Düzce'nin Açılış Sayfası
ANASAYFAM YAP
Toplam Ziyaretçi :51848101 Aktif Ziyaretçi :8673 20 Ekim 2017 Cuma
[17:41] Cumhuriyet Bayramı -- [16:21] Uyuşturucu operasyonunda 24 işyeri denetlendi! -- [16:09] Beyköy ve Boğaziçi Ak Parti Gençlik Kolları atandı -- [16:02] Projelerin durumu görüşüldü... Başkan Ay talimat verdi! -- [15:55] Düzce'de en fazla doğum bu ayda oldu! -- [15:32] Asfaltlama devam ediyor -- [15:24] Düzce, 5 pilot üniversite arasında! -- [15:14] Cumhuriyet etkinlikleri düzenleniyor -- [15:03] Mobilya Endüstrisi her yönüyle konuşuldu -- [14:55] Sağlık Müdüründen Ay'a ziyaret --
Ahmet Altun
İTAAT ET, RAHAT ET!
Yazarın Diğer Yazıları :
Tarih:29.9.2017

 

   Son günlerde karşılaştığım her fındık üreticisi bana dert yanıyor. İşyerinde, sokakta köyde, şehirde bu konuşuluyor. Hatta sanal alem ve sosyal medya fındık fiyatından memnun olmayanlarla dolu. Ana muhalefet partisi CHP geçen hafta Ordu'da fındık mitingi dahi yaptı. Bizim yöremizde de en çok konuşulan konulardan biri.

   Beni muhalif görüp görüşümü soruyorlar. Bir nevi mahallenin delisi gibi görüyorlar sanırım. İşi bana havale etmek istiyorlar. Oysa ben ne desem boş. Ne fındık üreticisiyim ne de fındık fiyatını belirliyorum.

***

   “Bana göre fındık fiyatı bizim çiftçinin hak arama mücadelesi göz önünde bulundurulduğunda çok bile” yazsam zaten okumayacaksın.

   “Neymiş efendim İtalya’da İspanya’da fındık 8 Euro imiş. Buradaki fiyatın 4-5 katıymış. Oradaki çiftçi demek ki hakkını arıyor ve yüksek gelir elde ediyor. Sen ne yaptın peki burada? Hiçbir şey yapmadın” desem bir şey anlamayacaksın.

***

   Bence;

   Devlet büyüklerimizin mutlaka bir bildiği vardır. En büyük devlet büyüğümüzün daha çok bildiği vardır ki sen fındığını ucuz fiyata satmak için “elin ecnebisinin” şirketinin önünde kuyruk bekliyorsun.

   Şükür ki milli iradeye saygılı bir iktidarımız ve bir o kadar mezbul miktarda iktidar temsilcilerimiz var.

   Bunlar için “milli irade” deyince akan sular duruyor ya. Senin neden fiyatlar ucuz dediğini, bu iş neden yabancı şirketin tekeline veriliyor dediğini duyuyordur. Kulağı ile duymuyorsa bile gönül gözü ile görüyordur.

   “Fındık fiyatları çok düşük” diyen aslında milli iradeyi yok sayan, milletimizin birliğine beraberliğin kastetmiş nifakçılardır.

   Milli iradenin temsilcisi bakanımızın taban fiyat açıklamasına rağmen bunu az bulanlar milli iradeye saygısızdırlar. Dilim varmıyor ama fındık fiyatı üzerinden milli hükümete darbe planlayanlardır.

   “Yabancı şirket tekel haline getirildi, Türk Çiftçisinin fındığı beşte birine pazarlanıp peşkeş çekiliyor” diyenler milli irade düşmanıdır.

   “Bu yabancı şirket Türk Çiftçisinin ürününden elde ettiği karla Amerika Borsasında 40 milyar dolar kazanmıştır” denilmesi münafıklıktır. İçimizdeki Irlandalılıktır.

   “Özellikle ülkemizin içinden geçtiği bu kritik dönemde fındık fiyatları düşük deyip yaygara koparanlar” milli birliğimizi bozmaya çalışanlardır.

   “Bu yabancı tüccarın kazandığı parayı Amerika borsasına yatırdığını, Amerika'nın da bu parayla ülkemizin düşmanı olan teröristlere binlerce TIR silah gönderdiğini söylemek” en hafifinden aymazlıktır.

   “Uzun yıllar üreticinin ürününü alıp, hiçbir geliştirici çalışma yapmayan Fiskobirlik ne yapıyor, buraya seçtiğimiz yöneticiler yiyip içip har vurup harman savurdular, çiftçiyi korumadılar, üreticiyi rezil etti” diye eleştirenler “cehabe” zihniyetli “Eski Türkiye” kafalılardır.

