Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :74240924 Aktif Ziyaretçi :23478 25 Ocak 2021 Pazartesi
[17:28] Üniversiteden Çocuklar İçin Yaratıcı Okuma Atölyesi -- [16:48] Cumayeri'nde sokak hayvanları için mama bırakıldı -- [16:33] Doğal yöntemlerle ellerinizi ve dudaklarınızı soğuktan koruyun -- [16:11] Donmuş göl üzerinde tehlikeli anlar! -- [16:11] TRT'ye 3 yılda 7,2 milyar lira verildi! -- [16:02] Bilim kurulu üyesi: Yeme-içme sektöründe normalleşme için erken! -- [15:37] Araç sürücüsü ‘Biraz oyalandık’ dedi, ama!.. -- [15:22] AB'den Türkiye açıklaması: Kayda değer jestler bekliyoruz! -- [15:15] Meslek hayatında kimlik önemli -- [15:11] Ipsos araştırması: Tüketici güveninde Türkiye sonuncu çıktı! --
ŞAMANDAR’IN KÜÇÜK ESNAF İÇİN TALEPLERİ VAR
Düzce Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Vildan Şamandar, İçişleri Bakanlığına bir dilekçe göndererek, küçük esnaf için ek bir genelge talebinde bulundu.
23.11.2020 - 17:55:53  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Vildan Şamandar, İçişleri Bakanlığına bir dilekçe göndererek, küçük esnaf için ek bir genelge talebinde bulundu.

   Düzce Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Vildan Şamandar, İçişleri Bakanlığına gönderdiği bir dilekçeyle, koronavirüs salgınıyla ilgili yapılan düzenlemelerde küçük esnafla ilgili ek bir genelge talebinde bulundu.

   Başkan Vildan Şamandar ve Genel Sekreter Hilal Yeşilyurt imzasıyla gönderilen dilekçede şu ifadelere yer verildi;

   “Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının yayılımında/bulaşında son dönemde tüm ülke de artış yaşandığı görülmektedir.

   Ülkemizde de salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmektedir.

   Bu çerçevede 17.11.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanlığı kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda; Zincir ve Ulusal Marketler ile bakkallarımızın aynı kategoride değerlendirilmemesi, hem büyük marketlerde oluşan kalabalıkların önlenmesine katkı sağlaması hem de küçük esnafımız için  pozitif ayrımcılığa yol açması sebebiyle esnafımızı umutlandırmış,  bizleri de memnun etmiştir.

   Ancak; Esnaf Odalarımıza kayıtlı olan üyelerimiz arasında işletmesi 20-30m2 olmasına rağmen İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatında beyana dayalı olarak Faaliyet Konusunda Market ifadesinin yer alması sebebiyle Küçük Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına kayıtlı olan Esnaflarımız Bakkal statüsünde olmalarına rağmen Market statüsünde görüldüğü için mağduriyet yaşamaktadırlar. Şöyle ki aynı mahallede faaliyet gösteren iki bakkalın birinin ruhsatında faaliyet konusu bakkal diğerinin market olarak görünmesi sebebiyle bakkallardan biri açık diğeri kapalı kalmaktadır. Bu durum esnaflarımız arasında kargaşa, çekişme ve haksız rekabete yol açmaktadır.

   Bu sebeple  ;

  • ‘’Alış Veriş Merkezi, Market, Berber, Kuaför ve Güzellik Merkezleri sadece saat 10:00 ila 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir’’ maddesinde geçen Market ifadesinin Zincir ve Ulusal Marketler olduğunu açıklayan ek bir genelgeyle düzenlenmesini ,
  • Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde bakkal, büfe, kuruyemişçi, şarküteri, aktar vb esnaflarımız bazı illerde açık bazı illerde ise kapalı kalmaktadır. Birliğin sağlanması açısından tüm ülkede sokağa çıkma kısıtlamasında hangi uygulamanın yapılacağının belirtilmesini , bu gibi iş yerlerinin kısıtlamadan muaf tutulmasını  (fabrikalarda 16:00-00:00, 00:00-08.00 vardiyasındaki işçiler de göz önünde bulundurularak) ,
  • İş yerinde alkol satışı yapan bakkal, büfe ve tekel bayilerimiz için alkol satış yasağının başladığı saat 22:00 ye kadar faaliyetlerini sürdürebilmelerini ,
  •  18.11.2020 tarih 19161 sayılı genelge kapsamında bakkal, büfe, kasap, kuruyemişçi, manav şeklinde faaliyet gösteren işyerleri için bir kısıtlama getirilmediği belirtilmektedir. Ancak bu meslekler dışında faaliyet gösteren şarküteri, aktar, baharatçı vb esnafımız muallakta kalmaktadır. Bu sebeple meslek ayırımına gidilmeksizin Küçük Esnaf Odalarına kayıtlı esnaflar ifadesinin kullanılmasını talep etmekteyiz.”
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz
 
  Telat Çelik
KİRLİ YIL
 
  Peri Meram Arbak
‘BURASI DÜZCE’ DE YAZMAK
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
 
  Orçun Togan
Kaldırım Mühendisi Aranıyor!
 
