Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :67027074 Aktif Ziyaretçi :3381 19 Ekim 2019 Cumartesi
[15:32] Muhtarlar Günü'nü kutladılar! -- [15:25] Üniversitede etik yaklaşım kursu! -- [13:15] Temizlik seferberliği sürüyor! -- [12:53] Adıge Bilim ve Kültür Festivali başladı! -- [12:39] Dܒde Teknoloji Zirvesi gerçekleştirilecek! -- [12:20] 16 Tasarım ve Beceri Atölyesi kuruldu! -- [11:09] Muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı! -- [17:56] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [15:41] Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha! -- [15:34] Mahalle ziyaretleri devam ediyor! --
Telat Çelik
DÜZCE’NİN VEKİLİ

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:21.06.2019

 

   Yerel seçimlerde Düzce Belediyesini AKP kazandı. AKP Düzce’de seçime en güçlü ismi olan, Bakanlık yapmış Faruk Özlü ile girdi. Onca olumsuzluğa ve batağa saplanmış bir belediye olmasına rağmen, Faruk Özlü ismi ağırlığını koyup belediyenin yönetiminin muhalefete geçmesine engel oldu.

   Hemen seçimin ardından yılların çözülemeyen kangren olmuş, “Parkların işgali” sorununu da, devletin gücünü de arkasına alarak, neredeyse bir günde çözdü.

   Ancak; tüm olumlu gelişmelere rağmen, mızrak çuvala sığmadı ve Belediyenin ağır borç yükü başkanın elinin ve kolunun bağlı olduğu gerçeğini, olanca çıplaklığıyla gün yüzüne çıkarttı.

   Üstelik seçim öncesi en azından ya Ankara, ya da İstanbul Belediyesinin kendi partilerinde kalacağını hesaplayıp, olası bir desteğin de artık suya düştüğü ortaya çıkınca, tam bir hüsran Başkanlık ofisini kaplamış oldu.

   Sonrasında ilk olarak faturalar ödenemeyip belediyeye icralar başladı ve ardından ödenemeyen personel maaşları artık basında yazılıp çizilmeye başladı. Başkanın arkasına aldığı kamuoyu desteği yavaş yavaş dağılmaya başlayıp, belediyenin üzerine bir sis ve kaos ortamı çökmeye başladı.

   Tüm bunlar olurken, muhalefet milletvekili Ümit Yılmaz da diğer taraftan bindirmeye başlayınca, işler artık içinden çıkılmaz hale geldi.

   Bu denli sıkıntılı bir ortamda, Belediye Başkanı Sayın Özlü kendince mücadele edip durumu toparlamaya çalışmasını, ben her ne kadar zaman zaman en ağır şekilde tenkit etsem ve sonuç vermese de, iyi niyetli bir çaba olarak değerlendiriyorum.

   Hadi yine de ben, kendimce yol göstermeye çalışıp ve yine kendimce eleştirilerime devam ediyorum ama benim kadar bile çaba içerisinde olmayan sözde Düzce’nin Fahri Abisini ve Ayşe Ablasını arasam da nedense bir türlü ortalıklarda göremiyorum.

   Düzce’nin iktidar partisinin Milletvekili olması hasebiyle Düzce’nin Abisi ve Düzce’nin Ablası olduğunu her fırsatta herkese hissettirmeye çalışan bu milletvekillerini, bu sıkıntılı süreçte hiç Belediye başkanın yanında görmedim.

   Rütbe olarak Faruk Özlü kat kat bu iki milletvekilinden üst olsa da, sonuçta sıkıntılı dönemler dostların desteğiyle atlatılır. Bu belediye bu hale gelirken şu anki milletvekilleri de görevdeydi ve sadece süreci izlediler.

   Seçim dönemlerinde meydanlara çıkıp “Beka” kelimesini dilinden düşürmeyen bu İki milletvekilinin, belediyenin bekası yok olmuşken taşın altına elini koyup süreci omuzlamalarının, en çok kendilerine faydası olur.

   Zannedersin, Düzce Belediyesini muhalefet kazandı da, iktidar Milletvekilleri de Belediye Başkanının başarısız olup, ’Biz zaten bu isimle olmaz demiştik’ demeyi bekliyorlar!..

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Alın size birkaç öneri!
 
  Ayşegül Şenol Can
Vatandaşı adam yerine koymak!
 
  Ulviye Dikmen
HEİDİ NEDEN ÇIPLAK AYAKLI?
 
