Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :60790965 Aktif Ziyaretçi :47937 13 Kasım 2018 Salı
[17:20] 4 kat Düzce için yeterlidir! -- [17:09] Dava sonuçlandı, Yanmaz aklandı: Müracaatımı yapacağım! -- [16:38] Depremin yıldönümünde trafiğe açıldı! -- [16:19] Kaldırımlarda hummalı çalışma! -- [16:12] Park ve bahçeler ekipleri hastane caddesinde! -- [16:06] Konuralp'te asfaltsız sokak kalmayacak! -- [15:59] Yama ekibi çalışmalarına devam ediyor! -- [15:38] Aday Adaylığı süresi uzatıldı! -- [15:17] Düzce'nin unutamayacağı gün... Deprem şehitleri mezarları başında anıldı! -- [15:07] Aranan şahıslar yakalandı! --
Telat Çelik
İTTİFAK
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:26.10.2018

 

   Yerel seçimler yaklaşıyor ve yarış içinde olacak partilerde hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Aday adayları yavaş yavaş kendilerini öne çıkarıp yarışta olacaklarını ilan ediyor. İktidar bir taraftan muhalefet, diğer taraftan kendilerine seçim kazandıracak adaylar konusunda da merkezi olarak ayrıca yoklamalarını sürdürüyor.

   Tüm bunlar olurken de siyasette ortaya çıkan ani gelişmeler adeta tüm hesapların yeniden yapılma zorunluluğunu ortaya çıkarttı. MHP grup toplantısında Bahçeli yaptığı açıklama ile AKP ile ittifakı bitirdiğini ilan etti. Ardından ise Erdoğan kendi gurubunda yaptığı konuşmada ’Madem yerel seçimlerde ittifak yapmıyorlarmış o zaman herkes kendi yoluna’ diyerek, o da ittifakın bittiğini ilan etmiş oldu. Ardından; bir an kendi siyaseti açısından yıkıcı etkilerini düşünmüş olacak ki, grup çıkışı gazetecilere açıklama yaparken, Cumhur ittifakının devam etmesi gerektiğini söyleyerek aslında tekrar MHP ile ittifaka zeytin dalı uzattı.

   MHP siyaseti ve politikalarıyla, Türkiye’nin bugün içinde olduğu bu olumsuzluklardan en az AKP kadar sorumludur.

   Çünkü; MHP bugün itibariyle hükümetin küçük ortağıdır ve hatta payandasıdır. Yapılan her başarılı işin nasıl ortağı ise, başarısızlığın da sorumlusudur.

   Çünkü; Erdoğan’a bu kadar destek vermemiş olsaydı, bugün bu ülke hala parlamenter sistem ile yönetiliyor ve hükümetin her icraatı denetleniyor olacaktı. Sırf kendi koltuğunu sağlama almak ve muhalefetten kurtulmak adına koskoca bir ülkeyi Tek Adam rejimine teslim etmiş ve neredeyse bir asırlık cumhuriyetin temellerine dinamit koymuştur. Bugün adeta kabile devletine dönmüş, bu şaşı sistemin ortaya çıkmasının tek başına sorumlusudur.

   Şimdilerde ilimiz Milletvekillerinden Ümit Yılmaz ile küçük ortak MHP, aklı iktidarda, gönlü ise muhalefette olduğu bir durumda, ilimiz gündemini neredeyse belirleyecek bir politik çıkış yapmıştır.

   Yapmış olduğu fındık çıkışıyla çitçimizin içinde olduğu bu darlıktaki feryadına ses olmuş olsa da, çok yetersizdir. Çünkü; ortağı oldukları ve seçimde kolkola girdikleri bu hükümet, geçen sene de aynı böyle bir politikayla yine bu çiftçiyi aynı İtalyan’a ezdirmişti. Bu ezilme karşısında bırakın ses çıkartmayı, ağızlarını bıçak açmıyor, ancak konu CHP’nin hükümete eleştirilerine gelince ise hükümetten önce cevap yetiştiriyordu. Üstelik bu tavrı ile dünya siyaset tarihine geçerek hükümete muhalefet eden ana muhalefet partisine, yine bir muhalefet partisi olarak muhalefet ederek, literatüre adını yazdırmıştı.

   Sonrasında ilimizde yine AKP, seçilmiş Düzce Belediye Başkanını zorla istifa ettirdi. Böyle olunca da Belediye meclisinde Düzce Belediyesi’nin yeni başkanının seçilmesi konusu gündeme geldi. İlk yapılan meclis oturumunda, MHP’nin şartsız desteğiyle, AKP şimdiki emanetçi Başkanı yeni Düzce Belediye Başkanı olarak seçti.

   Şimdilerde bakıyorum MHP’ye, hummalı bir çalışma ve uğraş ile Düzce Belediyesini yönetmeye talip. MHP madem Düzce Belediyesi’ni bu kadar istiyor ve bu isteğinde bu kadar samimi, yarın çıkıp birileri;

   ‘Neden Keleş istifa ettiğinde Belediye meclisinde aday çıkartıp Düzce Belediye başkanlığını kazanmadınız’ diye sorarlarsa, ikna edici nasıl bir cevap vereceklerini şimdiden düşünsünler!..

