Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72922202 Aktif Ziyaretçi :16056 30 Eylül 2020 Çarşamba
[18:27] MARADİT; 'SARIOĞLU ETİK OLMAYAN BİR YOL İZLEMİŞ’ -- [17:56] Özlü, Cebeci’yi ağırladı! -- [17:36] DÜZCE BASININDAN ÖRNEK PROTESTO! -- [17:17] Rektör Çakar TEKNOFEST birincilerini tebrik etti! -- [16:11] Odun hırsızları yakalandı! -- [16:04] Otomobilin çarptığı motosikletli ağır yaralandı! -- [15:54] Roma dönemine ait 71 sikke ve 1 bileklik ele geçirildi! -- [15:46] Apartmanda yayılan kokudan etkilen 5 kişi hastaneye kaldırıldı! -- [15:15] Yeni bisiklet yolları yapımına başlandı! -- [14:50] Orman ürünleri fabrikasında patlama: 1 yaralı! --
Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:28.08.2020

 

   Uzun zamandır ilk kez gazetemizi elinize alıp okuyacaksınız. Gönlüm isterdi ki iyi bir şeyler yazabileyim.

   Yayınlanan son yazım yine virüs üstüneydi. Düzce günlük koronavirüs tablosu nedir demiş, yanıt alamamışlar olarak dedikodulara mı inanalım diye sormuştum.

   Öncesinde de ilimize gelen mevsimlik tarım işçilerinin denetimi ile ilgili bazı sorularım olmuştu. Nasıl geldiler, konaklamaları, denetlemeleri... Sonra okuduk ki  Düzce’ye gelen mevsimlik işçilerden 95’i karantina altına alındı. Birkaç günlük başka bir haberin konusu da şu; Düzce’de ev karantinasına uymayan 57 kişiye 179 bin 550 lira ceza verildi!

   O 57 kişi nerelere gitti, kimlerle görüştü? Bu kontrolü sağlamak hiç kolay değil, hem de hiç.

   Ve maalesef bizler hala il yetkililerinden net bir bilgi alamıyoruz.

   Maalesef dedikodulara göre konuşuyoruz.

   Dedikodulara göre Düzce’de günlük 40’a yakın yeni hastamız oluyor. Bu gerçek mi?

   Üstelik o ya da bu sebeple su kesintisi olan bir şehirde yaşıyoruz. Allah aşkına böylesi bir salgın sürecinde suyumuzun olmaması.. Kabul edilebilir bir şey değil! Durun ve geçici bir çözüm bulun, durun! Sorun çıkartmayacak bir çözüm olsun. Bu şehirde suya ihtiyaç var!

   Baktıkça içim acıyor. Hastanesinin bahçesinde inek gezen bir şehir düşünün, Düzce işte... Bu şehrin ulaşım sorunu da var, çözülecek yakında diye umduğumuz. Defalarca bizzat yazdığım Kalıcı Konutlar 3. Bölgedeki iş merkezinin içine bir girin mesela. Burada belediye de hizmet veriyor. Ve gözlerimle gördüm ki alt katı da üst katı da sigara izmariti, çöp dolu... Parklar, basket-oyun sahaları bitik... Sıradan vatandaş işine gidiyor, hayat devam ediyorsa bu işler de yapılmalı değil mi? O kadar şaşırtıcı ki her şey!

   Takım elbiselerini giyip açılışlar yapıp, demeçler verip, o sırada sorunları dinleyip, yardımcılara halledin emri verip, dönüp gidenlerin şehri...  Particilikle, eş-dost-ahbapçılıkla işleri yürütülen şehir... Doğrunun doğruyu değil, yanlışın yanlışı kolladığı şehir. Gazetecinin yazmadığı, televizyoncunun kamerasıyla görüntülemediği, görüntülese de yayınlamadığı şehir. İşte burası Düzce!

   Orhan Veli’nin “Düzce yolu düz gider, aman bir edalı kız gider” dediği şehir. 70’lerde dağ köylerinde dahi beyaz masa örtüler olan şehir...

   Yapmayın!

   Artık bu şehrin sokaklarında kadınlar ailelerin yanında bile saldırıya uğruyor.

   Bu şehirde gelen bir şey yapıyor, gidenin arkasından yapılan yıkılıyor.