  Telat Çelik
KÖTÜLÜK!..
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
İyiler ayağa kalksın, toplum vicdanı yık
 
  Cemil Acar
NAMIK KEMAL İLKÖĞRETİM OKULU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahde Vefa
 
  Aysel Dural
GERÇEK ENTELEKTÜEL!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Akdeniz Recai
  Birde o başkanları bu oluşumlara azmettirecek bilgili, aklıselim seçmene vatandaşa ihtiyaç var! Tek başına mücadelenizin her zaman havada kalma riski var! Saygılarımla!
  " Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor! " Haberine...
 Sevgi
 Kalıcı konutlardaki mahalleleride ziyaret edeceğinizi umuyoruz.Özellikle otobüs,temizlik,ilaçlama konusunda mağduriyet yaşıyoruz ve çözüm üretmenizi bekliyoruz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Saime Cakmakci
 Gönlünüze sağlık ne güzel düşünmüşsünüz inşallah gerçekleştirirler temenni ediyorum
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Engin
  Önerileriniz ve eleştirilerinizde yerden göğe kadar haklısınız, sizin ve sizin gibi düşünenlerin sivil toplum örgütlerinde mutlaka ama mutlaka olması gerekiyor başarılar diliyorum kolay gelsin.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Faruk
 Bunu yapabilecek kadar ileri görüşlü idareci Düzce Belediyesi yönetiminde var mı?
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Erman
 Ďüzceliler eskiden beri sizin bu yazdıklarınızı kavrayabilmiş insanları seçmek için bir araya gelemedi, genelde seyirci kaldı. Dolayısıyla da sonuç değişmedi.
  " Bu sorulara cevap verin! " Haberine...
 Muallim
 Milli eğitim müdürünü Düzceye öneren eski meb bakan yardımcısı, buna ön ayak olan da bir vekil.Ortaya koyduğu proje bir öğretmeni merkeze çektirip kitap yazdırmak ve adamın kitaplarını satmak, dahası düzce nin sorunlarına çare olmayacak yığınla trübün projesi.Yarayı bilmediği için merhem de olamaz.
  " Alın size birkaç öneri! " Yazısına...
 Orhan Gün
 sizi takdir ediyorum, okuyorum düzce için çırpınmalarınızı. ama bu düzceden ne köy ne kasaba olur. neresine el atacaksın ki. çarpık kentleşme modern mimariden yoksun binalar daracık yollar. yılan gibi kıvrılan şehrin göbeğinden geçen İstanbul caddesi. kıramadı bu kabuğunu DÜZCE maalesef.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 F Sönmez
 Kaleminize sağlık. Yapılacak işlerde rant ve dar çevre görüşü esas alınırsa sonuç budur. Şu ana kadar ''Eskisi gibi olmayacak'' söyleminden öte yeterli anlayış değişikliği yok. 1-Yiyenin, yapanın yanına kar kalmamalı.Milletin parasını hortumlayanlardan hesabı sorulmalı. 2-Öncelikler doğru ele alınmalı. Halkın görüşü sorulmalı. 3-Halk beni seçti. Ben her şeyi yaparım mantığı bırakılmalı. En az elli yıllık bir öngörü olmalı. Halk yönetime katılmalı. Düzce Halkı seçimde eski gidişatı onayladı. Hiç yoksa Sayın Özlü eskisini kabul etmiyor. Bunun yeterli olmadığı görülüyor.
  " NERESİNDEN TUTSANIZ!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Işıklandırma Uzakdoğuda festivallerde yapılanların aynısı.Düzceye yakışmıyor derhal kaldırılmalı
DÜ kadın çiftçilerle buluştu! DÜ kadın çiftçilerle buluştu!
  Çağatay; ‘Kırılma zamanı geldi’
  Kapalı Pazaryeri çarşamba açılacak!
  PROF. ÇAKIR; ‘Şu an konuşurken deprem olabilir!’
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Birleşik Metal’de Çelik güven tazeledi!
  Düzce Tanıtım Filmi
  Eee burası Düzce.. İsteyen istediği gibi kaldırımları işgal edebilir!
  Dilber Ay’ın mezarı mı açılacak?
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!
  Özlü; 'Düzce'de ilkleri barındıracak'
  İkinci üniversiteye yoğun ilgi!
  Sözleşme işçileri memnun edecek!
  Trafik kazası: 1 yaralı!
  2 DAKİKADA BUGÜN
  Raftingcilerden Harekata destek!
  Safir Koleji ile DTSO arasında bir protokol daha!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Yama çalışmaları devam ediyor!
  Park ihtiyaçları tamamlanıyor!
  12.10.2019 - NERESİNDEN TUTSANIZ!..
  15.10.2019 - Alın size birkaç öneri!
  15.10.2019 - Bu sorulara cevap verin!
  17.10.2019 - Özlü mahalle ziyaretlerini sürdürüyor!