Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71319897 Aktif Ziyaretçi :4560 7 Haziran 2020 Pazar
[23:25] Bıçaklı sopalı kavga: 2 yaralı! -- [23:14] Uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı! -- [16:51] Gölcük ve Abant tabiat parklarında ziyaretçi hareketliliği! -- [15:36] Bariyerlere ve önündeki araca çarpan otomobil takla attı: 5 yaralı! -- [15:24] Düzce semalarında dolunay! -- [14:26] 1500 aileye maaşları evlerinde teslim edilecek! -- [14:09] 2 iş yeri ve 1 konut zarar gördü! -- [14:00] Halı sahalardaki kısıtlamalar devam edecek! -- [11:20] Çay bahçelerinde alınacak önlemler! -- [09:57] Polisin dur ihtarına uymayıp kaçan sürücü kaza yaptı! --
Cemil Acar
BİRAZ SİYASET, BİRAZ TURİZM..

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:19.4.2019

 

   İkinci yazımda 31 Mart seçimlerinin sayısal analizlerini ve çıkarımlarımı sizlerle paylaşmak istemiştim. Ancak ben bu satırları yazarken Yüksek Seçim Kurulu İstanbul seçiminin belirsizliği nedeniyle sitesinde seçim sonuçlarını açmamıştı. O yüzden başka bir yazımın konusu olarak erteliyorum.

   Ardından Düzce Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporlarını inceleyeyim, dedim. Meclis toplantısında onaylandığı söylenen bu rapora şeffaflık adına bir bakayım, dedim. Maalesef o rapora da ulaşamadım. Yayımlanmasını dört gözle bekliyorum.

   Tasarruf adına yapmış olduğunuz küçük hamleler kulağa ve göze hoş geliyor. Belediyemizden beklentimiz, geriye dönük yapılan ihalelerle ilgili yapacağınız çalışmaları ve neden bir türlü kesin ifade edilemeyen borçların miktarını nereye nasıl, niçin yapıldığını içeren raporları, kamuoyu ile paylaşacağınızdan ve gereğini yapacağınızdan, hiçbir kuşkum yok, size güveniyorum.

   Akçakoca Belediyesi ve Kaynaşlı Belediyesi, beyanatlarında, belediyelerinin incelenmesi için, müfettişleri belediyeye davet ettiklerini okudum. Şimdiden söylüyorum kamu vicdanını rahatsız edecek tüm çalışmalar için incelemeler sonucunda ve sizin elde ettiğiniz belge ve bilgileri savcılığa veriniz. Karşınıza eğer İçişleri Bakanlığı’nın “soruşturmaya gerek görülmemiş” yazısı çıkarsa vazgeçmeyiniz. Geçmiş siyasiler, hani diyorlar ya “hakkımızda hiçbir mahkeme kararı yok, tertemiziz..” İşte o “soruşturmaya gerek görülmedi” yazısı nedeniyle, çoğu ilde muhalefet gerisini getirmiyor. Danıştay’a müracaat edebilirsiniz. Bu kararı bozabiliyor.

***

   Turizm haftasına girdiğimiz bu günlerde, sizin dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Düzce’de araçla gezerken çoğu yerde 02-05 Mayıs  “1’nci Düzce Fuarı” yazıyor. Merak ettim içeriğini “Tarım, Hayvancılık, Gıda, Sanayi, Turizm”miş. Düzce’de yaşayan çeşitli renklerden oluşan insan toplulukları için her birinden bir dirhem bal çalmakla uyumlu olmuş. Zamanla içeriği de oturur sanırım. Emeği geçenleri kutluyorum.

   Turizme biraz da gerçekler üzerinden, projelerle bakmak lazım. Geçenlerde Kemerkasım köyünde, su kemerlerini Hatipli Ketenciler Köyü eski muhtarı Ali Kalyon ile ziyaret ettim. Ayrıca toplumca bilinmeyen ama Düzce Üniversitesi’nin kuzeyindeki tepenin arkasında da mevcut olan su kemer kalıntılarını da bana gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Her geçen gün tahrip oluyorlar.

   Tarihi seven biri olarak devletimiz, belediyemiz su kemerleri ile ilgili bir şey yapıyor mu diye, internette araştırdım. Karşıma 2015 yılında yayımlanmış bir haber çıktı. Bu haberde; kısaca gerekli kaynağın yasal mevzuata göre Düzce Belediyesi Emlak vergilerinin bir kısmından Düzce valiliğine aktarılarak karşılandığını, su kemerleri ile ihalenin yapıldığı, ilgili firmanın ilgili rölöve, restitütasyon ve restorasyon çalışmalarının başladığını bildiriyor. Anlaşılan o ki; para, Sayın Belediye Başkanı Faruk Özlü’de. Proje ve yürütme de Düzce il Özel idaresi kanalıyla Sayın Valim Zülkif Dağlı sizde. İlgilenirsiniz umarım.

