Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :38744677 Aktif Ziyaretçi :149451 30 Ağustos 2016 Salı
[18:33] Vali Taşkesen, şehit kabirlerini ziyaret etti! -- [18:32] Düzcespor web sitesi yayında! -- [18:14] Şehitlikte tören yapıldı! -- [18:11] Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümü! -- [18:08] Akçakoca’da böyle kutlandı! -- [18:07] 14 polis memuru tutuklandı! -- [17:56] Geride bu görüntüler kaldı! -- [17:30] Kaymakam Balcı Düzce vali yardımcılığına atandı! -- [13:20] NEDİR BU İNAT BAŞKAN! -- [13:07] ÇÖPLÜK! --
Akif Çavuş
DÜZCE’DE TENİS
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:16.12.2010

                              

DÜNDEN BUGÜNE DÜZCE’DE TENİS

 

       Bugünden itibaren haftada bir gün sizlere bu köşeden tenis ağırlıklı olmak üzere sporla ilgili her şeyi paylaşmak istiyorum. sporun hemen her türüne özellikle tenis sporuna ilgi duyan ve bu işe gönül verenlere bu köşede birlikte olacağız.

 

       Günümüzün en yaygın sporlarından biri olan tenisin ilginç bir tarihçesi vardır.bugün teniste kullanılan birçok değimin kökenini çok az kişi bilir.

Öyle ki tenisin hangi ülkede doğduğu bile tartışma konusudur. bazı tarihçilere göre tenis ilk olarak İngiltere de ortaya çıktı.çim alanda oynanmaya başlanan bu spora LAWN TENİS denildi.modern tenisin tarihçesi de 1850 yıllarında ındıa  rubner topun icadı ile başlıyor.çimen tenisi 1820 yıllarında İngiltere de modern çim biçme makinesinin geliştirilmesi ile hızlı bir şekilde yayılmıştır. LAWN TENNİS İngiltere ve diğer ülkelerde çok çabuk gelişmiştir. çim kortun olmadığı yerlerde oyun toprak beton ve asfalt tipi zeminlerde oynanmıştır.

 

       180 yıllık gelişmesi sonucunda tenis sporu dünyada da en fazla yapılan ve ilgi duyulan beş spor dalından biri olma noktasına gelmiştir.

 

        Bu gün başlangıç olarak biraz gerilere giderek düzce de tenisin ilk günlerden bu günlere geçen zamandan bahsetmek istiyorum.Düzce nin tenis geçmişine baktığımız zaman 2003 yılı öncesinde tenisle ilgili hemen hemen hiçbir faaliyet bulunmamaktadır.2003 yılı temmuz ayında düzce tenis il temsilcisi olarak göreve başladım.ilk olarak 18 temmuz spor salonu yanında bulunan açık basketbol sahasının etrafın kapatarak tenis kortu olarak kullanılır hale getirdik.olimpiyat evi Mustafa kemal ilk öğretim okulu spor salonu ve açık kortu kullanarak tenis derslerinin devamlılığını sağladık.düzce halkında tenise karşı ilgi olduğunu gördükten sonra çalışmalarımıza hız kazandırdık.hem çocuklara hem büyüklere yönelik kurs programlarımızı artırdık.

 

       2005 yılında merkezde düzce olimpik spor kulübüne ait zemini asfalt olan kortta ışıklandırma yapılarak gece ve gündüz olmak üzere yoğun olarak tenis dersleri vermeye başladık.aynı yıllarda beden eğitimi öğretmenleri de kalıcı konutlarda tenis dersleri vermeye başladı.daha önceleri tenis kortu olmadığından oyuncuda yoktu.şuanda kort sayısı ve niteliği çok iyi olmasından  2010 yılında tenis oynayan sayısı hem çocuk hem veteran olarak belli sayıya ulaşmıştır.

 

       Gösterilen ilgi giderek artmaktadır. bunun sonucunda kort sayısında son yıllarda artış olmuştur. bu sporun gelişmesine ve  yaygınlaşmasına kaliteli kortların yapılmasına   bağlıdır.

 

     Düzce de  1 akrilik zeminli kapalı kort 1 beton  zeminli spor salonu  1 de  kauçuk zeminli  spor salonu olmak üzere3 adet kapalı  kort , 4 adet de açık kort bulunmaktadır.

