Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71303273 Aktif Ziyaretçi :426 6 Haziran 2020 Cumartesi
[20:47] Bolu Dağı Tüneli'ndeki araç yangını ulaşımda aksamaya neden oldu! -- [20:38] İtfaiyeden yılan operasyonu! -- [18:03] Sınav hazırlıkları devam ediyor! -- [17:38] KGK olağan gündem toplantısı gerçekleşti! -- [17:27] Online TYT denemesi yapıldı! -- [17:09] Cuma namazı statta kılındı! -- [16:54] KOSGEB’in pandemi sürecindeki destekleri konuşuldu! -- [16:33] Eskiyen bayraklar değiştirildi! -- [15:56] Ceneviz Kalesi'nde, restorasyon çalışmaları yeniden başlayacak! -- [15:44] Adrenalin tutkunlarına raftingde sosyal mesafe düzeni! --
Telat Çelik
ÖZLÜ

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:13.09.2019

 

   Türk dil kurumuna göre ‘Özü olan, Öz bölümü çokça olan’ anlamına gelen bir sıfattır. Birçok şair şiirinde bu kelimeyi bir meseleyi anlatırken kullanmıştır. Normal hayat içerisinde de bizler bu sıfatı gündelik yaşamda birçok kere kullanırız.

   Özlü kelimesi Düzceli’nin hafızasına 2011 seçimlerinde girdi. Milletvekili aday adayı oldu ancak seçilip meclise gidemedi. Ardından Haziran 2015 Seçimlerinde milletvekili olmayı başarıp meclise girdi. Ardından yenilenen Kasım 2015 seçimlerinde Tekrar Milletvekili olarak Yeniden Meclise girdi. Ardından Ahmet Davutoğlu tarafından Milli Savunma Komisyonu Başkanlığına getirildi. Davutoğlu’nun istifa ettirilip yerine Binali Yıldırım Başbakan olunca da 24 Mayıs 2016 Tarihinde kurulan 65. Hükümette Bilim sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu.

   Düzceliler gibi bende Düzceli bir milletvekili Bakan olunca heyecana kapılıp Düzce’ye çokça Hizmet edeceğini düşünüp, uzun bir süre bakanlığını da kullanıp ilimizin makûs kaderini değiştireceğine inanlardandım. Çok uzun bir süre bu inançla beklerken gözle görülür ve elle tutulur bir icraatını tüm Düzcelilerin göreceği şekilde ne gördüm ne de duydum.

   Sonra başkanlık sistemine geçildiği yeni dönemde bakanlık koltuğundan ayrılıp  siyaseten başka bir göreve de gelmeyince tüm Düzceliler gibi Bakanlık döneminde neden Düzce’ye kalıcı bir eser bırakmadığını ve yeni kabinede neden görev alamadığını düşünüp durdum. Oysaki kendine o kadar güvenmiş ve milletvekili seçimlerinde aday bile olmamıştı.

   Sonrasında zaman geçti ve yerel seçimler önümüze geldi. Düzce’de epey hareketli ve çekişmeli geçen seçim kampanyaları döneminde adı sıkça anılan Özlü, AKP Düzce adayı yapılıp enkaz haline gelen Düzce Belediyesine adeta kurtarıcı olarak gösterilip, küsmüş seçmenin son bir şans vermesi sağlandı.

   Seçim sürecinde neredeyse her gün bir bakan Düzce’ye gelerek Özlü’ye destek istedi. Seçimden sonra eğer kazanırsa tüm bakanlık hizmetlerinin Düzceliler’in emrine sunulanacağını vaat edip gitti. Sonuçta devletin eski bir bakanı aday ve yeni bakanları da sonsuz destek ve kredi açıyordu. Bu rüyaya çoğunluk Düzceli inandı ve Özlü hayatımızın tam merkezine oturmuş oldu.

   Sonrasında herkes gibi bende merakla icraatlarını beklemeye başladım. İlk icraatı; yıllardır esaret altında olan ve ticarethaneye dönmüş Düzceliler’in çok pahalı hizmet aldığı parkların esaretten kurtarılması oldu. Tüm Düzce alkışladı ve destek verdi bu hareketine. Çünkü herkes benim gibi bıkmış ve yılmıştı parkın eski halinden. Sonra; önce günler sonra haftalar ve aylar geçmiş olmasına rağmen parklar bu sefer yeşil alan yerine, eskisinden de kötüye giderek şu anda mezbelelik oldu.