  Tarık Şahin
İNSANLARI ETKİLEME ve KAZANMA İPUÇLARI
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Prolaktin yüksekliği kısırlığa yol açar
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Orhan Gün
 Fatih bey, maalesef Düzce çoktan bozuldu. Artık Düzce eski Düzce değil. Düşünün bu zamanda eski Düzce'yi arar olduk, Eski Düzce diyorsak yeşilinden bahsediyoruz, İnsanların birbirine daha saygılı olduğu hemen hemen herkesin birbirini tanıdığı Düzce. Ama maalesef Düzce elden gitti. Şimdi kışın havasının pisliği birinci geliyor yurtta düşünün, Çarpık yapılaşma gelişmeyen yollar, Düzce'nin başından sonuna dümdüz bir caddesi , Bulvarı bile yok. Ovada kurulan bir şehir olmasına rağmen.
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 İzzet Geçalp
 Fatih'im bizler yinede şanslıyız, Bahsettiğin o eski Düzce'de çocukluk ve gençliğimizi bi nebze olsa da yaşadık, Şimdiki nesil ne yapsın,anlatsan eski Düzce'yi masal dinler gibi dinleyecekler zavallılar..En çokta onlara üzülüyorum..
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Murat Batur
 Sevgili Maradit, istediğin kadar işte, onlar mantıklı ve güzel istekler ama boşuna isteme onlarda rant yok oy yok . 30 yılda yeşil ve oksijen deposu düzceden geriye zehirli havası ile çarpık yapılaşmış beton yığını bir düzce yaratıldı.sebep olanlar biz değiliz onlar kendilerini biliyor ama tarih tabi ki sorgulayacak.
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Nuri Çetin
 Fatih bey, benim istediklerimin yarısını istemişsiniz ama keşke olabilse o kadarına da razı olacağız artık..Teşekkürler.. Gerçekten bam teli ne basmışsınız..
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Didem Aksoy
 Bazı şeyleri eleştirmek kötü değildir, 5 yıldır düzcede yaşayan biri olarak heryerde yeni binalar, inşaatlar ve daha kötüsü bunların boş olması beni üzüyor.... İnsandan çok ev yapılıyor ve o güzelim yeşilliğe, içinde yaşayan canlılara verdiğimiz zarar aklımızın alamayacağından daha büyük.. Betonlaşmanın verdiği zararlar yavaş yavaş ortaya çıkıyor umarım geç olmadan anlaşılır.
  " 2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz " Yazısına...
 Peri Arbak
 Ne güzel yazmışlar, hakikaten ilk kezleri yaşadık
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Ragıp Gökesaoğlu
 Çok anlamlı bir yazı
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Murat Yuca
 Olması gerekeni istemekten daha doğal ne olabilir ki ? Aynen katılıyorum. Doğruya doğru diyenlere destek olmaya devam etmeli yanlışı da her zaman eleştirmeliyiz.
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Hasmet Batur
 Az bile istemişsiniz...Düzce'nin sorunları o kadar fazla ki...yazmaya kağıtlar yetmez...
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Birkan Mertol
 Fatih bey ağzına sağlık. çok güzel bir yazı. aynı şeyleri istiyoruz. neden kötü olsun ki?
Düzce’de kaç kişi aşı oldu? Düzce’de kaç kişi aşı oldu?
  Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı!
  Çelikpala Ailesinin acı günü
  Bıçak altına yatmadan güzelleşmek mümkün!
  Ak Parti kongresi gerçekleşti! Erdoğan: Sandıkları patlatacağız!
  Bolu Belediye Başkanı cami yaptırmak istedi, AKP meclis üyeleri okul dedi!
  TOGG fabrikası için bin 500 kişi çalışacak!
  ULAŞIM ANKETİNDE SON 10 GÜN
  Karda 'penguen yürüyüşü' hayat kurtarıyor
  Er, Akşener'le birlikte AB Büyükelçisini ağırladı!
  Kilosundan 6-7 bin lira gelir elde ediliyor!
  Bacaya giren Baykuş, evi küle çevirdi!
  Bolu, Türkiye’nin en soğuk ili oldu
  Alışverişe gelenler mahsur kaldı!
  Gaziler Derneği Başkanı son yolculuğuna uğurlandı
  Düzceli çiftçilere maddi destek devam ediyor
  228 köy yolu ulaşıma açıldı
  Er'den OSB açıklaması: Genişletmenin geçerli sebepleri açık ve şeffaf aktarılmalı!
  Bu köyde 3 gündür elektrikler yok! Yollar kapalı!
  Hem Kar, Hem Çöp ile Mücadele
  Düzce’ye 500 bisiklet ve scooter geliyor!
  21.01.2021 - Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!..
  20.01.2021 - Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmızı?
  24.01.2021 - 2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz
  18.01.2021 - Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
  19.01.2021 - Düzce'de konut satışı yarı yarıya düştü!
  19.01.2021 - Karda 'penguen yürüyüşü' hayat kurtarıyor
  20.01.2021 - 228 köy yolu ulaşıma açıldı
  20.01.2021 - Bu köyde 3 gündür elektrikler yok! Yollar kapalı!
  21.01.2021 - Hem Kar, Hem Çöp ile Mücadele