Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :38595941 Aktif Ziyaretçi :8292 25 Ağustos 2016 Perşembe
[19:06] SAVCILIK AÇIKLADI! -- [17:51] Üniversite TTO eğitimlerinde hız kesmiyor -- [17:45] Polisten FETÖ uyarısı! -- [17:39] Yeni açılacak yollar için metrobüs düşünülüyor -- [17:33] Çingene Palamudu sofraları süslüyor -- [17:27] CHP’DEN İMZA KAMPANYASI -- [17:22] BAJA RALLİSİ START ALACAK -- [17:12] Akçakoca’da yeni bir heyecan -- [17:09] AÇILIŞLAR YAPILDI! -- [17:01] 9 kamu görevlisi tutuklandı --
Fatih Melih Maradit
DÜZCE’Yİ YAŞAYANLARIN GAZETESİ
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:16.12.2010

 

   www.burasiduzce.comile yolculuğumuza yaklaşık 8 ay önce başladık..

  

“Burası, sadece Düzce’de yaşayanların değil Düzce’yi yaşayanların merkezi olacak” dedik.. Bir çok değerli ismin köşe yazısı desteğini de arkamıza alarak çıktığımız bu yolda, Dünyanın dört bir yanında ki Düzce’yi yaşayanların büyük ilgisiyle karşılaştık..

 

   Her gün binlerce ziyaretçimiz oldu..

 

   Öylesine hızla ilerliyorduk ki, umduğumuzdan çok daha erken bir zamanda, Alexa ölçümlerine göre Düzce bölgesinin en çok ziyaret edilen sitesi olduk..

 

***

 

   Aslında neydi bizi böylesi başarıya götüren?

 

   Arkamızda büyük firmalar, devlet daireleri veya her hangi bir siyasi parti yoktu..

 

   İşte olay buydu.. Hiçbir kurum, kuruluş, siyasi parti bizi ilgilendirmiyordu..Gücümüz böylesi bir özgürlükten geliyordu..

 

   Sermayemiz mi?

 

   Dünyanın en büyük sermayesini arkamıza aldık.. Yani ortaya yüreğimizi koyduk..

 

   Özetle, bizi başarıya götüren en büyük neden, gücün özgürlüğünden ve sermayenin ise yürekten gelmesiydi…

 

   Bu karışımın içine, bir de 60 yıllık gazetecilik tecrübesini koyduğunuzda, burası, Düzce’yi yaşayanların merkezi oldu..

 

***

 

   İlerleyen zamanda, çıktığımız bu yolda, birde yol arkadaşı olmasının gerektiği noktasında, tüm ekibimiz görüş birliğine vardı.

 

   Evet… Bir de Düzce’yi yaşayanların gazetesi olmalıydı..

 

   Haftada bir yayınlanan, alışılmışın dışında tam haftanın ortasında okuyucunun elinde olacak, aynı yayın politikasıyla, bir gazete çıkartmaya karar verdik..

 

   Bu süreçte ekimize yeni arkadaşlarda katıldı..Çünkü günlük haberlerin dışında değişik araştırma haberlerimiz ve köşelerimiz olmalıydı..

 

***

 

   Ve işte ilk sayımız çıktı..

 

   Eğrisiyle, doğrusuyla..

 

   Herkesin gözünde hatamız, eksiğimiz mutlaka olacaktır..Hatta bizim gözümüzde bile..

 

   Nasıl burasiduzce.com ‘da her geçen gün kendimizi yenilediysek, gazetemizde de bunu yapacağız ki, Düzce’yi yaşayanlara yakışır bir gazete olsun..

 

   Gazetecilik tecrübesi ve amatör ruhla yayınlanan burası düzce gazetesi, tüm bölgemize hayırlı olsun..   

Peki, Senin Yorumun?
Ömer Faruk ÖZKAYA  /  06.04.2013 - 17:21:46
 Düzce doğumlu, ama Düzce'de yaşamak hiç nasip olmamış bir hemşehrinizim. 20 Yıl ulusal medya, 13 yıldır da Sakarya'da gazeteciyim. Hepinize sevgi ve saygılar. Ömer Faruk ÖZKAYA. YENİ SAKARYA GAZETESİ

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%46,67
Banu Özcanoğlu Ulusoy  /  12/23/2010 - 16:41:29
 Sayın Fatih MARADİT Her zaman Düzce de bulunamasamda bana ve benim gibilere Düzce'yi yaşamayı yaşattığınız için teşekkür eder sizleri tebrik ederim.Saygılarımla

