Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67047609 Aktif Ziyaretçi :825 22 Ekim 2019 Salı
[18:18] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [16:32] Gazeteciler Günü'nü kutladılar! -- [15:54] Okul öncesi eğitime katılım artıyor! -- [15:44] Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor! -- [15:41] Gez-Gör/Yap-Öğren Projesi devam ediyor! -- [15:30] TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Düzce'de! -- [14:56] Yol açma çalışmaları sürüyor! -- [14:17] URAP sıralamasında yükselişte! -- [14:04] Doğuma hazırlık eğitimleri devam ediyor! -- [13:48] Park yapımı en kısa sürede başlayacak! --
Telat Çelik
ÖZLÜ

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:13.09.2019

 

   Türk dil kurumuna göre ‘Özü olan, Öz bölümü çokça olan’ anlamına gelen bir sıfattır. Birçok şair şiirinde bu kelimeyi bir meseleyi anlatırken kullanmıştır. Normal hayat içerisinde de bizler bu sıfatı gündelik yaşamda birçok kere kullanırız.

   Özlü kelimesi Düzceli’nin hafızasına 2011 seçimlerinde girdi. Milletvekili aday adayı oldu ancak seçilip meclise gidemedi. Ardından Haziran 2015 Seçimlerinde milletvekili olmayı başarıp meclise girdi. Ardından yenilenen Kasım 2015 seçimlerinde Tekrar Milletvekili olarak Yeniden Meclise girdi. Ardından Ahmet Davutoğlu tarafından Milli Savunma Komisyonu Başkanlığına getirildi. Davutoğlu’nun istifa ettirilip yerine Binali Yıldırım Başbakan olunca da 24 Mayıs 2016 Tarihinde kurulan 65. Hükümette Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu.

   Düzceliler gibi bende Düzceli bir milletvekili Bakan olunca heyecana kapılıp Düzce’ye çokça Hizmet edeceğini düşünüp, uzun bir süre bakanlığını da kullanıp ilimizin makûs kaderini değiştireceğine inanlardandım. Çok uzun bir süre bu inançla beklerken gözle görülür ve elle tutulur bir icraatını tüm Düzcelilerin göreceği şekilde ne gördüm ne de duydum.

   Sonra başkanlık sistemine geçildiği yeni dönemde bakanlık koltuğundan ayrılıp  siyaseten başka bir göreve de gelmeyince tüm Düzceliler gibi Bakanlık döneminde neden Düzce’ye kalıcı bir eser bırakmadığını ve yeni kabinede neden görev alamadığını düşünüp durdum. Oysaki kendine o kadar güvenmiş ve milletvekili seçimlerinde aday bile olmamıştı.

   Sonrasında zaman geçti ve yerel seçimler önümüze geldi. Düzce’de epey hareketli ve çekişmeli geçen seçim kampanyaları döneminde adı sıkça anılan Özlü, AKP Düzce adayı yapılıp enkaz haline gelen Düzce Belediyesine adeta kurtarıcı olarak gösterilip, küsmüş seçmenin son bir şans vermesi sağlandı.

   Seçim sürecinde neredeyse her gün bir bakan Düzce’ye gelerek Özlü’ye destek istedi. Seçimden sonra eğer kazanırsa tüm bakanlık hizmetlerinin Düzceliler’in emrine sunulanacağını vaat edip gitti. Sonuçta devletin eski bir bakanı aday ve yeni bakanları da sonsuz destek ve kredi açıyordu. Bu rüyaya çoğunluk Düzceli inandı ve Özlü hayatımızın tam merkezine oturmuş oldu.

   Sonrasında herkes gibi bende merakla icraatlarını beklemeye başladım. İlk icraatı; yıllardır esaret altında olan ve ticarethaneye dönmüş Düzceliler’in çok pahalı hizmet aldığı parkların esaretten kurtarılması oldu. Tüm Düzce alkışladı ve destek verdi bu hareketine. Çünkü herkes benim gibi bıkmış ve yılmıştı parkın eski halinden. Sonra; önce günler sonra haftalar ve aylar geçmiş olmasına rağmen parklar bu sefer yeşil alan yerine, eskisinden de kötüye giderek şu anda mezbelelik oldu.

   İkinci icraatı ne olacak diye beklerken Düzce’nin şehir içi trafiğinde yanlış tespit ve uygulamalardan kilit haline gelen Fisko kavşağında ki soruna el attı. Kavşağı ortadan kaldırarak direk olarak trafik sorununu da akılcı bir yöntem ile çözmüş oldu. Kavşak olmayınca trafikte olmamış oldu.

   Şimdilerde üçüncü icraatını beklerken sanırım sırada Düzce Belediyesi var. Hem yatırım yapamıyor, hem personelin maaşını bile zor ödüyor.

   Yaptıklarından yola çıkarak, bir çözüm önerisi de ben sunayım; diğerlerine yaptığı gibi, en iyisi kapatın gitsin Belediyeyi ve biz de kurtulmuş olalım!!!

Peki, Senin Yorumun?
akif ÇEBİ  /  24.09.2019 - 00:00:16
 özlü sözle başlayıp sayıp sayıp bitirmişsiniz bende birkaç ekleme yapayım bakan oldu ne oldu düzceye icratı ne oldu belediyeye başkan oldu işi ögrenceye kadar atı alan üsküdarı geçti sür eşşegi nideye işi çözecek akıl lazım işi biticek yürek lazım saydıklarımdan hangisi özlü var düzce özlüde sözlüde sınıfta kaldın düzce
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak' " Haberine...
 Aa
 Keşke önce borçları bitirseniz. Ayda 1 milyon zarar edildiği söylenilen bir beldede öncelikler ne olmalı?
  " Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’ " Haberine...
 osman turna
 sayın özlü benim projem ilimizde faaliyet gösteren ruhsatsız işletmelerin biran önce faaliyetine son vermesi ne dersiniz ?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor! Yaylalar sonbahar manzarasıyla büyülüyor!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  Muhtarlar Günü'nü kutladılar!
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha!
  Üniversitede etik yaklaşım kursu!
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü: Acil ihtiyaçlar çözüme kavuşacak!
  Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’
  2 DAKİKADA BUGÜN
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Tomruk yüklü römorkun altında kalan kişi öldü!
  ‘Gün birlik ve beraberlik günüdür’
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  20.10.2019 - Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  19.10.2019 - Özlü; ‘Her düşünce ve projeye kapımız açıktır’