ÇİLİMLİ'DE KÖPEK KATLİAMI!

Düzce Hayvanları Koruma Derneği (Bitapiver), Çilimli-Cumayeri sınırında 30 köpeğin öldürülerek gömülmesi ihbarı üzerine bölgede emniyet güçleri eşliğinde kazı çalışması gerçekleştirdi.

17.05.2022 - 21:33
Haber Merkezi
1

   Edinilen bilgiye göre bir ihbarla 30 köpek öldürülerek Çilimli sınırları içinde bir alana  gömüldüğü bildirildi. İhbar üzerine emniyet ekipleriyle, söz konusu bölgede kazı çalışmasına öncülük eden Düzce Hayvanları Koruma Derneği (Bitapiver), ilk kazılarda 8 ölü köpeğin bulunduğunu söyledi.

   Bitapiver'in açıklamasına göre bölgede daha önce kazı çalışması yapılmış, ancak çalışmalar birkaç köpeğin bulunmasının ardından yavaşlamış.

8 köpeğin ölüsü bulundu

   Daha sonra sahayı yakından inceleyen dernek, kazı çalışmalarının yeniden başlayabilmesi için savcılığa başvuruda bulundu. Bu kapsamda alanda kazı çalışmaları başladı. Havanın kararması ve ağır koku nedeniyle arama çalışmaları şimdilik durdu.

   Şimdiye kadar yapılan kazılarda 8 köpeğin ölüsü bölgede bulundu. Dernek, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunarak yasal süreci başlattı. 

Henüz toplu katliamı kimlerin yaptığı belli değil

   Dernekten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Henüz bu toplu katliamı kimlerin yaptığı belli değil. Tespit ettiğimiz bölgenin kazılmaya devam edilmesini ve tüm hayvanların çıkarılarak otopsi ile ölüm nedenlerinin öğrenilmesini istiyoruz. İhbara göre çok sayıda hayvanın daha ölüsü gömülü olarak bekliyor. Olayı yakından takip ederek bu olaydan sorumlu kişilerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Sürecin yakından takipçisi olmaya devam edecek ve yasal sürecimizi sürdüreceğiz.

30 Köpeğe Ne Oldu 

   Dernek, aynı zamanda olayla ilgili #30KöpeğeNeOldu etiketini paylaşarak, Düzcelilerden ve tüm vatandaşlardan etikete destek vermelerini istedi.

Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • İlhan üstünel
    İlhan üstünel
    18.05.2022 20:45

    Hayvan dostlarımızı canice. Katledenleri Allah'ıma havale ettim yaradanim ne eylerse güzel eyler