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
İttifakla dengeler alt-üst olabilir!
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
UNUTMA UNUTTURMA!
 
  Ulviye Dikmen
Bir zamanlar Düzce Belediye Meclisi
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
YERİNDE İNCELEDİ!..
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
KIŞA HAZIR MIYIZ?
 
  Aysel Dural
Tüm aydınlıklar kadınların olsun...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
BİR ŞEY YAPMALI!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " UNUTMA UNUTTURMA! " Yazısına...
 cemil acar
 Depreme karşı hazırlıklı değiliz.Düzce'de afet sonrası insanların toplanacağı deprem toplanma merkezlerinin nerede olduğunu bilen var mı ? Bu merkezlerin bazılarının 4-5 katlı okul binalarının bulunduğu alanlar yada yerleşime aşılmış binaların olduğu alanlar olarak belirlendiğini bilen var mı ? Allah aşkına kim böyle alanlarda toplanır.Bu ne ciddiyetsizlik.
  " Sizi rahatsız etmeye geldim! " Yazısına...
 adil kara
 düzcenin sorunlarını dile getirmenizi düzceye katkı saglayacak yatırım projeleri yerel seçimlerde düzcedeki eksiklikleri işlerseniz düzcemize katkı saglarsınız hoşgeldiniz
  " Düzce MHP Heyeti Ankara'da! " Haberine...
 akif ÇEBİ
 düzce halkı yerel seçimlerde mhpnin güçlü kadroyla düzcede kazanacak. düzce halkının hakketigi yatırım hizmet projelerle düzce halkına özledigi hizmetleri sunacak mhp kadrolarını bekliyor. başarılar diliyorum
  " İÇTİĞİMİZ SU NE KADAR SAĞLIKLI? " Haberine...
 Aydın
 Açıklayın bakalım analizlerin sonuçlarını, bakalım nasıl çıkacak?
  " TANAL: ‘Keleş yargılanmalıydı!’ " Haberine...
 Aa
 Düzce vekil kaybettirdi diye cezalıdır. Otoban bağlantıları kapatıldı ve hala beklemededir. Düzce, en büyük köydür diyeceğim ama daha iyi yönetilen köyler de vardır.
  " Keskin'den fındık fiyatı açıklaması: Cumhurbaşkanı çiftçinin yanında olduğunu gösterdi! " Haberine...
 şükrü toros
 yani üretici elindeki fındığı tüccara kaptırdıktan sonra, ekim ayının sonunda taban fiatı açıklanıyor, üstüne üstlük müjde diye lanse ediliyor.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Erol Görgün
 Başarılar dilerim. Faruk kardeşimi çok severim. Birlikte çalışmıştık.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Metin Can
 Faruk Genç hocamızın özverili çalışmaları ve dernek katılımcıların müzik sevgileri, gayretleri Düzcemizi güzelleştiriyor.Saygı ve sevgiler.
  " Yeni sezona BAŞLADILAR! " Haberine...
 Düzceli vatandaş
 Belediye kendi korosuna sahip çıkmıyorki buna mı sahip çıkacak. hani belediyenin konseri vardı. ne oldu. olmadı. belediyenin kaprisleri yüzünden.
  " Parklara çöp kovası ve bank montajı yapılıyor! " Haberine...
 şükrü toros
 boşuna zahmet etmeyin, sokaklardaki çöp konteynırlarına bile çöplerini atmayıp konteynırın dışına bırakıyor Düzceliler.
Sunduğumuz tüm lezzetler organik Sunduğumuz tüm lezzetler organik
  Düzce MHP Heyeti Ankara'da!
  Sunduğumuz tüm lezzetler organik
  Yerel seçimler yaklaşıyor... Aday adayları belli olmaya başladı!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  İyi Parti'ye Genel Merkez desteği!
  Bölge müdürü çalışmaları yerinde inceledi!
  Hamsi avına hazırlanıyorlar!
  Bölüm Başkanları bir araya geldi!
  Mustafa Kemal Atatürk'ü andılar!
  MHP'den Türk Kızılayına ziyaret!
   ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Başkan Ay: Bolu Caddesi çift yön olacak!
  MHP'li Meclis Üyelerinden Belediye'ye tepki!
  "Bir kan örneği, bir çocuğun hayatını kurtarmada ilk adım olabilir"
  Genç Eller etkinliklere devam ediyor!
  İmam Hatip Lisesi'nden üniversiteye ziyaret!
  CİMER toplantısı gerçekleştirildi!
  Hülya İşcan'ın acı günü!
  6.11.2018 - Düzce MHP Heyeti Ankara'da!
  6.11.2018 - Sizi rahatsız etmeye geldim!
  12.11.2018 - UNUTMA UNUTTURMA!