Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :64411684 Aktif Ziyaretçi :30918 20 Mayıs 2019 Pazartesi
[17:37] Ereğli Belediyesine EBYS eğitimi verildi! -- [17:22] Özlü KSS esnafıyla iftarda buluştu! -- [17:10] Yeni doğan ziyaretleri sürüyor! -- [17:01] Sinan Yağmur okurları ile buluştu! -- [16:33] İyi Parti Özlü'nün iftarına katılmıyor: Müsriflikten vazgeçmek için adım atmak istiyoruz! -- [16:23] Kaynaşlı'da şehit ailelerine iftar! -- [16:15] Özlü ramazan sokağında! -- [16:17] 19 Mayıs coşkuyla kutlandı! -- [16:11] 1919 fidan diktiler! -- [16:07] Denize düşen genci ekipler kurtardı! --
Cemil Acar
BİRAZ SİYASET, BİRAZ TURİZM..

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:19.4.2019

 

   İkinci yazımda 31 Mart seçimlerinin sayısal analizlerini ve çıkarımlarımı sizlerle paylaşmak istemiştim. Ancak ben bu satırları yazarken Yüksek Seçim Kurulu İstanbul seçiminin belirsizliği nedeniyle sitesinde seçim sonuçlarını açmamıştı. O yüzden başka bir yazımın konusu olarak erteliyorum.

   Ardından Düzce Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporlarını inceleyeyim, dedim. Meclis toplantısında onaylandığı söylenen bu rapora şeffaflık adına bir bakayım, dedim. Maalesef o rapora da ulaşamadım. Yayımlanmasını dört gözle bekliyorum.

   Tasarruf adına yapmış olduğunuz küçük hamleler kulağa ve göze hoş geliyor. Belediyemizden beklentimiz, geriye dönük yapılan ihalelerle ilgili yapacağınız çalışmaları ve neden bir türlü kesin ifade edilemeyen borçların miktarını nereye nasıl, niçin yapıldığını içeren raporları, kamuoyu ile paylaşacağınızdan ve gereğini yapacağınızdan, hiçbir kuşkum yok, size güveniyorum.

   Akçakoca Belediyesi ve Kaynaşlı Belediyesi, beyanatlarında, belediyelerinin incelenmesi için, müfettişleri belediyeye davet ettiklerini okudum. Şimdiden söylüyorum kamu vicdanını rahatsız edecek tüm çalışmalar için incelemeler sonucunda ve sizin elde ettiğiniz belge ve bilgileri savcılığa veriniz. Karşınıza eğer İçişleri Bakanlığı’nın “soruşturmaya gerek görülmemiş” yazısı çıkarsa vazgeçmeyiniz. Geçmiş siyasiler, hani diyorlar ya “hakkımızda hiçbir mahkeme kararı yok, tertemiziz..” İşte o “soruşturmaya gerek görülmedi” yazısı nedeniyle, çoğu ilde muhalefet gerisini getirmiyor. Danıştay’a müracaat edebilirsiniz. Bu kararı bozabiliyor.

***

   Turizm haftasına girdiğimiz bu günlerde, sizin dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Düzce’de araçla gezerken çoğu yerde 02-05 Mayıs  “1’nci Düzce Fuarı” yazıyor. Merak ettim içeriğini “Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi, Turizm”miş. Düzce’de yaşayan çeşitli renklerden oluşan insan toplulukları için her birinden bir dirhem bal çalmakla uyumlu olmuş. Zamanla içeriği de oturur sanırım. Emeği geçenleri kutluyorum.

   Turizme biraz da gerçekler üzerinden, projelerle bakmak lazım. Geçenlerde Kemerkasım köyünde, su kemerlerini Hatipli Ketenciler Köyü eski muhtarı Ali Kalyon ile ziyaret ettim. Ayrıca toplumca bilinmeyen ama Düzce Üniversitesi’nin kuzeyindeki tepenin arkasında da mevcut olan su kemer kalıntılarını da bana gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Her geçen gün tahrip oluyorlar.

