Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72894884 Aktif Ziyaretçi :45 27 Eylül 2020 Pazar
[20:07] Ara sınıflarda yüz yüze eğitim yapıldığı iddiasına inceleme! -- [19:52] DÜ Çevre Takımı TEKNOFEST'te birinci oldu! -- [19:39] Bariyere çarpan araçtaki 3 kişi yara almadan kurtuldu! -- [16:55] İYİ Partili Gençler çöp topladı! -- [16:27] Yığılca Kaymakamı Kurt, turizm bölgelerini inceledi! -- [16:14] Palamut bollaştı, fiyatlar düştü! -- [16:05] Vali Atay tarihi Ceneviz Kale yolu asfalt çalışmalarını inceledi! -- [21:40] Bakan Yardımcısı Alpaslan kazı alanını inceledi! -- [19:37] Turistik yerlerde inceleme yaptı! -- [19:26] Çamköy mevkiinde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü! --
Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:20.07.2020

 

   Önceki yazılarımı bir hatırlayalım; 

   Tarih : 29.12.2017   

   http://www.burasiduzce.com/kose-yazi.asp?id=3779&Humeyra_Yilmaz-MEVKiiMiZ_KALICI_SORUNLAR

   Tarih : 31.01.2020 

   http://www.burasiduzce.com/kose-yazi.asp?id=4171&Humeyra_Yilmaz-Mevkiimiz_kalici_sorunlar_guncelleme

   Yukarıda belirmiş olduğum iki link bu yazımın konusu.

   Yani aynı konu hakkında 3. kez yazı yazacağım.

   Kalıcı Konutlar 3. Bölgedeki iş merkezinde sorunlar hakikaten bitmiyor. Şaşkınlıkla izliyorum. Bunca sıkıntıya, bunca şikayete, bunca dilekçeye, bunca yüz yüze konuşmaya rağmen... Neden bir sonuçalınamıyor? Oradaki sorunları bu denli çözümsüz bırakan ne? Kim?

   Kırık dökük bir bina, çevrede içki şişeleri, boş atıl odaları, çatısından intihara kalkan bağımlıları.Tam belediyenin bazı birimleri orada işler düzelir, ortam düzelir derken onların da kendi katına daha bugün merdiven dikmeleri!

   Yani düşünün bu iş merkezinde hizmete başlayan belediye birimi bile, merkezle muhatap değil "Bana gelen de bu merkezdeki esnafı görmesin. Allah muhafaza bir hayrı olur" modunda.

   İçeride terzisi, kuaförü, kırtasiyesi, fotoğrafçısı, lokantası, kahvesi var da var. İşlerini iyi yapan sanatçı, zanatçı, esnaf var. Bu insanlar ekmeklerin derdinde.

   Yıllardır dolmayan bu çile neymiş?

   Hem valilik hem belediyenin buradaki sorunlar hakkında detaylı bilgisinin olduğunu bizzat biliyorum. Bir kaç gün polis baskını yapıldığını ama bir sonuç alınmadığını biliyorum.

   Vergisini veren işinde gücünde bu insanların sorunları neden çözülemiyor? Bu iş merkezine giren müşteri neden hala tedirgin oluyor? İçeride hırsız, arsız, dolandırıcı yok! İçeride işini yapan, ekmeğinin derdinde esnaf var...

   İçeridekiler neden dışarıdakilerinin sorumsuzlukları yüzünden eziliyor? Neden buradaki esnafı korumuyor, kollamıyor yetkililer?

   Bunca şikayet neden görmezden geliniyor, anlamak mümkün değil. Kalıcı Konutlar 3. Bölgedeki bu iş merkezi ve esnafının şikayetleri neden ısrarla yok sayılıyor?

   Yetkililer neden kör, sağır?

*

   Kalıcı konutlar bir başarı öyküsü. Deprem sonrası kısa sürede yapılan ve planlaması, peyzajı ile örnek olan, devletimizin gücünü biz depremzedelere gösteren harika bir yerleşim yeri. Fakat yerel yönetimlerin düzensiz tutumu ile iyileşeceğine, ulaşım sorunu çözülemiyor, bazen çöplük haline dönüşüyor, yer yer ottan göz gözü görmüyor.

   Otları kesmezsen göz görmez çünkü, burası Düzce!

   Çünkü, yaz arama motoruna; "Düzce, Karadeniz Bölgesi'nin kıyı kesimlerinde görülen nemli ve fazla sert olmayan iklimin etkisi altındadır.Yıllık sıcaklık ortalaması 13,0 C°, yıllık toplam yağışların ortalaması 823,7 kg/m² olup, ortalama nispi nem %75'dir. Düzce doğal bitki örtüsü açısından zengin olan bir ildir."

   Neden kurumlar konumu, sorunu, ihtiyacı belli olan Düzce'de görevlerini, defalarca şikayet almadan yapmıyor?

