Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :74151649 Aktif Ziyaretçi :16308 19 Ocak 2021 Salı
[17:15] ÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandı! -- [17:10] Naylonu kapan çocuklar kara koştu! -- [17:04] Yoğun kar yağışı hayatı felç etti! -- [16:48] Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı! -- [16:35] TOGG fabrikası için bin 500 kişi çalışacak! -- [16:22] TEM Otoyolu 13 saat sonra trafiğe açıldı -- [16:27] Facebook Türkiye'ye temsilci atayacak! -- [16:21] Banka kredilerinde faiz artışı! -- [16:10] Düzcespor'da ilk ticari anlaşmalar: Maske üretimi ve satışı başladı! -- [15:45] Kilosundan 6-7 bin lira gelir elde ediliyor! --
‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, kamuoyunu yalan yanlış ifadelerle yönlendiren ve Düzce’den nemalanmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.
27.11.2020 - 14:51:27  Haberi Yazd?r

 

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, kamuoyunu yalan yanlış ifadelerle yönlendiren ve Düzce’den nemalanmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. 

   Atık lastiklerin yakılması olarak Düzce kamuoyuna yansıyan kanun teklifindeki değişiklik ile alakalı açıklama yapan Yılmaz, “Benim kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem mümkün olabilir mi? Biz Düzce ile alakalı tüm gelişmeleri takip ediyor ve ilgili mercilere iletiyoruz” dedi.

KİMSENİN AKLINDA SORU İŞARETİ KALMASIN

   Teklifin kabul edilme sürecini ve bakan yardımcısı ile aralarında geçen diyaloğu anlatan Yılmaz “Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Bu teklif Genel Kurula geçtiğimiz hafta Salı günü geldi. 238 sıra sayılı torba kanun teklifi birçok kanunda değişiklik içeren bir teklif. Ben atık lastikler konusunun Düzce kamuoyunda konuşulduğunu bildiğim için Grup Başkan Vekilimiz Erkan Akçay’a teklif metnini götürdüm. Bu atık lastik konusunun iğreti edici bir durum olduğunu ve AK Parti Grubu ile görüşülüp tekliften çıkarılmasını istediğimizi beyan ettim. Bizim beyanımız doğrultusunda görüşmeler başladı.

   Düzce Milletvekili Fahri Çakır’da komisyonda başkan vekili. Kendisine de bu ifadenin tekliften çıkarılması talebini ilettim. Fahri Çakır ile birlikte konuyu Bakan yardımcısına aktardık. Kendisi bize bunun atık lastiklerin işlenmesi sonucu çıkan ürünler ile alakalı bir durum olduğunu, eski kanunda da bu ifadenin geçtiğini söyledi. Eski kanunda geçiyorsa bir daha tanımlamanın bir anlamı olmadığını kaydettim ve tekliften çıkartılması talebini yineledim. Perşembe günü bir ses seda olmayınca Mecliste o 1 dakikalık konuşmayı yaptım. AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Duran, bizim grubumuza doğru geldi ve biz o değişiklik teklifini zaten önerdik dedi. Biyokütle tanımından atık lastiklerin işlenmesi sonucu elde edilen ürünler ifadesinin çıkartıldığını kaydetti. Daha sonra beni tekrar çağırdılar ve değişiklik önergesi oylanırken ilgili madde gelince değiştireceklerini söylediler. Madde görüşüldü ve kanunlaştı” dedi.

BİR KEZ BİRE DÜZCE İFADESİ GEÇMEMİŞ

   Atık lastik ifadesinin kanuna 2016 yılında eklendiğini ve kendilerini itham eden CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın bu tarihte Meclis Genel Kurulunda bulunmadığını söyleyen Yılmaz şöyle devam etti: “Bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın, Düzce milletvekillerinin ilin gündemiyle ilgilenmediği, sorunlara kulak tıkadığı yönünde açıklamaları oldu. Maddenin kendisinin dahli ile değiştirildiği gibi bir algı oluşturmaya başladı. Bizde bunun üzerine sosyal medyadaki mesajlarımızı paylaştık. Bize karşı olan ithamları cevaplamaya çalıştık. 5346 sayılı yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanımı teklifini açtık. Önceki dönem kanun metni de elimizde. İlk hali 2005’te çıkmış ve atık lastikler kısmı kanuna 2016 yılında girmiş. Geçmişe dönük araştırmalar yaptığımızda bizim ile ilgili iddiada bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın 2016 yılındaki o genel kurulda ve bir hafta önceki genel kurulda bulunmadığını gördük.  2016 yılındaki tutanakları çıkarttık. Teklif görüşülürken atık lastikler kısmı iki kez geçmiş. Teklif görüşülürken genel kurulda olmayan Mahmut Tanal o hafta genel kuruldaymış. Tutanaklarda ne Düzce nede atık lastik ifadesi bir kez geçmemiş.”

ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

   Yılmaz, Düzce kamuoyunu yalan yanlış ifadelerle yönlendirmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizerek “Düzce kamuoyunu yalan yanlış ifadelerle yönlendirmeye çalışan, Cumhur ittifakının başarılarından rahatsız olan ve Düzce’den nemalanma çabasına girişen bir takım insanlar var. Biz bunlara müsaade etmeyeceğiz. Düzceliyi Düzceliden daha fazla düşünecek insan yok. Benim evim burada. Eşim ve çocuklarım burada yaşıyor. Ben bu havayı soluyorum. Benim kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem mümkün olabilir mi? Biz Düzce ile alakalı tüm gelişmeleri takip ediyoruz ve ilgili mercilere iletiyoruz. Bakan yardımcısı ile görüşmeye giderken Düzce’nin son 6 günlük hava kirlilik raporlarını da yanıma aldım. Düzce’de böyle bir şey yapılmasına müsaade edilemeyeceğini, Düzce’nin hava kirlilik değerlerinin son derece tehlikeli olduğunu belirttim. Çere Kanunu da atık lastiklerin yakılmasına kesinlikle müsaade etmiyor” diye konuştu.

DEĞİŞİKLİĞİN AMACINI ANLATTI

   Kanun değişikliğinin içeriği ve sağlayacağı imkanlar ile ilgili de bilgi veren Yılmaz “Türkiye’de her yıl yaklaşık 300 bin ton atık lastik ortaya çıkıyor. Bu atık lastiklerin 260 bin tonu yakılarak imha ediliyor. Bunların yaklaşık yüzde 90’ı çimento fabrikalarında yakılıyor. Bu kanunla verilen teşvik atık lastiklerin otoklav sistemiyle geriye kazanılmasını sağlıyor. Bu yöntemle yakılan lastiklerin yüzde 60’ı yeniden lastik üretimi için sanayiye kazandırılıyor. Kalan yüzde 40’lık kısmı da ayrıştırılarak çevreye zarar vermeyecek şekilde atık mamullerden üretilen yakıt şekline getirilip, bunların tüketilmesi için teşvik ediliyor. Kanunun amacı bu.”

“VAKA ARTIŞI TEDİRGİN EDİYOR’

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce’de koronavirüs vaka sayılarının tedirgin edici oranda arttığına dikkat çekti. Hastane yoğun bakım ve servislerinde ciddi sıkıntılar olduğunu dile getiren Yılmaz Düzcelilerden kurallara uymalarını istedi.

   Ümit Yılmaz hastalığı geçirebilecek bir ilacın henüz bulunmadığını hatırlatarak “Düzce’de vaka artışları bizi çok tedirgin ediyor. Düzce’de yoğun bakımlarda ve servislerde ciddi sıkıntılar var. Düzcelilerden yakınları ve sevdikleri için özveride bulunmalarını istiyorum. Mümkün olduğu kadar evden çıkmasınlar. Çıkıyorlarsa da sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uysunlar. Aksi halde bu hastalığı geçirebilecek geliştirilmiş bir ilaç yok” dedi.

DÜZELTME YAPTI  

   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, basın toplantısının ardından bir kaç saat sonra, yaptığı yazılı açıklamayla ifadelerinde düzeltme yaptı. Yılmaz'ın düzeltmeyle ilgili yaptığı açıklama şöyle;

   "27.11.2020 ( bugün) tarihinde bildiğiniz üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdik.

   Toplantı esnasında Atık lastik konusu üzerine yapmış olduğum konuşmada 2016 yılında 5346 sayılı yenilenebilir enerji kanununun üzerinde görüşme yapılırken CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın görüşmeler sırasında TBMM Genel kurulunda olmadığını ifade ettiğim yazılmış. Fakat ben 18-19 Kasım 2020 tarihinde 238 sıra Sayılı kanun teklifinde geçen Yenilenebilir Enerji Kanunun üzerine görüşmeler yapılırken Tanal’ın TBMM Genel Kurulunda olmadığını ifade ettim.