   İkinci icraatı ne olacak diye beklerken Düzce’nin şehir içi trafiğinde yanlış tespit ve uygulamalardan kilit haline gelen Fisko kavşağında ki soruna el attı. Kavşağı ortadan kaldırarak direk olarak trafik sorununu da akılcı bir yöntem ile çözmüş oldu. Kavşak olmayınca trafikte olmamış oldu.

   Şimdilerde üçüncü icraatını beklerken sanırım sırada Düzce Belediyesi var. Hem yatırım yapamıyor, hem personelin maaşını bile zor ödüyor.

   Yaptıklarından yola çıkarak, bir çözüm önerisi de ben sunayım; diğerlerine yaptığı gibi, en iyisi kapatın gitsin Belediyeyi ve biz de kurtulmuş olalım!!!

Peki, Senin Yorumun?
akif ÇEBİ  /  24.09.2019 - 00:00:16
 özlü sözle başlayıp sayıp sayıp bitirmişsiniz bende birkaç ekleme yapayım bakan oldu ne oldu düzceye icratı ne oldu belediyeye başkan oldu işi ögrenceye kadar atı alan üsküdarı geçti sür eşşegi nideye işi çözecek akıl lazım işi biticek yürek lazım saydıklarımdan hangisi özlü var düzce özlüde sözlüde sınıfta kaldın düzce
  Fatih Melih Maradit
Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 Yüz de yüz haklısınız. Anormal bir sekilde normalleşmedeyiz. Ama 10-20 haziran arası ak koyun kara koyun belli olacak vakalar aciklaninca. O zaman yol haritamiz belli olacak. Saygilar
  " MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Askin hare
 Mekani cennet olsun ins cocuklugumun entel ablasiydi idolümdü nurlar içinde yatsin ailesine rabbim sabir versin.
  " FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! " Haberine...
 sevgi
 Mekanı cennet olsun.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Ferah Teber Coşan
 Çok geçmiş olsun olsun sevgili Ulviye abla . Biliyor musunuz ben dişçiden hiç korkmaz kızım da .İlk size getirmişti annem.Hoşgeldiiin Müesser hanım diye sıcak karşılamanızı unutamam.Annemi kısa bir süre önce kaybettim paylaşmak istedim.Tekrar geçmiş olsun gülen yüzünüz solmasın.
  " Fabrikalara maske tedarik edildi! " Haberine...
 sevgi
 Her yere dağıtılan şu maskeler sadece vatandaşın evine ulaşamadı ya.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 İyilikten başka bir düşüncesi olmayan dünya iyisi. Seni tanımak ayrıcalık diyorum..
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Yaşamımızı borçlu olduğumuz sağlık emekçilerini kocaman bir alkışla selamlıyorum..Sorunların çözümü hepimizin sorumluluğunda...sevgiler
  " NASIL BİR BAYRAM? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Bayram tadında günlerimizin umuduyla, güzel yazına teşekkür ediyorum sevgiler
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Fazlı Coşkun
 Çocukluğumun aydınlık yüzü, ilk yol gostericim.... Yazında da belirttigin gibi büyümeyi değil olgunlaşmayi öğreten insan...Hasretle ellerinden öpüyorum... Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim...
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Güner Bayraktar
 cok gecmis olsun dualarimiz hep sizinleydi iyilik ettiginiz kisilerin dualari size gecirdiginiz surecte yaninizdaydi Duzcenin size ihtiyaci var ulviye hanim kendinize iyi bakin zafer'in selami var Güner Bayraktar
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Kafasında şişe kırdılar!
  Koronavirüs bir can daha aldı!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  KAZA SONRASI D - 100 SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ!
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Şahin ve Kaya Düzce ve sporu konuştu!
  Otobüs yolculuğunda koronavirüs önlemleri belirlendi!
  Kıyı balıkçıları hazırlıklarını sürdürüyor!
  İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU'NDA ALINAN YENİ KARARLAR!
  Düzceli Uzman Çavuş Şuayip Gönül ağır yaralandı!
  65 yaş üstünü heyecanlandıran açıklama!
  TEŞEKKÜR
  Otomobile silahlı saldırı!
  AB ülkelerine fındık ihracatı devam ediyor!
  Bilim Kurulu üyesi 'sıfır vaka' için tarih verdi!
  Özlü’den Bakan Kurum’a teşekkür!
  Kamuda İdari izinleri yeniden düzenleyen genelge yayımlandı!
  Belediyeden toplu taşıma araçlarına gelir desteği ödemesi!
  30.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  30.05.2020 - Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
  30.05.2020 - NASIL BİR BAYRAM?
  4.06.2020 - Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
  30.05.2020 - Neden değerlendirilmiyor?
  30.05.2020 - Fabrikalara maske tedarik edildi!
  31.05.2020 - FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  1.06.2020 - MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!