   “Fındık bir dağ meyvesidir, yemesek de olur, fındık bulamazsak fıstık yeriz” demek halkın iradesi ile dalga geçmektir.

   “Son referandumda bu gibi işlere halkın katlımı olmaksızın birkaç kişinin karar vermesine “evet” diyenler sebep oldu” demek milli iradeyi yok saymaktır.

   Devlet büyüklerimizi ve en büyük devlet büyüğümüzü,  ulemaya danışmadan, “yahu bizim emeğimiz, fındığımız rezil oluyor” diye eleştirmek haşa ululemre isyan olup ümmete zarar vermektir.

   Devlet büyüklerimiz ne derse o’dur.

   Şeytana uymayınız. İtaat ediniz ve rahat ediniz.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'BEN YAPTIM OLDU'YLA OLMUYOR!
 
  Semih Şenkaya
ANALİZ
 
  Ayşegül Şenol Can
DÜZCE VE BELEDİYE
 
  Ulviye Dikmen
DÜZCE’DE YAŞAYANLARIN SUÇU NE?
 
  Ahmet Altun
METAL FIRTINA
 
  Telat Çelik
KELEŞ
 
  Adem Turgut
Kararınızı yüksek sesle söyleyin!
 
  Şemsettin Bahadır
SİYASETİN TEK AKTÖRÜ
 
  Metin Güçlü
POLİSİYE
 
  Erkan Arslan
KINARIM BAK!
 
  Hümeyra Yılmaz
SAVAŞ, KAÇIŞ VE KAMPLARDA BAYRAM
 
  Aysel Dural
YÜREKTEN SÖYLENEN SÖZLER
 
  M. Doğan Kaya
BİR YİĞİDİN ARDINDAN...
 
  Fulya Temiz
HANGİMİZ ÖLÜ?
 
  Erdal Pişken
NEYİN KAFASINI YAŞIYORUZ
 
  Caner Besler
Samsunlu hakem
 
 Aydın Ferih MARADİT
 (DÜZCE POSTASI)
İMAJ
Cumhuriyet etkinlikleri düzenleniyor
Düzce Üniversitesi, Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenleyeceği konferans ve Cumhuriyet konulu karma sergi açılışı ile bu anlamlı güne yönelik etkinlikler düz
TOZAN, BAKAN ÖZLܒYE CEVAP VERDİ
CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, geçtiğimiz hafta Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Düzce’de yaptığı konuşmasına cevap verdi.
En sık görülen kanser türü... Her 8 kadından birinde var!
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Onur Eşbah, “1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı” d
Düzce bu kış rahat nefes alabilecek mi? Düzce Belediyesi: Önlemler en üst seviyede!
Düzce’de yaşanan hava kirliliğine karşı Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, çalışmalarını tamamlayarak hazırlanan eylem planını uygulamaya başladı.
Başkan Ay Mobilya Kongresinde: Yardım olacağıma söz verdim!
Mobilya Endüstrisinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Önemi ve Kurumsal Gelişim ana teması ile 4. Uluslararası Mobilya ve Dekorasyon Kongresi Düzce Belediye
DSİ'den Başkan Ay'a ziyaret
DSİ Bölge Müdürü Deniz Yıldız ve Sulama Birliği Başkanı Necmettin Kavak Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı ziyaret etti.
Düzce Üniversitesi işbirliği sözleşmesi imzaladı
Düzce Üniversitesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi ile işbirliği ve ortak çalışmaların yürütülmesine yönelik işbirliği sözleşmesi imzaladı.
Asfalt çalışması sürüyor
Düzce Belediyesi çalışmalar kapsamında şehir genelinde bütünlüğü bozulmuş yollarda kaldırım yenileme çalışması yapıyor.
İSTANBUL CADDESİ İÇİN KARAR VERİLECEK!

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Özkan Gözütok
© 2009 - 2016 Tüm Hakları Saklıdır.

