Düzceye deli raporu verirler!

 • 2.11.2019

   ALTTA okuduğunuz haber, önceki günlerde yayınlandı.  Düzce ’Akıllı Şehirler”  projesine dahil edilecekmiş. Önce analiz raporu ve anket yapılacakmış.

   Şimdi siz bu haberi okuyun, sonra ben altına nasıl bir rapor verilir ona bir değerlendirme yapayım:

   Kalkınma Bakanlığı ile Türkiye Bilişim Vakfı´nın ortaklığında başlatılan "Türkiye´de Akıllı Şehirler Uygulamalarının Envanter Tespiti ve Mevcut Durum Analizi Raporu" projesi kapsamına Düzce de giriyor. Kalkınma Bakanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği´nin de paydaşları olduğu proje kapsamında tüm Türkiye´de başlatılan Akıllı Şehirler Hazırlık Değerlendirme Raporlama çalışması kapsamında tüm şehirlerin envanter tespitleri yapılarak ülke çapında "Akıllı Şehirler" stratejisinin oluşmasına yol gösterecek projeler geliştiriliyor .Bu kapsamda başlatılan ve yıl sonuna kadar tamamlanması hedeflenen "Akıllı Şehirler" projesi için ulaşım, enerji ve su alanlarını içeren bir anket hazırlanarak yerel yönetimlerin katılımını sağlamak amacıyla ilgili yerlere yazı gönderildi.

   Şimdi siz bu haberin özetini okudunuz. Sizce Düzce’ye nasıl bir rapor verirler? Durun, ben sizin duygularınıza tercüman olayım:

   Şehir içinden otoban geçen,  iki mahalleyi dörde bölen, sıkışınca yol kapatılan bir şehre nasıl bir rapor verilir?  Düzce’nin her yerinde trafik, park sorunu açıkça bunalıma girerken,” illaki İstanbul Caddesi “diyerek, 350 metrelik yere proje yapıp, hiçbir cazibesi,  estetiği olmayan  galvaniz boruları preste büktürüp asfalta çaktırılan bu şehre nasıl bir rapor verilir?

   Bisiklet yolu yaparken, motosikletlerin kaldırım,  trafiğe kapalı alanlardan motorkros yaptığı bu şehre nasıl bir rapor verilir sizce?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN;

http://www.duzcepostasi.com/haber-detay.asp?id=36440

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burası Düzce Gazetesi (www.burasiduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (10)

 • Nurten
  Nurten
  4.11.2019 10:42

  Bende aynen katılıyorum.

 • TC Mehmet
  TC Mehmet
  4.11.2019 10:41

  Bunların yaptığı hiç bir işten hayır görmedi Düzce yapboz tahtası oldu. Araba yolu gibi bisiklet yoluymuş yav sizin yaptığınız bisiklet yolu en çok bisiklete binilen Çin’de bile yok ne kafa.

 • Erdem
  Erdem
  4.11.2019 10:40

  Hepsine Aynen katılıyorum.

 • Ali
  Ali
  4.11.2019 10:39

  Kalemine sağlık abim.

 • Aziz
  Aziz
  4.11.2019 10:38

  Helal sana Şerbetçi kalemine yüreğine sağlık.

 • Kabıpha
  Kabıpha
  4.11.2019 10:37

  Yüreğine kalemine sağlık. Düzce’de yaşamıyorum ama memleketim olduğu için geliyorum en son gelişimde kayboldum. Böyle saçma sapan bir yol güzergâhı böyle saçma sapan kavşak anlayışı olamaz. Düzce halkının sesi soluğu çıkmıyor bu duruma nasıl ayaklanmıyor anlamadım.

 • Mehmet Değerli
  Mehmet Değerli
  2.11.2019 17:59

  Kalemine sağlık Gardasim

 • Erdal Çelik
  Erdal Çelik
  2.11.2019 17:55

  Deprem öncesi daha güzeldik. Ne yeşil düzceden bir eser kaldı. Nede Düzceliyim demekten.

 • Sema Kap
  Sema Kap
  2.11.2019 17:16

  Süper bir izlenim. hepimiz biraz deliydik kalanını da belediye aldı

 • Selma K.
  Selma K.
  2.11.2019 17:15

  Bizim dilimizden yazmış, kalemine sağlık diyorum da başka bir şey demiyorum...