Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :40262281 Aktif Ziyaretçi :61815 29 Ekim 2016 Cumartesi
[19:06] Tozan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı! -- [17:12] Cumhuriyet Bayramını kutladılar! -- [16:59] POMPALI TÜFEKLE ATEŞ AÇANLAR GÖZALTINA ALINDI! -- [16:53] Çelenk sunumu yapıldı! -- [16:48] Minibüs yaşlı kadın ve torununa çarptı! -- [16:42] Keleş terminalde son durumu gözden geçirdi! -- [16:37] Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı! -- [16:33] Yemenici esnafa Türk bayrağı dağıttı! -- [16:27] Ara rapor sunuldu! -- [16:23] Şehit yakınları memur oldu! --
Akif Çavuş
DÜZCE’DE TENİS
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:16.12.2010

                              

DÜNDEN BUGÜNE DÜZCE’DE TENİS

 

       Bugünden itibaren haftada bir gün sizlere bu köşeden tenis ağırlıklı olmak üzere sporla ilgili her şeyi paylaşmak istiyorum. sporun hemen her türüne özellikle tenis sporuna ilgi duyan ve bu işe gönül verenlere bu köşede birlikte olacağız.

 

       Günümüzün en yaygın sporlarından biri olan tenisin ilginç bir tarihçesi vardır.bugün teniste kullanılan birçok değimin kökenini çok az kişi bilir.

Öyle ki tenisin hangi ülkede doğduğu bile tartışma konusudur. bazı tarihçilere göre tenis ilk olarak İngiltere de ortaya çıktı.çim alanda oynanmaya başlanan bu spora LAWN TENİS denildi.modern tenisin tarihçesi de 1850 yıllarında ındıa  rubner topun icadı ile başlıyor.çimen tenisi 1820 yıllarında İngiltere de modern çim biçme makinesinin geliştirilmesi ile hızlı bir şekilde yayılmıştır. LAWN TENNİS İngiltere ve diğer ülkelerde çok çabuk gelişmiştir. çim kortun olmadığı yerlerde oyun toprak beton ve asfalt tipi zeminlerde oynanmıştır.

 

       180 yıllık gelişmesi sonucunda tenis sporu dünyada da en fazla yapılan ve ilgi duyulan beş spor dalından biri olma noktasına gelmiştir.

 

        Bu gün başlangıç olarak biraz gerilere giderek düzce de tenisin ilk günlerden bu günlere geçen zamandan bahsetmek istiyorum.Düzce nin tenis geçmişine baktığımız zaman 2003 yılı öncesinde tenisle ilgili hemen hemen hiçbir faaliyet bulunmamaktadır.2003 yılı temmuz ayında düzce tenis il temsilcisi olarak göreve başladım.ilk olarak 18 temmuz spor salonu yanında bulunan açık basketbol sahasının etrafın kapatarak tenis kortu olarak kullanılır hale getirdik.olimpiyat evi Mustafa kemal ilk öğretim okulu spor salonu ve açık kortu kullanarak tenis derslerinin devamlılığını sağladık.düzce halkında tenise karşı ilgi olduğunu gördükten sonra çalışmalarımıza hız kazandırdık.hem çocuklara hem büyüklere yönelik kurs programlarımızı artırdık.

 

       2005 yılında merkezde düzce olimpik spor kulübüne ait zemini asfalt olan kortta ışıklandırma yapılarak gece ve gündüz olmak üzere yoğun olarak tenis dersleri vermeye başladık.aynı yıllarda beden eğitimi öğretmenleri de kalıcı konutlarda tenis dersleri vermeye başladı.daha önceleri tenis kortu olmadığından oyuncuda yoktu.şuanda kort sayısı ve niteliği çok iyi olmasından  2010 yılında tenis oynayan sayısı hem çocuk hem veteran olarak belli sayıya ulaşmıştır.

 

       Gösterilen ilgi giderek artmaktadır. bunun sonucunda kort sayısında son yıllarda artış olmuştur. bu sporun gelişmesine ve  yaygınlaşmasına kaliteli kortların yapılmasına   bağlıdır.

