Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73580297 Aktif Ziyaretçi :28479 4 Aralık 2020 Cuma
[17:53] Tebessüm Derneği yardımlarına devam ediyor! -- [17:42] Engelli parklarına park eden sürücülere ceza yağdı! -- [17:30] Dܒde Engelliler Günü programı online gerçekleştirildi! -- [17:20] Engelliler Gününü kutladılar! -- [17:12] HIV’i Tanıyor muyuz? başlıklı konferans düzenlendi! -- [16:41] Polislerden en anlamlı ziyaret! -- [16:36] Vatandaş şikayetçi! Musluktan çamurlu su akıyor! -- [15:41] Düzcespor rakibine kök söktürdü: 3-0 -- [15:32] Hafif ticari araç ile kurye motoru çarpıştı: 1 yaralı! -- [15:16] Tanal'dan hava kirliliği açıklaması: 2 dönemdir yasa teklifi sunuyorum! --
ANLATMAYIN, YAŞATIN!
‘Covid-19’u ağır geçirdim’
Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, yakalandığı korona virüsten kurtularak görevine geri döndü ve yaşadıklarını anlattı. Dr. Yasin Yılmaz sigara kullanmadığı ve kronik hastalığı olmamasına karşın Covid-19’u ağır geçirdiğini söyledi.
22.11.2020 - 18:44:47  Haberi Yazd?r

 

   Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, yakalandığı korona virüsten kurtularak görevine geri döndü ve yaşadıklarını anlattı. Dr. Yasin Yılmaz sigara kullanmadığı ve kronik hastalığı olmamasına karşın Covid-19’u ağır geçirdiğini söyledi.

   Pandeminin başladığı ilk günden itibaren bütün ekiplerini seferber eden, korona virüsün yayılmaması için çaba harcayan Düzce Sağlık İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, virüsün yayılmasıyla birlikte kendisi de korona virüse yakalanmıştı. Karantina süresinin bitmesiyle birlikte iyileşerek görevinin başına dönen Dr. Yılmaz; vatandaşları kalabalıktan uzak durmaları konusunda uyardı. Yılmaz, “Bir akşam mesai bitiminde üşüme, titreme ve halsizlik ile başladı. İlerleyen saatlerde yüksek ateş olunca kendimden hemen şüphelendim. Hastaneye müracaat ettim. Testlerim yapıldı. Covid 19 testimin pozitif olduğumu öğrendim. Süreç o gece itibarıyla ağır seyretmeye başladı. Öyle olunca hekim arkadaşlar, hastanede kalmam gerektiğini söylediler. Akciğer tutulumu oluşmuş. Sağ olsun hastanede çalışan arkadaşlarımız ilgilendiler. 3-4 günlük süreçte vücudumda kırgınlıklar, yüksek ateş ve diğer semptomlar yoğun bir şekilde devam etti. 3. ve 4. günden sonra birçok semptom geriledi. Ateşim olmamaya başladı. Hal öyle olunca insan kendini daha iyi hissediyor. Vücutta kırgınlıklar azalıyor. Semptomlarım bitip iyileşme gözlenince hastane ortamında virüsle iç içe olmamam için taburcu ettiler. Sonraki süreci evde geçirdim. İlaçlarımı almaya devam ettim. O ilk süreci atlattıktan sonra insanda bir halsizlik, durduk yere terleme, çabuk yorulma gibi sorunlar oluyor. Karantina sürem bitti, işe başladım ama zaman zaman yorulduğumu, bitkin olduğumu hissediyorum. Allah'a şükür şimdi iyiyim” dedi.

“Korona virüsten insanlar korunarak kurtulabilirler”

   Meslekleri gereği hem koruyucu hem de tedavi edici kısımda yer aldıkları için sağlık çalışanlarının sürekli hastalığın odak noktasında olduğu işaret eden Dr. Yasin Yılmaz, “Her zaman söylediğimiz gibi bu hastalıktan korunarak kurtulabiliriz. Bizler hastalıktan korunmak için gerekli önlemleri alıyoruz ama hastane içine girmek zorundayız. Çünkü hem koruyucu hem tedavi edici mekanizmadayız. Bunu takviye etmemiz gerekiyor. Bunun içinde bilemediğimiz bir alanda nasıl olduysa bu virüsle karşılaşmış olduk” ifadelerini kullandı.

