Er'den Özlü'ye: "Projelerin detaylarını paylaşmanızı öneriyoruz"

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün Asar ve Cedidiye projeleriyle ilgili Düzce halkına detaylı bilgi vermesini talep etti.

Er'den Özlü'ye: "Projelerin detaylarını paylaşmanızı öneriyoruz"
22.09.2022 - 16:02
Haber Merkezi

   İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yapılan projelerle ilgili düzce halkının yeterince bilgilendirilmediği hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada: "Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü’nün 2019 yılında yapılan yerel seçimler öncesi en önemli vaatlerinden birisi ‘şeffaflık ve hesap verebilirlik’ olarak göze çarpmıştır. Çok uzun süredir hesap vermekten ve şeffaflıktan uzak yönetimler tarafından yönetilen Düzce halkı, Sayın Özlü’nün bu vaadi ve akabinde Belediye Başkanı seçilmesi çerçevesinde yine uzun süredir şeffaf ve hesap veren bir yönetim beklentisi içerisindedir” dedi.

"Belediye şirketlerinin finansal verileri ve detayları vatandaşla paylaşılmalı"

   Belediye şirketlerinin finansal verilerinin ve yapılan yatırımların detaylarının vatandaşla paylaşılmamasını eleştiren Er, “Düzce’de görselliğin ön planda olduğu ve algı yönetimi odaklı bazı yatırımlar yapıldığı ve idari adımlar atıldığı aşikârdır. Lakin biz siyasilerin bile bilgilendirilme noktasında sıkıntı yaşadığı bu yatırımların idari, mali ve işlevsel detayları sonradan karşımıza verimsiz yatırımlar olarak çıkmakta ve ne yazık ki çıkmaya da devam edecek gibi görünmektedir. Belediye İştiraki şirketlerin finansal verilerinin, tüm çağrılarımıza rağmen, sözlü olarak dahi olsa paylaşılmaması; şehrin merkezinde yapılan yatırımların detaylarının vatandaşa aktarılmaması ve akabinde de sürekli değişime ve akamete uğraması ‘ben yaptım oldu’ mantığı ile yönetilen bir Düzce izlenimini ve gerçeğini yasmamıza sebep olmakta, bazı yatırımların ve işlemlerin sadece ‘yapılmış olunsun’ düşüncesi ile gerçekleştirildiği görülmektedir” dedi.

"Şeffaf hareket edin"

   Başkan Özlü’ye seslenen Er, “Sayın Başkan, Düzce’nin seçilmiş Belediye Başkanı olarak,
bu kentin yaklaşık %53’ünün yani yarısından fazlasının size oy vermediğini hatırlatıyor, her Düzceliyi kendi partiniz üyesi olarak görmemenizi ve sizin gibi düşünmeyip size oy vermeyen insanlara da şehrin bileşenleri olmaları paralelinde şeffaf ve hesap veren bir Belediye Başkanı olmanızı öneriyoruz. Bu bağlamda başta inşası devam eden son Asar Suyu çalışmanız ve Cedidiyle Meydanında inşasına başladığınız yapılar ile alakalı detayları paylaşma adına bir televizyon kanalına çıkıp Düzce halkı ile detayları paylaşmanızı öneriyoruz. Siz paylaşın Düzceli de bilgi sahibi olsun ki proje devam ederken veya bittiğinde, daha önce de Başkanlığınız döneminde, ortaya çıkan verimsiz ve beklentiden uzak bir sürpriz ile karşılaşmasın. Bu sizin Belediye Başkanı olmanız sebebi ile en temel sorumluluğunuzdur. Lütfen Şeffaf hareket edin ve Düzce Halkına hesap verebilen bir Belediye Başkanı olun” dedi.