İKİ GÖMLEKLİLER!

 • 4.11.2021
 • (3)

   Önceleri lastik yakma vardı.

   Eski Düzce’de, D-100’ün (E-5) olduğu dönemlerde.

   Yolda ezilen bir yaya olduğu zaman genellikle lastiği ilk tutuşturanlar basın muhabirleriydi.

   Haberi de onlar yayar, ortalığı daha çok alevlendirirlerdi.

   Lastik yandı mı,  yol trafiğe kapanmış oluyordu!..  Acılı insanlar orada bekleşirken Kaymakam gelir, halka üst geçit sözü verip (sözde) yatıştırırdı.

   “Sözde yatıştırırdı” çünkü aslında halk zaten pek de tepkisizdi. Lastik bu arada yanıp kül olduğu için yol trafiğe açılmış oluyordu zaten!

   Kazada canı yanan acılı aileler dertleriyle ortada kalırdı.

   Yol tekrar trafiğe açıldığı için verdiği sözleri daha o anda unutan idari, mülki erkan ise kendilerini görevi tamamlamış kabul ederdi.

   Çaresizce taziyeleri kabul eden insanların,  yapacak başka da bir şeyleri yoktu zaten. Çünkü bir eyleme kalkışsalar arkalarında kimse kalmayacaktır.

   (Söz meclisten dışarı) toplumun ileri gelenleri normalde tepkisizdir. Ancak kişisel menfaatleri zedelendi mi harekete geçerler!. Ancak kendilerini yine ortaya çıkarmazlar. Kışkırtır, azmettirir ve geride seyrederler.

   Yanlarında her zaman iki gömlek taşırlar. Gömleklerinden biri sizin renklerinizi, diğeri karşınızdakilerin renklerini taşır.

    Bu bakımdan sizi “Aslansın, kaplansın” diye sahaya sürenlere dikkat edinkarşınıza ilk dikilecek kişiler arasında yine onları görebilirsiniz.

   Saygılarımla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Haddini bilmez
  Haddini bilmez
  9.11.2021 19:38

  Bu Düzce eski Düzce baronlarına hadlerini bildirir

 • Tatar Ramazan
  Tatar Ramazan
  7.11.2021 20:17

  Belediye mezarlığı ne çakallarla, kendini kurnaz sananlarla vs.. dolu... Ama kendi çıkarı için başkalarının çıkarlarına maşa olan saflarda az değil....

 • Murat
  Murat
  4.11.2021 15:07

  Siyasi arenada bir beklenti var, devran değişecek ve iktidar dünün muhalefetine tevzii edilecek ya, kafasında fırsatı ganimete çevirmek isteyenler şimdiden hesaplar yapmaya başladılar bile. Düne kadar kafaları kuma gömülmüş olanları şimdi daha sık toplumun içinde görüyoruz.artık maşa kullanmaya lüzum kalmadı ..