   Vatandaşlara tavsiyelerde de bulunan Dr. Yasin Yılmaz, “Daha önce de anlatıyorduk. Büyük çoğunluk rahat atlatıyor ancak ben biraz daha ağır geçirdim. Geriye dönünce maske, mesafe ve hijyenin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha yaşayarak öğrenmiş oldum. Onun dışında da kişisel alanımızı terk etmememiz gerekiyor. Zaruri durumda değilseniz, çalışmanız gereken bir ortamınız varsa onun için dışarıya çıkın ama keyfi işleriniz için lütfen dışarı çıkmayın. Keyfi işlerinizi öteleyin, erteleyin. Kalabalık ortamlarda mümkün olduğu kadar kısa kalarak hemen o alanı terk edin. Süreci atlatmış bir kişi olarak herkese tavsiyem bu yönde. İnşallah kimse yakalanmaz diye dua ediyorum. Çünkü insanı gerçekten çok sarsıyor ve yoruyor. Sağlıkta görev alan bütün arkadaşlarıma da bugüne kadar göstermiş oldukları gayret dolayısıyla ve bundan sonraki çalışmaları için müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“İnsanlar tedirgin yaşayıp hastalığın kol gezdiği yerlere gitmesinler”

   Sağlık İl Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, vatandaşlardan sağlıkçılara yardımcı olmalarını isteyerek “Vatandaşlarımız Covid-19 oldum mu olmadım mı gibi tereddütlerle pandemi servislerine gelmek için çok acele etmeye ve test olmaya gerek yok. Çünkü Covid-19 olduğunuzda anlıyorsunuz. Gerçekten vücudu sarsıyor, yoruyor. Bir bitkinlik oluşturuyor. Vücut çok farklı bir hale dönüşüyor. Böyle bir durumunuz olduğundan şüphe ediyorsa aile hekimiyle irtibata geçebilirler. Covid-19’u danışma hattımızla görüşebilirsiniz. 184’ten, 112’den bilgi alabilirler. Eğer semptomlar çok belirgin ise de mutlaka acile müracaat edilmesini öneriyorum. Ama çok ufak tefek endişelerden dolayı çok fazla hastanın bulunduğu ortama girmek için uğraşmamak lazım. Mümkün olduğu kadar insanlar kendilerini izole etsinler, korusunlar. Hastalık mutlaka anlaşılıyor. Hastanelerde, diğer hastalıklarla ilgili olarak hasta bakılmaya devam ediyor. Hastaların bulunduğu ortama gireceklerini göz önünde bulundursunlar. Filyasyon ekipleri pozitif çıkan hastalara ulaşmaya çalışıyorlar. Gece çıkan test sonuçlarında ise sabah hastalara ulaşıyorlar. Mümkün olduğu kadar ev ziyaretlerinden uzak duralım. Burada önemli olan bir arada topluca bulunmamak. Kapalı alan dediğimiz sadece kamuya ait alanlar değil. Kendi kişisel alanımız dışında başkalarının kişisel alanlarına gittiğimizde oranın nasıl olduğunu bilemiyoruz. Ben de bu hastalığı geçirmiş bir kişi olarak söylüyorum. Ben etrafımdaki hiç kimseye bulaştırmadım ama bunu fark edemeyenler olabilir. Semptomsuz bir şekilde geçiren olabilir. Yanındaki kişilere de bulaştırabilir. O nedenle bütün kurallara uymamız lazım” dedi.

“Sigara içmediğim ve kronik hastalığım olmadığı halde ağır atlattım”

   Kendisinin sigara içmediğini ve kronik hastalığı olmamasına rağmen hastalığı ağır geçirdiğini belirten Dr. Yasin Yılmaz; “Sigara kullanmıyorum. Herhangi bir kronik rahatsızlığım yok. Ama yine de ağır geçirmiş oldum. Burada kimin nasıl reaksiyon vereceği, hastalığı nasıl geçireceği belli olmuyor. İnsanların vücut sistemlerin verdiği reaksiyona göre, hekim arkadaşlar tedaviyi planlıyorlar. Herhangi rahatsızlığım yok ben sağlıklıyım diye kuralları hiçe saymamak lazım. Bütün kurallara uyarak Covid 19’a yakalanmamak için elimizden gelen gayreti göstermemiz lazım” şeklinde konuştu.

