Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :74227265 Aktif Ziyaretçi :76884 24 Ocak 2021 Pazar
[16:18] Riskli binalardaki evler kiraya verilemeyecek! -- [16:10] Yıkanan veya kolonya sıkılan maskede korkutan sonuç! -- [16:09] KALDIRIM MÜHENDİSİ ARANIYOR! -- [16:04] Metropoll'den araştırma: Başkanlık sistemine destek azaldı! -- [15:57] Rus Covid-19 aşısı Türkiye'de üretilecek! -- [15:50] Drone destekli uygulamada 23 bin lira ceza! -- [15:43] Aile Sosyal Politikalar Müdürü Ercan Öztürk oldu! -- [15:32] Karneleri evlere dağıttı! -- [15:26] İtfaiyeden sarkıt temizliği! -- [14:39] Yasağın kalkmasını bekliyorlar --
ORTALIK KARIŞTI! Lastik yakma tesisi konusu nerelere geldi
Düzce'de araç lastiği yakma tesisleri kurulmasına ve bu tesislere yenilenebilir desteği vermeyi mümkün hale getiren değişikliğin TBMM’de kabul edilmesinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz arasında tansiyon yükseldi.
22.11.2020 - 14:41:30  Haberi Yazd?r
 
   Düzce'de araç lastiği yakma tesisleri kurulmasına ve bu tesislere yenilenebilir desteği vermeyi mümkün hale getiren değişikliğin TBMM’de kabul edilmesinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz arasında tansiyon yükseldi.
 
   Düzce’yi yakından ilgilendiren “Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin 13. maddesi TBMM’de kabul edilmişti. Buna göre; Teklifin tartışmalı hükümlerinden biri olan ve araç lastiği yakılmasının biyokütle tanımı içerisine alınmasını içeren teklifin yasalaşması ile araç lastiği yakmak yenilebilir enerji içerisinde tanımlanacak. Orman atığı ve araba lastiği yakacak firmalar, her 1 kwh için Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması’ndan (YEKDEM) 13,3 sent para kazanacak. Düzce’nin Gümüşova İlçesi Ada köyü Mevkii’nde kurulu bulunan fabrika da bu imkanlardan faydalanabilecek.
 
Tanal: AKP ve MHP'nin vekilleri Düzce'nin sorunlarıyla ilgilenmeyecek
 
   CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal konuyla ilgili olarak Düzce milletvekillerinin önce sessiz kaldığını ve Tanal'ın tweetleri sonrasında tepki gösterdiğini belirtmişti:
 
   "Biz olmasak, yok olmaya mahkum, konjonktürel bir ittifak kuran AKP ve MHP'nin vekilleri, #Düzce'nin sorunlarıyla ilgilenmeyecek. 
 
   Dün öyleydi, bugün de öyle
 
   Lastik yakma tesisi konusunda da biz gündeme getirince mecburen değinmek zorunda kaldılar"
 
Yılmaz: Asıl nezaketsizlik bir şahsı karalamaktır
 
   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise konuyla ilgili sert eleştiriler alması üzerine Twitter hesabı üzerinden Tanal'a çıkıştı:
 
   "Düzce kamuoyuna saygılarımla: Asılsız şekilde hakkımda ithamlarda bulunan M. Tanal bana cevaben yazısında nezaket ve uslupdan bahsetmiş. Asıl nezaketsizlik yalan ve iftira ile bir şahsı karalamaktır. Benim Düzce sevdam herkes tarafından bilinir ve takdir edilir.
 
   Biz ülkücüyüz Türkgün gazetesi okur, Türkçe düşünür, ülkücü edep ve adabıyla yaşarız. Ancak değerlerimize yapılan asılsız saldırıları karşılıksız bırakacak da değiliz. Her zaman ülkücü refleks gösteririz. çözüm sürecinin mimarı serok Ahmet şimdi sizin ortağınız yolbaşçınızdır.
 