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00
alaprslan kaya  /  12/16/2010 - 15:00:24
 SAYIN FATİH BEY; öncelikle sizleri tebrik ediyor, samsundan selam ve sevgilerimi gönderiyorum.Şunu söyleyebilirim ki; siteniz samsundan baküye, baküden kazakistana ve tarafımdan tüm tanıdıklarıma önerilmiştir.bende 25 yılımı geçirdiğim ve her daim övünç duyduğum düzceme ve babanıza olan saygımdan dolayı bu hizmeti yerine getirmeyi bir görev sayıyor, bu vesile ile gazetenizinde başarılı hizmetleri olacağını biliyor, tüm düzceye selam ve sevgilerimi gönderiyorum.Ülkem için, Düzcem için, tüm insanlık için hayırlı ve uğurlu olsun.ALP-ÇE yaşayanlara selam olsun.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00
  Fatih Melih Maradit
21 yıl beklemişiz, 21 gün nedir ki!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
17 Ağustos Depreminin 17. Yılında
 
  Ulviye Dikmen
15 TEMMUZ
 
  Ahmet Altun
HELVADAN PUT
 
  Telat Çelik
MUTABAKAT
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Adem Turgut
Ne cadı avı, ne de rehavet!
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
SPOR TOTO 3. LİG VE DÜZCESPOR
 
  Caner Besler
Orta Sıralar (1973.1974)
 
