Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71905702 Aktif Ziyaretçi :2448 14 Temmuz 2020 Salı
[17:58] Dܒden 15 Temmuz etkinliği! -- [17:34] Ekonomi ve Risk Yönetimi semineri gerçekleştirildi! -- [16:08] SU VARDI DA!.. -- [16:05] KGK: Hainleri lanetliyoruz! -- [15:18] Yığılca'da kooperatifler sorunlarını aktardı! -- [14:56] Belediyeden sivrisinek uyarısı! -- [14:27] S Plaka sahipleri dikkat! -- [12:20] Obezite Merkezi ilk mezunlarını verdi! -- [12:03] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] İKV 58. Genel Kurulu toplantısı tamamlandı! --
Algün
Fatih Melih Maradit
Şunun şurasında yaza ne kaldı?

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:12.02.2020

 

   2019 Mart yerel seçimlerinin hemen akabinde, Düzce Belediyesinden hiç beklenmedik bir operasyon gerçekleştirildi.

   Bir gün baktık ki; İnönü ve Avni Akyol parklarında belediye ekipleri, başlarında Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ile birlikte oradaki yapılaşmaları ortadan kaldırıyorlardı. Kimse gözlerine inanamadı. Bir çok insan, “Nihayet bunu da gördük.. Helal olsun” diye yorum yaptılar..

   Bu yorumları yapanlar haklıydı.. Öyle ya; senelerce yazdık, çizdik.. “Parklarımızı geri verin” dedik.. “Her yer zaten beton.. En azından burası yeşil kalmalı.. Nefes alacak bir yerimiz olsun” dedik.. O güne kadar kimseye dinletemedik!

   Ve bu yıkımların ardından bizler de “Helal olsun” başlığıyla manşet atarak, Düzceliler’in duygularına tercüman olduk..

**

   Bu operasyonun ardından “Şimdi ne yapılacak? Buralara yeni binalar yapılıp, yine birilerine mi verilecek?” yorumları da yapıldı tabi..

   Bu yorumları yapanlar da haklıydı!.. Çünkü; Düzceliler bugüne kadar, başka türlü bir uygulama görmedi ki!. Bugüne kadar hep aynı şeyleri yaşamadık mı? Yeni yeni rant sahaları açılır, buralar birilerinin işletmesine bir şekilde verilir ve bu birileri de senelerce buralardan ekmek yerdi..

   Yani anlayacağınız; parklardaki yapıların yıkılmasıyla Düzceliler önce bir şaşırdı, sonra mutlu oldu ve ardından da bazı endişeler yaşadı..

   Ama açık söylemeyim ki; ben şahsım adına, en azından bu dönem bu tür bir endişe yaşamıyorum..

   Başkan Faruk Özlü’nün dediğine göre; Millet Parkı’nın içinde sadece bir kütüphane olacak.. Kendisini iyi tanıyorum ve bu konuda da güveniyorum..

   Ha ileri de yönetim değişir, yeni gelenler kütüphaneyi kahvehaneye çevirir, kahvehaneyi de bir müstecire 49 yıllığına verir mi, işte orasını bilemem!!!

**

   Park olayının ardından da bir çok konu Düzce’nin gündemine geldi..

   Mesela, İstanbul caddesinin durumu.. Yine hep yazdık, çizdik.. Kendi görüşlerimizi ifade ettik..

   Belki dinlediler belki de dinlemediler orasını bilemem ama İstanbul caddesi için de; (-bana söyledikleri kadarıyla-) önce bir alt yapı çalışması ve ardından caddenin ismini yansıtan bir estetik çalışması yapmak istedikleri..

   İlkbaharla birlikte kazmayı vurmak istediklerini de söylüyorlar..

**

   İlkbaharda, yani yaza girerken; yine Asar Deresi için yeni bir projenin hazırlanıp ilk kazmanın vurulacağını, kentsel dönüşümle birlikte yeni stad için çalışmalara başlayacaklarını ve yine hemen her sene, her kış vatandaşların kayıp-düşüp hastanelik olmasına neden olan, hakkında artık klipler yapılan şu meşhur kaldırımlarımızın yenileneceğini, senede bir gün kullanılan ve yeşil alanın tam da ortasına yapılan güreş sahasının taşınacağını, en önemlisi şehrin merkezi başta olmak üzere hemen her mahallesinde yaz-kış yeşil kalabilecek bir ağaçlandırma yapılacağını duymak, her Düzceli gibi tabi ki bizim de çok hoşumuza gidiyor..

   Öyle ya; İlkbahar-yaz dediğinize ne kadar kaldı ki? 3 aydır, hadi bilemediniz 5 aydır.. Bugüne kadar beklemişiz.. 3-5 ay daha bekleriz olur biter..

**

   Öte yandan artık; ulaşımda rahat, zamanında ve uygun fiyata seyahat edebileceksek, suyumuz musluklardan temiz ve ucuz akacaksa, rahat nefes alacak bir havaya sahip olabileceksek, yaz-kış yeşil, yemyeşil bir Düzcemiz olacak ve biz yine “Yeşil Düzce” diyebileceksek, gençlerimiz enerjilerini verebilecekleri kültürel-sanatsal imkanlar sağlanıp başka kentlere özenmeyecekse, lafta değil de gerçekten Düzce’nin markalarını oluşturup yeni iş sahalarıyla artık ulusal basında da adımızı doğru-düzgün duyurabileceksek, turistik alanlarımız gerçekten turist çekebilecek duruma gelebilecekse, daha ne isteriz!..

   İnanın kimin yaptığı önemli değil; yeter ki bu yönde ilk kazmalar vurulsun ve ilk hamleleri bir görelim.. Emin olun ki; hemen her Düzce’de yaşayan veya dünyanın öbür ucunda da olsa Düzce’yi yaşayan herkes, sonuna kadar destek olacaktır..   

Peki, Senin Yorumun?
Murat batur  /  13.02.2020 - 17:07:44
 Sayın maradit, parkların özgürlüğünün kazanılması adına yaptıklarınız takdire şayandır. temennimiz güzel bir proje ile sayın bakanımızın da vizyonuna yakışan bir yeşil alan oluşturulmasıdır. bu park'ın kuzey bölümü ki tahminen 15-2° bin m2, üzerinde ise hiç bir özelliği olmayan ve her sene kuşa çevrilen kara ağaçlar sayıları da çok az. bu alanın altında yapılacak otopark ile önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacaktır, hatta planlı bir çarşı ile belediyenin gelirlerine katkı sağlanacaktır. bu otopark altta olacağı için parkın yeşil alan görünümü muhafaza edilebilecektir. umarım dikkate alınır, anıtlarının altı ıçın çok sözler verildi ama inşallah bu alanda bu gerçekleştirilebilir.
  Fatih Melih Maradit
SU VARDI DA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA " Yazısına...
 Kamer Kumbutoğlu
 Gerçekleştirilebilirse her yönüyle muhteşem olur.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Yılmaz Yıldız
 Köpeğin de Kadın emekçilerinde de yaşamından/ölümünden kendini sorumlu tutan birine ancak saygı duyulur ! Algı.. Basın.. Kışkırtılmış linç edepsizliği/.., Hukuk NE güne duruyor ? Varsa bir ihlal-kasıt gereğini yapar/işinden etmek NE demek ? Derhal görevi iade edilmeli.., Adli/idari soruşturma sonucu beklenmeli..,,
  " MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA " Yazısına...
 Haluk Korkmaz.
 Her satırın altına bende inanarak ve sevinçle imzamı atarım. Sağolun Ülküye hanım.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Ulviye Dikmen
 arkadaşı selamlıyorum cana mal olmak kolay değil ama kaza bu olabiliyor sokağın güzeline üzüldüm ama Birsene de çok üzüldüm çünkü çok üzüldüğünü anlıyorum bilerek asla yapmayacağını da biliyorum sevgiler size
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Erdoğan Sezgin
 Görüntülerde köpeği görüp görmediği anlaşılmıyor ama yaşamını hayat kurtarmaya adamış birinin bilerek ezdiğini düşünmek vicdansızlık olur. Peri hocam Düzce yoğun tütün ekimi yapılan illerden biri. Gerek insan sağlığı, gerekse toprak verimliliği konusunda Üniversitenin bir çalışması oldumu.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 kamil turkeli
 sayın telat çelik. sizin gibi herkes düzcede duyarlı olsa düzce gerçekten yaşanabilir mutlu bir kent olurdu düzcenin sorunlarını saysak roman yazardık kardüzü efteni tabiat parkı düzcespora büyük stadyum katı atık merkezi trafik park sorunu gibi yapılması gereken onlarca yüzce sorunu çözmesi gereken idarecileri harekete geçirecek düzce siviltoplum böyle bir irade yokki düzce kalkınsın gelişşin eski bakan eski milletvekili ne katkı vermiş ne verecek muhalefet hangi sorunu dile getirmiş hangisini takip etmiş düzce sahipsiz sadece ben değil benim gibi binlerce kişi düzceyi gerçekten sahipsiz sanıyor umudumuz düzceye sahip çıkacak idarecilerin gelmesi ilan versek ortaya çıkarlar mı hayal düzce işte bu
  " NEREDESİN FAHRİ BEY? " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit boşu boşuna aramayın bulamazsınız ben anlatayım sayın fahri çakır akp kurucu il başkanı eski milletvekili eski düzce tso başkanı düzceye hangi yatırımı getirdi kardüz davos olacaktı eftenia otel efteni tabiat parkı olimpiyat hazırlık merkezi katı atık merkezi çevre yolları yarım kalmış yatırımlar düzce spora büyük stadyum söz verilmiş onlarca yatırımı kim takip edecek
  " İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek! " Haberine...
 fatih uçar
 yalnız bu bahçelerin birde milleti olmalı
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 Peri Arbak
 Çabalarınıza sağlık, bilim her zaman yolunu bulur.
  " DÜZCE VALİLİĞİ " Yazısına...
 ulviye dikmen
 tüm yaşayanların hakkını korumak sanırım kabullenmesi en zor bir yaşam hakkı ne diyelim akıl başa gerek sevgiler... Necmi arkadaşa bir kez daha teşekkürler
Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’ Koç; ‘Tatil etkin dinlenme dönemidir’
  ‘Düzcespor’un hakkının göz ardı edilmesine müsaade etmeyeceğiz’
  Meteorolojiden uyarı!
  Üretimde Dijital Dönüşüm projesi toplantısı yapıldı!
  Samsunspor teknik direktörü Sağlam, Akçakoca'yı ziyaret etti!
  Mezarlıklar temizleniyor!
  Dinçer, meclis sonrası açıklamalarda bulundu!
  ÇAKAR; ‘GÜNCEL KONULARI TAKİP EDİYORUZ’
  8,5 kilogram esrar ele geçirildi!
  CHP’li Aytuğ Atıcı Düzce’yi ziyaret etti!
  Drone ile maske denetimi yapıldı!
  1 ölü, 1 yaralı!
  Tokmak; ‘Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı’
  Sağanağın ardından denizin rengi kahverengiye büründü!
  Vali Atay’dan OSB’ye ziyaret!
  Amonyak gazından etkilenenler hastaneye kaldırıldı!
  1.248 kök kenevir ve 4.250 gr kubar esrar ele geçirildi!
  TFF’ye dava açtılar!
  İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek!
  Sınır Ötesi E Ticaret Eğitimi tamamlandı!
  Koyuncu; ‘Düzcespor’un hakları yok sayılamaz’
  7.07.2020 - DÜZCE VALİLİĞİ
  13.07.2020 - DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
  13.07.2020 - MEMLEKET İÇİN SESSİZCE VE SABIRLA
  12.07.2020 - NEREDESİN FAHRİ BEY?
  10.07.2020 - İlk kazma vuruldu! Millet Bahçesi 300 gün içinde bitecek!