   İstanbul seçimlerine gelince 31 martta çaldığınız oylarla lekelediğiniz seçime, 23 haziranda ruhsat çıkardınız. Kandilden, bebek katili çetebaşı Karayılan'dan gelen adayınıza destekten söz etmeden bir takım fetö artıklarının tv ye çıkarttığı ve seçimin kaybedilmesine sebep"  
 
    Tanal: 800 binden fazla oy farkı yetmedi mi?
 
   Tanal, Yılmaz'ın sözlerine karşılık olarak şu ifadeleri kullandı:
 
   "AKP ve AKP’yi parmağında oynatan “küçük ortak” MHP, akıllanmayacak! 
 
   Hala İstanbul seçimleri için “Oy çaldınız” nakaratı tekrarlanıyor. 800 binden fazla oy farkı yetmedi mi? 
 
   Sayın MHP’li Ümit Yılmaz, algı ve iftira siyasetini bırakıp sizi Meclis’e taşıyan Düzcelilere hizmet edin!"
 
   "Ülkücü refleks'ten bahseden #MHP’nin #Düzce vekili Ümit Yılmaz, bak Çözüm Süreci’nin mimarı ortağınızmış! #AcımasızReçete"
 
Yılmaz'dan basın açıklaması
 
   Yılmaz, son olarak konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında aşağılayıcı ifadelerle dolu sözler kaydetti: "Değerli Düzceli hemşerilerim, son günlerde Düzce kamuoyunu meşgul eden TBMM Genel Kurul’unda 238. Sıra sayılı kanun teklifiyle alakalı açıklama yapmak zorunluluğu doğmuştur.
 
   Yerel basında dün çıkan Y-CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın yalan-yanlış, kamuoyunu yanıltıcı ve diğer tarafları arayıp dinleme zahmetine bile gerek duymadan yapılan bir haber beni ve beni seven, destekleyen birçok insanı üzmüştür.
 
   Değerli Düzceli hemşerilerim
 
   Kamuoyunda bilinen adıyla Yenilenebilir Enerji Kanunu (YEK) TBMM Genel Kuruluna geçtiğimiz salı günü gelmiştir. Kanun Teklifi elimize ulaştıktan sonra incelediğimizde teklifte geçen 13. Maddede biyokütle tanımı içinde bulunan “Atık lastikler” kısmının Düzce için rahatsız edici olduğunu fark ettim. Konuyu derhal partimizin Grup Başkanvekili Sn. Erkan Akçay‘a ileterek kendisini bilgilendirdim. Grup başkanvekilimiz Sayın Akçay, AK Parti Grup Başkanvekili ile görüşerek konuyu ve rahatsızlığımızı kendilerine iletti. Bu arada Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda bulunan AK Parti Düzce Milletvekili Sn. Fahri Çakır’a ve Sanayi Teknoloji Bakan yardımcısına Düzce’deki hassasiyeti ve sıkıntıları ileterek maddenin yeniden düzenlemesi isteğimizi belirttik.
 
   Yaşanan bu gelişmeler üzerine Grup Başkanvekilimiz Sn. Akçay’ın Grup Başkanvekili Sn. Bülent Turan ile görüşmelerinde kanun teklifinde geçen “Atık Lastikler” kısmının çıkarılarak değişiklik önergesini 13. Maddede verme kararı aldıklarını Perşembe günü saat 14:18’ de içtüzük 60 ‘a göre yaptığım konuşmadan sonra söylediler.
 
   Değerli hemşerilerim, Mahmut Tanal’ın yerel bir gazetede yer alan açıklamalarına gelince;
 
   1- 13. maddenin değişiklik önergesinde ne y-chpnin ne Tanal'ın dahli yoktur. Kanun teklifi tamamen benim dikkat çekmem, MHP-AK Parti grubunun ve başkanvekillerinin çalışmasıyla düzenlenmiş ve düzeltilmiştir.
 
   2- Tanal açıklamasında bize renk olarak gri ifadesinde bulunmuş; biz LGBTnin gökkuşağı pankartlarının arkasında dönmeyiz dövizlerinin altında eylem yapanlardan değiliz, illede bir renk tanımlayacaksa BOZ-KURT' uz elhamdülillah
 
   3- AK Parti- MHP koalisyon ortağı değildir Cumhur İttifakıdır. Elhamdülillah Y-chp-hdpkk-ip-saadet gibi bir araya gelip anayasadan Türklüğü ve Atatürk'ü çıkarmaya çalışan zillet ittifakında değiliz. Türk Milletinin 15 Temmuz gecesi hainlere karşı oluşturduğu Cumhur İttifakındayız.
 