 Aydın Ferih MARADİT
 (DÜZCE POSTASI)
Herkes bize şaşırıyor!
Şüpheli koli polisi harekete geçirdi!
Karaca Mahallesinde bir evin önüne bırakılan koli vatandaşları korkuttu.
Yukarı Mahalle halkı dertli!
Akçakoca ilçesi Yukarı Mahallede yerleşim alanının yanı vatandaşlar tarafından atılan çöpler tepki çekiyor. Muhtar Mehmet Karabıyık, belediyenin çöp dökme
Tarım faaliyetleri dolu dolu geçti!
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, 2016 yılı Temmuz ayı içerisinde yapılan faaliyetleri açıkladı.
FETÖ'den gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi!
FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi.
Trafik kazasında 9 kişi yaralandı!
Düzce'de D-100 karayolu Çerkez Taşköprü sapağı mevkiinde iki otomobilin karıştığı kazada 9 kişi yaralandı.
21 KİŞİ TUTUKLANDI
Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen 2 komiser, 17 komiser yard
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.
Akçakoca sokaklarına restorasyon!
Akçakoca’nın önemli turizm potansiyellerinden biri olarak değerlendirilen sokak sağlıklaştırması projesiyle Sandal, Liman ve Servet sokak bambaşka bir görü
Deprem uygulama ve araştırma merkezi kuruldu!
Düzce Üniversitesi bünyesinde, Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " AÇILIŞLAR YAPILDI! " Haberine...
 Muhammed
 Açılışta AKP il başkanı, milletvekilleri, vali niye yok acaba?
  " Deprem uygulama ve araştırma merkezi kuruldu! " Haberine...
 berk
 akla ziyan bir kuruluş.Düzce Üniversitesi'nde deprem bilimi ilgili bölüm mü varda biz bilmiyoruz.
  " MHP; ‘Kandil’e Türk Bayrağı dikilmeli!’ " Haberine...
 tombilik
 hımm acaba o kandilin halen danıştığı liderlerini bu bayrağı dikmemek için mi? asmadılar.
  " 15 TEMMUZ " Yazısına...
 veysel saka
 Vatan memleket sevgisi soyuttur aslolan insan sevgisidir toplumcu sevgidir aşktır, demokratikleşme , demokrasidir toplumcu sevgi insanı önceleyen anlayış vatanım yeryüzü milletim insanlık diyenlerin özel vatanları memleketleri yoktur onlar dünyalı onlar insandırlar hani kılışileşmiş ben varım o halde yaşıyorum değil ben varım dikeliyorum tüm insanlığı toplumu aşkla seviyorumdur.. aslı budur..
  " 17 Ağustos Depreminin 17. Yılında " Yazısına...
 murti
 sayın can yıllardır aynı minval üzerinde defalarca yazdınız, uyardınız netice koskoca bir sıfır... düzcenin kaderi bazı insanların ben yaptım oldu uzerine olmamalıdır. sizlerin gösterdiği duyarlılığın onda birini gösterselerdi daha yaşanılır bir düzce de olabilirdik.. ama maalesef olmuyor... olmuyor... olmuyor...
  " Biri bize anlatsın.. Neler oluyor? " Haberine...
 Müjgan Çakman
 Komik ötesi bir tartışma Düzce'nin hava kirliliği gösterilerek çevreyi kirleteceği ve tahrip edeceği bariz olan tesisin aklanmaya çalışması oysa kötü hiç bir zaman örnek teşkil etmez ayrıca atı alan Üsküdar'ı geçmişken samimiyetsiz söylemler
  " 21 yıl beklemişiz, 21 gün nedir ki! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit 21 sene bekledik açılmadı kültür merkezi. kentsel dönüşüm dediler bekledik. osb otoban baglatısı dediler bekledik. prefabrik binalar dediler bekledik. katı atık merkezi dediler bekledik fuar alanı kongre merkezi gelecegin davosu kardüzü eftenia otel termal merkezi efteni tabiat hayvanat bahçesi gölyaka kültür park golf alnı kuru göl memursen kamp merkezi kuyudüzü gs spor yatırımı olimpiyat hazırlık merkezi motor sporları merkezi kızılay ögrenci yurdu tobb yapacagı okul spor lisesi çevre yolları yıgılcanın bitmez yolları akçakocaya büyük liman tren yolu metrobüs yolu melen park asar park düzceye 5 yıldızlı otel trt filim platosu d 100 karayolunun şehir dışına çıkarılması ilçelere osb bunun gibi onlarca yatırımın yapılmasını bekliyoruz. bu yatırımların yazılı ve görsel medyada işlenmesini yapılanları yapılmıyan takip etmek iştiyoruz. düzcede mualefet yok ki bu gibi sorunları tesbit etsin iktidarı çalıştırsın. etkili medya yok ki sorunları işlesin. etkili sivil toplum kuruluşları yok ki düzceyi harekete geçirsin. düzcede herkes görevini yapsa düzcede herşey yapılır ama herkes korkak kaçak çok olduğu için düzcede yapılacak yatırımlar bile kaçıyor.
  " 'Kentin yöneticileri 7 kattan bahsediyor!' " Haberine...
 Zekiye
 Onu da yaparlar hiç merak etmeyin, kasabanın hali içler acısı, koca koca gökdelen gibi binaları dikmişler doğanın içine de etmişler, yazık çok yazık başımıza ne geliyorsa hak ediyoruz boşuna doğa felaketi demeyin.
  " 'Kentin yöneticileri 7 kattan bahsediyor!' " Haberine...
 Mühendis
 Mühendislik hizmetlerinin, denetiminin, işveren tarafından karşılandığı (dolayısıyla denetimsizliğin önünü açan )yapı denetim ve müteahhitlik sistemi, 3 kattan fazla yapılan binalar için, Düzce'de içinde insanların canlı yaşadığı beton mezarlıklar üretmektedir.1999 yılından bu yana Düzce'nin zeminde hiç bir değişiklik olmadı.Bu ıslah edilmesi gereken zemini gözardı ederek yapılan binalarla , doğaya kafa tutarak devam ediyoruz.Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü'nün vicdanlı mühendislerini gerçek manada yapı denetim şirketlerini denetlemeye davet ediyorum.
  " Biri bize anlatsın.. Neler oluyor? " Haberine...
 Arslan yalçın
 Sayın başkan 3 veya 4 aylık düzce hava kirliliği ile mukayese ediyor ama çimento fabrikası 7/24 kirlilik üretir. Yanlış hesaplardan dönmek lazım.yığılca BİZİM. Çimento fab.zenginin.İSTİHDAM FALAN HİKAYE.
Dünya evine girdiler! Dünya evine girdiler!
  FETÖ soruşturmasında 14 gözaltı
  Dünya evine girdiler!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Tehlikeli kavşakta feci kaza!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  21 KİŞİ TUTUKLANDI
  FETÖ/PDY operasyonunda 12 kişi yakalandı
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzce eski Cumhuriyet Başsavcısı gözaltına alındı
   110 kişi çekilişe katılacak!
  FETÖ'den gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi!
  Bolu Dağı'nda trafik kazası 10 yaralı!
  1502 ton fındık ihraç edildi!
  Polisten FETÖ uyarısı!
  Koluna altın bilezik takmak isteyenler bu kursa!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ÜNİVERSİTEDEN PROFESYONEL DESTEK
  MHP; ‘Kandil’e Türk Bayrağı dikilmeli!’
  18.8.2016 - 15 TEMMUZ
  18.8.2016 - 17 Ağustos Depreminin 17. Yılında
  19.8.2016 - MHP; ‘Kandil’e Türk Bayrağı dikilmeli!’
  22.8.2016 - Deprem uygulama ve araştırma merkezi kuruldu!
  24.8.2016 - AÇILIŞLAR YAPILDI!