Peki, Senin Yorumun?
ulviye dikmen  /  23.11.2020 - 10:46:49
 sevgili sağlık il müdürümüz Yasin kardeşe sağlıklar dilerim. Zor günleri geride kalmış, güzel günler bizimle sevgiler
  Fatih Melih Maradit
ANLATMAYIN, YAŞATIN!
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’ " Haberine...
 Peri Arbak
 O yürüyüşün üstünden kaç yıl geçti, Fethi abi? Ben Düzce'de hava kirliliğinin çözüleceğini asla düşünmüyorum, kimsenin umurunda değiliz. Hala Çimento fabrikası, Sayın Başkanımız Özlü düşünülmedi dese bile son anda vazgeçildiğine inandığım lastik atık tesisleri (Çimento fabrikasının enerji kaynağı ihtiyacı için düşünülmüştür) vs vs. Daha çok işimiz var abi, COVİD bitince yürüyüşlere başlayacağız gibi görünüyor. Ağzına sağlık
  " ÇOK ALIŞTINIZ AMA!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Hepsi havanda şu dövüyor.Adam CHP li diye dediğinin mücadelesinin kıymeti harbiyesi yok . Yahu adama cevap vereceğinize seçmeninize Yani Düzce halkını bilgilendirin. Herşey muğlak. Allah aşkına millet sizden net bilgiler bekliyor ama basın yoluyla ama sosyal medya yoluyla. Kalkın en acil en doğal hakkı, lütfen duyarlı olalım.
  " Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı! " Haberine...
 sevinç
 Korona virüsün ilk başladığı zamanlarda alınan önlemler daha ciddi iken şimdi sanki yokmuş gibi davranılıyor, kalıcı konutlar pazar yerinin giriş, çıkışında dezenfektan koymuştu belediye ama şimdi nerede? en küçük örneği bu.
  " Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Daha önce Hypatia'yı duymamıştım.Cok güzel bir yazı olmuş, elinize, kaleminize, yüreginize sağlık. Göğe bakan nesillerin artması dilegiyle.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Hızır Özcan
 Düzce'de hızlı yayılımın nedeni bir bir buçuk ay önce anıtparkta düzenlenen şehirler arası yiyecek fuarıdır. İnsanlar orada kalabalıklar oluşturdu ağız ağıza yemek yedi sohbet etti. Yetkililerde orayı ziyaret ettiler.Elbette yine de artacaktı salgın ancak özellikle kalıcı konutlarda adeta hiç yok iken birden orası da kırmızıya döndü ve hepsi o etkinliklerden sonra oldu.Yöneticilerin bu konuda ağır hataları var.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Refiye Ergul
 Hiç kural takmayanlar ve Atatürk heykelin orada satışlar günlerce yapıldı. herkes aç ordan yedi içti isi olan olmayan çıktı. herşey yapıldı. korona yayılsın diye yasakları dinlemeyenler maske çenede. 65 yas altı 40 yas alti çoğunlukta. ama 65 yas çıkmasın deniyor. aslında geri kalan daha çoğunlukta ev gezmeleri dogum gunleri nisanlar istemeler sanki hic birsey yokmus gibi. cok gec kalinmadan duzce dahi butun iller ilceler koyler giris cikis yasak gelmeli. herkes istanbul bolu gezmeye gidiyor geliyor. yani cok rahatsiz durum anlamak istemiyorlar
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 Eda
  vatandaş zaten kaldırımda zor yürüyor bide bisikletler mi milletin üstüne çıksın.
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 İlhan öztürk
 Selamunaleykum Ben Şu An Almanyadayım ama yakında Emekli olacam İnşallah Gelecem böyle bir çalışma hiç biryerde görmedim yazık oluyor Düzceye saygılarımla
  " Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’ " Haberine...
  Suat ÖZTÜRK
 SİZİ TEBRİK EDERİM SAYIN BAŞKAN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN BİR SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ İNŞAALLAH ASLINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILIRDA BÖLGE NİN ve DÜZCE nin TURİZM ine CİDDİ KATKI SAĞLAR
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Ahmet esen
 Kesinlikle yapilmamalı. Duzcenin havası zaten kirli
HIV’i Tanıyor muyuz? başlıklı konferans düzenlendi! HIV’i Tanıyor muyuz? başlıklı konferans düzenlendi!
  Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’
  Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  ‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
  120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce’de ölçüldü!..
  Başkan Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’
   ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’
  Bakan Yardımcısı Erdil Düzce’de!
  Belediye Başkanları toplantısı gerçekleştirildi!
  Tanal; 'Neden bu riski kaldırmıyorlar?'
  İç Anadolu ağaçlansın diye destek aldı!
  Celil Yağız Sahnesi’ne düzenleme!
  Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı!
  Yılmaz'ın sorularına Bakanlıktan 'bakarız' minvalinde cevap: Önümüzdeki yıllarda!
  Düzceliler’e
  Otobüs seferlerine yeni düzenleme!
  BABACAN DÜZCE’YE GELİYOR!
  Medusa Başı bulundu!
  Hava kirliliği Düzce’nin gündeminde!
  Tarım, Orman ve İnsan konulu fotoğraf sergisi açıldı!
  27.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  27.11.2020 - Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  28.11.2020 - 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  1.12.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  29.11.2020 - Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım
  27.11.2020 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  27.11.2020 - Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’
  29.11.2020 - Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı!
  2.12.2020 - ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’