Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :65432412 Aktif Ziyaretçi :51015 21 Temmuz 2019 Pazar
[13:37] Bir kişinin daha cesedi bulundu! -- [18:03] 2 DAKİKADA BUGÜN -- [17:33] İçme suyu desteği devam ediyor! -- [15:55] ‘Üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız!’ -- [15:48] Esmahanım Köyünde sevindirici olay! -- [15:38] DÜHAK sokak hayvanlarını unutmadı! -- [14:24] Kızılay Başkanı Düzce'de: Bin 500 kişiye 3 öğün yemek veriliyor! -- [14:17] DSİ 50 iş makinesi gönderdi! -- [14:06] Valilikten son durum açıklaması! -- [13:56] Tanal, Uğurlu Köyünde vatandaşın ihtiyaçlarını sıraladı! --
Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:22.3.2019

 

   Önce MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık’ı,Gazete burasıdüzce’nin Cumartesi Kahvaltısı”nda ağırlamıştık.

   Programımıza göre; ardından AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü ikinci konuğumuz olacaktı. 2 Mart tarihine de kendisiyle birlikte karar vermiştik. Ancak Faruk bey programının yoğunluğu nedeniyle, bu kahvaltıya katılamayacağını ifade etti.

**

   Seçimden önceki “Cumartesi Kahvaltısı”nın son konuğu; İYİ Parti ve CHP’nin ortak Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük oldu.

   Yani nam-ı diğer Bizim Ömer..

   Ömer Küçük seçim sloganı olarak da öncelikle, daha önceki seçimlerde olduğu gibi, “Bizim Ömer” ifadesini tercih etti..

   Küçük’ün yapısı da bu ifadeye çok uygun olduğu için Düzceliler “Bizim Ömer”i hiç yadırgamadı..

   Kimi “Ömer abi” dedi, kimi “Ömer amca”, kimi ise sadece “Ömer..”

   Ve neticede “Ömer Küçük” oldu, “Bizim Ömer..”

**

   “Abi” olmaktan, “Amca” olmaktan veya sadece “Ömer” olmaktan, kendisi de oldukça keyif aldı..

   Hani seçilse de, seçilemese de biliyor ki; O, Düzce’nin Ömer’i..

   Söylemlerinde de bunu sürekli dillendiriyor ve diyor ki; “Benim; Ömer.. Düzceli Ömer.. Düzce’nin Ömer’i..”

**

   Acaroğlu Tesislerinde düzenlediğimiz ve gerek lezzetinden gerekse hizmetinden son derece memnun kaldığımız, “Gazete burasıdüzce Cumartesi Kahvaltısı”na, Bizim Ömer biraz gecikti.

   Kahvaltımız Acaroğlu’nun ikinci katındaki VİP salonunda gerçekleşiyor. Yalçın bize dönüp, “Arkadaşlar.. Meraklanmayın.. Ömer abi kesin gelmiştir.. Ama alt katta çalışanlara takılmıştır. Ben bir bakayım” dedi.

   Aşağıya inen Yalçın aradan 5 dakika geçmeden Ömer Küçük ile kahvaltı edeceğimiz salonun kapısından içeri girdi.

   Öğrendik ki; gerçekten Ömer Küçük vaktinde gelmiş ama kendisini aşağıda çalışanlar yakalamış.. Ömer abileriyle iki çift laf etmek istemişler..

**

   Ömer Küçük’le Cumartesi Kahvaltısı’ndaki söyleşimiz oldukça keyifliydi.. Biz sorduk, o cevapladı..

   Göze çarpan projeleri ve söyledikleri var..

   Mesela; “İhtiyaç sahiplerine bir kart vereceğiz. Neleri eksikse gidecek o kart ile alacaklar” diyor.. Yani; bir elin verdiğini diğer el görmeyecek, demek istiyor.. Ve bu kartla sadece Düzce’nin esnafından alışveriş yapılabileceğini, söylüyor.

   “Makamımın kapısı olmayacak” diyor..

