Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65409883 Aktif Ziyaretçi :35484 20 Temmuz 2019 Cumartesi
[19:27] Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor! -- [18:56] Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor! -- [18:50] Barodan selzedelere destek! -- [18:42] Yardımlar çığ gibi büyüyor! -- [17:53] ‘Tüm imkânları SEFERBER EDECEĞİZ’ -- [16:50] Anıtpark’ta taşlar yenileniyor! -- [16:40] DTSO İş Bankası ile protokol imzaladı! -- [16:39] Gençleştirme budaması yapıldı! -- [16:33] CHP’li vekiller afet bölgesinde! -- [15:04] Bir kişinin cesedi bulundu! --
Fatih Melih Maradit
Onlar için her gelen, ağalarıdır!

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:21.06.2019

 

   Mesleğimiz gazetecilik..

   Yani bizler bu işi yapıyoruz..

   Evet ekmeğimizi bu işten kazanıyoruz ama öbür taraftan da öyle bir sorumluluk var ki üzerimizde; aynı sokakta, aynı mahallede, aynı kentte yaşadığımız, aynı sudan içtiğimiz ve aynı havayı soluduğumuz insanların, bizlerden her zaman bir beklentileri var!..

**

   Her an her yerde, vatandaşlardan hep aynı sözleri duyarız biz gazeteciler, bundan emin olun..

   Vatandaş, “Madem ki gazetecisin” der ve devam eder;

   “Bu kentin bir adım daha ileri gitmesi için ve daha modern bir kentte yaşayabilmek için lütfen çaba sarfedin.. Sesimiz olun.. Gözümüz, kulağımız olun..”

   Yapacaksın.. Mecbursun.. Madem ki gazetecisin, madem ki bu sorumluluğu aldın, o halde;

   Koltuk sahiplerini uyaracaksın..

   Hemen her konuda bir parça bilgin olacak, okuyacaksın, araştıracaksın, tavsiyelerde bulunacaksın..

   Eksikleri mutlaka yazacaksın..

   Sorunları dile getireceksin..

   Yöneticilerin göremediklerini, sen göstereceksin..

**

   Yolda çevirip derdini anlatan var, özellikle yanınıza kadar gelip sorunundan bahseden var, telefon eden, mesaj yazan, hele ki ismini vermek istemeyen o kadar çok insan var ki!..

**

   Önce; ucundan bir yazarsınız..

   Olmadı; bir daha yazarsınız..

   Olmadı; bir daha..

   Bakarsınız ki; karşı tarafta “tık” yok!..

   Bu kez “dikkatini bu soruna birazcık çekelim” der ve dikkat çekici ifadelerle sorunu anlatmaya çalışırsınız!..

   Ve belki de soruna karşı dikkatini çekmeyi başarmışsınızdır, ama nasıl?

   Koltuk sahibinin etrafı öyle bir gazla o yazıyı veya haberi ona sunar ki; asıl mevzu bırakılır, hani o “soruna dikkat çekilsin” diye yazdığınız ifadeler var ya, o sorundan daha fazla tartışılmaya başlanır, iyi mi!..

**

   Sonra başlarlar, size karşı bir takım ithamlarda bulunmaya..

   Yazdığınız içerikle hiç ilgilenilmez, çok basit bir yorumla, “Bu yazar zaten muhalif” denir..

   Oysa ki; başkaları gibi, hiçbir siyasi partinin üyesi veya sempatizanı olmadığınızı bildikleri halde!..

   Ve tek amacınızın; koltuk sahiplerini harekete geçirmek, doğduğunuz, büyüdüğünüz ve yaşadığınız bu kentin daha yaşanabilir bir yer haline gelmesi olduğunu, defalarca yazdığınız halde!..

   Hiçbiri çıkıp da, “Ya bu adam Düzce sevdalısı” demez de, basitçe, “Yine bir şeyleri eleştirmiş işte” der, çıkar işin içinden!..

   Çünkü; inanın, en kolayı budur!

   İktidarı da aynısını yapar, muhalefeti de..

