SÖNMEZ; “Sadece polisiye önlemlerle giderilemeyecek sorunlarla karşı karşıyayız”

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez son günlerde Düzce’de yaşanan asayiş olaylarıyla ilgili konuştu.

SÖNMEZ; “Sadece polisiye önlemlerle giderilemeyecek sorunlarla karşı karşıyayız”
14.06.2023 - 12:30
Özel Haber

   Vatan partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, son günlerde Düzce’de yaşanan asayiş olaylarıyla ilgili Gazete burasıdüzce’ye konuştu.

“VALİMİZDEN SES YOK”

    “Çilimli'de bir baba uyuşturucu bağımlısı oğlunu öldürdü veya zorunda kaldı” diyen Sönmez, “22 yaşında. Ne büyük bir acı. Sayın valimize 06.09.2022 tarihinde 'Uyuşturucuya karşı topyekun mücadele' durum ve çözüm önerileri dosyası sunduk. Kendileri yoktu koruma müdürü aldı. Halen daha valimizden ses yok. Bunu basına vermedim. İlk size veriyorum” dedi.

“BÜYÜK OLASILIKLA ÖMER KUBİLAY’A DA SALDIRANLARDA DA UYUŞTURUCUYA RASTLARIZ”

   “Yine o tarihlerde YEDAM ın önünde uyuşturucuya karşı topyekün mücadele çağrısında bulunan basın açıklaması yaptık, siz de yayınladınız” diyerek sözlerine devam eden Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, “Sayın valimizden yine ses yok. Araştırın büyük olasılık Sayın Ömer Kubilay’a da saldıranlarda da uyuşturucuya rastlarız. Son söz; sorunların çözümünde Ankara’dan alınacak önlemler var. Düzce’de de alınacak önlemler var. Sadece polisiye önlemlerle giderilemeyecek sorunlarla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

İŞTE VALİLİĞE VERİLEN DİLEKÇE

   Sönmez’in 6 Eylül 2022 tarihinde Düzce Valisi Cevdet Atay’a hitaben verdiği dilekçe şöyle;

“Düzce Valisi Sayın Cevdet Atay’a

   06.09.2022

    Sayın Valimiz,                                                          

    Uyuşturucuya karşı topyekûn mücadele ile ilgili önerilerimizi sizlere sunuyoruz. Değerlendirmenizi umar, ilimize ve ülkemize faydalar getirmesini dileriz.

   Son yıllarda uyuşturucu kullanımı gençlerimiz arasında hızla çoğalmaktadır. Kimi aileler olayı gizlemekte veya ne yapacağını bilememektedir. Güvenlik güçlerimiz ellerinden gelen mücadeleyi başarılı bir biçimde sürdürmektedir; ancak yangın devam etmektedir.

   Başta ABD olmak üzere emperyalist ülkeler, silahla esir alamadıkları millî devletleri; halkını, özellikle de gençlerini yozlaşmış kültürel saldırıyla zehirleyerek içeriden kuşatma ve zayıflatma planları içindedir. Ailesine, milletine, millî değerlerine, diline, ülkesine yabancılaşmış, yalnız kendi çıkarları için yaşayan bilinçsiz, düşünmeyen, okumayan, sorgulamayan, üretmeyen,  uyuşmuş nesillerin yolunu açmaya uğraşıyorlar.

   Durum Türkiye’miz için de farklı değildir. Bu saldırıdan ilimiz Düzce’de etkilenmektedir. Üstelik ülkemiz, yasadışı uyuşturucu maddelerin ana üretim alanlarından birisi olmadığı hâlde Asya-Avrupa arasındaki karşılıklı uyuşturucu kaçakçılığının güzergâhı üzerindedir. Genç nüfusa sahip olduğumuz için de hedef ülke durumundayız.

   Bunun için, tıpkı bir orman yangınına müdahale gibi, topyekûn bir mücadele gerekliliğine inanmaktayız.

   Kamuoyunun bu hususta bilinçlenmesi çok önemli bir husus haline gelmiştir. Uyuşturucu ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerinin çabası ile yetinilmemeli, toplum desteğinden mahrum hiçbir girişimin başarılı sonuçlara ulaşamayacağı unutulmamalıdır.

1-“En İyi Narkotik Polisi Anne’’ projesi yaygınlaştırılmalıdır. Köyde, şehirde ulaşılmayan anne kalmamalıdır.

2-  (YEDAM) Yeşilay Danışmanlık Merkezi veya temsilciliği ilçelerde de olmalı veya kaymakamlık bünyesinde rehberlik ve yönlendirme merkezi kurulmalı. Tanıtımı ve duyurusu yapılmalıdır.

3- İlde valilik, ilçelerde kaymakamlıklar öncülüğünde, başta muhtarlar olmak üzere tüm siyasi partiler, sendikalar, dernekler vb. kitle örgütlerinin katılacağı belli aralıklarla bilgilendirme, değerlendirme toplantıları yapılmalıdır.

   Her yerde, toplumun her kesiminde uyuşturucuya karşı duyarlılık ve refleks oluşturulmalı. Hep birlikte uyuşturucuya geçit vermeyen bir duvar oluşturmalıyız. Biz Vatan Partisi olarak üzerimize düşenin fazlasını yapmaya hazırız.

                                                                                Fethi Sönmez

                                                                        Vatan Partisi İl Başkanı”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.