   “Halkımıza çalışacağız, birilerine değil”derken sonuna da ekliyor; “Halk çayı 50 kuruş istiyorsa, çay 50 kuruş olacak..”

   Hava kirliliğini azaltmak için alınacak önlemlerden birinin; otobanın yeşil bir perdeyle gizlenmesi olduğunu ve bunu gerçekleştireceklerini söylüyor..

   12 metreküpe kadar su harcayanlardan para almayacaklarının altını çizerken, ekmeğin 90 kuruş olacağını vurguluyor ve ayrıca, “bütün öğrenciler aylık 30 tl’ye sınırsız ulaşımdan faydalanabilecek” ifadelerini kullanıyor..

   Ayrıca; Düzce’nin değerleriyle bir kurul oluşturacaklarını belirtiyor..

**

   Projeleri bunlarla bitmiyor elbette..

   Tüm bunların ayrıntılarını ve projelerinden bazılarını, bu sayımızda okuyabilirsiniz..

**

   Seçim haftasına girerken, son olarak şunu söylemek istiyorum;

   Ben Düzceliyim..

   Aynı atalarım gibi; Düzce’de doğdum, Düzce’de büyüdüm..

   Partilerini, siyasi görüşlerini bir kenara koyup, adaylara şöyle bir baktığımda; kimi akrabam, kimi sokaktan kimi okuldan arkadaşım, kiminin de komşularım olduğunu görüyorum..

   Bana göre; her biri Düzce’ye hizmet edebilmek adına kolları sıvamışlar..

   Siyasi çekişmeler seçim zamanları mutlaka olacak, yani o onu eleştirecek, öbürü diğerine verip veriştirecektir.

   Ama bence; her şeyden, hepsinden önce Düzcemiz gelmeli..

   Çünkü; çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en büyük miras, yaşayabilecekleri, nefes alabilecekleri bir kenttir..

   Yani, Düzce’de yaşayan ve Düzce’yi yaşayanlara söyleyeceğim o ki; bırakın siyaseti, tercihinizi yarının Düzcesi için yapın..

Peki, Senin Yorumun?
Murat  /  25.3.2019 - 10:34:52
 Oyumuz sn ömer küçük e helâl olsun
Erkan  /  25.3.2019 - 10:33:43
  Bu sefer bizim ömere oylar EYT
Yılmaz uğurlu  /  25.3.2019 - 08:57:48
 Bu sefer tamam diyorum...
ali ihsan çelik  /  24.3.2019 - 22:25:41
 düzcede 15 seneden beri akp düzceyi yönetiyor. düzceyi yapboz tahtasına çevirdiler. seçim yaklaşınca karınca gibi her köşeden çıkıyorlar. koltuk sevdası kaptırmamak için akpye seçimde dersini vermek lazım. ya bizim ömer yada mhp erdogan bıyıkla güçlü şekilde geliyor. yeterki destek çogalsın. düzce kazansın.
Sadiye  /  23.3.2019 - 10:59:13
 Inşallah kazanir
Bilgihan  /  23.3.2019 - 10:58:18
 Hadi bakalım inşallah seçilir inşaallah dediklerini yapar başarılar.
Mualla İleri  /  23.3.2019 - 10:57:11
  İnşallah Ömer bey seninleyiz.
  Fatih Melih Maradit
MİNARENİN KILIFI!
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE’NİN HALLERİ!
 