**

   Oysa, hep eleştirilmekten şikayet eden dostlara söylediğim gibi; bizler sizleri eleştirirken, aslında yaptığımız güzel bir asisttir. Gole çevirmek ise sizin yeteneğinize kalmıştır! Gol atabilirseniz, emin olun, biz o golü de seve seve yazarız..

   Şimdi bu sözlerimi; ilin valisinden belediye başkanına, milletvekillerinden siyasi parti temsilcilerine, daire müdürlerinden STK temsilcilerine kadar, herkes üstüne alınabilir..

   Değerli dostlar;

   Lütfen yazılanları tek tek okuyun.. İnanın içinde iyi niyetli bir çok eleştiri veya tavsiye bulacaksınız..

   Ve okurken tek satırını bile atlamayın..

   Çünkü orada; belki de kendinizin bile farkında olmadığı bir eksiğinizi bulacaksınız.. Ha bakın, eleştiriyi yapana da teşekkür etmeyi sakın unutmayın!..

   Ve en önemlisi ardından, yazılan sorunun üzerine üzerine gidin.. Anlayacağınız; sorunu çözerek, size yapılan asisti bir güzel gole çevirin..

**

   Yani diyorum ki; eleştirenlere sakın kızmayın.. Onlar, sizin ve bu kentin iyiliği için uğraşıyorlar..

   Üstelik her türlü baskıyı da göze alarak yapıyorlar bunu..

   Bir takım ithamlara, yakıştırmalara, algılara muhatap oluyorlar..

   Yetmiyor, ekonomik yaptırımlarla karşılaşıyorlar..

   Ve yine de hiç umursamadan, yollarına devam etmeye çalışıyorlar..

   Daha ne olsun?

**

   Öte yandan; asıl, sizleri hiç eleştirmeyen, yanlışınızı yüzünüze söylemeyerek bir de üstüne arkanızdan atıp-tutan ve sizi hep tepelere çıkaran insanlara kızın siz!..

   “Ya benim hiç mi yanlışım yok, be birader” deyin mesela!..

   Çünkü onlar eksiklerinizi size göstermezler.. Üstüne bir de icraatlarınızı abartır ve sizi gereksiz pohpohlayarak, yanlış yönlendirirler.

   Aslında amaçları da o kadar bellidir ki!.. Bunu sizden başka, herkes görmektedir aslında!!!

   Onlar; sizi veya bu kenti değil, emin olun sadece kendilerini düşünürler..

   Ve sakın unutmayın; Düzce sevdalıları çizgilerini hiçbir dönem bozmamak için ellerinden geleni yapar da, onlar (yani diğerleri) için  her zaman “gelen ağam, giden paşam” dır..

 

GÜNÜN SÖZÜ

   Olgun bir devlet adamını sevindirmek isterseniz eleştiriniz, basit bir devlet adamını sevindirmek isterseniz övünüz.

   Benjamin Disraeli

Peki, Senin Yorumun?
doktor  /  25.06.2019 - 10:42:37
 tebrik ve teşekkür ederim yazın için, düzcenin en büyük eksiği sen ve senin gibi dürüst gazeteciler.
Nurhan Büyükuçar  /  22.06.2019 - 12:46:36
 Tebrik ederim harika olmuş.anlayabilenlere. senelerdir belediye için söylüyorum gelen, giden her başkanın etrafında koridorlarda elleri ceplerinde havalı,havalı tur atıyor. herkesi de alkışlayıp ardında duruyorlar. yazık inanıp aldanan amirlere.
Ibrahim  /  22.06.2019 - 12:45:32
 Çok güzel dile getirmiş.Gönülden teşekkürler..İşte Kaynaşlı dada yapmaya çalıştığımız bu(kendi adıma diyorum).Derdimiz Kaynaşlı..Yanlış yapıldığına inandığım her şeyi yine eleştirecem..Doğru yapıldığina inandığimada her zamanki gibi teşekkür edeceğim..
İlhami  /  22.06.2019 - 12:43:53
 ALLAHIN bahşetmiş olduğu müthiş donanım beyinlerini kullanabilselerdi bu payı yapmanıza bu tespitleri sıralamanız gerekmezdi. amma velakin malzeme bu işte! İteleyerek nereye kadar anlatabilinir. çok umutlu değilim açıkçası. selam ve sevgilerimle.
Mahmut Gül  /  21.06.2019 - 12:52:54
 çok güzel yazı nasiplenene
  Fatih Melih Maradit
MİNARENİN KILIFI!
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN HALLERİ!
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
 
