Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :58449511 Aktif Ziyaretçi :32220 16 Temmuz 2018 Pazartesi
[11:46] Erdoğan, Belediyelerin karnesini istedi... -- [13:58] Duru'dan 15 Temmuz mesajı: FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz! -- [12:54] 1903 Beşiktaşlılar Derneği tekerlekli sandalye dağıttı! -- [12:40] Sınav soruları çalınmıştı... Dava başladı! -- [12:33] Meşal Düzce'de: İslam ve Arap dünyası seçim sonucundan memnun -- [12:27] Hijyen eğitimi tamamlandı! -- [12:16] Keskin, hayır duası alıyor -- [12:07] Acar Ailesinin mutlu günü -- [12:07] 15 Temmuz'u andılar! -- [11:57] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Telat Çelik
ANTLAŞMA
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:29.9.2017

 

   Yaklaşık iki aydır 1. Organize Sanayi Bölgesinde Birleşik Metal-İş Sendikası’nın grevi devam ediyordu.

   Ulusal basına da yansıyan pek çok olayın yaşandığı grev, ilimizin sendikal hafızasına uzun süre unutulmayacak çok önemli mücadele deneyimlerinden sonra antlaşmayla sonuçlanarak sonlandı.

   Başta OHAL koşulları olmak üzere işçilerin aleyhine pek çok olayların geliştiği bu grev sürecinde, TeknoMaccaferri işçileri ilimizdeki pek çok işçiye bu mücadeleleriyle adeta kutup yıldızı oldular.

   Arkadaşlığın, dayanışmanın, mücadelenin ve hukuk içerisinde kalarak meşruiyetini geliştirmenin en güzel örneklerini sundular.

   Grev başlangıcında kaç kişiyle çıkılmış ise grev dönüşünde yine aynı kadroyla geri dönülmesi de bu grev süreci açısından takdire şayan en önemli sonuçlarından biri.

   Kısacası bir grevin nasıl yapılması gerektiğini tüm örnekleriyle herkese gösterdiler. Onca olumsuzluk içerisinde emek dostlarıyla beraber bu süreçten güçlenerek çıktılar. Süreçte sadece muhalefeti değil, iktidarın da kendileriyle dayanışma içerisinde olmasını sağlayarak aslında önemli bir ortaklaşmayı sağladılar.

   Başta yerel basın olmak üzere, ulusal basının da grev sürecine dikkatini çekerek kamuoyunda grevin duyulmasını sağlayarak hem kendilerini motive edip, hem de kanun dışı uygulamaların yapılmasının önüne geçtiler. Kamuoyunun dikkatini greve çektikten sonra bir ulusal kanaldaki haber moderatörünün dediği ‘Neden bu işçilerin hakkını vermiyorsunuz’ çıkışı aslında durumu özetliyordu.

   Sonrasında işçilere yapılan orantısız jandarma müdahaleleri kamu vicdanında çok ciddi bir karşılık ortaya çıkarttı.

   Sonrasında gazetemizin geçen hafta manşetten girdiği ‘Düzce'nin çocukları eziliyor’ çıkışı, önemli sonuçlar doğurdu. Gazetemizin sürecin çözümü için ilin ileri gelenlerinin sürece müdahalesini istemesi karşılık buldu ve başta Çalışma Bakanı olmak üzere sırasıyla İçişleri Bakanı ile şehrimizin valisinin aktif rol almasını sağladı.

   Sonuç olarak çok ciddi bir müdahale, çok ciddi bir kazanımla sonuçlandı. Uzun süre unutulmayacak ve ileride başka işçilere örnek olacak çok önemli bir örnek mücadele ortaya koyuldu.

   Ben buradan başta TeknoMaccaferri işçileri olmak üzere, sendikam adına bu sürece olumlu katkı sunan;

   Tüm devlet erkanına,

   Her gelişmeyi takip edip işçilerin grevini objektif olarak halka sunan Basın emekçilerine,

   Ve

   Sürecin antlaşmayla sonuçlanmasına yaklaşım gösteren TeknoMaccaferri  işverenine teşekkür ediyorum.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Düzce ne kaybetti?
 
  Semih Şenkaya
O İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?
 
  Ayşegül Şenol Can
Cetvelle çizilmiş seçim sonuçları
 
  Ulviye Dikmen
İNSANLIK KENDİSİNİ SORGULAMALI
 
  Ahmet Altun
BELAM
 
  Telat Çelik
Kavgalı eve kimse kız vermez
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
Ölüm Yemini
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
Günde 10 saat oturmak 8 yıl yaşlandırıyo
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fehmi birinci
 Ne söylesek boş burada çok büyük haksızlık yapıldı. bende yuce ALLAHA HAVALE EDİYORUM. bakalım görelim ne olacağını. alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 irfan hatip
 Bakanligi suresince Duzce icin neler yapti maddeler halinde yazarmisiniz. Duzce icin neler yapacakti. Neler kaybettik bakanligi kaybedince. merak ediyorum. Beyefendiligi durustlugune sozumuz yok .Dostlari kendisine oy olarak destek yaptilar mi acaba , fotograf paylasimlari disinda selamlar.
  " Ali Yıldız'ın acı günü! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Başsağlığı diliyorum.Sabırlar diliyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ulviye dikmen
 Sn Faruk Özlüye yapılabilmesi mucize denebilecek, kimsenin anlayamadığı hayvan rehabilitasyon merkezi için teşekkür ederim. Eleştiri yapılırken biraz anlayış gerekir.. Sn Faruk Özlü Beyefendiye Düzce adına teşekkür ederim saygımla
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Fethi Sönmez
 Ne yapmış da neyi kaçırmışız.1-Özdilek alışveriş merkezini açtı.2-Kabalak'a köpek barınağı açtı.Yapılan ve yarım kalan işleri biri altalta sıralasa da öğrensek.Halen daha bütün ilçelerde kanalizasyonlar olduğu gibi Melen'e akıyor.Bunların döneminde hem yerelde, hem genelde Düzce çok şey kaybetti. Düzce'nin bir bakanı olsa elbette iyi olur. Ancak duruma bakarak oldu da ne oldu demekten kendimi alamıyorum.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 ah düzce ah
 yazık oldu düzce ye, iyi mi oldu ders vermek, kim kime ders verdi şimdi, nasıl iseniz öyle yönetilirsiniz, hak ettiğin bu DÜZCE, yazık geleceğe yazık
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 metin köseer
 fatih bey yıllardır gerçekleri yazıyorsunuz. Kimsenin umurunda değil, bu insanlar matlaşmış, robotlaşmış, çıkar için kör ve sağır oluyoruz. Allah korkusunu sona bırakıyoruz. Bu gelecekten ne beklenir ki? Bu Düzce'den ne beklenir ki? Para için her şey yaparız.
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Ahmet Belsa
 Düzceyi hep uyutup beleş oyları kapanlar mutlu olsun şimdi. Düzce'ye yatırım hizmet getirmeyenler mutlu olsun. iktidara oy verinde belediyeye hizmet gelir diyenler mutlu olsun. şimdi yerel şeçimler geliyor değişim düzcede başladı. muhalefet güçlü adaylar bulup Düzce'nin sorunlarını anlatabilirse seçimi kazanır. çalışmayan belediyelerden düzce kurtulur belki hizmet görür muhalefet sayesinde
  " Düzce ne kaybetti? " Yazısına...
 Hamdi özlü
 Şimdiye kadar gelmiş geçmiş, Düzce için çabalayan kimin kıymeti bilindi ki? Ömrünü Türkiyenin en önemli dev projelerinde görev almış uluslar arası bir netvörke sahip değerli bir Düzce evladının kıymetini bilsinler.
  " Karayolları kafasına göre takılıyor!.. " Haberine...
 Osman yigit
 Karayolları 4.bölge müdürlügü yan yol girisi dünyanın hic bir yerinde alt gecitli görülmemistir. alttan gelen arabayla karsı karsıya geliyor. proje üretmeyen trafigi rahatlatamayan karayolu olumsuz isler yapıyor. yerinde gelsin görsün. yol yapımı böylemi oluyor. akıllı is yol yapmak gerekir. karayolları müdürlügü görevini yapamıyor. olumsuz sikayetlerle yol kapatıyor. önce yol yapılır proje ile dürüst olalım insanları magdur etmeyelim. dört kara yolu müdürü saygılar. insanlara destek olun. köstek degil.
Acar Ailesinin mutlu günü Acar Ailesinin mutlu günü
  Ali Yıldız'ın acı günü!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Çiçek balı yolculuğu başladı!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  BAKANLAR KURULU AÇIKLANDI!
  Yemenici: Mavi Bayraklı Plajda çalışmalar yakında bitecek!
  Üniversite Hastanesinde 'Açık Kapı'
  Acar Ailesinin mutlu günü
  Off-Road Şenliklerinde BÜYÜK MÜCADELE!
  Bilimden doğaya, doğadan bilime...
  Valilik uyardı: Bunu yapana para cezası kesilecek!
  'II. Peyzaj Mimarlığı Eğitim Öğretim Çalıştayı' sona erdi
  ALTINLARINI ÇALDILAR!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Artık çocuklar ÇALIŞMAYACAK!
  Teniste şampiyon Düzce'den!
  Çocuk istismarına karşı yürüdüler
  İstanbul'dan yola çıkan 21 sporcu, Düzce'ye geldi!
  İş insanları ile buluştu
  10.7.2018 - Düzce ne kaybetti?
  13.7.2018 - Ali Yıldız'ın acı günü!