Elindeki kazmayla kadına saldırdı

Körpeşler Mahallesinde bir aracın içinde bulunan ve eşine telefonla mesaj göndermeye çalışan bir kadına, 70 yaşındaki bir şahıs elindeki kazmayla saldırdı. Saldırıya uğrayan genç kadın verdiği ifadede, “Allahüekber Allahüekber, gidin bu ülkeden………. diyerek, elindeki baltayla saldırarak aracımın camını kırdı. Ben hemen aracın gazına bastım ve oradan uzaklaştım” dedi. Saldırıya uğrayan kadın saldıran şahsı tanımadığını söyledi.

Elindeki kazmayla kadına saldırdı
25.05.2023 - 16:25
Özel Haber

   Olay geçtiğimiz gün Düzce’nin Körpeşler Mahallesinde meydana geldi.

   Körpeşler Mahallesi Koruköy Kavşağı Çamköy istikametine doğru giden yolda, eşine mesaj göndermek için aracını sağa çektiğini söyleyen S.S. isimli kadın, 70 yaşındaki M.K.’nin kazmalı saldırısına uğradı.

S.S. İFADESİNDE; “ALLAHÜEKBER ALLAHÜEKBER, GİDİN BU ÜLKEDEN DİYEREK SALDIRDI.. ELİNDE BALTA VARDI” DEDİ

   Saldırıya uğrayan S.S. isimli kadın verdiği ifadede şunları söyledi;

   “Aracımla seyir halindeyken Körpeşler Mahallesi Koruköy Kavşağı Çamköy istikametine doğru giden yolda, eşime telefonla mesaj göndermek için 1493. cadde üzerinde durdum.

   Araç içerisinde telefonla uğraştığım sırada daha önceden tanımadığım ancak olay nedeniyle adını öğrendiğim M. K. isimli şahıs bisikletiyle ‘Allahüekber Allahüekber, gidin bu ülkeden ……….., Eşhedü enla ilahe illah’ diyerek, benim aracımın önüne doğru geldi.

   Elinde balta vardı. Bu baltayla benim bulunduğum sürücü kısmındaki arka kapısının camına vurmak için baltayı kaldırdı.

   Tam vuracakken bir anda aracın gazına bastım ve araçla hareket ettim. Ben hareket edince şahsın elindeki balta, aracımın arka camına denk geldi. Arka cam kırıldı. Ben aracımla hızlıca olay yerinden kaçtım.

   Uzaklaştıktan sonra hemen 112 acil çağrı merkezi aradım ve polis ekibi istedim. Gelen polis ekibine durumu anlattım. Şahsın eşkâl bilgilerini verdim Polis aracına bindim ve polislerle şüpheli şahsı araştırmaya başladık. Polis aracıyla çevrede yaklaşık 20 dakika gezdikten sonra şahsı gördük. Hemen şahsı polislere gösterdim. Polisler şahsı yakaladı polis merkezine getirdiler. Aracıma zarar veren M. K.'den davacı ve şikâyetçiyim”

ŞÜPHELİ M.K. İFADESİNDE; “KAZMAYLA KORKUTMAK İÇİN ARACINA VURDUM AMA ALLAHÜEKBER, ALLAHÜEKBER GİDİN BU ÜLKEDEN ………, DEMEDİM” DEDİ

   Şüpheli M.K. ise verdiği ifadede şunları söyledi;

   “İkametimin bulunduğu yerin çevresine, önüne, yakınına sıklıkla yabancı araçlar park etmekte ve içerisinde alkol almaktadırlar, zaman zaman da araç içerisinde uygunsuz cinsel davranışlara da şahit oldum. Olay günü bahçede toprak işlerini hallettikten sonra kazma ile yürürken, ikametime yaklaşık 10-12 metre mesafede yol üzerinde beyaz renkli bir araç gördüm.

   Aracın sürücü koltuğunda sarı saçlı bir bayan oturuyordu, başka kimse yoktu.

   Bu bayan şahsın da daha öncekiler gibi alkol veya başka amaçla geldiğini düşündüm ve şahsa ‘Burada ne arıyorsun?’ diye sordum.

   Bana herhangi bir cevap vermedi, bunun üzerine ben de elimde kazma ile aracın arka camına vurdum.

   Sürücüyü hedef almadım, korkarak evin etrafına bir daha gelmemesi için vurdum.

   Ben kazma ile vurduktan sonra sürücü hızla olay yerinden uzaklaştı. Daha sonra polisler gelerek beni polis merkezine götürdüler.

   Ben sürücüye ‘Allahüekber, Allahüekber gidin bu ülkeden ………, Eşhedüenlailaheillallah’ şeklinde bir söz söylemedim, hakaret etmedim. Üzerime atılı suçlamayı yukarıda anlattığım şekli ile kabul ederim. Aksi iddiaları kabul etmiyorum. Müştekinin zararını karşılamak isterim.”

   Şüpheli M.K.’nin ifadesi alındıktan sonra, savcılığa sevk edilerek tutuklandığı öğrenildi. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.