Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73103645 Aktif Ziyaretçi :20511 20 Ekim 2020 Salı
[14:02] Uzun; ‘Deneyimli Peyzaj Mimarları yetiştirmekteyiz’ -- [13:10] Yılmaz, Dünya birincisi Yazgan’ı ziyaret etti! -- [18:07] Özlü; ‘Bölgenin karakterine uygun peyzaj yapılacak’ -- [17:50] ADAMOR'un anketi: Yüzde 55 sokağa çıkma yasağı istiyor! -- [17:46] Fen İşleri çalışmalarını sürdürüyor! -- [17:38] Meral Akşener Bolu'ya gidecek! -- [17:27] Uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı! -- [16:04] ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. -- [15:41] Şahin; ‘Yatırımcıları Düzce’ye davet ediyoruz’ -- [15:26] Hitler'in kayıp denizaltısı Sakarya'da görüntülendi! --
Fatih Melih Maradit
HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK!

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:10.10.2020

 

   Düzceliyiz ya biz..

   Hava yapmayı, gösterişi pek bir severiz!..

   Hani, “Passat mı çekeyim yanlarına?” misali..

   Mesela, bir işe kalkışırız büyük havalarla, şovlarla; sonra yan gelip yatar, elimize yüzümüze bulaştırırız..

**

   Bir bakarsınız sokaklarımızda Porsche’ler, Mercedesler, BMW’ler, Audi’ler..

   Ama milyonlar verip aldığımız o aracı 5 lira verip bir otoparka çekmeyiz de, gider dükkanımızın önüne ve kaldırımında tam üstüne park ederiz ki, cümle alem görsün!..

**

   Biz de “çarşı” dediğimiz şehir merkezimiz, pazaryeri gibidir.. Her yer, her yerdedir.. Karmakarışıktır.. Nasıl toparlanacağını çözmeniz yıllarınızı alır..

   Yaya geçidini kullanan yayayı, kaldırıma park etmeyen aracı ve bunları denetleyecek trafik polisini hiçççç aramayın, bulamazsınız!..

   “Örnek olmalı” diye düşündüğümüz Meslek Odası Başkanlarının makam araçları bile, kaldırımların üstündedir..

   Kimse hiç bir şeye aldırış etmez!..

   Sorsanız cevap hazırdır; “Eee burası Düzce!.”

**

   Sordun mu hepimiz Düzcesporluyuzdur.. Takımımızın formasını giyer, bayrağını kuşanır ve havalı havalı boy boy fotoğraf veririz..

   Ama “Hadi gelin, biraz da siz elinizi taşın altına koyun” dediklerinde 40 tane bahane uydururuz, iyi mi!.

**

   Bir kurumda idareci olup bir yerlere gelebilmek için bir yerlerimizi yırtar, geldikten sonra da önce makam odası, ardından sekreter, en sonunda da bir makam aracı isteriz..

   Sonra mı?

   Sonra da bir güzel yan gelip yatarız!..

**

   Havasından mıdır nedendir bilinmez, Düzce’de göreve başlayan, tayin edilen idareciler de hemen bu duruma uyum sağlarlar..

   Mesela; Ankara Valisine bile ve hatta bakanlara bile bir telefon kadar yakınken, bir siyasi partinin il başkanı bile olsanız, çiçeği burnunda bir il olan Düzce’nin Valisine özel kalemini aşıp ulaşmanız, 15 gününüzü alır!..

**

   “Covit-19 denetimini şu saatte şurada yapacağız” diye önceden basına bilgi verip, ardından daire müdürleri, başkan yardımcıları ve basınla denetim yapılıyorsa, sizce bunun anlamı nedir?

   Diyorum ya; her işimiz göstermelik!.

   Hastanelerimizin acillerinin, servislerinin temizliğinden, hijyeninden şikayet, hiç eksik olmaz..

   Ama havamızı atarız.. Sorsanız, her şey dört dörtlüktür, muazzam yatırımlar yapılıyordur ama bir de bakarsınız ki Covit-19 testi yaptıracak hastalar, dip dibe sırasını bekliyordur..

**

   Bahçeşehir gibi 10 numara planlanmış bir bölgemizdeki çimler, yazın susuzluktan ve zamanında biçilememekten sararır..

   Tam hava atmaya kalkarız, “Bakın bizim buralar çok güzel.. Bir çok kentte böyle bir yerleşim göremezsiniz” diye, bir bakarsınız ki sokak pislikten geçilmiyordur..

   Peki niye?

   Çünkü; çöpümüzü konteynırın içine değil hemen yanına atar,eski eşyalarımızı sokaklarda gelişigüzel bırakır, sonra da belediye alsın diye bekleriz..

   Tabi, çok bekleriz!.

**

   Ulaşım sistemini değiştiririz.. 10 numara bir sistem kurmaya çalışırız.. Pırıl Pırıl 114 tane araç getiririz..

