Şengüloğlu’ndan Miraç Kandili Mesajı

AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Şengüloğlu’ndan Miraç Kandili Mesajı
17.02.2023 - 13:10
Haber Merkezi

   Miraç Kandili mesajı yayımlayan AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi, “Manevi dünyamızı zenginleştiren ve onaran müstesna gecelerden birisine daha kavuşmuş olmanın heyecanını, huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

   Allah’ın rahmet elçisi, yaratılmışların en şereflisi olarak insanlığa gönderdiği Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.AV.) in ilahi emirle Miraca çıkarak Yüce Allah ile görüştüğü gün olan Miraç Gecesi insanların Allah’ın rahmetine, merhametine ve bereketine ulaştığı önemli gecelerden biridir.

   Miraç kötülükten iyiliğe, çirkinlikten güzelliğe, cimrilikten cömertliğe nefretten sevgiye, dağınıklıktan birliğe, ulaşmayı başarmaktır.Bu mübarek gecede yüce dinimiz İslam’ın "yaratılanı severiz yaratandan ötürü" prensibini hatırlayıp gönül kapılarımızı herkese açarak, sevgi, saygı ve hoş görü ortamının kurulmasına, birlik beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Böylesine mübarek geceler; bizim için kendimizi sorgulama, yenileme, ahlakı erdemlere adım adım yükselme imkânı olmalıdır. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım.

   Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandil’inin başta Düzceli hemşerilerim olmak üzere, tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını diler, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günler getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 

   Bu vesile ile asrın felaketi olarak değerlendirdiğimiz Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.”