Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65961003 Aktif Ziyaretçi :30642 19 Ağustos 2019 Pazartesi
[09:30] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [14:59] Deprem farkındalığı için pedala bastılar! -- [14:39] Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak! -- [14:19] 17 Ağustos'u unutmadılar! -- [10:32] Alman genç İslam'ı seçti! -- [10:24] Pat pat kazası: 3 yaralı! -- [10:15] Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu! -- [17:34] Akçakoca’da bir terörist yakalandı! -- [17:06] Valilikten şiddetli yağış uyarısı! -- [15:56] Kavşak çalışmaları devam ediyor! --
Cemil Acar
Parklar ve Faruk Özlü

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:29.04.2019

 

   Sn. Faruk Özlü ve ekibi, işletmesiyle ilgili, her seçimdöneminde mevzu bahis olan, bir türlü çözüm bulanamayan Avni Akyol ve İnönü Parkı’yla ilgili kaçak olduğu iddia edilen binaların yıkımını gerçekleştirdi.İçinde bulunan müstecirlere aitmiş gibi yansıtılan ama belediyeait olduğunu düşündüğüm bu binaların, görmediğimiz kaçak olduğunun tutanakları ve basına yansıyan şekliyle yine görmediğimiz Düzce Valiliği İl İdare kurulu kararıyla yıkmaya başladı.Toplum nezdinde olumlu karşılandığı ifade edilen bu durumu isterseniz biraz irdeleyelim.

   Bilmem bilir misiniz? Muhtemel 2017 yılında Sn. Mehmet Keleş döneminde bu parklar vergi borçlarına karşılık satılmaya çalışılmış, Peyzaj Mimarları Odası’nın bu durumu mahkemeye vermesi ve yürütmeyi durdurması neticesinde bu satış müspet sonuçlanmamıştı.

   Sonraki dönemde ise işletme süreleri biten bu parklar geçtiğimiz dönemlerde müstecirlerin sözleşmeleri uzatılarak faaliyetlerine devam etmişlerdi. Yanılmıyorsam bu sözleşme uzatmalarında, bu yıkılan betonarme binalar sözleşmelere girmiş, belediyenin bilgisi dâhilinde,Avni Akyol Parkı’ndaki ruhsatlı, İnönü Parkı’ndaki iç kısımdaki müşkülatlar hariç, yola bakan, altında tuvaletleri olan bina ise kaçak başlayıp sonradan ruhsatlandırılmıştı. Aksini düşünmek bile istemiyorum. Sonuç olarak bu binaların karşılığında kira bedeli ödenemeyip, sözleşme bitiminde bu binalar Düzce Belediyesi’nin olmuş olmalı.

   Nitekim de sözleşme bitiminde2018Mayıs’ında ihaleye çıkılmış, İnönü Parkı mevcut kirasına göre inanılmazbüyük bir meblağla (5 yıllığına 2 milyon 255binTL+KDV)  başka birözel bir şirkete verilmişti. Avni Akyol Parkı’ndaki küçük işletmeler ise tekerteker ihaleye çıkmış ve yeni sahiplerini bulmuştu.

   Ancak, rivayet o ki,Sn. Mehmet Keleş’in hizmet süresi bitmeden Belediye Başkanlığı’ndan istifa etmesinde,bir nebze bu parklar ve müstecirin etkisi olduğu hakkında Düzce’de dedikodulara neden olmuştu.

   Mehmet Keleş’in yerine gelen Sn. Dursun Ay gelir gelmez bu ihaleyikendisine tanınan yetkiye dayanarak iptal etti. Gerekçe olarak Yeypaş’a devredilmesinin düşünüldüğünüifade etti.Sanki bir yerlerden işaret alınmış gibi alelaceleye getirilen bu kararın bir iki gün sonrasında, üstüne üstelik parkın orda kendisi, il başkanı ve eski müstecirle birlikte basına poz vermişlerdi.Ayrıca İnönü Parkı’ndaki bu binalarseçim dönemi boyunca iktidar partisinin seçim bürosu olarak kullanılmıştı. Bu işte bir tuhaflık yok mu?