   Dolayısıyla söz konusu tarih ve olay sıralamalarının karşı taraf nezdinde haklı bir mağduriyet oluşturmaması açısından siz değerli basın mensuplarının yayınladıkları haberlerde gerekli değişikliği yapmanız konusunda gereğini saygılarımla rica ederim."

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Yangından mal kaçırır gibi!
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz
 
  Telat Çelik
KİRLİ YIL
 
  Peri Meram Arbak
‘BURASI DÜZCE’ DE YAZMAK
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
 
  Tarık Şahin
İNSANLARI ETKİLEME ve KAZANMA İPUÇLARI
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Prolaktin yüksekliği kısırlığa yol açar
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama! " Yazısına...
 Ahmet Aydın
 Sayın Nuri Çetin,in yazısını okuyup önerilerine katılmamak mümkün değil.Kültür kompleksine önerdiği isimler verilebilirdi.Düzce,ye büyük hizmetleri geçmiş bu önemli şahsiyetleri sayın belediye başkanı dahil meclis üyelerinin çoğu tanımıyordur.Düzce,de yaşamayan yaşım itibariyle bu şahşiyetleri çok iyi tanıyan birii olarak bu isimlerden Avni Akyol çok yakışırdı.En içten saygılarımla.
  " Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Ne kadar güzel bir tepkide bulunmuş sayın gün. O kanal öyle haberler veriyorki herkes seyrediyor ve sineye çekip uyuyor.
  " Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Vaat etmekle mal tükenmez, bunlara inanan ve bekleyenlerde zaten sabah 7 de oy verme kuyruğuna girenlerdir.
  " Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzcenin düştü durum, Düzce de 5 senesi geçmemiş kişiler Düzcenin geleceğini belirliyor, öncelikli hedefinizin bu olması gerekiyor bu olayı çözmek lazım. Düzce seçilen kişinin Düzce halkının tanıdığı bir kişi olması lazım. Düzcede yetişen değerli kişileri bilmesi lazım.
  " Akçakoca'da Balık Bereketi " Haberine...
 sevinç
 Düzce de hamsi 50tl. mezgit 40 tl ,balık bereketi var ama fiyatlar uçmuş.
  " BASINDAN ARKADAŞ! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ HAYRANLIKLA OKUDUM
  " Damla Gazetesi 41’nci yıla “merhaba” diyor " Haberine...
 Düzceli..
 Damla gazetesinin uzun yıllar diler, duruşu, çizgisi ve kişiliği ile sevdiğimiz, Ali Beşer'i saygı ile anıyorum..
  " İyi ki siyasetçi olmamışım! " Yazısına...
 harbici
 Aynen katılıyorum Nuri arkadaşım, ben ise şöyle diyorum. Siyaset yüzün kızarmadan, utanmadan göz göre göre yalan söyleme sanatıdır.
  " Kayışoğlu ailesinin acı günü " Haberine...
 Arif koca
 Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Ailesinin başı sag olsun.
  " Barolardan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 sevgili Azade Ay yüreğine emeklerine sağlık Boğaziçi Üniversitesi mücadelesini destekliyoruz
Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor! Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor!
  Muhtarın bu paylaşımı gülümsetti
  Çakar'dan İSKİ açıklaması: Yetkililer özel hükümleri dikkate almalı!
  DÜZCE BELEDİYESİ E-GAZETE YAYININA BAŞLADI
  Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!
  Kamyonu dükkana çevirdi!
  Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  Düzce’de yüksek tepeler beyaza büründü
  EDS Tabelasına Saldırdılar!
  Korona aşısı için randevu nasıl alınır?
  Kar kalınlığı 20 santime ulaştı!
  Düzce bir değerini daha kaybetti!
  Evi kumarhaneye çevirdiler!
  Düzce'deki tüm okullar 'okulum temiz' belgesi aldı!
  Ayçiçek yağına yüzde 20 zam gelebilir!
  Cam filmi takanlara ceza yağdı!
  Düzce'de konut satışı yarı yarıya düştü!
  Abant’ta kar kalınlığı 50 santim
  Yağma çetesi yakalandı!
  Her dumanı izliyorlar!
  AK PARTİ DÜZCE İL KONGRESİ BAŞLAMADAN BİTTİ GİBİ... 'İl Başkanlığına devam edeceğim'
  18.01.2021 - Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
  12.01.2021 - Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok?
  12.01.2021 - Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  13.01.2021 - Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!