Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :70052094 Aktif Ziyaretçi :18921 7 Nisan 2020 Salı
[20:34] Berat Kandiliniz Mübarek Olsun -- [20:31] Bu gece hayırlı bir gece.. Gönüllerimiz bir, Kandilimiz Mübarek Olsun -- [18:11] Sosyal hareketliliğin azaltılması için yeni önlemler! -- [17:02] Düzce'de her gün ortalama kaç test yapılıyor! -- [16:38] BİLSEM sağlık çalışanları için ateş ölçer maske geliştirdi! -- [16:15] 3D siper maske üretiliyor! -- [16:01] İş yerinde kumar oynayan 4 kişiye 17 bin 500 lira para cezası! -- [15:46] Uyuşturucu operasyonunda 3 kişi yakalandı! -- [15:45] Kandiliniz Mübarek Olsun -- [15:27] BAŞKAN ŞAHİN'İN ACI GÜNÜ! --
ALGÜN #EvdeKal
Fatih Melih Maradit
Şunun şurasında yaza ne kaldı?

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:12.02.2020

 

   2019 Mart yerel seçimlerinin hemen akabinde, Düzce Belediyesinden hiç beklenmedik bir operasyon gerçekleştirildi.

   Bir gün baktık ki; İnönü ve Avni Akyol parklarında belediye ekipleri, başlarında Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ile birlikte oradaki yapılaşmaları ortadan kaldırıyorlardı. Kimse gözlerine inanamadı. Bir çok insan, “Nihayet bunu da gördük.. Helal olsun” diye yorum yaptılar..

   Bu yorumları yapanlar haklıydı.. Öyle ya; senelerce yazdık, çizdik.. “Parklarımızı geri verin” dedik.. “Her yer zaten beton.. En azından burası yeşil kalmalı.. Nefes alacak bir yerimiz olsun” dedik.. O güne kadar kimseye dinletemedik!

   Ve bu yıkımların ardından bizler de “Helal olsun” başlığıyla manşet atarak, Düzceliler’in duygularına tercüman olduk..

**

   Bu operasyonun ardından “Şimdi ne yapılacak? Buralara yeni binalar yapılıp, yine birilerine mi verilecek?” yorumları da yapıldı tabi..

   Bu yorumları yapanlar da haklıydı!.. Çünkü; Düzceliler bugüne kadar, başka türlü bir uygulama görmedi ki!. Bugüne kadar hep aynı şeyleri yaşamadık mı? Yeni yeni rant sahaları açılır, buralar birilerinin işletmesine bir şekilde verilir ve bu birileri de senelerce buralardan ekmek yerdi..

   Yani anlayacağınız; parklardaki yapıların yıkılmasıyla Düzceliler önce bir şaşırdı, sonra mutlu oldu ve ardından da bazı endişeler yaşadı..

   Ama açık söylemeyim ki; ben şahsım adına, en azından bu dönem bu tür bir endişe yaşamıyorum..

   Başkan Faruk Özlü’nün dediğine göre; Millet Parkı’nın içinde sadece bir kütüphane olacak.. Kendisini iyi tanıyorum ve bu konuda da güveniyorum..

   Ha ileri de yönetim değişir, yeni gelenler kütüphaneyi kahvehaneye çevirir, kahvehaneyi de bir müstecire 49 yıllığına verir mi, işte orasını bilemem!!!

**

   Park olayının ardından da bir çok konu Düzce’nin gündemine geldi..

   Mesela, İstanbul caddesinin durumu.. Yine hep yazdık, çizdik.. Kendi görüşlerimizi ifade ettik..

   Belki dinlediler belki de dinlemediler orasını bilemem ama İstanbul caddesi için de; (-bana söyledikleri kadarıyla-) önce bir alt yapı çalışması ve ardından caddenin ismini yansıtan bir estetik çalışması yapmak istedikleri..

   İlkbaharla birlikte kazmayı vurmak istediklerini de söylüyorlar..

**

   İlkbaharda, yani yaza girerken; yine Asar Deresi için yeni bir projenin hazırlanıp ilk kazmanın vurulacağını, kentsel dönüşümle birlikte yeni stad için çalışmalara başlayacaklarını ve yine hemen her sene, her kış vatandaşların kayıp-düşüp hastanelik olmasına neden olan, hakkında artık klipler yapılan şu meşhur kaldırımlarımızın yenileneceğini, senede bir gün kullanılan ve yeşil alanın tam da ortasına yapılan güreş sahasının taşınacağını, en önemlisi şehrin merkezi başta olmak üzere hemen her mahallesinde yaz-kış yeşil kalabilecek bir ağaçlandırma yapılacağını duymak, her Düzceli gibi tabi ki bizim de çok hoşumuza gidiyor..

   Öyle ya; İlkbahar-yaz dediğinize ne kadar kaldı ki? 3 aydır, hadi bilemediniz 5 aydır.. Bugüne kadar beklemişiz.. 3-5 ay daha bekleriz olur biter..

**

   Öte yandan artık; ulaşımda rahat, zamanında ve uygun fiyata seyahat edebileceksek, suyumuz musluklardan temiz ve ucuz akacaksa, rahat nefes alacak bir havaya sahip olabileceksek, yaz-kış yeşil, yemyeşil bir Düzcemiz olacak ve biz yine “Yeşil Düzce” diyebileceksek, gençlerimiz enerjilerini verebilecekleri kültürel-sanatsal imkanlar sağlanıp başka kentlere özenmeyecekse, lafta değil de gerçekten Düzce’nin markalarını oluşturup yeni iş sahalarıyla artık ulusal basında da adımızı doğru-düzgün duyurabileceksek, turistik alanlarımız gerçekten turist çekebilecek duruma gelebilecekse, daha ne isteriz!..

   İnanın kimin yaptığı önemli değil; yeter ki bu yönde ilk kazmalar vurulsun ve ilk hamleleri bir görelim.. Emin olun ki; hemen her Düzce’de yaşayan veya dünyanın öbür ucunda da olsa Düzce’yi yaşayan herkes, sonuna kadar destek olacaktır..   

Peki, Senin Yorumun?
Murat batur  /  13.02.2020 - 17:07:44
 Sayın maradit, parkların özgürlüğünün kazanılması adına yaptıklarınız takdire şayandır. temennimiz güzel bir proje ile sayın bakanımızın da vizyonuna yakışan bir yeşil alan oluşturulmasıdır. bu park'ın kuzey bölümü ki tahminen 15-2° bin m2, üzerinde ise hiç bir özelliği olmayan ve her sene kuşa çevrilen kara ağaçlar sayıları da çok az. bu alanın altında yapılacak otopark ile önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacaktır, hatta planlı bir çarşı ile belediyenin gelirlerine katkı sağlanacaktır. bu otopark altta olacağı için parkın yeşil alan görünümü muhafaza edilebilecektir. umarım dikkate alınır, anıtlarının altı ıçın çok sözler verildi ama inşallah bu alanda bu gerçekleştirilebilir.
  Fatih Melih Maradit
EEE VALİ VAR, VALİ VAR!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Düzce Üniversitesi ve Düzce...
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Koronavirüs için TORAKS Derneği’nin görü
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
EVDE KAL!
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı! " Haberine...
 sevgi
 Ama Düzcede kolonya bulamıyoruz.
  " Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı! " Haberine...
 Ersin
 Biz yüklü miktarda istedik. telefona cevap veren arkadaş üretim yok dedi. bu nasıl bir is
  " Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR! " Haberine...
 ahmet eryılmaz
 türk milletinin kendi canına kastı var sanki inadına sokaga cıkıyorlar vede başkalarına yayıyorlar bence sokaga cıkma yasagı gelmeli
  " Damacana sularda korona tehlikesi! " Haberine...
 Emeklinin biri
 Suyu kapıda bıraktırıyorum, çamaşır sulu karışımla silip öyle alıyorum içeri.
  " HALİL NİMETOĞLU VEFAT ETTİ! " Haberine...
 Mustafa Altıntaş
 Güzel bir insan, alçak gönüllü bir halk adamı, dost idi. Bizleri yetim bıraktı. Hizmetleri için binlerce teşekkürler. Aydınlıklar içinde uyusun.
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 harbici
 SAYIN VALİ HANIMIN BİİRAZ SERT ÇIKIŞINI ÇOK BÜYÜTTÜK.NE VAR BUNDA BU KADAR ÇOKKKKK BÜYÜTECEK.GÖRMÜYORMUSUNUZ İNSANLAR NEREDEYSE BİRBİRİNE ÇARPACAK ŞEKİLDE YÜRÜYORLAR DIŞARIDA.ORADA GÖRÜNTÜLER DE VAR.BİRAZZ UYARLAMASIN MI VALİ HANIM.
  " Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR! " Haberine...
 İlkay Kutun
 Önlemler arttırılmalı pttler tek çift numara bnklar maske dağıtılmalı üretilmeli dezenfektan sahra hstlri kurulmalı .....
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Hamdi Özlü
 Vali bey babacan biriydi. Düzce'de Organik Tarım Faaliyetleri yürüttüğümüz aşamada elinden geleni yaptı. Bahçelerimizi ziyaret etti. Bir keresinde Düzce de Anıt parkın orada simit yiyerek yürüyordum. Aniden yanımda bir araba durdu. Camı açılsa. Ne göreyim Sayın valimiz şaka yollu "Ne o Başkan simide mi kaldın" diye latife etmişti. Mekanı cennet olsun. Böyle devlet ve millet aşığı idarecilerimiz olduğu müddetçe bu milletin sırtı yere gelmez. Rabbim sayılarını artırsın.
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Hanife duman
 Sayın valim duydumki bizi bırakıp gitmişsin. çok üzüldüm yaşlar gözümden dönüşüverdi. mekanın cennet olsun. seni asla unutmucam. seninle bir kaç sefer karşılaştık sözlerin kulaklarımda. bana verdiğin cesaretle yaşıyorum. iyiki seni tanımışım. ailene sabırlar diliyorum. mekanın cennet olsun
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Arzu Simsek
 Ozman Rahmetli Valimiz ile olan bir animizida ben paylaşmak isterim sizlerle..tam yılı hatırlayamıyorum ama büyük ihtimalle 2006 2007 arası olabilir şimdiki cumartesi pazarına Büyük Annem yani o dönemlerde 80 yaşlarında pazar yapmak için gitmiş o sırada Vali Halil bey de pazarda denetim amaçlı dolaşıyormuş büyük annemi yaşlı olarak görmüş sohbet etmiş ve kendi gönlünden kopan bir liderz muz almış hediye etmişz aracıyla birlikte bize kdr eve getirdiz kapı çaldı açtıkz karşımızda Büyükannem ve Vali bey kısa bi şaşkınlık sohbet çay içildi..Sonra mutlu birsekilde geri döndü..mutevaziligi Herkes için esitmis onu anladik herkese sevgi saygı doluydu..Bende Kendisini Rahmetle anmak istedim teşekkürler iyi calismalar
Yaşlanmaya Hazır mıyız? söyleşisi gerçekleştirildi! Yaşlanmaya Hazır mıyız? söyleşisi gerçekleştirildi!
  Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR!
  Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı!
  Düzce Valiliğinden ÖNEMLİ AÇIKLAMA!
  Elektrik ve doğalgaz faturaları için yeni açıklama!
  Damacana sularda korona tehlikesi!
  BELMEK maske üretimine başladı!
  Rektör Çakar’dan Kanserle Savaş Haftası mesajı!
  Uyuşturucu operasyonunda 3 kişi tutuklandı!
  İki otomobil bariyere çarptı: 2 yaralı!
  İşte koronavirüsün zirve yapacağı tarih!
  Valilik yeni tedbir kararlarını açıkladı!
  Valilikten Seyahat İzin Belgesi açıklaması!
  Doğalgaz, elektrik vs. faturaları için İYİ Parti’den teklif!
  Fatih Altaylı: Öyle eve babam da sığar!
  Valilik, okullarda üretilen maske sayılarını açıkladı!
  Çinli doktordan Türkiye'ye kritik uyarı!
  Meteorolojiden uyarı!
  DÜ uzaktan eğitim sürecini başarıyla sürdürüyor!
  Reklam ve Tanıtım Kurulu başvuru kabul etmeye başladı!
  Sönmez; ‘Her türlü bela ve felaketi yeneriz’
  2.04.2020 - EEE VALİ VAR, VALİ VAR!..
  31.03.2020 - HALİL NİMETOĞLU VEFAT ETTİ!
  2.04.2020 - Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR!
  3.04.2020 - Düzce’den 2 TIR kolonya yola çıktı!
  31.03.2020 - İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BİN LİRA VERİLECEK!
  31.03.2020 - Safir Eğitim Kurumları kalitesini yine konuşturdu!
  31.03.2020 - Bayram Ali Kubilay'dan 11 çalışanına mesaj: EVDE KAL MAAŞINI TAM AL!
  1.04.2020 - BELMEK maske üretimine başladı!
  3.04.2020 - Damacana sularda korona tehlikesi!