   Sn. Dursun Ay’ın bahsettiği Yeypaş, 2005 yılında Düzce Belediyesi tarafından kurulan bu şirket. Ana faaliyet konusu   inşaat,otopark, altyapı hizmetleri, hizmet alımı, kafeterya işletmeciliği  vs.Yani Avni Akyol ve İnönü Parkı hariç tüm parkların işletmeleri ve tesisler(Kusursuz kafe,15 Temmuz Şehitler Parkı, Erguvan ve Melen Su Park Tesisleri, Aydınpınar ve Samandere Şelalesi Tesisleri vb.) işletmek veya bunları üçüncü kişilere kiralamak.Bu bahsedilen tesisler ve parklar eğer üçüncü kişilere kiralanmış ise bunların ne zaman, hangi süreyle, kimlere ne kadara kiralandığını bilen var mı?Kamuoyu bilgilendirilirse çok sevinirim.

   Yeypaş bunun yanında belediyenin ihtiyacı olan iş makinası, kamyon, asfalt malzemeleri ve yapım işleri, alt yapı işleri, otobüs kiralaması, otobüs alımı, cng ve otopark vb. tüm işlemleri Düzce Belediyesi’nce yapılan ihaleler sonucunda kazanarak belediyeye hizmet ediyor.Belediye dışında herhangibir hizmet üretip üretmediğini bilmiyorum. Mesela özel binalar yapmış mıdır?

   Bu şirketlerin yönetimkurulu, Düzce Belediyesi’nin belirlediğikişilerce oluşturulmasına rağmen Tüzel bir kişilik olduğu için Belediye Meclis’ine yaptığı faaliyetlerle ilgili herhangi hiçbir bilgi vermiyor.

   Burada can alıcı konu ihale yoluyla Yeypaş bünyesine geçen parklar ve tesislerin bundan sonraki aşamada kimlere ve ne kadara kiralandığı ile ilgili bilgiyi ticaret kanunu gereği bilmemiz mümkün değil.Acaba sürekli ihalesi iptal edilen bu parklarınyeniden düzenlendikten sonra üçüncü kişilere verilmesi planlanıyor mu?

   Bu durum nedeniyle, muhalefette,her daim bu şirketlere verilen ihalelerle ilgili usulsüzlüklerden bahsedip, belediyenin zarar ettirildiğini iddia ediyor. Her nedense bu işlemlerle ilgili muhalefetin şikâyetleri ve suç duyuruları İç İşleri Bakanlığı’ndan soruşturmaya gerek görülmedi cevabıyla geri dönüyor. Ya da Mehmet Keleş örneğinde Organize sanayi ile ilgili bir ihalenin mahkeme konusu bildiğim kadarıyla beraatla sonuçlanıyor.

   Gelelim, Düzce Valiliği İl İdare Kurulu tarafından İnönü Parkı’nda ve Avni Akyol Parkı’ndaki işyerinde izinsiz yapılan yapılar nedeniyle Gecekondu Kanununa muhalefet nedeniyle görmediğimizbu yıkım kararına;

   Eğer bu binalar müştemilatlar hariç kaçak ise, Sn. İsmail Bayram döneminde neden işlem yapılmadı?İsmail Bayram gibi hesabını kitabını bilen bir adam zannımca bu işlere girmez. Velev ki öyle bir şey oldu. Yönetiminiz, o dönemle ilgili kişiler hakkında herhangi bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz? Bu dönem boyunca müstecirlerden ayrıca kira bedeli alındı mı?

   Hadi diyelim ki, kaçak binalarla ilgili, topluma ve partinize il genel meclisi başkanlığı yapmış müstecir kişi üzerinden ve geçmişte partinizin Düzce ile ilgili en önemli kararların alındığı o meşhur kaçak müştemilatları yıkarak, bir dönemin kapandığının, yapacağınız hizmetlerdekikararlılığınızın ve Düzce’nin patronunun siz olduğunuzun nişanesi olduğunu var sayarak, İnönü Parkı’ndaki binaları yıktınız.Mesajı, partililerinizin alıp almadığını bilemem amabiz halk olarak bir nebze olsun aldık. Siz yaparsınız. Muktedirsiniz.