  " TOZAN, BAKAN ÖZLܒYE CEVAP VERDİ " Haberine...
 Azizerdoğan
 Sayın başkan ağzına sağlık çok güzel bi açıklama
  " Keşir açıkladı: Düzce'ye 4 milyonluk ödenek! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 4.5 milyon tl %70 oy potansiyeli olan bir ile, onuda yandaş partililerine verirsiniz. Sonrada açıklama yapar gururlanırsınız. Memlekette sayıştay diye bir kurum var ve bu kurum Türkiye Cumhuriyetinin kasasını denetliyor web adresi (https://www.sayistay.gov.tr/tr/?p=2&CategoryId=103) buradan verdiğiniz bu ufacık para yerine nelerin alındığını görebilirsiniz. Sayıştan bu raporları yazıyor ama gereğini yapamıyor çünkü verebileceği Mahkeme yok veya göz yemiyor.
  " MHP’den yeni Başkana parkla ilgili deli sorular! " Haberine...
 Hasan Tahsin
 Başkan samimi olun.Aday çıkarmadınız.Başkanlığı AKP ye tepsi ile verdiniz.Size yakışmadı.Düzce bunu unutmaz.
  " Muhtarlar Gününü kutladılar " Haberine...
 düzcelim
 yaşasın muhtarlar günümüz de olmuştur, hadi hayırlı olsun. durmak yok yola devam..
  " KELEŞ " Yazısına...
 Zekiye
  olan sadece ona olmadı hatta ona hiçbir şey olmadı. Kaybettiği bir şey yok. Parti de kaybetmez. İkinci defa Keleşi başkan seçen anlayış yine üç vekil için de seve seve oy verir.. Olan Düzce'ye olur..
  " KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ! " Haberine...
 Cemil Tezcan
 Mekanı Cennet Olsun Şehidimizin
  " KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ! " Haberine...
 Zafer Aktürk
 Allah şehadetini kabul etsin. Ailesine sabır versin.
  " KELEŞ " Yazısına...
 adil kara
 keleşin istifa edip gitmesi kesinlikle yanlış bu şekilde. nerde hata yapıp neleri yanlış yaptıgı anlaşılmadan istifa etmesi düzce için kayıp. keleşin tecrübesinden yararlanılmalı. yeni başkan keleşle istişarelerde bulunmalıki düzceye deger katabilsin. bir de düzce muhalefetine sözüm, keleş gitti kimse arayıp sormuyor hesap sorulmazmı. düzceli muhalefet bekliyor. muhalefet ne işle meşgul anlaşılır gibi degil. muhalefet galiba tatil yorgunlugu. belki mental yorgunluk yaşıyor. bari yapamadıkları muhalefetten istifa etsinler.
  " METAL FIRTINA " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 birileri düzcede istifa etmeli akp il başkanı muhalefet parti il başkanları düzceye katkı vermeyen mental yorgunluk yaşayan yöneticiler düzcede istifa etmeliki düzceyi yönetecek vizyon sahibi yöneticiler gelsin
  " DÜZCE VE BELEDİYE " Yazısına...
 ali yılmaz
 keleş gitti yerine getirdikleri başkandan beklentim sadece keleşin projelerini bitirebiirse başarılı olur. yoksa bunları başaramazsa muhalefete gün dogar. ama şimdiden aday bulmaları şart. adayı düzce kamuoyuna tanıtıp vizyon projelerle düzceyi yönetecek başkanı bulmaları. yoksa akp düzceliyi uyutarak dirdaha seçim kazanırsa düzce halkı akpyi kaldıramaz. kaç seneden beri düzceyi oyalamaktan başka icraatları yok.
Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli! Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli!
  O DA İSTİFA ETTİ!
  'BEN YAPTIM OLDU' DEDİNİZ AMA... Bakın cadde esnafı ne diyor?
  Fındık fiyatı mağdurlarına müjde!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  ÖZLܒDEN MÜJDELİ HABER.. Düzce’ye 3.000 kişilik yeni istihdam
  KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ!
  Düzce beyin göçü ALIYORMUŞ!
  ARAMIZDAN AYRILANLAR
  Genç kadın balkondan atladı, belediye başkanı gözaltına alındı!
  Memur olmak isteyenlere müjde !
  Sokak ortasında karısını defalarca bıçakladı
  O ZAM GERİ ALINDI!
  Duraklar da hazırlandı!
  Bu işte ustanın nerede yetiştiği önemli!
  Motokros finali Düzce'de!
  Yiğit talimat verdi: Vatandaştan bir kuruş istenmeyecek!
  Akça yeniden seçildi!
  Polisten uyuşturucu operasyonu!
  13.10.2017 - 'BEN YAPTIM OLDU' DEDİNİZ AMA... Bakın cadde esnafı ne diyor?
  15.10.2017 - 'BEN YAPTIM OLDU'YLA OLMUYOR!
  16.10.2017 - KOMŞUDA ŞEHİT ATEŞİ!
  17.10.2017 - KELEŞ
  15.10.2017 - ÖZLܒDEN MÜJDELİ HABER.. Düzce’ye 3.000 kişilik yeni istihdam
  15.10.2017 - Düzce beyin göçü ALIYORMUŞ!
  15.10.2017 - Akça yeniden seçildi!
  15.10.2017 - DÜZCE’DE YAŞAYANLARIN SUÇU NE?
  16.10.2017 - DÜZCE VE BELEDİYE
  16.10.2017 - METAL FIRTINA