   4- Düzce'nin havasını, suyunu toprağını benim gibi her şeyini Düzce ye adamış yatırmış birinden daha mı çok düşünüyormuş. Bırakın Düzce'yi, vatanı bölmeye çalışan bebek katillerinin posterleri ve paçavraları altında miting yapanlar mı bizden çok bu memleketi seviyormuş.
 
   Son Söz: Mahmut Tanal yalan söyleyen, LGBT gibi sapık kuruluşların destekçisi, bebek katili apo ve pkk sevicisi bir şahıstır. Böyle bir şahsın sözlerinin benim nezdimde bir kıymeti harbiyesi yoktur, eminim Düzce'li hemşerilerim benimle aynı görüştedir"
 
   Yılmaz'ın bahsettiği haberde her iki tarafın da ifadeleri vardı
 
   Yılmaz'ın "kamuoyunu yanıltıcı ve diğer tarafları arayıp dinleme zahmetine bile gerek duymadan yapılan bir haber" diye tanımladığı haberde ise yayın organı her iki tarafın da ifadelerine yer vermişti.
 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
2020'den 2021'e yeni yaşam biçimimiz
 
  Telat Çelik
KİRLİ YIL
 
  Peri Meram Arbak
‘BURASI DÜZCE’ DE YAZMAK
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
 
  Orçun Togan
Kaldırım Mühendisi Aranıyor!
 