   Sonra bir de bakarız ki; araçların bir çoğu bomboş dolanıp dururken, duraklarda yolcular yığılmış bekliyorlardır.

**

   Havalıdır bizim zabıtalarımız..

   Sokaklarda havalı havalı dolaşıp, esnafı denetler gibi görünüp, bir iki janjanlı fotoğraf verdikten sonra mesaisini cafe köşelerinde çay-kahve içerek geçirir..

**

   Yönetici “tasarruf tasarruf” der, yeni bir sistem getirmeye çalışır, bir havuz kurar ve “işi olan bu havuzdan araç alabilecek” der. Ama bir de bakarsınız ki o araçlar her yerde fink atıyordur..

   Ya bu nedir diye sorsanız; araçları kullananların kılıfları da hazırdır..

**

   Mesela; yöneticinin kendisine bağlı bir birimi denetleyeceğini duyan işgüzarlar, önceden o birim amirine haber verir, o gün acilen sigara izmaritleri toplanıp, yollar bile temizlenir..

   Tüm bunlara şahit olup bıyık altından gülümsüyorsunuz biliyorum ama amaçlanan çoktan gerçekleşmiştir.

   Yönetici kendisine bağlı o birimlerin ne kadar temiz ve çalışanlarının ne kadar çalışkan olduğunu görmekten memnundur, amir de o gün için yöneticinin gözüne girebildiğine çok memnundur..

   Yani sonuçta; alan da veren de memnundur!..

   Bir çok kurum bu şekilde yürütür işlerini.. Ve hatta 10 kişinin yapacağı iş bir kişiye yıkılır, dokuzu yatar..

   Motivasyon zaten sıfırdır..Yani anlayacağınız, zaman doldurulur..

   Ama bir de bakarsınız ki basına servis edilen haberlere; her iş dört dörtlük yürüyordur..

**

   Dedim ya; her işimiz gösteriş, göstermelik..

   Dışarıdan bakıldığında; altımızdaki arabayla, etrafa saçtığımız havayla Düzceli olduğumuzu her durumda belli ederiz ama kentimizin kasaba görüntüsünden çıkması adına hiç sesimizi yükseltmez, kenarda bekler, dedikodu yapar, kılımızı dahi kıpırdatmayız..

   Eee, biz Düzceliyiz!..

Peki, Senin Yorumun?
Murat  /  10.10.2020 - 23:57:31
 Sayın maradit, tamamen gerçekleri ifade eden yazınızın adresi sayın belediye başkanımız ile sayın mülki amirimiz. sorunlar ve yaratıcıları açık bir şekilde belirtilmiş, çözüm inşallah merkezinde gerçekleştirilir. umut edelim malum umut fakirin ekmeği..
  Fatih Melih Maradit
ARTIK YADIRGAMIYORUZ!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YENİDEN MERHABA
 