  Ulviye Dikmen
HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
 
  Telat Çelik
UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
 
  Peri Meram Arbak
Dünya Tütünsüz Gününde (31 Mayıs) Türk T
 
  Hümeyra Yılmaz
Depodaki Lenin ve eski yeni Akçakoca
 
  Cemil Acar
RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
DÜZCE DEKOVİLİ
 
  Aysel Dural
20 KURUŞ DEYİP GEÇME!
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
İyi Gelecek, İyi Bir Stajla Başlar
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " HALA YARDIM BEKLİYORLAR! " Haberine...
 Murat ataş
 Köy bitik. Akçakocaya su buradan geliyor. baraj yaptılar köylü sıkıntı çekti. 2 yıl afet oldu yardım eden yok. fındık bahçeleri uçtu yol heyelandan tek şerit. barajı yaparken verdikleri sözü tutmadılar bir tane kanal açmadılar. Evlerin içi çamur doldu
  " HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 daha çok çalışması lazım faruk özlünün düzcede yapılması gereken çok iş var ki saymakla bitmez. trafik park fuar alanı kongre merkezi katı atık merkezi. örnek vereyim tatile gidecez düzceye kim gelir kardüzü yok efteni termali yok denizi tanıtılmıyor çevre yolları yapılmamış faruk özlüye daha çok teşekkür etmek lazımki diger sorunları halletsin düzceye deger katsın diye
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 ali yılmaz
 düzce keleş şunu yapmış bunu kaçırmış şu paraları çalmışlar çarçur etmişler diye aglamak feryat etmek düzcenin yararına degil. düzceye deger katacak projeleri konuşmak lazım. düzceyi ileri getirecek projeler yapmak lazım. bir olimpiyat hazırlık merkezi yapılacaktı. gölyakalı abdullah şahin bu konuyu düzce gündemine taşıdı. hatırlayan var yok. kardüzü eftenia otel tabiat parkı gibi kurugöl futbol takımları kamp merkezi gibi projeleri tartışıp düzceye yön vermek lazım. yetkilileri harekete geçirecek formuller bulmak lazım. yoksa atı alan üsküdar geçmiş. hesap soran olmadıktan sonra konuşmak nafile
  " DÜZCE’NİN HALLERİ! " Yazısına...
 ilyas HIZEL
 ne güzel belirmisiniz düzcedeki bazı şıkıntıları yetkilileri yakalayınca neden bu düzcenin sorunları tartışıp çözüm yollarını yapılması gerekenleri konuşmayıpta simit yeyip iltifatlarla geçişir düzcenin sorunları. trafik sorunu katı atık merkezi sorunu fuar alanı kongre merkezi stadyum kardüz efteni dekovil düzce uçagı gibi sorunları yetkililere neden iletmez. bizim düzce halkı hep menfaat peşindemi koşacak. işte o zaman düzcede degişim bekleme.
  " RADİKAL DEĞİŞİM ŞART! " Yazısına...
 adil kara
 sayın acar ali ergün diye bir kişiden bahsetmişşin. düzceye ne karı düzcede neyi degiştirmiş. düzceye dokunacak düzceyi degiştirecek kadrolar kurmak lazım. ayrıca icrrat yapacak yöneticiler lazım. eski bakan faruk özlü tutturmuş para lazım. mali denge bakanlık yapmış biri düzce belediyesi koltuguna oturmuş hala para bulacam diye çırpınıyorsa düzce belediyesinden icraat beklemek hayal olur. nerde tranvay yolu nerde bişiklet yolu nerde metrobüs yolu nerde çevre yolları nerde fuar alanı nerde büyük stadyum nerde kardüz nerde efteni otel nerde dekovil nerde düzce uçagı .düzceye deger katacak yönetici aramak lazım. faruk özlü degil ali ergün degil icraat yapacak işin ehli adam lazım düzceye
  " MİNARENİN KILIFI! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın maradit düzceyi soyan soydu kimsede hesap sormadı. bu paralar kimin parasıydı kim kazandı kim kaybetti. herzaman kaybeden düzce düzce. başka bir konuya düzcenin kanayan yaralanırını dekovil deniz kim sahip çıktı. düzce uçagı dediniz yine yok. filim platosu kongre merkezi katı atık merkezi kardüz efteni termal otel efteni tabiat parkı trafik çilesi metrobüs hattı tranvay hattı kurugöl futbol takımları kamp merkezi gölyaka kuyudüzü gs spor yatırımı olimpiyat hazırlık merkezi bunun gibi düzceye deger katacak yatırımları kim takip edecek. düzcede muhalefet yokmu. düzcenin valisi eski bakan faruk özlü kim sahiplenecek düzcenin kanayan yaralarını. neden basın yetkilileri bulmuşken bu konuları sormaz. bir kenara not etmez. işte düzcenin hali böyle. yönetilirsek düzce yerinde sayar bir adım gitmez
  " DÜZCE DEKOVİLİ " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 sayın nuri çetin düzcenin tarihini çok güzel ortaya koyuyorsunuz ama malesef düzcedeki yöneticiler sahip çıkıyormu. dekovil kaç seneden beri gündemde hala icraat yok. bu konuyu faruk özlü eski bakan belediye başkanı düzceye getirse belki ikili ilişkilerle bedavaya bile gelir. restore edilip sergi sarayı gibi halk müzesi örnek pul koleksiyon tanıtımı hatta girişte cüzi bir para 1 tl bu dekovil düzceye deger katar. getirenide devamlı gündemde tutar. örnek şu kişi dekovili getirdi diye sayın çetin önce faruk özlüye o sahip çıkmazsa valiye valide sahip çıkmazsa özel sektöre düzce tanıtma vakfı gibi örgütlere bu konu anlatılıp sahip çıkan olursa düzceye deger katar. hatta bir düzcenin uçagı varmış buda sergilenirse yemede yanında yat kremanın kaymagı olur. düzce belli bir alanda örnek fuar alanı gibi bir yerede düzce önemli katkı saglar. yeterki yetkililere iletip sahip çıkılısın teşekkürler
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Seher Savaş
 Rabia heykeli kimin zamanında yapılmıştır ve maliyeti ne kadardır? Bilgi verilirse memnun olurum.
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Aynı siyasi kökenden gelen ve deprem sonrası imar planını çizdiren başkanın seçim garantisi olan garabet planın, "çünkü her tadilat ona oy olarak dönecekti " rantı bu 17 yıllık döneme denk geldi..Vatandaşın arsasının 100 de 40 kını bedelsiz gaspeden, kamusal ihtiyaç diye yıllarca arsasına inşaat izni vermeyen belediye, eski hal yerindeki binaya nası onay verdi ki.. Ne kaldırım ne de sokak kalmış..
  " UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR! " Yazısına...
 Düzceli..
  Son iki belediye toplantısında, yahu eskiye takılıp kalmayalım diyenleri duyuyoruz.. Arsası ile 10 daıre fiyatına saat kulesi, zevksizlik abidesi ve mühendislik olayı ışıklandırma, çayın kenarında demir korkulukları betonu ile kırdırıp yeniden beton ve demir korkuluk yapılarak kimlere vefa borcu ödendi.. 17 yıldır AKP dönemi tek bir proje var mı ki, mühendislik ve şehircilik anlamında bu şehre yakıştı densin..
Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi? Propolis menopoz sonrası kalbi koruyabilir mi?
  15 Temmuz töreni düzenlendi!
  Cip ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı!
  Valilikten sel açıklaması: 69 kişi kurtarıldı, 7 kişi kayıp!
  Bir kişi evin önünde ölü bulundu!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Sokak tek yönlü olarak trafiğe açıldı!
  1850 rakımlı yaylada buluştular!
  Üniversite misafirhanesi ücretsiz hizmete açıldı!
  Akçakoca sular altında
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Mustafa Varank Düzce’de!
  15 Temmuz mesajı verdiler!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  CHP’li Tanal’dan ‘Düzce afet bölgesi ilan edilsin’ talebi!
  İşte Akçakoca’nın son hali!
  Başkana Başdanışman geldi!
  DİLAVER KÖYÜNDE 21 KİŞİ KURTARILDI!
  Uğur Dershanesi
  Şehit ve Gazi aileleri için program düzenledi!
  14.07.2019 - UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR!
  18.07.2019 - RADİKAL DEĞİŞİM ŞART!
  18.07.2019 - DÜZCE’NİN HALLERİ!
  18.07.2019 - MİNARENİN KILIFI!
  18.07.2019 - HAYVAN HAKLARI ÇALIŞTAYI
  18.07.2019 - DÜZCE DEKOVİLİ
  19.07.2019 - HALA YARDIM BEKLİYORLAR!