   Düzce dernekleri, sivil toplum kuruluşları, Düzce’den başka şehri olmayanları ve gerçekten sevenleri neredesiniz? Sormak, sorgulamak, önermek ve birlikte çalışmak için, neredesiniz? Halkın denetleme gücünü hatırlatacak yapılara çok ihtiyaç var.

   Başka türlü olmuyor, olmayacak...

   Yazılan her köşe yazısından sonra, eleştirilen taraf gazeteyi aramak için elini telefona uzatacağına, vicdanına dokunsun. Muhatabınız bu yazıyı yazan ben değilim, bilgilendirmediğiniz, ihmal ettiğiniz, ciddiye almadığınız, söz verip unuttuğunuz hemşehrileriniz, sorumluluklarınız, etik ahlaki değerleriniz.

   Aynı şekilde bu yazıyı okuyup benimle aynı fikirde olup, oturduğu yerden söylenen ama yeri geldiğinde susanlar her kimseniz, siz de sorumlusunuz...

   Hepimiz sorumluyuz, ellerimizi taşın altına koymak zorundayız!

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahi Evran
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
NEDEN KİLO VEREMİYORUZ?
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Beyin ameliyatları için başka kentlere gitmeye gerek yok! " Haberine...
 Vatandaş
 Kusura bakmasın ama doktor bey hiçbir ilgi alaka hiçbirini göremedik. MR'a bakarak sadece fiziğe göndermesi fıtıkla ilgili ağrımızın ben bilmem ondan mı nedendir demesi çok ayıp. niye doktor oldun o zaman. Allah Allah ya kınıyorum İlgisiz alakasız doktora gitmenize gerek yok boş insan.
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Serpil Çırakoğlu
 Kalıcıkonutlar yeni adıyla Bahçeşehir 12.bölgeye de bir çare bulurlarsa evet belediye çalışıyor diyeceğim. En tepede su deposunun yan tarafındaki ağaçlık içkicilerin serserilerin yatağı haline geldi. Yine hemen karşısındaki ana caddedeki parkın kenarına denk gelen cadde arabalarla doluyor gelen çöpünü orada bırakıp gidiyor. Caddede park halindeyken gece geç saatlerde gürültülü müzik açıyor sık sık da kavga çıkarıyorlar. 11.bölgedeki yokuşun her iki tarafındaki yola beton bloklar yerleştirildi görüntü kirliliğinden başka işe yaramıyorlar aracını park etmek isteyen o blokların biraz ilerisine parkediyor. Yani beton bloklar çözüm olmadı. Parkın içi ayrı sorun akşam belli saatlerden sonra serseri yatağı haline geliyor. Şimdiye kadar kim belediye başkanı olduysa konutlarla ilgilenmedi.
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Kemal kaya
 Düzcespor destek bekliyor
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
Doğaseverler doğal yaşamı öğreniyor! Doğaseverler doğal yaşamı öğreniyor!
  Belediye Basın Bürosu kadrosunu güçlendirdi!
  Uyuşturucu operasyonunda 1 kişi tutuklandı!
  Uyuşturucu operasyonlarında 4 kişi tutuklandı!
  Özlü; ‘Çocuklarımız daha ferah bir ortamda eğitimlerini sürdürecekler’
   ‘Tehdidin esas kaynağı Amerika’
  DEVA Partisi’nin Cumayeri ve Gölyaka İlçe Başkanları belli oldu!
  Ceneviz Kalesi'nin yolu asfaltlanıyor!
  Virüs mutasyon geçirdi: Corona artık daha bulaşıcı!
  Otomobilin motor kısmında yangın çıktı!
  Zabıtadan dilenci operasyonu!
  Kredi kartlarında yeni düzenleme!
  Vali Atay yapımı devam eden Yığılca yolunu inceledi!
  DEAŞ operasyonunda yabancı uyruklu 6 kişi yakalandı!
  Devrilen zift yüklü tanker otomobile çarptı: 3 yaralı!
  Çamköy mevkiinde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü!
  Turistik yerlerde inceleme yaptı!
  Toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacaklar!
  İhtiyaç sahiplerine yardımlar sürüyor!
  Mezarlıklar koruma altına alınıyor!
  Kestane toplarken uçuruma yuvarlanan kişi kurtarıldı!
  30.09.2020 - Beyin ameliyatları için başka kentlere gitmeye gerek yok!