   Tarihi seven biri olarak devletimiz, belediyemiz su kemerleri ile ilgili bir şey yapıyor mu diye, internette araştırdım. Karşıma 2015 yılında yayımlanmış bir haber çıktı. Bu haberde; kısaca gerekli kaynağın yasal mevzuata göre Düzce Belediyesi Emlak vergilerinin bir kısmından Düzce valiliğine aktarılarak karşılandığını, su kemerleri ile ihalenin yapıldığı, ilgili firmanın ilgili rölöve, restitütasyon ve restorasyon çalışmalarının başladığını bildiriyor. Anlaşılan o ki; para, Sayın Belediye Başkanı Faruk Özlü’de. Proje ve yürütme de Düzce il Özel idaresi kanalıyla Sayın Valim Zülkif Dağlı sizde. İlgilenirsiniz umarım.

   Tabi bir de Akçakoca’da bulunan Ceneviz Kalesi bildiğim kadarıyla o da 2015 yılından beri kapalı. Neden bitmez anlamıyorum. Geçmiş senelerde otobüslerle gelen turistleri kapalı olan kaleye getirdikleri zaman, turizmcilerin “kapalı, dışarıdan bakın” demelerine çok üzülmüştüm. Bir ilgilenseniz çok sevinirim. Aslında söyleyecek çok şey var da, bugünlük son olarak büyüklük olarak Batı Karadeniz’in en büyük, Türkiye’nin de yedinci büyük mağarası olan Sarı Kaya Mağarasında yaptıklarınız için ilgili Belediye Başkanı ve Sayın Valimin nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

   Ancak eksik kalan yollarının asfaltlanması, mağaranın elektriği çekilmesi, koruma görevlisi ve çay bahçesi de içeren rekreasyon alanlarını oluşturulması ve en azından hafta sonu ulaşımın düzenli sağlanması için gereğini Belediye Başkanımız Rasim Çam ile birlikte yapacağınıza gönülden inanıyorum. Kalın Sağlıcakla.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tar
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
PANDORANIN KUTUSU
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARINDA ÖNGÖRÜLERİMİZ
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE
 
  Peri Meram Arbak
SOMA İŞ CİNAYETİ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SENİ KİM YARATTI?
 
  Cemil Acar
Her Şey Güzel Olmalı
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Veis Özkurt
 
  Aysel Dural
KISSADAN HİSSE
 
  Erdal Pişken
NE OLACAK BU DÜZCESPOR’UN HALİ?
 
