Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :63307496 Aktif Ziyaretçi :72714 22 Mart 2019 Cuma
[16:04] Uyuşturucu davasında 7 sanık yargılanıyor! -- [15:58] Başkan Ay'dan Kusursuz Kafe'ye ziyaret -- [15:26] BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI -- [15:25] ETHEM'İN ÇİFTLİĞİ -- [15:04] Sönmez: Düzce köle pazarı değil! -- [14:30] Küçük; ‘Biz havanın - tavanın peşinde değil, hizmetin peşindeyiz’ -- [14:50] Final oturumu Nisan'da yapılacak -- [14:45] ‘Seçimden sonra meclis üyesinin partisi olmaz’ -- [14:45] Üniversiteden istihdama destek! -- [14:42] Düzce Umut Vinç --
Telat Çelik
İTTİFAK

Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:26.10.2018

 

   Yerel seçimler yaklaşıyor ve yarış içinde olacak partilerde hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Aday adayları yavaş yavaş kendilerini öne çıkarıp yarışta olacaklarını ilan ediyor. İktidar bir taraftan muhalefet, diğer taraftan kendilerine seçim kazandıracak adaylar konusunda da merkezi olarak ayrıca yoklamalarını sürdürüyor.

   Tüm bunlar olurken de siyasette ortaya çıkan ani gelişmeler adeta tüm hesapların yeniden yapılma zorunluluğunu ortaya çıkarttı. MHP grup toplantısında Bahçeli yaptığı açıklama ile AKP ile ittifakı bitirdiğini ilan etti. Ardından ise Erdoğan kendi gurubunda yaptığı konuşmada ’Madem yerel seçimlerde ittifak yapmıyorlarmış o zaman herkes kendi yoluna’ diyerek, o da ittifakın bittiğini ilan etmiş oldu. Ardından; bir an kendi siyaseti açısından yıkıcı etkilerini düşünmüş olacak ki, grup çıkışı gazetecilere açıklama yaparken, Cumhur ittifakının devam etmesi gerektiğini söyleyerek aslında tekrar MHP ile ittifaka zeytin dalı uzattı.

   MHP siyaseti ve politikalarıyla, Türkiye’nin bugün içinde olduğu bu olumsuzluklardan en az AKP kadar sorumludur.

   Çünkü; MHP bugün itibariyle hükümetin küçük ortağıdır ve hatta payandasıdır. Yapılan her başarılı işin nasıl ortağı ise, başarısızlığın da sorumlusudur.

   Çünkü; Erdoğan’a bu kadar destek vermemiş olsaydı, bugün bu ülke hala parlamenter sistem ile yönetiliyor ve hükümetin her icraatı denetleniyor olacaktı. Sırf kendi koltuğunu sağlama almak ve muhalefetten kurtulmak adına koskoca bir ülkeyi Tek Adam rejimine teslim etmiş ve neredeyse bir asırlık cumhuriyetin temellerine dinamit koymuştur. Bugün adeta kabile devletine dönmüş, bu şaşı sistemin ortaya çıkmasının tek başına sorumlusudur.

   Şimdilerde ilimiz Milletvekillerinden Ümit Yılmaz ile küçük ortak MHP, aklı iktidarda, gönlü ise muhalefette olduğu bir durumda, ilimiz gündemini neredeyse belirleyecek bir politik çıkış yapmıştır.

   Yapmış olduğu fındık çıkışıyla çitçimizin içinde olduğu bu darlıktaki feryadına ses olmuş olsa da, çok yetersizdir. Çünkü; ortağı oldukları ve seçimde kolkola girdikleri bu hükümet, geçen sene de aynı böyle bir politikayla yine bu çiftçiyi aynı İtalyan’a ezdirmişti. Bu ezilme karşısında bırakın ses çıkartmayı, ağızlarını bıçak açmıyor, ancak konu CHP’nin hükümete eleştirilerine gelince ise hükümetten önce cevap yetiştiriyordu. Üstelik bu tavrı ile dünya siyaset tarihine geçerek hükümete muhalefet eden ana muhalefet partisine, yine bir muhalefet partisi olarak muhalefet ederek, literatüre adını yazdırmıştı.

   Sonrasında ilimizde yine AKP, seçilmiş Düzce Belediye Başkanını zorla istifa ettirdi. Böyle olunca da Belediye meclisinde Düzce Belediyesi’nin yeni başkanının seçilmesi konusu gündeme geldi. İlk yapılan meclis oturumunda, MHP’nin şartsız desteğiyle, AKP şimdiki emanetçi Başkanı yeni Düzce Belediye Başkanı olarak seçti.

   Şimdilerde bakıyorum MHP’ye, hummalı bir çalışma ve uğraş ile Düzce Belediyesini yönetmeye talip. MHP madem Düzce Belediyesi’ni bu kadar istiyor ve bu isteğinde bu kadar samimi, yarın çıkıp birileri;

   ‘Neden Keleş istifa ettiğinde Belediye meclisinde aday çıkartıp Düzce Belediye başkanlığını kazanmadınız’ diye sorarlarsa, ikna edici nasıl bir cevap vereceklerini şimdiden düşünsünler!..

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
BİZİM ÖMER’LE KAHVALTI
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
BAŞKA BİR DÜZCE’YE UZANAN YOL
 
  Ulviye Dikmen
Seçimler turnusol kağıdı gibi bize göre
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
ZİYARET
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Peri Meram Arbak
Düzce Yerel Seçimler Üzerine Düşlerim De
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
DİNSEL TERÖR
 
  Aysel Dural
PENİSİLİNİN İLGİNÇ HİKAYESİ!..
 
