KADINLARLA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Ak Parti Genel Merkez Kadın Kollarının 1.5 yıldır Türkiye'nin 81 ilinde çalışmaları devam eden projesi KADIN EMEĞİ ZİRVESİ, İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti.

KADINLARLA GÜÇLÜ TÜRKİYE
20.12.2022 - 14:06
Haber Merkezi

Programda yaşadıkları illerde rol model haline gelmiş kadınlarla kendi sekrörlerinde yakaladıkları başarı ile isimlerinden söz ettiren Kadınlar bir araya geldi.

Düzce'den Nermin Alayıldız, İpek Efe, Ezgi Tura, Ayşe Yazgel, Sibel Gün Çabuk, Emine Yüksel Düzce'nin isimleri olarak yer alırken Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Şulenur Kubilay Yılmaz da programa katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da izlediği özel tanıtım filmi tüm Düzceli kadınları sevindirdi.. Olimpik Anneler Projesi ile Nermin Alayıldız, tanıtım filmindeki konuşmaları ile Türkiye'ye örnek gösterilen kadınlar içinde yerini aldı.

'Bizim büyük Türkiye idealimiz, hayalimiz var' diyen Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, "Bu, nüfusun tamamı üretime katılmadan olmayacak. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kadını dışlayan bir toplum gücünün ve potansiyelinin yarısından vazgeçmiş demektir' sözü bizim kılavuzumuz oldu. Biz istiyoruz ki; nüfusun yarısını oluşturan kadınlar, hayatın her alanında var olsun, güçlü olsun. Bu güzel ülke, 85 Milyonun omuzlarında büyüsün, yükselsin" ifadelerini kullandı.

'Kadınlarla büyük Türkiye Yolu'nda sloganıyla yol hikayemiz 9 Nisan 2021'de Hakkari'de başladı'diyen Keşir, "Amacımız; 81 ilimizde ailesi için, memleketi için hayalleri olan kadınlara devletimizin desteklerini anlatmaktı. Kadınların hayallerine bir kapı aralamak, onlara güç vermek istedik. İstedik ki KOSGEB'in, TKDK'nın, İşkur'un, kalkınma ajanslarının, Tarım Bakanlığı'nın, Ticaret Bakanlığı'nın desteklerinden ve hibelerinden tüm kadınlar haberdar olsun" diyen Ayşe Keşir öncülüğündeki Ak Parti Kadın Kolları, zirveyi başarılı şekilde tamamladı.