 

       Bir daha ki yazımda turnuvalardan ve  başarılı olan sporcularımızdan bahsetmek istiyorum.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
NEDİR BU İNAT BAŞKAN!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
MEMLEKETİN HALİ
 
  Ulviye Dikmen
Neler oluyor, neden oluyor, biri bana an
 
  Ahmet Altun
YA EŞEK YA PADİŞAH!
 
  Telat Çelik
Çöplük!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Adem Turgut
Hecinler’e kıymayın efendiler!
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
SPOR TOTO 3. LİG VE DÜZCESPOR
 
  Caner Besler
Orta Sıralar (1973.1974)
 
 Aydın Ferih MARADİT
 (DÜZCE POSTASI)
Herkes bize şaşırıyor!
AK Parti’den Fidan’a Veda Ziyareti
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Ali Fidan’a veda ziyaretinde bulundu.
Zafer Bayramını kutladılar
Konuralp proje ekibinden Tozan’a ziyaret!
“Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor” MARKA proje ekibi, Düzce il Genel Sekreteri Muharrem Tozan’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Nusrettin mahallesinde yağmur suyu çalışmaları yapıldı!
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon müdürlüğü tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları kapsamında Nusrettin mahallesinde yağmur suyu hattı çalışmalarına b
YENİ VALİMİZ GELİYOR!
Düzce’ye vekaleten atanan Vali’nin Mustafa Taşkesen olduğu öğrenildi.
Vali Ali Fidan, Düzce’ye veda etti!
Milli Savunma Bakanlığında Müsteşarlık görevine atanan Vali Ali Fidan, Düzce’den ayrıldı.
ÖZCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
Düzce esnaflarından Mustafa Özcan aramızdan ayrıldı.
ARAMIZDAN AYRILANLAR
Aramızdan ayrılanlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.
Son yolculuğuna binlerce vatandaş uğurladı
Fırat Kalkanı Operasyonu sırasında YPG’li teröristlerin hedefi olan tankın içerisinde şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Ercan Çelik, son yolculuğuna uğurlandı.