  Erdal Pişken
ANNEMİZİN LİGİNE DEVAM
 
  Özkan GÖZÜTOK
Seçim Reklamları oyunuzu değiştirebilir
 
  Caner Besler
Edirne bastırdı fakat!
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ " Haberine...
 Korkmaz Şendir
 Her iktidarın yaptığı şeyleri haber değeri varmış gibi anlatma Ömer efendi. Sen gelebilsen arkanda yanında gezenler kimbilir neler vereceksin AMA SANA OY VERMEYECEĞİZ VE AFYONKARAHİSAR ‘a geri göndereceğiz.
  " Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA! " Haberine...
 teknik
 Peki bu atama işinden Belediye meclis üyelerinin bilgisi var mıdır yok mudur.???
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Değerli Hocam ve Çok Kıymetli okuyucular; Hacı Bektaş-i Veli "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır " diyeli 1700 yıl,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir " diyeli yaklaşık 100 yıl oldu.Kısacası yapılacak tüm iş ve işlemlerde Bilimden ve Bilim Adamından faydalanmak gerekmektedir.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Mesele zaten burada.Önce ihaleye gerek var mı? Belediyenin marangozu bu kapıyı yapsa hiç para vermeyeceğiz.İhale-Şirket sistemi belediyede varsa hep ikinci marangoz kapıyı tamir eder.Marangoz değişir ancak hep ikinci yapar.Şimdi basının da çoğu bu ihaleciler i parlatıyor.Tartıştıkları müteahhitler Düzceli mi yabancı mı olsun.Biz hem ihale sistemine ,hem de şirketleşmeye son vereceğiz.Kapının gideri bizde 200 lira malzeme parası olur.Ya rant,ya vatan.Ya rant, ya üretim. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı.
  " Yerel Seçim Öncesi Düşlerim " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Peri Hanım,çok teşekkür ederim.11 Mart pazartesi gecesi ULUSAL kanal da 20 dakikalık bir programım vardı.Orada sizin Düzce'de hava kirliliğine karşı verilen mücadelede katkınızı bir kez daha ifade ettim.Sizlerden öğrendiklerimizle ufkumuz aydınlanıyor.Üniversitemiz kurulurken o dönem yaptığımız il Divan kurulu toplantılarında hep öğrencilerin harcayacağı paranın hesabını yapanlar vardı.Hiç gelecek bilim insanlarından nasıl yararlanacağımız konuşulmuyordu.O zaman bu zihniyete itiraz ettik.Rant değil de bilim esas alınsaydı Düzce böyle mi olurdu.Sizlerin düşleri bizim rehberimizdir.''İyi ki varsınız'' tümcesi herhalde en iyi sizler için söylendiğinde anlam bulur.Şahsınızda,Üniversitemizin Düzce için,insanlık için,bilim için yüreği atan tüm akademisyenlerine saygı ve selamlarımı sunuyorum. Fethi Sönmez.Vatan Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı.
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Metin Can
 Yeni seçilen belediye başkanı kim olursa belediyenin eski borcunun hangi yatırımlardan kaynaklandığını Düzce kamuoyuna kalem,kalem açıklasın.20 senedir Sn.Selahattin Olcarın yaptığı Düzcenin alt yapısı ve asfalt şantiyesi dışında Düzcenin görünümünü değiştirecek bir çalışma olmadığı gibi yeşil alanlarımızıda kaybettik..
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nurcan Güneşdoğdu
 Bence belediyenin borcu gelene yüklenmesin gidenden yargı karşısında hesap sorulsun
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Nihat Sel
  Bu güne kadar, hep ikinci marangozla iş yapılmış gibi görünüyor , yoksa o kadar borç var , ortada hiçbirşey yok .
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Hasan Efe Kalkan
 👏👏 aynen katılıyorum
  " BELEDİYENİN KAPISI! " Yazısına...
 Alaattin Ozgurel
 Aynen aynen katiliyorum ben eskisehire her yil sikca gider gelitim ve eskisehiri cok iyi bilirim orda yapilan hizmetler duzcemizde 3 te 1 .yok bugun soyle duzcemize baktigimizda eskisehirin cooookkkkkkkk coooookkkkkkk gerisin dd yerinde sayiyor desem yeri var fazla soze gerek yokkkk tablo ortada saygilar
Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti! Sepaş Enerji'den çocuklara sinema bileti!
  Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!
  MHP üç gün yas ilan etti!
  Küçük'ten Özlü'ye: Kaybedeceğini anladı, kışkırtmaya çalışıyor!
  Küçük, saldırıyı nefretle kınadı!
  Bilim ve Teknoloji Komisyonu Mersin'de!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  Vatan Partisi’nden kurum ziyaretleri!
  Polisten fuhuş operasyonu!
  RADYODÜET yayına başladı!
  Bakan Yardımcısı Düzce'de: Gençlik Merkezlerinin sayısı artacak!
  Yeni Zelanda'da yaşanan saldırıyı kınadılar!
  Bıyık; ‘Düzce’yi Düzcelilerle birlikte yöneteceğiz’
  Kamu Başdenetçisi öğrencilerle buluştu!
  Evsiz vatandaşa Kızılay'dan yardım eli!
  Adıge Dil Günü kutlandı
  Keskin ve Keşir ziyaretlere devam ediyor!
  Öğrencilerden Çanakkale ziyareti!
  Yılmaz; “Bu seçimlerde çok iddialıyız”
  Başkan Adayı Bıyık, taksici oldu!
  Fındık bahçesine devrildi!
  15.3.2019 - Yerel Seçim Öncesi Düşlerim
  20.3.2019 - Küçük'ten Özlü'ye: Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’
  19.3.2019 - Düzce Belediyesinde SESSİZ SEDASIZ ATAMA!