  Telat Çelik
UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Hümeyra Yılmaz
Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE DEKOVİLİ
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 daha çok çalışması lazım faruk özlünün düzcede yapılması gereken çok iş var ki saymakla bitmez. trafik park fuar alanı kongre merkezi katı atık merkezi. örnek vereyim tatile gidecez düzceye kim gelir kardüzü yok efteni termali yok denizi tanıtılmıyor çevre yolları yapılmamış faruk özlüye daha çok teşekkür etmek lazımki diger sorunları halletsin düzceye deger katsın diye
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 ali yılmaz
 düzce keleş şunu yapmış bunu kaçırmış şu paraları çalmışlar çarçur etmişler diye aglamak feryat etmek düzcenin yararına degil. düzceye deger katacak projeleri konuşmak lazım. düzceyi ileri getirecek projeler yapmak lazım. bir olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı. gölyakalı abdullah şahin bu konuyu düzce gündemine taşıdı. hatırlayan var yok. kardüzü eftenia otel tabiat parkı gibi kurugöl futbol takımları kamp merkezi gibi projeleri tartışıp düzceye yön vermek lazım. yetkilileri harekete geçirecek formuller bulmak lazım. yoksa atı alan üsküdar geçmiş. hesap soran olmadıktan sonra konuşmak nafile
  " DÜZCE’NİN HALLERİ! " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 ne güzel belirmisiniz düzcedeki bazı şıkıntıları yetkilileri yakalayınca neden bu düzcenin sorunları tartışıp çözüm yollarını yapılması gerekenleri konuşmayıpta simit yeyip iltifatlarla geçişir düzcenin sorunları. trafik sorunu katı atık merkezi sorunu fuar alanı kongre merkezi stadyum kardüz efteni dekovil düzce uçagı gibi sorunları yetkililere neden iletmez. bizim düzce halkı hep menfaat peşindemi koşacak. işte o zaman düzcede degişim bekleme.
  " RADİKAL DEĞİŞİM ŞART! " Yazısına...
 adil kara
 sayın acar ali ergün diye bir kişiden bahsetmişşin. düzceye ne karı düzcede neyi degiştirmiş. düzceye dokunacak düzceyi degiştirecek kadrolar kurmak lazım. ayrıca icrrat yapacak yöneticiler lazım. eski bakan faruk özlü tutturmuş para lazım. mali denge bakanlık yapmış biri düzce belediyesi koltuguna oturmuş hala para bulacam diye çırpınıyorsa düzce belediyesinden icraat beklemek hayal olur. nerde tranvay yolu nerde bişiklet yolu nerde metrobüs yolu nerde çevre yolları nerde fuar alanı nerde büyük stadyum nerde kardüz nerde efteni otel nerde dekovil nerde düzce uçagı .düzceye deger katacak yönetici aramak lazım. faruk özlü degil ali ergün degil icraat yapacak işin ehli adam lazım düzceye
  " MİNARENİN KILIFI! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit düzceyi soyan soydu kimsede hesap sormadı. bu paralar kimin parasıydı kim kazandı kim kaybetti. herzaman kaybeden düzce düzce. başka bir konuya düzcenin kanayan yaralanırını dekovil deniz kim sahip çıktı. düzce uçagı dediniz yine yok. filim platosu kongre merkezi katı atık merkezi kardüz efteni termal otel efteni tabiat parkı trafik çilesi metrobüs hattı tranvay hattı kurugöl futbol takımları kamp merkezi gölyaka kuyudüzü gs spor yatırımı olimpiyat hazırlık merkezi bunun gibi düzceye deger katacak yatırımları kim takip edecek. düzcede muhalefet yokmu. düzcenin valisi eski bakan faruk özlü kim sahiplenecek düzcenin kanayan yaralarını. neden basın yetkilileri bulmuşken bu konuları sormaz. bir kenara not etmez. işte düzcenin hali böyle. yönetilirsek düzce yerinde sayar bir adım gitmez
