Vicdan!..

  • 18.12.2021

   ROTASI hiç şaşmadı, çünkü her zaman kalbindeki sese kulak verdi.

   Doğru bildiğinden taviz vermedi. Önüne serilen her tür imkana rağmen inatla yolunda direndi.

   Sermayesi yürektendi, yazdıkları da Düzce’nin gerçekleriydi.        

   12 yıl önce bu günlerde kurulan BurasıDüzce gazetesi basın serüvenine yükselerek devam ediyor. Ve o zamandan bu yana,  doğruyu - yanlışı kamuoyunun teyit edebileceği eşsiz bir imkan oldu. 

   Kurucusu ve yayın yönetmeni Fatih Melih Maradit ve Kemal Yalçın Can’ı herkes sevdi.  Dostu, hatta düşmanı da.. Çünkü onlar Düzce’nin gönlündeki sağduyu oldular.  

***

   İlimizin halen aktif siyasete devam eden en tecrübeli ismidir Fethi Sönmez.  Bakın ne diyor: 

   “Burasıdüzce'nin bir kökeni var. O da Düzce Postası'ndan geliyor; Düzce'nin en köklü yayın organı. Yıllardır, zaman zaman fikir ayrılıkları olsa da Düzce Postası hür gazetecilik, satın alınamayan gazetecilik çizgisini yakalamış ve yaşatmıştır…

   Vatandaşın gözünde de "Düzce Postası ne diyor?" sorusu vardı. Bir de Bedrettin Maradit ve sonradan Aydın Maradit'in yazdıkları köşelere oturan, köklü köşe yazıları vardı.

   Burasıdüzce de aynı ekolde gidiyor…O kültür,  “hacmi fazla olanlardan daha fazla” aydınlık verir.  Burasıdüzce'ye, o ekolü, o çizgiyi taşıdığı için en büyük gazetelerden birisi diyorum. Çünkü kuvvetli bir mirasın üzerinde oturuyor. Kuvvetli bir geçmişi var.. Bütün gazetecilere okuldur. Siyasilere, vatandaşa da öğreticidir…”

   Bunlar Fethi Sönmez’in sözleri. 

*

   Belediye Başkanımız Faruk Özlü de  mesajında önemli bir konuya parmak pastı.  Özlü “İlimiz sorunlarının çözümü ve milletin sesini manşetlere taşıma amacıyla yayın hayatına başladı” dedi.

   Evet, Burası Düzce gazetesi her sayısında milletin nabzını manşete taşıdı.   

*

    Aşağıdaki tespitler ise İyi Parti il Başkanı Yunus Özay Er’e ait.

   “Ailenizin Düzce basınına katkıları çok eski. Rahmetli Bedrettin Maradit'in ve Aydın Maradit'in Düzce basınına katkıları göz önüne alınınca 12 yılda yakaladığınız ivmeye ve başarıya şaşırmamak lazım. Benim Düzce'de gördüğüm, işini ilkeli yapan, belli bir duruşu olan, gazeteciliği gazetecilik gibi yapan, en baştaki basın mensuplarındansınız"…Sizinle çalışmak, bir il başkanı olarak benim için büyük bir keyif. Olumlu yazarken de olumsuz yazarken de keyif alıyorum…”

*

   CHP il Başkanı Semih Çemşit, “Düzce’ye apayrı bir renk getirdiniz” diyor. 

   Rektör Nigar Demircan Çakar, Burası Düzce’nin şehrin gelişmesine önemli katkılar sağladığından bahsediyor.

   Belediye Meclis üyesi Ender Çakar, habercilik anlayışı ve olaylara bakış açısı ile farkını her zaman ortaya koyduğunu söylüyor.

   Vali Cevdet Atay da, doğru ve tarafsız olduğunu açıklamış mesajında…

*

   Bu sözleri sıradan kutlama mesajlarından farklı kılan, hepsinin gerçek olması . Nezaketen söylenmiş sözler de dahil, hepsi Burasıdüzce gerçeğini anlatıyor.

   Çünkü Burası Düzce, Düzce’nin vicdanıdır.

   Düzce vicdanının sesine kulak vermeli..

   Saygılarımla. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar