Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :69991505 Aktif Ziyaretçi :12738 4 Nisan 2020 Cumartesi
[17:03] KGK ve DTSO işbirliği ile çalışan gazetecilere destek! -- [16:12] Ay’dan Avukatlar Günü mesajı! -- [14:15] Valilik yeni tedbir kararlarını açıkladı! -- [12:39] Düzce’de koronadan ilk vefat! -- [12:14] Sefer saatlerine yeni düzenleme! -- [18:50] Meteorolojiden uyarı! -- [18:12] Kaçakçılık şubeden operasyon! -- [17:55] Nakdi yardım ve bağışlar ulaştırılıyor! -- [17:33] Konuralp bölgesi pazar yerine sıkı denetim! -- [17:05] Kurala uymayan 29 kişiye tutanak tutuldu! --
ALGÜN #EvdeKal
Fatih Melih Maradit
Bu kafayla daha çok gündem oluruz!

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:9.12.2019

 

   Birkaç ay önce gündemimiz sağlıktı..

   Düzce’de ki hastanelerin, en başta kalp hastalıkları olmak üzere bir çok konuda yetersiz kaldığı haberlerini okuduk, peşi sıra..

   Önce kalp krizinden hayatlarını kaybeden dostlarımız, arkasından diğer branşlarla ilgili sıkıntılar!..

   Hastanelerdeki hijyen!..

   İdaredeki sorunlar..

   Sağlık personellerinin hastalara karşı tutumları..

   Yani özetle; hemen herkesin şikayet ettiği konulardı bunlar..

   Baş sorumlu olarak görülen kişi ise elbette İl Sağlık Müdürüydü..

   Peki konu ulusal basına yansıyınca ne yaptı müdür beyimiz..

   Çıktı basının önüne,“kem” dedi, “küm” dedi ve oturdu bir güzel olayların unutulmasını bekledi..

   Peki ya onun üstleri ne yaptı? “Çık bir açıklama yap, olayın üstünü ört, olsun bitsin. Biz senin arkandayız” mı dediler, acaba?

   Orasını bilmiyoruz tabi!..

   (Şimdilerde ise siyasi parti il başkanlarının(!) toplantısında görüyoruz kendisini!..  Ve kimse de sormuyor; “Kardeşim sen devlet memurusun, ne işin var orada?” diye..)

**

   Bundan bir süre önce de zabıta olayları oturdu Düzce basınının gündemine..

   İlk olayda, iki küçük kağıt toplayıcısına yapılanlar vardı.. Olaya tesadüfen bizzat şahit olmuş ve görüntülemiştim..

   Buna rağmen, Belediyenin en üst makamından yapılan açıklama, beni gerçekten çok şaşırtmıştı..

   Gelişen olayla yapılan açıklama, tamamen farklıydı.. (Çok detayına girmiyorum ama gerekirse tüm detaylarıyla da konuyu kaleme alırım..)

   Anladım ki; zabıta müdürünü bu konularda uyarmak yerine, onu kollamak yolu tercih edilmişti.

   Bu da bir yöntem tabi.. Ama nereye kadar!!!

**

   İşte tam da buraya kadar!..

   Yani; Düzce İl Milli Eğitim Müdürünün başına gelen olaya kadar..

   Bundan birkaç ay öncesine kadar gazetemiz; İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bazı sorular sormuş ve bu sorular gazetemizde yayınlandıktan sonra uzunca bir süre internet sitemizde kalmıştı..

   Çok uzatmayacağım ama neydi bu sorular;

   Müdür beyin herhangi bir sendika veya vakfın tavsiyeleri doğrultusunda mı hareket ettiği, okul müdürü atamalarında bu tavsiyelere mi yoksa liyakat esasına dayalı mı davrandığı, öğrenci velileri ve öğretmenlerin şikayetlerinin ne şekilde sonuçlandırıldığı, müfettişlere herhangi bir baskı uygulanıp uygulanmadığı, okullarda senelerdir dağıtılan bazı yazarların kitaplarının hangi kriterlere göre ve ne şekilde satın alındığı, inşaatları devam eden okulların durumu, Müdür beyin arkasında herhangi bir siyasetçinin olup olmadığı  ve eğitimde il olarak hangi noktada olduğumuz…

   Cevap alabildik mi?

   Eğitimde kaçıncı sırada olduğumuzla ilgili soruya verilen yarım-yamalak geçiştirme bir cevabın dışında, elbette hayır!.

   (Ha tabi bu arada hiçbir siyasi parti temsilcisi de bu soruları araştırma zahmetine girmedi, o da ayrı bir konu tabi..)

**

   Peki şimdi ne oldu?

   Düzce İl Milli Eğitim Müdürü, ağzından kaçırdığı bir cümle ile yine gündeme oturdu!..

   Belki de gerçekten; kendisinin de açıklamak istediği amaçla söylenmiş bir cümleydi ama be kardeşim; koskoca bir ilin Milli Eğitim Müdürü, ağzından çıkan her kelimeyi iyice ölçüp tartmadan ifade edebilir mi?

   Liyakat sahibi bir idareci; nerede, ne şekilde konuşması ve ne şekilde hareket etmesi gerektiğini, çok iyi bilir!..

**

   Yani; bazı sorunlar ortaya çıktığında, bazı sorular gündeme geldiğinde, sizler (İlin Valisi – Belediye Başkanı – Milletvekilleri) müdürlerinizi koruyalım-kollayalım derdine düşmeyip, gerekenleri yapsanız, bu durumlara düşmez ve en önemlisi de ikide bir Düzce adının böyle kötü konularla tanıtılmasına vesile olmazsınız!

   Demem o ki; liyakatli idareciler yerine, “onun-şunun adamı” veya “şucu-bucu” diyerek, göreve getirdiğiniz ve sahip çıktıklarınız sayesinde daha çok başınız-başımız ağrır, haberiniz olsun!  

Peki, Senin Yorumun?
Şevket YILDIRIM  /  11.12.2019 - 22:36:36
 DÜZCE atatürk devlet hastahanesinin hangi servisinden randevu talep edersen et azami 1 ay sonra sıra bulursun diğer konu ise hastanede yetkili her görevli kral hastanın gördüğü muamele esir muamelesi artık HASTANELERDE sıra beklemek yok evde sıra beklerken ölmek var saygılarimla
Vedat  /  10.12.2019 - 12:12:42
 184 ü arayıp şikâyet edin konu önemli değil. Doktor ilgilenmedi bakmadı hakaret etti hastane pis personel saldırdı. V. S. V. S. Cevap 15 dk. da geliyor şikâyet unsuru yoktur. Deneyin görün.
Ali  /  10.12.2019 - 12:11:16
  Ağzına yüreğine kalemine sağlık Fatih Melih Maradit. Ben yıllardır söylüyorum ama maalesef ki siyaset, iş adamları, bürokratlar engeline takıldım hiç kimse işini yapmıyor aldıkları maaş haram Allah biliyor işi ehline değil de yandaşlara verilirse Düzce daha çok gündem olur yazık Düzce’mizin insanlarına yazık yazık.
Ertuğrul  /  10.12.2019 - 06:03:12
 Deveye sormuşlar boynun neden eğri, nerem doğruki demiş....
Abdullah Kaplan  /  10.12.2019 - 02:30:57
 Cesur Kalem cesur yürekten cesur beyinde geleni yazar.Fatih beyi bu doğru cesur düşüncelerinden dolayı kutluyor takdir ediyorum. Doğruları bu dünya da söylemek lazım. Öbür dünya da söylemenin bu dünya ya faydası yok. Doğruları bu dünya da söyleyeceksin. Öbür dünya zaten zebani topuzu kafaya vurunca mecburen söyleyeceksin.Yalakaların ve dalkavukların çoğaldığı bir ülkede Cesur yürekler daha çok olmalıdır doğruları yazarak halkı aydınlatmalıdır. Başarılar dileğimle..
Edirne Roman Eğt. Gön. Der. Başkanı Turan Sallı  /  9.12.2019 - 21:53:15
 onlar hep AK SÜT..
Ulaş Olgun  /  9.12.2019 - 17:44:14
 Fatihcim bunları takibe devam, ama Düzce siyaseten zorda, nasıl çıkacak Allah bilir. Selamlar
  Fatih Melih Maradit
EEE VALİ VAR, VALİ VAR!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Düzce Üniversitesi ve Düzce...
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Koronavirüs için TORAKS Derneği’nin görü
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
EVDE KAL!
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Damacana sularda korona tehlikesi! " Haberine...
 Emeklinin biri
 Suyu kapıda bıraktırıyorum, çamaşır sulu karışımla silip öyle alıyorum içeri.
  " HALİL NİMETOĞLU VEFAT ETTİ! " Haberine...
 Mustafa Altıntaş
 Güzel bir insan, alçak gönüllü bir halk adamı, dost idi. Bizleri yetim bıraktı. Hizmetleri için binlerce teşekkürler. Aydınlıklar içinde uyusun.
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 harbici
 SAYIN VALİ HANIMIN BİİRAZ SERT ÇIKIŞINI ÇOK BÜYÜTTÜK.NE VAR BUNDA BU KADAR ÇOKKKKK BÜYÜTECEK.GÖRMÜYORMUSUNUZ İNSANLAR NEREDEYSE BİRBİRİNE ÇARPACAK ŞEKİLDE YÜRÜYORLAR DIŞARIDA.ORADA GÖRÜNTÜLER DE VAR.BİRAZZ UYARLAMASIN MI VALİ HANIM.
  " Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR! " Haberine...
 İlkay Kutun
 Önlemler arttırılmalı pttler tek çift numara bnklar maske dağıtılmalı üretilmeli dezenfektan sahra hstlri kurulmalı .....
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Hamdi Özlü
 Vali bey babacan biriydi. Düzce'de Organik Tarım Faaliyetleri yürüttüğümüz aşamada elinden geleni yaptı. Bahçelerimizi ziyaret etti. Bir keresinde Düzce de Anıt parkın orada simit yiyerek yürüyordum. Aniden yanımda bir araba durdu. Camı açılsa. Ne göreyim Sayın valimiz şaka yollu "Ne o Başkan simide mi kaldın" diye latife etmişti. Mekanı cennet olsun. Böyle devlet ve millet aşığı idarecilerimiz olduğu müddetçe bu milletin sırtı yere gelmez. Rabbim sayılarını artırsın.
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Hanife duman
 Sayın valim duydumki bizi bırakıp gitmişsin. çok üzüldüm yaşlar gözümden dönüşüverdi. mekanın cennet olsun. seni asla unutmucam. seninle bir kaç sefer karşılaştık sözlerin kulaklarımda. bana verdiğin cesaretle yaşıyorum. iyiki seni tanımışım. ailene sabırlar diliyorum. mekanın cennet olsun
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 Arzu Simsek
 Ozman Rahmetli Valimiz ile olan bir animizida ben paylaşmak isterim sizlerle..tam yılı hatırlayamıyorum ama büyük ihtimalle 2006 2007 arası olabilir şimdiki cumartesi pazarına Büyük Annem yani o dönemlerde 80 yaşlarında pazar yapmak için gitmiş o sırada Vali Halil bey de pazarda denetim amaçlı dolaşıyormuş büyük annemi yaşlı olarak görmüş sohbet etmiş ve kendi gönlünden kopan bir liderz muz almış hediye etmişz aracıyla birlikte bize kdr eve getirdiz kapı çaldı açtıkz karşımızda Büyükannem ve Vali bey kısa bi şaşkınlık sohbet çay içildi..Sonra mutlu birsekilde geri döndü..mutevaziligi Herkes için esitmis onu anladik herkese sevgi saygı doluydu..Bende Kendisini Rahmetle anmak istedim teşekkürler iyi calismalar
  " EEE VALİ VAR, VALİ VAR!.. " Yazısına...
 ÜMİT TURAN
 ALLAH CC NURLAR İÇİNDE YATIRSIN MEKÂNI CENNET BAHÇESİ OLSUN ALLAH CC RAHMETİYLE MUAMELE EYLESİN ONUN YAZILCAK ÇOK KELİMELER VAR EN BAŞTA.İYİ VE DÜRÜST SEVECEN EN ÖNEMLİSİ HALKLA İÇİÇE OLMASI KORUMA OLMADAN SAYGIDEĞER HANIMIYLA BİRLİKTE GEZMESİ SANKİ VALİ DEĞİL Dİ O HALKTAN BİRİYDİ ALLAH CC AİLESİNE SABIRLIKLAR İHSAN EYLESİN
  " Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR! " Haberine...
 Veysel Appak
 Bu aydınlatıcı ve uyarıcı yazıyı İlk önce Ülke yônetimindekerin uyması ve uygulaması gerekmez mi hani nerdeler.
  " BELMEK maske üretimine başladı! " Haberine...
 Iffet betül kaltu
 Çok güzel yapmışlar tebrik ediyorum
Yaşlanmaya Hazır mıyız? söyleşisi gerçekleştirildi! Yaşlanmaya Hazır mıyız? söyleşisi gerçekleştirildi!
  Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR!
  ‘Siper Maske’ üretimi gerçekleştiriliyor!
  Bayram Ali Kubilay'dan 11 çalışanına mesaj: EVDE KAL MAAŞINI TAM AL!
  Ihlamur ve süs armudu ağaçları dikildi!
  Düzce Valiliğinden önemli açıklama!
  Düzce Valiliğinden ÖNEMLİ AÇIKLAMA!
  Kamyon ile otomobil çarpıştı: iki kişi yaralandı!
  Vali Dağlı’dan önemli açıklama!
  Düzce’nin giriş çıkışları kontrol altında!
  Halk Eğitim Merkezinden maske üretimi!
  Dere yatağına devrilen otomobildeki 3 kişi yaralandı!
  159 kişi daha yurda yerleştirildi!
  Yığılca'da kaçak avlanan 6 kişi yakalandı!
  BELMEK maske üretimine başladı!
  Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ çağrısı!
  Damacana sularda korona tehlikesi!
  Uyuşturucu operasyonunda 3 kişi tutuklandı!
  Emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek?
  17 kişi daha yurda yerleştirildi!
  İki otomobil bariyere çarptı: 2 yaralı!
  2.04.2020 - EEE VALİ VAR, VALİ VAR!..
  31.03.2020 - HALİL NİMETOĞLU VEFAT ETTİ!
  2.04.2020 - Türk Tabipleri Birliği uyardı: SOKAK TAŞIYICI KAYNIYOR!
  31.03.2020 - İHTİYAÇ SAHİPLERİNE BİN LİRA VERİLECEK!
  31.03.2020 - Safir Eğitim Kurumları kalitesini yine konuşturdu!
  29.03.2020 - Ihlamur ve süs armudu ağaçları dikildi!
  31.03.2020 - Bayram Ali Kubilay'dan 11 çalışanına mesaj: EVDE KAL MAAŞINI TAM AL!
  1.04.2020 - BELMEK maske üretimine başladı!
  3.04.2020 - Damacana sularda korona tehlikesi!