  Ulviye Dikmen
4 EKİM HAYVAN HAKLARI GÜNÜ
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
BU SİSTEM YÜRÜMELİ AMA..!
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
DİYABET (ŞEKER) HASTALIĞI GELİŞİMİNİ ENG
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü; ‘Bölgenin karakterine uygun peyzaj yapılacak’ " Haberine...
 Harun Can Şerbetci
 Asar deresine greyder sokarak balık ve canlıların yuvalarını yok ediyorlar.. Asarın iç kenarları çöp.içinde.. Niye çünkü hiçbir durakta neredeyse çöp kutusu yok.. olan da küçük.. dolunca boşaltılana kadar vatandaş çöpünü dereye atıyor.. Atan da suçlu hizmet veremeyen de ceza yazmayan da..
  " ARTIK YADIRGAMIYORUZ!.. " Yazısına...
 Celal GÜNER
 Fatih bey düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. Teşekkür ederim. Daha çok şeye alışacağız sanırım. Duyarsız bir toplum haline getirildik. Sosyal psikolojik bir dram yaşıyoruz ve tükeniyoruz değerlerimizi, insanlığımızı...
  " Kubilay’dan Düzcespor için öneriler! " Haberine...
 Murat
 Hem şirketleşelim hem de pamuk eller cebe... başkan ve yönetim kurulu üyeleri işinin ehli olduktan sonra düzce spor ihya olur yeter ki akıllı idareciler olsun. süper ligde bile başkanlar milyonlar verir ama paraları aynen temliklerle geri alınır. diger önerileriniz olumlu ama para pul ile asalet olunmaz.. çok sevilen eski başkanlar varken, dünyanın parasını vererek başarısız olan ve sevilmeyen başkanlar da var. bir de düzceli her sene para para diyerek dolaşan yönetimlerden nefret ediyor. şirketleserek bu sorunun önüne gecilebilir.
  " Kubilay’dan Düzcespor için öneriler! " Haberine...
 Ertuğrul
 Düzcede kaç tane prof.futbolcu var O rakamları verecek babayiğit Nerde İzleme komitesini kimlerden oluşacak varmı Düzcede yokkk. Olmayacak işler hepsi de Laf ola beri gele.
  " EYVAH EYVAH!.. Hava kirliliği koronavirüs ölümlerini arttırıyor! " Haberine...
 Murat
 Türkiyenin havası en kirli şehirlerinden olan düzcede valiliğimiz ve belediye başkanlığımız acil ve kalıcı tedbir almak zorundadır.kirlilik ile ilgili üniversitemizin önemli çalışmaları var bilhassa fabrika bacalarındaki filitre sistemleri muhakkak tesbit edilmeli takmamakta ısrar edenleri ağır para cezası ile cezalandırmalıdır.en önemli neden bu bacalardan çıkan ve kansere neden olan partiküllerdir.covit nedeniyle çok daha etkili olan bu durum tedbir alınmazsa düzcenin felaketi olacaktır.
  " ‘Fazla geç kalmadan bir yerden başlamalıyız’ " Haberine...
 Didem A.
 Bir toplumun ahlaki gelişimi hayvanlara olan davranışıyla ölçülür.
  " HER İŞİMİZ GÖSTERMELİK! " Yazısına...
 Murat
 Sayın maradit, tamamen gerçekleri ifade eden yazınızın adresi sayın belediye başkanımız ile sayın mülki amirimiz. sorunlar ve yaratıcıları açık bir şekilde belirtilmiş, çözüm inşallah merkezinde gerçekleştirilir. umut edelim malum umut fakirin ekmeği..
  " ‘Fazla geç kalmadan bir yerden başlamalıyız’ " Haberine...
 Nurhan büyükuçar
 Barınak ve hayvanların sorunlarını derneğe ve hayvan dostlarına bıraksınlar oralar nasıl cennet oluyor herkes görsün.
  " ‘Fazla geç kalmadan bir yerden başlamalıyız’ " Haberine...
 Nurhan büyükuçar
 Hayvanları ilgilendiren her konuyu hayvan dostlarına emanet etmeliler. Derhal hayvan dostlarının idaresine bırakılmalı barınak yoksa sorunlar çığ oldu.
  " ‘Fazla geç kalmadan bir yerden başlamalıyız’ " Haberine...
 Tuba KILIÇ ELİBOL
 Belediyenin kısırlaştırmaya ağırlık vermesi gerekiyor.Sadece dişilerin değil erkek kedi ve köpeklerin de kısırlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Besleme odakları çoğaltılmalı ve denetimleri yapılmalı Önümüz kış, canlarımız için yuvalar yapılmalı ve gönüllülerin besleme yapabilecekleri ortak alanlara konulup ,yuvaların kontrollerinin yapılması gerekmekte. Gönüllü kedi ve köpek beslemesi yapanlara belediyenin destek olması gerekmekte.
Yaylalarda açan çiğdemler görenleri büyülüyor! Yaylalarda açan çiğdemler görenleri büyülüyor!
  Belediyeden su kesintisi uyarısı!
  KGK kuruluşunun 1’nci yıldönümünü kutluyor!
  Yeni yol açma çalışmaları devam ediyor!
  Genç Kart satışları başladı!
  Uyuşturucu operasyonunda 3 kişi tutuklandı!
  Modern tesiste sona yaklaşıldı!
  Rektör Çakar, EUA Seçici Kuruluna seçildi!
  Tiyatronun yeni duvarı göründü!
  TAYHAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı yakalandı!
  EYVAH EYVAH!.. Hava kirliliği koronavirüs ölümlerini arttırıyor!
  Kubilay’dan Düzcespor için öneriler!
  Yılmaz’dan Bakan Karaismailoğlu’na ziyaret!
  Destek Hizmetleri çalışmalarına devam ediyor!
  Sosyal işler yardımlarını sürdürüyor!
  İtfaiye araçları filoya katılmak için hazır!
  Dܒden Uyum ve Kariyer Geliştirme Programı!
  Özlü; ‘Düzcespor’u dışarıda antrenman yapma sorunundan kurtarıyoruz’
  MHP toplantısı gerçekleştirildi!
  Kapoğlu Düzcespor’a geri döndü!
  17.10.2020 - Kubilay’dan Düzcespor için öneriler!
  20.10.2020 - ARTIK YADIRGAMIYORUZ!..
  13.10.2020 - ‘Fazla geç kalmadan bir yerden başlamalıyız’
  17.10.2020 - EYVAH EYVAH!.. Hava kirliliği koronavirüs ölümlerini arttırıyor!
  20.10.2020 - Özlü; ‘Bölgenin karakterine uygun peyzaj yapılacak’