   Gerçekten çok mu yağmur yağıyor, personel mi yok?

   Acaba şöyle mi düşünüyorlar, diye de aklıma gelmiyor değil..

   Mesela;

   “Allah ıslah etsin bu Düzce'yi, refüj otu dediğin 6 aydan önce büyür mü kardeşim!!!

   İş merkezindeki esnaf mı, kapatsınlar kardeşim dükkanları!!! Biz bu merkezin sorunlarını çözemedik.

   Ee zaten barınak sorunumuz var, sokak köpekleri tamamiyle yerleşsin.

   Kapı cam zaten kırık rahat girip çıkarlar.

   Belediyeye bir şey olmaz, girişleri ayrı!

   Emniyet sorunu da kalmaz. Kurumlara iş düşmez.”

Peki, Senin Yorumun?
Dilek Şengül  /  20.07.2020 - 17:14:05
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
İlhami Han  /  20.07.2020 - 16:34:27
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
Aysun Bayram  /  20.07.2020 - 16:03:00
 Bu yazıya ilaveten, büyük parkımızdan demir yığınını alamadılar ( güreş sahası). Yine o parkımızda küçücük çöp kutuları ihtiyacı karşılamıyor, çöpler yerlerde. Büyük naylon çöp torbalarının geçirildiği, ayaklı yuvarlak halka demirler ise yarayabilir.
Sadiye Ateş  /  20.07.2020 - 15:56:47
 Kalbim ağrıyor bu ülkenin çözülmeyen sorunlarına. ülke körler sağırlar birbirini ağırlar durumunda.
Nurettin Özcan veteriner işleri md  /  20.07.2020 - 15:43:15
 “Ee zaten barınak sorunumuz var, sokak köpekleri tamamiyle yerleşsin.” Yazınızda böyle bir cümle gördüm buyrun sizi bir gün barınakta misafir edeyim Sohpet edelim Barınakta Belediyemiz personelinin nasıl canla başla çalıştığını görün Birde bizim tarafımızdan bakmış olursunuz..
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahi Evran
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Gebelik sürecinde tiroid hormonlarında g
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Serpil Çırakoğlu
 Kalıcıkonutlar yeni adıyla Bahçeşehir 12.bölgeye de bir çare bulurlarsa evet belediye çalışıyor diyeceğim. En tepede su deposunun yan tarafındaki ağaçlık içkicilerin serserilerin yatağı haline geldi. Yine hemen karşısındaki ana caddedeki parkın kenarına denk gelen cadde arabalarla doluyor gelen çöpünü orada bırakıp gidiyor. Caddede park halindeyken gece geç saatlerde gürültülü müzik açıyor sık sık da kavga çıkarıyorlar. 11.bölgedeki yokuşun her iki tarafındaki yola beton bloklar yerleştirildi görüntü kirliliğinden başka işe yaramıyorlar aracını park etmek isteyen o blokların biraz ilerisine parkediyor. Yani beton bloklar çözüm olmadı. Parkın içi ayrı sorun akşam belli saatlerden sonra serseri yatağı haline geliyor. Şimdiye kadar kim belediye başkanı olduysa konutlarla ilgilenmedi.
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Kemal kaya
 Düzcespor destek bekliyor
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
  " Şehidin cenazesi yarın defnedilecek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Sevgili arkadaşımız Gıdımanın oğlu Mehmet e uğurlar olsun yıldızlar yoldaşı olsun
Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor! Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor!
  Belediye Basın Bürosu kadrosunu güçlendirdi!
  Uyuşturucu operasyonlarında 4 kişi tutuklandı!
  Uyuşturucu operasyonunda 1 kişi tutuklandı!
  Özlü; ‘Çocuklarımız daha ferah bir ortamda eğitimlerini sürdürecekler’
  Ceneviz Kalesi'nin yolu asfaltlanıyor!
  Düğün ve nikah salonları denetlendi!
  Kapoğlu’na destek!
  DEVA Partisi’nin Cumayeri ve Gölyaka İlçe Başkanları belli oldu!
   ‘Tehdidin esas kaynağı Amerika’
  Otomobilde uyuşturucuyla yakalanan 2 kişi tutuklandı!
  DEAŞ operasyonunda yabancı uyruklu 6 kişi yakalandı!
  Otomobilin motor kısmında yangın çıktı!
  Devrilen zift yüklü tanker otomobile çarptı: 3 yaralı!
  Akçakoca’da palamut bereketi!
  Zabıtadan dilenci operasyonu!
  Mimari eserler sergilenecek!
  Pandemi gözlemcisi bulundurulması zorunlu hale getirildi!
  Toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacaklar!
  Vali Atay yapımı devam eden Yığılca yolunu inceledi!
  İhtiyaç sahiplerine yardımlar sürüyor!
  20.09.2020 - 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..