iki emperyalisti ABD ve İngiltere, diğer emperyalist Rusya’nın petrol satışını engelledi. Ve bu sayede akaryakıt fiyatı iki katına çıkacak.

   Hali-vakti yerinde Amerika ve Avrupalı  için sorun değil!.. Halklarının çoğu dakik çalışan toplu taşıma araçlarını kullanıyor.  Benzin fiyatı ise maaşlarının yüzde 1’i idi. Şimdi yüzde 2’si olacak!.. Çerez parası… Zaten petrol fiyatının artmasından değil, akaryakıt istasyonlarının boşalmasından korkuyorlar. 

   Dünyanın geri kalanında ise toplu taşıma zaten koyun istifiydi,  şimdi  otobüslerin, trenlerin tepesinde işe gelip gidecek bu millet! 

DOST BATININ (!) ELİNİ DAHA GÖRMEDİK!

   Savaş nedeniyle Avrupa’ya gidemeyen 10- 15 milyon Rus turistin Türkiye gelme ihtimali var. Pandemi nedeni ile can çekişen turizmciler mutlaka bunu hesaba katıyorlardır. Hatta çok iyimser olanlar “Oteller yetmeyecek, millet tatil için gelecek Ruslara evlerini açacak” diyor. 

   Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ile Ruble ve altın ÜZERİNDEN ticaret kanallarının açılması, ekonomimize fayda sağlayabilir. Bu güne kadar Avrupa’dan alınan malları Türkiye’den tedarik edebilirler.

   Öte yandan Rus Dış İşleri Bakanı’nın (şimdiye kadar özellikle hiç telaffuz edilmeyen) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin adını bir kaç kez zikretmesi dikkat çekici. Bu tavır, Akdeniz’de oyunun kurallarını Türkiye lehine değiştirebilecek bir gelişmenin sinyali olabilir...     

   Tabii dost ve müttefik(!) batı önümüze (YENİ BİR) yaptırım dayatması koymazsa.

   Biz boğazlarda MONTRÖ kartımızı açtık.  Putin ile görüşmemizde altın ve ruble kartlarımızı da gösterdik. Bakalım ABD ve AB’li dostlarımızın(!) elinde ne var?              

   Saygılarımla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.