Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :74151682 Aktif Ziyaretçi :16482 19 Ocak 2021 Salı
[17:15] ÖSYM'nin 2021 yılı sınav takvimi açıklandı! -- [17:10] Naylonu kapan çocuklar kara koştu! -- [17:04] Yoğun kar yağışı hayatı felç etti! -- [16:48] Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı! -- [16:35] TOGG fabrikası için bin 500 kişi çalışacak! -- [16:22] TEM Otoyolu 13 saat sonra trafiğe açıldı -- [16:27] Facebook Türkiye'ye temsilci atayacak! -- [16:21] Banka kredilerinde faiz artışı! -- [16:10] Düzcespor'da ilk ticari anlaşmalar: Maske üretimi ve satışı başladı! -- [15:45] Kilosundan 6-7 bin lira gelir elde ediliyor! --
Keskin'den o tasarıyla ilgili açıklama: Düzce'yi de sayarak algı sürecine giriyorlar!
Ak Parti Düzce İl başkanı Mustafa Keskin, Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi hakkında bir açıklama yaptı.
26.11.2020 - 17:55:09  Haberi Yazd?r
 
   Ak Parti Düzce İl başkanı Mustafa Keskin, Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi hakkında bir açıklama yaptı.
 
   Keskin, açıklamasında "Bir süredir kamuoyunu meşgul eden TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabi Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu tarafından kabul edilip Genel Kurula sevk edilen Elektrik Piyasası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi hakkında olumsuz eleştiriler yapılmaktadır. Muhalefet partilerinden özellikle CHP ve İYİ parti Milletvekillerinin, ülke genelinde bazı illeri ve Düzce ilimizi de sayarak yoğun bir algı sürecine girdiklerini hep birlikte takip etmekteyiz. Düzce ilimiz de atık lastik yakılarak çevre ve hava kirliliğine sebep olacak fabrikaların önünün açıldığına dair yalan, iftira ve Düzce’de yaşayan vatandaşlarımızı kışkırtıcı bir tutum izlemektedirler.
 
   46 maddeden oluşan bu tasarının amacı, enerji alanında dışa bağımlılığı azaltılması, ülkemizin bölgesel ve küresel etkinliğinin arttırılması, tabi kaynaklarımızın en iyi şekilde değerlendirilmesi, yerli ve yenilenebilir kaynaklı enerji üretiminin arttırılması amacı ile maden doğalgaz ve elektrik sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel sektör yatırımlarının faaliyetlerini daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak maksadı ile ihtiyaca yönelik düzenlemeler yapılması amaçlanmıştır. 
 
   Bu tasarıda ismi sayılan iller ve Düzce kesinlikle geçmemektedir. Bu tasarının hiç bir yerinde atık lastiklerin işlenmesi ile ilgili yeni bir ifade eklenmemiştir ve kanunda var olan ifade aynen yerini korumaktadır.
 
   Türkiye’de 2006 yılından itibaren lisanslı işletmeler tarafından toplanan atık lastiklerin nasıl geri dönüşüm yapıldığına bakılacak olursak; Her yıl yaklaşık 550 bin ton atık olarak çevreye zararlı kullanım dışı olan lastikler geri dönüşüm tesislerinde sıfır atık olarak işleniyor. Telleri ayrılan lastikler parçalara bölünüp oksijen ile teması kesilip Pirolitik yağ elde ediliyor ve bu yağdan elektrik elde ediliyor. Sadece bir tesisten üretilen Elektrik 15 bin evin ihtiyacını karşılayacak düzeyde bir günde 240 megavat enerji üretimine ulaşan sadece bir tesisten bahsediyoruz. Ayrıca yağ dışında kalan karbon karası dediğimiz kauçuk ve boya sektöründe kullanılan bu madde Türkiye’de üretimi hiç yok ve dünyada 5.ithalatçı ülke konumundayız.
 
   Ülke ekonomisine büyük katkısı olan bu dönüşümü görmemek görmezden gelmek yapılan emek verilen teknolojiyi en üst seviyede kullanmayı kendine ve ülkemize vatandaşımıza yakıştıramayan bu zihniyet kamuoyundan özür dilemelidir. Her fırsatta siyasi rant elde etmek isteyenleri halkımız özellikle Düzceliler çok iyi bilmektedir. “Düzceliler şikâyetlerini bana yapıyor ama oylarını gidip AK Parti’ye veriyor” diyen Düzcelilerin aklıyla dalga geçen bu zihniyeti kınıyor ve kamuoyunun vicdanına havale ediyorum.
 
   Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere AK Partimiz, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, yerel de Valimiz, Belediyelerimiz, Sivil Toplum Örgütleri, Değerli Basınımız ve en önemlisi saygıdeğer Düzceliler olmak üzere, Düzce’ye zarar verecek çevre ve hava kirliliğine sebep olacak hiç bir olumsuzluğa izin vermeyeceğimizin bilinmesini isterim. Çevre konusu bizim en hassas olduğumuz konudur. AK Parti sıfır atık projeleri ile bir ilke imza atmıştır. Değerli Bakanımız, Düzce Belediye Başkanımızın yıllardır vahşi depolanan çöp konusunu çevreye duyarlı, Türkiye’de örnek olan bir tesisi Düzce’mize kazandırdığını hatırlatmak isterim. AK Parti kadroları olarak en hassas olduğumuz çevre ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Düzce’de çevre düzeni planları üzerinde çalışıyoruz. Başta Sayın Bakanımız, Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü, Milletvekillerimiz, Belediyelerimiz ve Yetkili Kurumlarımız Düzce’yi 2023-2053-2071 Vizyonuna taşıyacak gelecek 50 yılı düşünerek, çocuklarımıza daha düzenli, daha temiz, daha planlı Sanayi ve Tarım alanlarının belirlendiği daha yaşanılabilir Düzce için çalıştığımızı kamuoyuna saygılarımla ifade ediyorum" ifadelerini kullandı. 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Yangından mal kaçırır gibi!
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz
 
  Telat Çelik
KİRLİ YIL
 
  Peri Meram Arbak
‘BURASI DÜZCE’ DE YAZMAK
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
 
  Tarık Şahin
İNSANLARI ETKİLEME ve KAZANMA İPUÇLARI
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Prolaktin yüksekliği kısırlığa yol açar
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama! " Yazısına...
 Ahmet Aydın
 Sayın Nuri Çetin,in yazısını okuyup önerilerine katılmamak mümkün değil.Kültür kompleksine önerdiği isimler verilebilirdi.Düzce,ye büyük hizmetleri geçmiş bu önemli şahsiyetleri sayın belediye başkanı dahil meclis üyelerinin çoğu tanımıyordur.Düzce,de yaşamayan yaşım itibariyle bu şahşiyetleri çok iyi tanıyan birii olarak bu isimlerden Avni Akyol çok yakışırdı.En içten saygılarımla.
  " Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Ne kadar güzel bir tepkide bulunmuş sayın gün. O kanal öyle haberler veriyorki herkes seyrediyor ve sineye çekip uyuyor.
  " Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Vaat etmekle mal tükenmez, bunlara inanan ve bekleyenlerde zaten sabah 7 de oy verme kuyruğuna girenlerdir.
  " Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Düzcenin düştü durum, Düzce de 5 senesi geçmemiş kişiler Düzcenin geleceğini belirliyor, öncelikli hedefinizin bu olması gerekiyor bu olayı çözmek lazım. Düzce seçilen kişinin Düzce halkının tanıdığı bir kişi olması lazım. Düzcede yetişen değerli kişileri bilmesi lazım.
  " Akçakoca'da Balık Bereketi " Haberine...
 sevinç
 Düzce de hamsi 50tl. mezgit 40 tl ,balık bereketi var ama fiyatlar uçmuş.
  " BASINDAN ARKADAŞ! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSINIZ HAYRANLIKLA OKUDUM
  " Damla Gazetesi 41’nci yıla “merhaba” diyor " Haberine...
 Düzceli..
 Damla gazetesinin uzun yıllar diler, duruşu, çizgisi ve kişiliği ile sevdiğimiz, Ali Beşer'i saygı ile anıyorum..
  " İyi ki siyasetçi olmamışım! " Yazısına...
 harbici
 Aynen katılıyorum Nuri arkadaşım, ben ise şöyle diyorum. Siyaset yüzün kızarmadan, utanmadan göz göre göre yalan söyleme sanatıdır.
  " Kayışoğlu ailesinin acı günü " Haberine...
 Arif koca
 Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Ailesinin başı sag olsun.
  " Barolardan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 sevgili Azade Ay yüreğine emeklerine sağlık Boğaziçi Üniversitesi mücadelesini destekliyoruz
Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor! Tarihi değirmen 100 yıldır dönüyor!
  Muhtarın bu paylaşımı gülümsetti
  Çakar'dan İSKİ açıklaması: Yetkililer özel hükümleri dikkate almalı!
  DÜZCE BELEDİYESİ E-GAZETE YAYININA BAŞLADI
  Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!
  Kamyonu dükkana çevirdi!
  Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  Düzce’de yüksek tepeler beyaza büründü
  EDS Tabelasına Saldırdılar!
  Korona aşısı için randevu nasıl alınır?
  Kar kalınlığı 20 santime ulaştı!
  Düzce bir değerini daha kaybetti!
  Evi kumarhaneye çevirdiler!
  Düzce'deki tüm okullar 'okulum temiz' belgesi aldı!
  Ayçiçek yağına yüzde 20 zam gelebilir!
  Cam filmi takanlara ceza yağdı!
  Düzce'de konut satışı yarı yarıya düştü!
  Abant’ta kar kalınlığı 50 santim
  Yağma çetesi yakalandı!
  Her dumanı izliyorlar!
  AK PARTİ DÜZCE İL KONGRESİ BAŞLAMADAN BİTTİ GİBİ... 'İl Başkanlığına devam edeceğim'
  18.01.2021 - Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
  12.01.2021 - Demir, Kültür Merkezi'nin yeni ismini eleştirdi: Bu topraklar için kanını döken hiç mi şehidimiz yok?
  12.01.2021 - Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz?
  13.01.2021 - Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular!