Cephede tiyatronun sonu baskılı taharet bezi!

  • 4.03.2022

   ÜSKÜBÜ’nün 2 bin 200 yıl önceki antik tiyatrosunda hayvanların ve hatta kölelerin ölesiye dövüştürüldüğü kanlı oyunlar anlatılır.

   O zamanlar çok modadır.  İnsanlık böyle vahşi oyunları izlemekten her zaman heyecan duymaktadır...  21. Yüzyıldayız ve yine kavgaları, savaşları medyadan canlı canlı seyretmekteyiz.           

   O kadar aşina olduk ki ben dahil herkes savaş uzmanı ve stratejist kesildi.

   İşin garibi asıl bilgili olması gerekenler de fazla düşünmeden fikir yürütmekteler. Daha iki gün öncesine kadar koca koca bazı emekli generaller TV ekranlarında şöyle tartışıyordu:

   Ukrayna’yı işgal eden Rus askerleri şehirleri ele geçirmek için neyi bekliyor?  Yok efendim konvoylar neden durdu? Yakıtları mı bitti, askerlerin kumanyası mı kalmadı? 

   Koca bir orduyu hareket ettiren bir süper askeri güç,  yanlarında yakıt tankerlerini ve yiyecek içecek ikmalini mi getirmeden yola çıkacaktı yani… Size kalsa öyle tedbirsiz bir operasyon mu yapardınız yoksa!.. Karavanla yolculuğa çıkan gezginler bile böyle bir hataya düşmez.

   Komikliği Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’ye bırakın! Mesleği bu.  Zaten ne olduğu belirsiz yabancı savaşçıları Ukrayna’ya dolduracağını açıkladı bile.. 16 bin gönüllü savaşçı gelmiş de Ukrayna’yı kurtaracaklarmış. . Zelenski, bütün emperyalistleri gülmekten öldürmeyi mi planlıyor acaba!

   Şimdi de nükleer santral vuruldu.  Neden vuruldu? Nasıl vuruldu?.. Asıl gerçeği bilen var mı?  Rus askerinin hatası mı?. Kontrolsüz gönüllü savaşçıların yarattığı kaotik çatışma ortamı yüzünden mi?... Yoksa yeni bir Amerikan provokasyonu mu?  Çünkü öyle bir ortama doğru gidiliyor ki “Kimin eli kimin cebinde belli değil!”

   Aynı Obama’nın Suriye’de Esad ile barış görüşmesi yapmak yerine İŞİD’e yol vermesi gibi bir durum ortaya kondu yine.

   Tabi bu oyun(!) askerini asla savaşa sürmeyecek olan BATILI ülkelerin eseri aslında. Zelenski sadece “sahnelenen oyundaki baş aktör“..  Ukrayna’nın yerle bir olması kimsenin umurunda değil!..  ABD ve AB için önemli olan Rusya’nın zarara sokulması.

   Peki neden Rusya zarar etmeli:  Dünya düzenini değiştirmek istediği için! 

   Açıkgöz Putin, açgözlü batılı emperyalistlerin (banka sistemleri ve dolar üzerinden) yaptırımlar yolu ile dünya ticaretinde kurduğu imparatorluğu yıkmaya çalışıyor. Çünkü Çin ile birlikte ikinci bir başka alternatif imparatorluk düzeni kurmayı planlıyor.        

   Batılı ülkeler, işte bu nedenle Rusya’nın ekonomisini çökertmeye uğraşıyor; mevcut düzenin tekerine çomak sokamayacak güçsüz bir ülke haline sokmaya çalışıyor.

   Putin şu an Ukrayna topraklarını ele geçirdi.  Fakat askeri ve siyasi yönetimi de bir an önce kontrolüne alamaz ise ne olacak? Bunu düşünmek lazım:

   Ukrayna’da iç çatışma 10-20 yıl devam edecek. Şehirler mutlak yıkıma uğrayacak. Yani alt yapıları (elektrik, su, iletişim, doğalgaz hatları, okullar, hastaneler ve köprüler) yok edilecek. Tabi bu arada Rusya’daki muhalifler Putin’i devirmez ise. 

   Sonuç cephede yine kanlı bir tiyatro sahneleniyor.. İnsanlık da avucunun içindeki medyadan bu senaryoyu canlı canlı izliyor.. 2 bin yıl önce antik tiyatrolardaki vahşeti seyrettiği gibi!..        

   Kağıdın hammadde kaynağı Ukrayna… Petrol ve doğalgaz fiyatları da Rusya sayesinde uçuşa geçti.

   Peki Türkiye’nin hali?..

   Ne olacağımız belli; marketlerimizde tuvalet kağıdı yerine taharet bezleri satılır, anneler tek seferlik  pahalı çocuk bezinden vazgeçip kumaşlara döner.. Seyahat edenler ortak araç kullanır. Doğalgaz yerine de tezek yakarız. Yani 40-50 yıl önceye dönebilir miyiz?

   Taharet bezlerinin üzerinde Amerika’nın, Avrupa’nın ve Rusya’nın simgelerini görürsek şaşırmayın artık!..   

   Saygılarımla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.