  " DÜZCE DEKOVİLİ " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın nuri çetin düzcenin tarihini çok güzel ortaya koyuyorsunuz ama malesef düzcedeki yöneticiler sahip çıkıyormu. dekovil kaç seneden beri gündemde hala icraat yok. bu konuyu faruk özlü eski bakan belediye başkanı düzceye getirse belki ikili ilişkilerle bedavaya bile gelir. restore edilip sergi sarayı gibi halk müzesi örnek pul koleksiyon tanıtımı hatta girişte cüzi bir para 1 tl bu dekovil düzceye deger katar. getirenide devamlı gündemde tutar. örnek şu kişi dekovili getirdi diye sayın çetin önce faruk özlüye o sahip çıkmazsa valiye valide sahip çıkmazsa özel sektöre düzce tanıtma vakfı gibi örgütlere bu konu anlatılıp sahip çıkan olursa düzceye deger katar. hatta bir düzcenin uçagı varmış buda sergilenirse yemede yanında yat kremanın kaymagı olur. düzce belli bir alanda örnek fuar alanı gibi bir yerede düzce önemli katkı saglar. yeterki yetkililere iletip sahip çıkılısın teşekkürler
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Seher Savaş
 Rabia heykeli kimin zamanında yapılmıştır ve maliyeti ne kadardır? Bilgi verilirse memnun olurum.
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aynı siyasi kökenden gelen ve deprem sonrası imar planını çizdiren başkanın seçim garantisi olan garabet planın, "çünkü her tadilat ona oy olarak dönecekti " rantı bu 17 yıllık döneme denk geldi..Vatandaşın arsasının 100 de 40 kını bedelsiz gaspeden, kamusal ihtiyaç diye yıllarca arsasına inşaat izni vermeyen belediye, eski hal yerindeki binaya nası onay verdi ki.. Ne kaldırım ne de sokak kalmış..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Son iki belediye toplantısında, yahu eskiye takılıp kalmayalım diyenleri duyuyoruz.. Arsası ile 10 daıre fiyatına saat kulesi, zevksizlik abidesi ve mühendislik olayı ışıklandırma, çayın kenarında demir korkulukları betonu ile kırdırıp yeniden beton ve demir korkuluk yapılarak kimlere vefa borcu ödendi.. 17 yıldır AKP dönemi tek bir proje var mı ki, mühendislik ve şehircilik anlamında bu şehre yakıştı densin..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aslında iki dönem vekillik yapmış sonrasında il başkanlığı yapmış, sayın Kaşıkoğluna da sormak lazım, elinde dosyalarla neden Keleş'e ikinci şansı vermediğini, Düzce halkının menfaatlerini koruduğunu anlatırken, bir dönem sonra Ankaradan Keleş ismi gelince , liderimin emaneti diye beraber nasıl sahneye el ele çıktılar..
Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi? Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi?
  15 Temmuz töreni düzenlendi!
  Cip ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı!
  Bir kişi evin önünde ölü bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Valilikten sel açıklaması: 69 kişi kurtarıldı, 7 kişi kayıp!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sokak tek yönlü olarak trafiğe açıldı!
  1850 rakımlı yaylada buluştular!
  Üniversite misafirhanesi ücretsiz hizmete açıldı!
  “Dün birbirleriyle yola çıkanlar bugün dövüşüyorlar!”
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Mustafa Varank Düzce’de!
  Akçakoca sular altında
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  15 Temmuz mesajı verdiler!
  Başkana Başdanışman geldi!
  DİLAVER KÖYÜNDE 21 KİŞİ KURTARILDI!
  İşte Akçakoca’nın son hali!
  Şehit ve Gazi aileleri için program düzenledi!
  Uğur Dershanesi
  13.07.2019 - UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
  18.07.2019 - RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
  18.07.2019 - DÜZCE’NİN HALLERİ!
  18.07.2019 - MİNARENİN KILIFI!
  13.07.2019 - Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
  18.07.2019 - HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
  18.07.2019 - DÜZCE DEKOVİLİ