   Tabi bir de Akçakoca’da bulunan Ceneviz Kalesi bildiğim kadarıyla o da 2015 yılından beri kapalı. Neden bitmez anlamıyorum. Geçmiş senelerde otobüslerle gelen turistleri kapalı olan kaleye getirdikleri zaman, turizmcilerin “kapalı, dışarıdan bakın” demelerine çok üzülmüştüm. Bir ilgilenseniz çok sevinirim. Aslında söyleyecek çok şey var da, bugünlük son olarak büyüklük olarak Batı Karadeniz’in en büyük, Türkiye’nin de yedinci büyük mağarası olan Sarı Kaya Mağarasında yaptıklarınız için ilgili Belediye Başkanı ve Sayın Valimin nezdinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

   Ancak eksik kalan yollarının asfaltlanması, mağaranın elektriği çekilmesi, koruma görevlisi ve çay bahçesi de içeren rekreasyon alanlarını oluşturulması ve en azından hafta sonu ulaşımın düzenli sağlanması için gereğini Belediye Başkanımız Rasim Çam ile birlikte yapacağınıza gönülden inanıyorum. Kalın Sağlıcakla.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi?
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Kendinize ve çevrenizdekilere bir iyili
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz? " Yazısına...
 Ilhami Alparslan
 Yüz de yüz haklısınız. Anormal bir sekilde normalleşmedeyiz. Ama 10-20 haziran arası ak koyun kara koyun belli olacak vakalar aciklaninca. O zaman yol haritamiz belli olacak. Saygilar
  " MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ! " Haberine...
 Askin hare
 Mekani cennet olsun ins cocuklugumun entel ablasiydi idolümdü nurlar içinde yatsin ailesine rabbim sabir versin.
  " FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! " Haberine...
 sevgi
 Mekanı cennet olsun.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Ferah Teber Coşan
 Çok geçmiş olsun olsun sevgili Ulviye abla . Biliyor musunuz ben dişçiden hiç korkmaz kızım da .İlk size getirmişti annem.Hoşgeldiiin Müesser hanım diye sıcak karşılamanızı unutamam.Annemi kısa bir süre önce kaybettim paylaşmak istedim.Tekrar geçmiş olsun gülen yüzünüz solmasın.
  " Fabrikalara maske tedarik edildi! " Haberine...
 sevgi
 Her yere dağıtılan şu maskeler sadece vatandaşın evine ulaşamadı ya.
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Yılmaz uğurlu
 İyilikten başka bir düşüncesi olmayan dünya iyisi. Seni tanımak ayrıcalık diyorum..
  " Sağlık çalışanlarının hakkı ödenir mi? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Yaşamımızı borçlu olduğumuz sağlık emekçilerini kocaman bir alkışla selamlıyorum..Sorunların çözümü hepimizin sorumluluğunda...sevgiler
  " NASIL BİR BAYRAM? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Bayram tadında günlerimizin umuduyla, güzel yazına teşekkür ediyorum sevgiler
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Fazlı Coşkun
 Çocukluğumun aydınlık yüzü, ilk yol gostericim.... Yazında da belirttigin gibi büyümeyi değil olgunlaşmayi öğreten insan...Hasretle ellerinden öpüyorum... Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim...
  " GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN.... " Yazısına...
 Güner Bayraktar
 cok gecmis olsun dualarimiz hep sizinleydi iyilik ettiginiz kisilerin dualari size gecirdiginiz surecte yaninizdaydi Duzcenin size ihtiyaci var ulviye hanim kendinize iyi bakin zafer'in selami var Güner Bayraktar
Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı! Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!
  Koronavirüs bir can daha aldı!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  KAZA SONRASI D - 100 SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ!
  METEOROLOJİDEN UYARI!
  Kıyı balıkçıları hazırlıklarını sürdürüyor!
  İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU'NDA ALINAN YENİ KARARLAR!
  Düzceli Uzman Çavuş Şuayip Gönül ağır yaralandı!
  TEŞEKKÜR
  65 yaş üstünü heyecanlandıran açıklama!
  Otomobile silahlı saldırı!
  Özlü’den Bakan Kurum’a teşekkür!
  Bilim Kurulu üyesi 'sıfır vaka' için tarih verdi!
  AB ülkelerine fındık ihracatı devam ediyor!
  Belediyeden toplu taşıma araçlarına gelir desteği ödemesi!
  Valilik, normalleşme kararlarını açıkladı!
  Çocuk Kardiyoloji Uzmanı hasta kabulüne başladı!
  MEB açıkladı; Telafi eğitiminin detayları belli oldu!
  Sosyal tesisler hizmete açıldı!
  31.05.2020 - GEÇMİŞE İZİN VER! GEÇSİN....
  4.06.2020 - Anormal bir şekilde mi normalleşiyoruz?
  31.05.2020 - FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ!
  1.06.2020 - MARADİT AİLESİNİN ACI GÜNÜ!