 

     Düzce de  1 akrilik zeminli kapalı kort 1 beton  zeminli spor salonu  1 de  kauçuk zeminli  spor salonu olmak üzere3 adet kapalı  kort , 4 adet de açık kort bulunmaktadır.

 

       Bir daha ki yazımda turnuvalardan ve  başarılı olan sporcularımızdan bahsetmek istiyorum.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Ben demiyorum, vatandaş söylüyor!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
OLAĞAN DÖNEMLERDE YAŞAMAK
 
  Ulviye Dikmen
HAZAN MEVSİMİ
 
  Ahmet Altun
BİR UMUT
 
  Telat Çelik
BARO
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Adem Turgut
BİSİKLET!
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
İÇERDE ASLAN
 
  Caner Besler
Biraz daha dikkat!
 
 Aydın Ferih MARADİT
 (DÜZCE POSTASI)
Eminiz ki Sayın Keleş....
Cumhuriyetin kazanımları konuşuldu!
Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nin düzenlediği “Cumhuriyetin Kazanımları” başlıklı konferans, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğl
Kristal İş Sendikasından Vatan Partisi'ne ziyaret!
Organize sanayinde bulunan Düzce Cam fabrikasından atılan işçilere yapılan uygulamaları protesto etmek ve yaşananlar hakkında bilgi vermek için Düzce’ye ge
Cumhuriyet Bayramını kutladılar!
Vali Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez 29 Ekim Cumh
Asfaltlama devam ediyor!
Düzce Belediyesi tarafından asfaltlama programı aralıksız olarak sürdürülüyor.
Akyüz'den Taşlı'ya veda ziyareti!
Düzce’de yaklaşık 3 yıldır görev yapan ve son kararname ile Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne atanan Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Düzce Kredi Kefalet Koop
Yeterlilik sınavları yapıldı!
Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından Kalfalık ve Ustalık sınavları yapıldı.
Girişimcilik eğitimi yapıldı!
Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odasının KOSGEB ve Akçakoca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği içinde ücretsiz, girişimcilik eğitimleri sürüyor.
Belediyeden vatandaşa yardım eli!
Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Çay mahallesinde bir ailenin hasarlı olan çatısının onarılmasını sağladı.
Melen Su Park için çalışmalar sürüyor!
Düzce Belediyesi tarafından yapımına başlanan “Melen Su Park” projesi alanında alt yapı çalışmaları devam ediyor.