  Tarık Şahin
İNSANLARI ETKİLEME ve KAZANMA İPUÇLARI
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Prolaktin yüksekliği kısırlığa yol açar
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Hem Kar, Hem Çöp ile Mücadele " Haberine...
 Vatandaş
 Nusrettin Mahallesi , 219.Sokak kaldırımı halen duruyor. Millet asfaltta yürüyor, neden temizlenmiyor talep oluşturduğumuz halde
  " Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!.. " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Sadece siz değil hep birlikte İl Merkezinde, İlçelerde ve Köylerde yaşayan tüm insanlar talep etmelidir daha güzel, daha yeşil, daha yaşanabilir Düzceyi.
  " Bu köyde 3 gündür elektrikler yok! Yollar kapalı! " Haberine...
 Bekir varol
 AKP'YE oy vermeye devam edin yolunuz açılır AVRUPA bile bizi kıskanır devam edin siz.
  " Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmızı? " Yazısına...
 Hakan Semiz
 Bu renklerin öyküsünü Ali Sami Yen'den dinleyelim: "Birçok yerleri dolaştıktan sonra, nihayet Bahçekapı'daki Şişman Yanko'nun dükkanına gidilerek orada zarif iki yünlü kumaşa tesadüf ettik. Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı. Tezgahtar, mahirane bir el hareketi ile kumaşların dalgalarını birleştirdi. Bir saka kuşunun başı ile kanadının yarattığı renk güzelliğine benzer bir parlaklık hasıl oldu. Ateşin içindeki renk oyunlarını görür gibi olmuştuk. Sarı-Kırmızı alevinin takımımız üstünde parıldamasını tasavvur ediyor ve bizi derhal galibiyetten galibiyete götüreceğini tahayyül ediyorduk. Nitekim de öyle oldu." Buna karşılık kuruculardan Bekir Sıtkı, söz konusu renklerin Gül Baba'nın II.Beyazıt'a verdiği sarı ve kırmızı güllerden esinlendiğini ileri sürer.
  " 228 köy yolu ulaşıma açıldı " Haberine...
 eti burçak
 Bir ara kalıcı konutlara da uğrayı verin. Kampanya mı yaptınız bir şerit belediye bir şerit vatandaş açsın diye. Tuzlama yok, yollar güneş görene kadar buz içinde. vatandaş arabasını çıkartmak için hem park yerini hem caddelerdeki kapalı şeridi kürüyor. tek şerit açınca iş bitmiyor. O şeritte buzlanma var mı, o yola çıkılıyor mu? hizmeti geçtim, çalışıyor görünmek için bile çaba yok.
  " Düzce'de konut satışı yarı yarıya düştü! " Haberine...
 Döndü boynueyri
 Nasip kısmet olursa inşallah ben Düzce denn daire almak istiyorum inşallah nasip olur
  " Karda 'penguen yürüyüşü' hayat kurtarıyor " Haberine...
 Hakan Semiz
 sakın memleketi mermere boğan belediye başkanına bir şey söylemeyin veya yazmayın. coğrafi koşullardan dolayı buzlanmanın çok oldu yerlerde ona göre kaldırım yapılır para kazanmak için mermer döşenmez.
  " Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama! " Yazısına...
 Ahmet Aydın
 Sayın Nuri Çetin,in yazısını okuyup önerilerine katılmamak mümkün değil.Kültür kompleksine önerdiği isimler verilebilirdi.Düzce,ye büyük hizmetleri geçmiş bu önemli şahsiyetleri sayın belediye başkanı dahil meclis üyelerinin çoğu tanımıyordur.Düzce,de yaşamayan yaşım itibariyle bu şahşiyetleri çok iyi tanıyan birii olarak bu isimlerden Avni Akyol çok yakışırdı.En içten saygılarımla.
  " Erman Toroğlu'nun sözlerine bir tepki de Düzce'den: Suç duyurusunda bulundular! " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Ne kadar güzel bir tepkide bulunmuş sayın gün. O kanal öyle haberler veriyorki herkes seyrediyor ve sineye çekip uyuyor.
  " Er, 1000 TL'lik yardımı sordu: Daha ne kadar bekleyeceksiniz? " Haberine...
 A.Rıza ÖZÇELİK
 Vaat etmekle mal tükenmez, bunlara inanan ve bekleyenlerde zaten sabah 7 de oy verme kuyruğuna girenlerdir.
Bıçak altına yatmadan güzelleşmek mümkün! Bıçak altına yatmadan güzelleşmek mümkün!
  Muhtarın bu paylaşımı gülümsetti
  Ziraat Bankası tarlaları satışa çıkardı!
  Çelikpala Ailesinin acı günü
  Bıçak altına yatmadan güzelleşmek mümkün!
  Ak Parti kongresi gerçekleşti! Erdoğan: Sandıkları patlatacağız!
  Bolu Belediye Başkanı cami yaptırmak istedi, AKP meclis üyeleri okul dedi!
  TOGG fabrikası için bin 500 kişi çalışacak!
  Karda 'penguen yürüyüşü' hayat kurtarıyor
  ULAŞIM ANKETİNDE SON 10 GÜN
  Er, Akşener'le birlikte AB Büyükelçisini ağırladı!
  Bacaya giren Baykuş, evi küle çevirdi!
  Bolu, Türkiye’nin en soğuk ili oldu
  Kilosundan 6-7 bin lira gelir elde ediliyor!
  Alışverişe gelenler mahsur kaldı!
  Gaziler Derneği Başkanı son yolculuğuna uğurlandı
  228 köy yolu ulaşıma açıldı
  Düzceli çiftçilere maddi destek devam ediyor
  Bu köyde 3 gündür elektrikler yok! Yollar kapalı!
  Er'den OSB açıklaması: Genişletmenin geçerli sebepleri açık ve şeffaf aktarılmalı!
  Hem Kar, Hem Çöp ile Mücadele
  20.01.2021 - Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmızı?
  18.01.2021 - Söylemeyim, söylemeyim diyorum ama!
  21.01.2021 - Çok şey mi istiyoruz, anlamadım ki!..
  19.01.2021 - Düzce'de konut satışı yarı yarıya düştü!
  19.01.2021 - Karda 'penguen yürüyüşü' hayat kurtarıyor
  20.01.2021 - 228 köy yolu ulaşıma açıldı
  20.01.2021 - Bu köyde 3 gündür elektrikler yok! Yollar kapalı!
  21.01.2021 - Hem Kar, Hem Çöp ile Mücadele