  Özkan GÖZÜTOK
Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kaz
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Tayfur Ardıyok
 Soylenenler bazen yanlış anlaşılıyor bazende kasıtlı carpitiliyor. borçları ödemede gayrimenkul takası söz konusudur. bu yıllar önce Bolu Belediyesi'nin uyguladığı yöntemdir. burada zaten fiilen belediyenin elinden çıkmış arsaların borç karşılığı maliyeye devri sözkonusudur. yıllardir belediyenin arsalarina camiler okullar yapılmış. arsa halen belediyeye ait ama üzerindeki yapı devletin. işte bu tür arsaların gene devlete devri söz konusudur. zaten borcun büyük kısmı maliye ve sosyal sigortalar kurumuna olan borclardir. bu borçlardan da belediyenin kasasından para çıkmadan bu şekilde kurtulmak mümkündür.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Hayri Uluışık
 Soran diliniz dert görmesin
  " İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK! " Haberine...
 sevgi
 Ya kaldırımları otopark haline getirenlere ne demeli?
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Zeki Yeşilyurt
 Bundan takriben bir hafta önce belediyeye şu abonesi adıma kayıtlı olan yakinimin abone borç detayini çikarttirmak için gittim. borcu çıkardılar. bende dedim ki ben aboneligimi iptal ettirmek istesem bana ne kadar ücret vereceksiniz. cevap tuylerimi diken diken etti. 3 kuruş alırsınız burada öyle gözüküyor. dedim ki şu anda yeni aboneden siz 3 kuruş mu alıyorsunuz. Hayır. peki reel abone ücreti şu an 3 kuruş değilse neden benim hakkımı yiyorsunuz. ben 30 sene önce bu aboneyi alırken o günkü bedel abone ücreti ne ise onu verdim. şimdi soruyorum sayın başkanıma. bende bir akp li yim bu Allahtan revamı. bu ve buna benzer haksizliklari düzeltmek bu kadar zormu. iletişim için 0 505 578 12 11 saygılar
  " SENİ KİM YARATTI? " Yazısına...
 Murat Öz
 Hümeyra Hanım Tebrikler çok güzel bir konuyu işlemişsiniz.Hep üstümüze biçilen kıyafete göre yaşıyoruz.Teslimiyet nedir .Dilin söylediğini kalben tasdik nedir anlam maddede mi yoksa mana damıdır.Böyle bir yazı bekliyor olacağım sizden. Sağlıcakla kalın.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Düzceli..
 Secim öncesi Haymana konuşmasında sayın Erdoğan “Ya şu anda belediyelerin çoğu batık. Bitik. Personelinin maaşını ödeyemiyor, yerel seçimler bitecek bunlar sanki 8 ekonomisini düzeltecek. Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim ben. Şu anda devletin başında kim var? Tayyip Erdoğan var. Kim var? 14 tane bakanı var. Kim var? Yardımcıları var.” ifadelerini kullandı.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Murat ÖZ
 Sayın Maradit Öncelikle böyle bir yazı kaleme aldığınız için tebrik ederim.Bir kaç hususu ifade etmek isterim insanları din ile uyutup paraya ve güce tapan evrensel dünyanın özellikle yüce dinimizin öğütlerini okumadan araştırmadan adeta tapanlar bunda sorumludur.Öncelikle Düzcede 1995 sonrası seçilen ve o yöneticileri iş başına getiren halk kusurludur.Yıllardır yok edilen değerlerimiz ve kaynaklarımıza rağmen yüksek bir oy oranı ile bizleri bu günkü ekonomik çıkmaz ve borç batağına sürükleyen iktidar adayına oy verdiniz sorgulamadan.Işin özünde belediyeden nemalanan bir ahali ve arada bir işi görülen vatandaş muhalefet dinsiz imansız ve terörist gibi gösterilerek halk kandırıldı.Bir parantezce Düzce basınına hiç muhalefet yapamadınız gerçekleri yazamadınız.Sonuç iflas etmiş bir belediye iflas etmiş ahlak iflas etmiş toplum kaldı.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 F Sönmez
  Sayın Keleş sattıkları yetmiyormuş gibi parkları da satmaya kalkmıştı. Biz o zaman da dedik şimdi de diyoruz. Satarak borç ödenmez. Bu yol yanlış. Önce belediye kasasından çalınanları geri alalım. 1 liralık iş 5 liraya yapılmış. Sayın Özlü ben müfettiş değilim diyor. Tamam size müfettiş ol demiyoruz, ancak müfettiş gibi davranıp Düzce'nin hakkını savunmalısınız. Müfettiş isteyebilir , Üniversite den bir bilirkişi heyeti oluşturup bunları inceletebilirsiniz.
  " Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!.. " Yazısına...
 Hakan Yunus
 Net!
  " İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK! " Haberine...
 Hakan
 Bu cadde Karayip Korsanları filmindeki Tortuga gibi.
Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı! Ramazan sokağında hafta sonu rüzgârı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Konuralp için özel proje hazırlanacak!
  İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  Anlamlı ziyaret!
  Bir işçi inşaatın çatısından düştü!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Düzceli kitapseverler için geliyorlar!
  Küp taş onarım çalışması yapıldı!
  İNTİHAR GİRİŞİMİ!
  Zabıtadan kaldırım ihlaline ceza!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Kanalizasyon hattı çalışmaları başladı!
  Öğrencilerden matbaa ziyareti!
  Cumayeri'nde cinayet!
  İftar sofraları kurulmaya devam ediyor!
   Astımınızla sağlıklı yaşayabilirsiniz!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Hayvanları HUZURSUZ EDİYORLAR!
  Son ödeme tarihi 31 Mayıs!
  Temizlik çalışmaları devam ediyor!
  17.05.2019 - Bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!..
  17.05.2019 - İstanbul Caddesi ‘yine’ EVLERE ŞENLİK!
  16.05.2019 - Markanız, Ramazan da Kalbe Dokunarak Kazanır!
  17.05.2019 - SENİ KİM YARATTI?
  14.05.2019 - Hayvan barınağı ilgi bekliyor!