ÖZLÜ: DÜZCE’YE SINIF ATLATACAK İŞLER YAPIYORUZ

Düzce’deki esnaf temsilcileri ve esnaflar ile özel toplantıda bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’nün yeni dönemde hayata geçirmediği planladığı projeler beğeni topladı. Düzce’ye sınıf atlatacak işler yaptıklarını ifade eden Özlü, kalkınmanın ve büyümenin devam etmesi için esnaflardan destek istedi.

ÖZLÜ: DÜZCE’YE SINIF ATLATACAK İŞLER YAPIYORUZ
17.02.2024 - 13:49
Haber Merkezi

   Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (DESOB) bağlı odaların temsilcileri ve üyeleri ile bir araya geldi. Erguvan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Merkez İlçe Başkanı Buğra Alp Kocaman, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, bağlı oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

   Burada esnaflara hitap eden Başkan Faruk Özlü, hem 5 yıllık belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projeleri anlattı, hem de yeni dönemde hayata geçirmek üzere hazırladığı 100 projeden bazılarını paylaştı. 

“31 MART SİYASAL GÖRÜŞLERİN OYLANDIĞI BİR SEÇİM DEĞİLDİR”

   Belediyeciliğin siyasal bir faaliyet değil, hizmete dayalı bir kamu görevi olduğunu ifade eden Başkan Özlü, “Hepimiz farklı siyasal görüşlere sahip olabiliriz. 31 Mart seçimleri siyasal görüşlerin oylandığı bir seçim değildir. Bu şehrin belediye başkanı kim olmalıdır, meclisi kimlerden oluşmalıdır, bunların oylandığı bir seçimdir. Sizlerden çok istirham ediyorum, 31 Mart seçimlerinde oyunuzu kullanırken bu çerçevede karar verin. Adayları bu çerçevede değerlendirin ve tercihinizi yapın. Biz hizmet verirken A partisi, B partisi ayırmıyoruz. Herkese eşit hizmet veriyoruz. Sizlerden ricam şudur ki, 31 Mart seçimlerinde siyasal görüşünüz ne olursa olsun, bunu bir kenara koyun. Bu şehre en fazla ve en iyi kim hizmet eder, bu şehrin kaynaklarını çarçur etmeden kim doğru yere harcar bu iki kritere göre oyunuzu kullanın. İstikbal vaat etmeyen alternatiflere itibar etmeyin. Düzce’de esnaf, sanatlar, işçi, köylü hep beraber bir araya gelelim. Bu şehri kalkındıralım, yüceltelim. Birbirimizle didişmek yerine, burada birlik, beraberlik halinde olalım ve başka şehirlerle yarışalım” ifadelerini kullandı.

YENİ DÖNEM PROJELERİNDEN DETAYLAR PAYLAŞTI

   Yeni dönemde hayata geçireceği, Mobilya Kent, Kızılay Meydanı, içme suyu, Küçük Sanayi Sitesi’ne altyapı yapılması, Melen boyu çevre yolu, tuhafiyeciler kapalı pazaryeri projelerinden detayları paylaşan Özlü, yaptıkları tüm çalışmaların Düzce’ye sınıf atlatacak işler olduğunu vurguladı. 

   Düzce’ye 120 odalı ve büyük bir toplantı salonuna sahip Hilton Oteli’nin yapılacağı müjdesini de paylaşan Özlü, şunları söyledi: “Hilton Bolu’nun sahibi Necip Çarıkçı’ya Düzce’ye bir otel yapmasını rica ettim. Hatta bu yatırım için belediyenin yerlerini gösterdim, ancak beğenmedi. Kendisi Bahçeşehir bağlantı yolunda 8,5 dönümlük bir yer aldı. Bu akşam müjdesini vereyim, Düzce’ye Hilton geliyor. Necip Çarıkçı Bolu’daki Hilton’un bir benzerini Düzce’ye yapacak. 120 odalı bir otel olacak, büyük bir salonu olacak. Düzce’ye Hilton’un gelmesi demek, Düzce’nin prestijinin artması demek” dedi.

   Düzce'nin büyüme ve kalkınmasının devam etmesi için 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde esnaflardan destek isteyen Özlü, “Beni destekleyin, hep beraber Düzce’yi büyütelim, kalkındıralım ve biz başka illerle yarışalım” şeklinde konuştu.

ŞENGÜLOĞLU: BİZ SAYIN BAŞKANIMIZIN KIYMETİNİ BİLİYORUZ

   AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ise, Özlü tarafından Düzce’ye kazandırılan ve yapılması planlanan projelerin belediye kaynakları ile yapılmasının mümkün olmadığına dikkat çekerek, “Bu büyük projeleri yapabilmek için Ankara’dan kaynak getirmek gerekiyor. Kaynakları alabilmek için de neyin, kimden, nasıl isteneceğini iyi bilmek gerekiyor. 25 senesini Ankara bürokrasisinde geçirmiş bir belediye başkanımız var, çok deneyimli. Hem bürokrat iken kurduğu diyaloglar, hem de bakanlığı dönemindeki ikili ilişkileri sayesinde bugün Düzce’deki birçok sorunu bakanlık kaynaklarını da kullanarak hızlıca çözüyoruz. 6 Şubat depreminden dolayı hükümetimiz yatırımları deprem bölgelerine yönlendirdi. Bütçe anlamında yaşanan problemlere rağmen bizler bu yatırımları ilimize kazandırıyoruz. Sayın başkanımızın bürokrasi dilinin, ikili ilişkilerinin iyi olması bu yatırımların kazandırılmasını sağlıyor. Biz sayın başkanımızın kıymetini biliyoruz. Sizlerden de kendisine yoğun destek bekliyoruz” diye konuştu. 

   Projeleri büyük beğeni toplayan Başkan Faruk Özlü, esnafların talep ve isteklerini de dinledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.