   Avni Akyol Parkı’ndaki bina yerinde eskiden de Park Gazinosu vardı. Hikâyesi babalarımız dedelerimiz bilir. Yeni yapılan binada da aynı yere yapıldı.Üzerinde de Düzce Belediyesi Sosyal Tesisleri yazısı mevcuttu.Gözümüzün içine baka baka Belediye kaçak bina yapımına göz mü yumdu. Hikâyeden mi duruyordu orda o yazı. Hazır yapılmış bir bina.  Onu niye yıktınız? Ruhsatsızsa ruhsatlandıramaz mıydınız?

   Avni Akyol Parkı’ndaki özel bir şirkete ait verici olarak kullanılan, belediyenin kira ücreti aldığı, insanların yoğun olarak bulunduğu o parkta radyasyon yaydığı iddia edilen o ucube tabelayı,sizin gibi bakanlık yapmış, memleketimize değerli hizmetleri olmuş Avni Akyol’a hürmeten, alacağınız meclis kararıyla kaldırarak, toplum nezdinde umarım haklı bir takdir toplarsınız.

   Eğer uhdenizdeki o betonarme binalar ruhsatlı da yok ben Millet Bahçesi yapacağım o yüzden yıkıyorum diyorsanız, bunun için meclis kararı almanız gerekmez mi? Söylemlerinizdeki Ortak akıl bu mu?

   Böyle toplumu ilgilendiren kararlarla ilgili vaat ettiğiniz etkin, verimli, vatandaş odaklı, hesap verebilen, katılımcı ve şeffaf hizmet anlayışınızla çelişmiyor musunuz?  Farz edelim ki Avni Akyol ve İnönü Parkı’nı Millet Bahçesi olarak değerlendirecekseniz, bedava kek ve çay nerede, nasıl verilecek?

   Bu parkları Yeypaş vb. bir şirket bünyesine katacaksanız, Bu şirketler kanalıyla yine müstecirlere vermeyeceğinize vebelediye iştiraklerininresmi faaliyetlerini meclise, dolayısıyla toplumun önüne getirmeye söz veriyor musunuz?

   Son gelen haberlere göre, Düzce Belediyesi Binası ‘dayıkılacakmış. Belediye’yi Düzce’yi planladığınızyâdaplanlayacağınız başka bir yere taşıyın. Tamam anlarım. Ama mevcut binayı yıkmayın, başka bir hizmete sunun. Eğer yıkacaksanız, yıktıklarınızla birlikte yaptığınız müsriflik, hatta milli servetin heba edilmesi olmuyor mu?

   Kalın sağlıcakla.

Peki, Senin Yorumun?
Faruk. K  /  1.05.2019 - 10:41:42
 Peki konak düğün salonu da yıkılacak mı?
Deniz  /  29.04.2019 - 20:16:05
 Yukarıda yazılanlara kesinlikle katılıyorum. Asıl bundan sonra neler olacak takip etmek lazım.
  Fatih Melih Maradit
MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!
 
  Ayşegül Şenol Can
AFETLERLE MÜCADELE
 
  Ulviye Dikmen
DOSTA VEDA...
 
  Telat Çelik
KÖMÜRÜN KARASI
 
  Peri Meram Arbak
Işıtan Gündüz’ün Ardından
 
  Hümeyra Yılmaz
Hastaneye 112 çağırmak!
 