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " BARO " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 kaleminize sağlık
  " HAZAN MEVSİMİ " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Vefalı ve güzel insan Ülviye Abla, eşine az rastlanır melek gibi bir insandı Gülten Can.. güzel bir sessizliği vardı..Kayınvalidem idi ancak annem gibiydi..Cumhuriyetin ve bu ülkeyi kazandırdığı değerlerin ödünsüz savunucusuydu..Tam bir cumhuriyet kadınıydı..Onun adına dillendirmek istedim YAŞASIN CUMHURİYET..Ruhu şaad olsun..
  " BİR UMUT " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Umut hep var olacak Ahmet bey, hatırlayarak ve hatırlatarak güzel bir katkı sunmuşsunuz...saygılar
  " BİSİKLET! " Yazısına...
 ibrahim öz
 Düzce gibi düz bir yerde bisiklet çok önemli bir ulaşım aracı. 40000 yakın kişi düzcede bisiklet kullanıyor. elektrikli bisikletler ise 20000 nin üzerinde. ama ne yazık ki bisiklet yolu yok." kalıcı konutlar yolu yapılırken projede var olan bisiklet yolu ihtiyaç yok diye kaldırılmış." deniyor. vahim bir durum. Adapazarı ve Bolu, Düzce 50 yıl daha ilerideler. Düzceyi yönetenlerin yapacağı iş 1-adapazarı-karasu-akçakoca-ereğli-zonguldak 2- Adapazarı-hendek yeşilyayla- Gölyaka-aydınpınar-kaynaşlı -Bolu 3-adapazarı-hendek -Cumayeri-Konuralp-yığılça-kırık koyu- Bolu 4-adapazarı-hendek-düzce-bolu hatlarına bisiklet yolları yapıp şehirler arası gidip gelenleri bu yollarda ağırlamak turizmi hareketlendirir. MARKA konuralp destinasyonu diye bir icad edilmiş ona büyük katkısı olur, bisiklet yolları yapıldığında DÜZCE çok gelir elde edecek önemli bir kazanç kapısına kavuşur. ayrıca bisikletlilerin park alanları düzcede mevcut. ayrıca dağ bisikletcilğinde de önemli parkurlar ve alanlar var.pürenniden abanta kaf yaylasından yığılca ormanlarına dağ yolları da açılması bisikletçilik açısından önemlidir.
  " Başkanın betona karşı bir sevgisi var! " Haberine...
 murmur
 cemal kardeşim, fabrikalara kesilen cezalar bir telefon ile iptal ediliyor diyorsunuz. lütfen açıklayın da bu insanları tüm düzce tanısın.. . insan hayatını hiçe sayan kimse bilinsin.. şayet siyaseten ise de taaa cumhurbaşkanınıza kadar iletişim..
  " Belediyeden vatandaşa yardım eli! " Haberine...
 Hacer
 Düzce belediyesi birde çarşı içindeki deprem hasarlı hayalet evlere baksa iyi olucak
  " Terminal için ücretsiz servis yapılacak " Haberine...
 sevgi
 Sadece merkeze servis yapılacak. Peki kalıcı konutlarda oturanlar ne yapacak? onlara servis hakkı yok mu? adil bir uygulama yapın lütfen bekliyoruz.
  " Çöp sorunu sona eriyor! " Haberine...
 Huseyin
 Uzun zamandir aldugim en guzel haberlerden biri. sevincten agliyacam simdi. evladimi havasiyla tertemiz cennet gibi olan koyumde sagliklı pis kokunun olmadigi koyumde hecinlerimde buyumeye dewam edecek. emegi gecenlerden allahim razi olsun. allah sevdiklerine bagislasin
  " Çocuklar üşümesin diye tek başına çalışıyor! " Haberine...
 Halo Komedi
 helal olsun
  " Diriliş Ertuğrul dizisi yapımcısı Düzce’de! " Haberine...
 Bayram CAKMAK
 Bosuna Gurur Duymuyorum demek...
Böylesi ne görüldü, ne de duyuldu! Böylesi ne görüldü, ne de duyuldu!
  DERGAZ'DAN UYARI!
  Keskin’in çabalarına büyük övgü
  BETON ŞANTİYESİNDE KAZA: 1 ÖLÜ!
  BYLOCK KULLANAN ÇİFTÇİLERE GÖZALTI!
  ÇEKİŞMELİ SEÇİM... Düzce Barosuna kadın eli değecek!
  Terminal için ücretsiz servis yapılacak
  Terminal açılışa gün sayıyor!
  Çocuklar üşümesin diye tek başına çalışıyor!
  Yeni baro başkanı mazbatasını aldı!
  Cumhuriyet Kupası Satranç Müsabakaları başladı
  Çöp sorunu sona eriyor!
  Trafik Polisi Çelik kalp krizi geçirdi!
  Keskin yeni baro başkanını kutladı!
  DÜĞÜN MAGANDALARI YİNE BOŞ DURMADI: 2 YARALI!
  Belediyeden vatandaşa yardım eli!
  Tarihi meydan için sözleşme imzalanacak!
  Keskin'den Yönetim Kurulu üyelerine ziyaret!
  Kırali: Sözlü sınav şartı kaldırılmalı!
  YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ HÜSEYİN DENİZ OLDU!
  Böylesi ne görüldü, ne de duyuldu!
  22.10.2016 - Cumhuriyet Kupası Satranç Müsabakaları başladı
  24.10.2016 - BETON ŞANTİYESİNDE KAZA: 1 ÖLÜ!
  23.10.2016 - DAHA NE OLSUN?
  24.10.2016 - Keskin yeni baro başkanını kutladı!
  24.10.2016 - ÖZDİLEK DÜZCE’DE AVM AÇACAK!
  24.10.2016 - HANGİMİZ ÖLÜ?
  26.10.2016 - Çöp sorunu sona eriyor!
  25.10.2016 - Çöp kokusu!
  28.10.2016 - Belediyeden vatandaşa yardım eli!
  28.10.2016 - Başkanın betona karşı bir sevgisi var!