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ÖZCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Naci Ozdemir
 Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, yakınlarına Allah sabırlar versin.
  " İŞTE FEVAİ ARSLAN’IN EN BÜYÜK HAYALİ... " Haberine...
 Esra
 sayın vekilim. bu çöp işini ancak siz çözersiniz. düzceyi düzceliyi en iyi siz tanıyorsunuz. başkan bugün var yarın yok. ama siz düzcenin insanısınız. eski esnaflardansınız. bu insanlar sizin insanlarınız. verin bakan beyle kafa kafaya bu işi çözün. yer mi yok düzcede. mutlaka bulursunuz. bakın civardaki tesislere, yapın bu işi yapanlarla bir anlaşma olsun bitsin. düzcelileri bu çileden kurtarın. sizin hayaliniz bence bu olmalı sayın vekilim.
  " İŞTE FEVAİ ARSLAN’IN EN BÜYÜK HAYALİ... " Haberine...
 dursun
 hasanlar barajının etrafının güzelleştirilmesi olayını tuttum .
  " İŞTE FEVAİ ARSLAN’IN EN BÜYÜK HAYALİ... " Haberine...
 nurcan d.
 mecliste çevre komisyonu üyesi olarak sizden çok daha fazlasını bekliyoruz sayın vekilim. bakanla da oldukça yakın olduğunuzu görüyoruz. şu çöp meselesi veya çimento fabrikasını halletseniz halletseniz sizler halledersiniz. bu iş belediyeye kalmasın.
  " İŞTE FEVAİ ARSLAN’IN EN BÜYÜK HAYALİ... " Haberine...
 Selma
 bence bu kez milletvekilleri ve bakan teşkilatıda içlerine alarak çok güzel bir uyum sağladılar. eğer bu dönem bir şey yapılamazsa bundan sonra hiç yapılamaz.
  " Kilo vermekle, spor yapmak arasında çok fark var " Haberine...
 Nilay Cakir
 Bende kayit olmaak istiyorum adrrsi gonderirmisiniz
  " Bu da şehir merkezimizdeki çöplük! " Haberine...
 Bayram CAKMAK
 BUNUN TEK SORUMLUSU BELEDIYE BASKANIDIR !
  " Hecinler’e kıymayın efendiler! " Yazısına...
 vatandaş kamil
 düzce bu vizyon anlaşışıyla bir kaplumbaga mişali bir arpa boyu yol almaz. nedeni bolu aşıyor sorunları düzce yerinde sayıyor. katı atık merkezi tesisi nereye yapılacaksa yapılsın artık. bakanımız var hala sorunlar giderilmiyor. düzcede yanlış giden birşey var. ya yöneticilerde vizyon yok yada siyasilerde. bu iki sistemde arıza varsa düzce böyle yerinde sayar bir arpa boyu ilerliyemez.
  " Düzce şaka gibi bir il durumunda! " Haberine...
 düzceli muhalif
 sayın yımaz çok güzel düzcenin sorunlarını sıralamışsınız tebrikler ama düzcede icraat yapması gerekenleri harekete geçirmek muhalefetin görevi degilmi. senelerden beri terminal kültür merkezi katı atık merkezi fuar alnı kardüz eftenia termal otel otoban baglantı yolu yıgılca yolları ilçelere osb kampüs okullar yarım kalan yatırımlar kaçan yatırımlar kızılay ögrenci yurdu tobb yapacagı okul gibi düzcede onlarca yüzlerce sorun hala devam ediyorsa bu mhp muhalefetinin suçu yokmu. neden bu sorunlar devam ediyor. iktidarı köşeye sıkıştıracak muhalefet yapamıyorsunuz. işte suçu başkasında aramayın. şeçimden seçime mualefet yapmakla oy alınmaz. düzce halkına bu sorunları anlatıp iktidarı köşeye şıkıştıracak muhalefetle oy alınır.
  " İŞTE FEVAİ ARSLAN’IN EN BÜYÜK HAYALİ... " Haberine...
 ilyas köylü
 sayın miletvekilim senin düzce hayalin sadece hasanlar barajını etrafını abanta benzetmekmi. sayın vekilim bu vizyonla senin düzceye bir faydan dokunmaz. ey vekilim işte benim düzce hayalim, kardüz kayak merkezi eftenia termal otel efteni tabiat hayvanat bahçeşi kültür park golf alanı gs bjk spor yatırımı motor sporları merkezi fuar alnı kongre merkezleri akçakoca büyük liman yıgılcaya yol üniversite şehri. bu gibi vizyon projeler olması lazım düzcenin gündemi. şunu şöyleyebilirsin bu yatırımları yapmak bemim görevim degil diyebilirsin. haklısın ama düzcede bu gibi yatırımları planlamak yerel ve merkezi yönetimlere kaynak bulmak sizin göreviniz. hatırlatırım başarılar
 Düzcespor web sitesi yayında! Düzcespor web sitesi yayında!
  ÖZCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  İŞTE FEVAİ ARSLAN’IN EN BÜYÜK HAYALİ...
  Polisten FETÖ uyarısı!
  SAVCILIK AÇIKLADI!
  ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER!
  Düzce Valisi Ali Fidan atandı
  21 KİŞİ TUTUKLANDI
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  4 HAKİM TUTUKLANDI
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  FETÖ'den gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi!
   Terminal dolmaya başladı!
  1502 ton fındık ihraç edildi!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yolu 3 saat trafiğe kapattı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  YENİ VALİMİZ GELİYOR!
  9 kamu görevlisi tutuklandı
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  29.8.2016 - İŞTE FEVAİ ARSLAN’IN EN BÜYÜK HAYALİ...
  29.8.2016 - NEDİR BU İNAT BAŞKAN!
  29.8.2016 - ÖZCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  26.8.2016 - Düzce Valisi Ali Fidan atandı
  25.8.2016 - Yukarı Mahalle halkı dertli!
  28.8.2016 - ÖZLÜ; 'Kimse Türkiye’ye diz çöktüremeyecek'
  30.8.2016 - Düzce şaka gibi bir il durumunda!
  30.8.2016 - Hecinler’e kıymayın efendiler!
  27.8.2016 - Çalışan annenin kreş parası DEVLETTEN !
  24.8.2016 - AÇILIŞLAR YAPILDI!