  Cemil Acar
Nazmi Çiloğlu ve Necmi Hoşver
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Birşeyler oluyor ama çözemedim!
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Nizametti ulaş
 https://yesilgazete.org/blog/2019/08/10/7den-70e-sele-tepesinde-bir-kasaba/
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
  Maalesef Türkiye bu sazan sarmalı tezgâhına düşmüş bulunuyor. Alıntı.. Sazan Sarmalı Osman Başıbüyük, Sun Savunma Net, 09 Mart 2019 Hükümet, maaşları ödeyebilmek için küresel piyasalardan borçlanmak zorunda. Üretimi artıracak yönde tedbirler almaya kalkışırsa 1 kuruş para vermezler. İşte çeşitli baskı araçları kullanılarak bir ülkeyi üretimi artıracak tedbirler almaktan alıkoyarken, ithalata yönlendirmeye, bunun bir sonucu olarak fiyat kontrolü rejiminin doğmasına neden olmaya, bu süreçte borç vermeye devam ederek krizi daha da derinleştirmelye ve sonunda hedef ülkeyi iç ve dış politikada kendi kararlarını alamaz hale getirerek esir alma utezgâhına SAZAN SARMALI deniyor..
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Bir alıntı ile katıla yım.R. Serdar oğlu.. Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz; “Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız” dedik.     Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.” Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz.     Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız!     Bu sebepten; Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR… Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.
  " Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR! " Haberine...
 Düzceli..
 Deman ile ya.. Bakan parametreler süper dedi..Devamında bak ne dedi...Bakandan Dolar ile ilgili açıklama..   Ekonomik parametrelerimizi normalleştirebilme yönünde planktonlaştırabilip patikadan aşşağı saldığımızda konvansiyonel değerler doğrultusunda aslında gaye Kendi t stabil bir paradigma çizdiğimizi söyleyebiliriz,panik yapmayın..
  " DOSTA VEDA... " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Teşekkürler Sevgili Ulviye Dikmen'e.. Işıtan Gündüz için yazdığı bu güzel yazı için. Saygılarla..
  " MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM! " Yazısına...
 Abdullah Steş
 İstanbul caddesinde çift sıra park yapılıyor,polisler büyük caminin önünde,zabıtalar spor dokağın başında muhabbet ediyorlar,başka söze gerek varmı.
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 memduh
 Kimse tek başına hayallerninin ötesine geçemez"! 68'den 78'e evriyen sıçramaların ktanatlanması için, soluğu diyeliktiğin zenginlik pınarı bir 'sınıf Dilmi'nin atexşli hecelerindrenm üreyecek kelimelerlme kanatlanalım"!
  " Işıtan Gündüz’ün Ardından " Yazısına...
 Kaan Arslanoğlu
 Işıtan abi'yi en güzel yönleriyle çok kısa anlatan gayet güzel bir yazı olmuş. Peri Arbak'a teşekkürler, sevgiler, saygılar. Işıtan Gündüz anısına sevgiyle saygıyla..
  " Hastaneye 112 çağırmak! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın hümeyra hanım sizin gibi bence binler hasta aynı muameleye uğruyor hepsinide ayrı ayrı dertleri şikayetleri oluyor ama maalesef yönetici konumundaki yetkililer neyin peşinde olduklarını anlamak mümkün değil bir pikeyi çok gören yetkili doktoru çağırıp tedaviyi yaptıramayan tıp ögrencileriyle acili idare eden yöneticiler işini düzgün yapmayan çalışanlar olduğu müddetçe bu hikayeleri dinlemeye devam edecek bence devam etmemesi için birileri çıkıp özür mü dileyecek yoksa olanları yok sayıp gülüp çekeklermi bu yazınız herşeyi gösterecek valimi başhekimi sağlık il müdürümü rektörmü siyasiler nasıl tepki verecekler merak ediyorum Allah şifalar uzun ömürler hayırlı yaşamlar diliyorum.
  " Yatırımcıların önünü açacak! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 faruk özlü görsün belki düzceye türkiyeye faydalı bir proje bu havayolu projesi alaplı eregli düzce bolu sakarya bartın karabuk zonguldak yararlanacak sahip çıkacak siyasiler neyin peşinde
Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu! Gülden Mutlu Akçakocalı sevenleriyle buluştu!
  Grev çadırında bayramlaşma!
  Yeni öğrenciler için kayıtlar başlıyor!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Akçakoca’da bir terörist yakalandı!
  Afetzedelere kurban eti dağıtımı!
  Onarım ekibi Akınlar Mahallesinde!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  MHP'liler bayramlaştı!
  Millet İttifakı bayramlaşmada buluştu!
  Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı!
  Kayıp kadın eski eşinin evinde bulundu!
  Binali Yıldırım ve eşi bayramı selzedelerle geçirdi!
  Rafting turları hız kazandı!
  Ak Parti'nin yıldönümünü kutladılar!
  Düzce Barosu, açılış toplantısına katılmayacak!
  Valilikten şiddetli yağış uyarısı!
  Traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti!
  17 Ağustos'u andılar!
  Tablet satın alırken dikkat edilmesi gereken ipuçları!
  Elegan bir silüete vurgu yapan gömlekler
  12.08.2019 - Düzce esnafı BiTTi BiTiYOR!
  13.08.2019 - MAL DA BİZİM, CAN DA BİZİM!