Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :29927819 Aktif Ziyaretçi :50316 7 Ekim 2015 Çarşamba
[18:33] HEDEF; Her kesime ulaşmak! -- [18:12] Çalmadık kapı bırakmıyor! -- [17:52] 11 METRELİK KÖRÜKLÜLER SEFERE HAZIR! -- [17:17] AK Parti’den Odalara ziyaret -- [16:36] Vatan Partisi’nde görev değişikliği -- [15:59] 8 Bin 546 Dekar alan mera oldu! -- [15:47] CHP çalışmalarına Çilimli’de devam etti -- [15:47] Akçakoca OSB alanı onaylandı! -- [14:59] Huzurevi sakinlerine Çanakkale sözü! -- [14:44] Kayıtlar başlıyor! --
Akif Çavuş
DÜZCE’DE TENİS
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:16.12.2010

                              

DÜNDEN BUGÜNE DÜZCE’DE TENİS

 

       Bugünden itibaren haftada bir gün sizlere bu köşeden tenis ağırlıklı olmak üzere sporla ilgili her şeyi paylaşmak istiyorum. sporun hemen her türüne özellikle tenis sporuna ilgi duyan ve bu işe gönül verenlere bu köşede birlikte olacağız.

 

       Günümüzün en yaygın sporlarından biri olan tenisin ilginç bir tarihçesi vardır.bugün teniste kullanılan birçok değimin kökenini çok az kişi bilir.

Öyle ki tenisin hangi ülkede doğduğu bile tartışma konusudur. bazı tarihçilere göre tenis ilk olarak İngiltere de ortaya çıktı.çim alanda oynanmaya başlanan bu spora LAWN TENİS denildi.modern tenisin tarihçesi de 1850 yıllarında ındıa  rubner topun icadı ile başlıyor.çimen tenisi 1820 yıllarında İngiltere de modern çim biçme makinesinin geliştirilmesi ile hızlı bir şekilde yayılmıştır. LAWN TENNİS İngiltere ve diğer ülkelerde çok çabuk gelişmiştir. çim kortun olmadığı yerlerde oyun toprak beton ve asfalt tipi zeminlerde oynanmıştır.

 

       180 yıllık gelişmesi sonucunda tenis sporu dünyada da en fazla yapılan ve ilgi duyulan beş spor dalından biri olma noktasına gelmiştir.

 

        Bu gün başlangıç olarak biraz gerilere giderek düzce de tenisin ilk günlerden bu günlere geçen zamandan bahsetmek istiyorum.Düzce nin tenis geçmişine baktığımız zaman 2003 yılı öncesinde tenisle ilgili hemen hemen hiçbir faaliyet bulunmamaktadır.2003 yılı temmuz ayında düzce tenis il temsilcisi olarak göreve başladım.ilk olarak 18 temmuz spor salonu yanında bulunan açık basketbol sahasının etrafın kapatarak tenis kortu olarak kullanılır hale getirdik.olimpiyat evi Mustafa kemal ilk öğretim okulu spor salonu ve açık kortu kullanarak tenis derslerinin devamlılığını sağladık.düzce halkında tenise karşı ilgi olduğunu gördükten sonra çalışmalarımıza hız kazandırdık.hem çocuklara hem büyüklere yönelik kurs programlarımızı artırdık.

 

       2005 yılında merkezde düzce olimpik spor kulübüne ait zemini asfalt olan kortta ışıklandırma yapılarak gece ve gündüz olmak üzere yoğun olarak tenis dersleri vermeye başladık.aynı yıllarda beden eğitimi öğretmenleri de kalıcı konutlarda tenis dersleri vermeye başladı.daha önceleri tenis kortu olmadığından oyuncuda yoktu.şuanda kort sayısı ve niteliği çok iyi olmasından  2010 yılında tenis oynayan sayısı hem çocuk hem veteran olarak belli sayıya ulaşmıştır.

 

       Gösterilen ilgi giderek artmaktadır. bunun sonucunda kort sayısında son yıllarda artış olmuştur. bu sporun gelişmesine ve  yaygınlaşmasına kaliteli kortların yapılmasına   bağlıdır.

 

     Düzce de  1 akrilik zeminli kapalı kort 1 beton  zeminli spor salonu  1 de  kauçuk zeminli  spor salonu olmak üzere3 adet kapalı  kort , 4 adet de açık kort bulunmaktadır.

 

       Bir daha ki yazımda turnuvalardan ve  başarılı olan sporcularımızdan bahsetmek istiyorum.

Yorum Yazınız
  Fatih Melih Maradit
MİLLET GİDER MERSİN’E!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
KORKMA
 
  Ulviye Dikmen
HAYAT YOLUNDA SİL BAŞTAN
 
  Ahmet Altun
OMERTA
 
  Telat Çelik
TERCİH
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Adem Turgut
Bırakın artık yıldızları, Onlar gökyüzün
 
  Özlem Akşit Kuşcan
ÇOCUKLARA TELKİNLERİMİZ
 
  Aysel Dural
BEN ANLAMAM
 
  Fulya Temiz
BU ÇOCUK KİME ÇEKTİ?
 
  Erdal Pişken
TREN KAÇMASIN
 
  Caner Besler
TBL 2014-2015 Sezonu değerlendirmesi
 
 Aydın Ferih MARADİT
 (DÜZCE POSTASI)
Bak Kardeşim!..
8 Bin 546 Dekar alan mera oldu!
Düzce’deki meralar islah ediliyor..
Rektör'den Başkana ziyaret!
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i makamında ziyaret etti.
AK Parti seçim startını verdi!
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Milletvekilleri Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, teşkilat mensupları ile birlikte parti binasında 1 K
Meclis toplantısı gerçekleşti!
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan meclis oturumu gerçekleştirildi.
Meclis'de gerginlik!
Düzce Belediye İş Sendikası, belediye içindeki yeni dönem üye çalışmaları konusundaki gelişmeleri Belediye Meclis toplantısına taşımak istedi.
İmar da düzenleme!
Düzce Belediye Meclisi Ekim ayı birinci birleşimi Belediye Başkanı Mehmet Keleş başkanlığında yapıldı.
Terminalin içindeki ofisler kiraya verilecek!
Düzce Belediyesi tarafından yapımı devam eden Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde bulunan büro, yazıhane kafeterya gibi mekanların kiraya verilmesi
METEOROLOJİ UYARDI!
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinin y
5. kattan atlayarak intihar etti!
Düzce’de öğretmenlik yapan 26 yaşındaki Mahmut Yılmaz, arkadaşlarıyla birlikte Bolu'da kaldığı evinin balkonundan atlayarak intihar etti.

Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi


  Serbay interactive
Serbay interactive
© 2009 - 2014 Tüm Hakları Saklıdır.

Düzce sağlık için yürüdü!