Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73548040 Aktif Ziyaretçi :39588 1 Aralık 2020 Salı
[16:50] Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! -- [16:41] Bakan Koca: Aşılama 11 Aralık'ta başlıyor! -- [16:35] OECD, Türkiye'nin bu yıl daralmasını, 2021'de büyümeye dönmesini bekliyor! -- [16:29] Haftasonu yapılacak 7 sınav ertelendi! -- [16:24] Kış lastiğini takmayanlar denetimlere takıldı! -- [16:20] Yılmaz'ın sorularına Bakanlıktan 'bakarız' minvalinde cevap: Önümüzdeki yıllarda! -- [16:13] 20 araç sürücüsüne 11 bin TL cezai işlem uygulandı! -- [16:08] Hava kirliliği Düzce’nin gündeminde! -- [16:03] Yanmaz; ‘Bu illetten kurtulacağız’ -- [15:56] Cumayeri’nde sonbahar temizliği! --
Hava kirliliği Düzce’nin gündeminde!
Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!
Düzce'de araç lastiği yakma tesisleri kurulmasına ve bu tesislere yenilenebilir desteği vermeyi içeren değişiklik TBMM’de kabul edildi.
20.11.2020 - 17:49:02  Haberi Yazd?r

 

   Düzce'de araç lastiği yakma tesisleri kurulmasına ve bu tesislere yenilenebilir desteği vermeyi içeren değişiklik TBMM’de kabul edildi.

   Düzce’yi yakından ilgilendiren “Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin 13. maddesi TBMM’de kabul edildi.

   Teklifin tartışmalı hükümlerinden biri olan ve araç lastiği yakılmasının biyokütle tanımı içerisine alınmasını içeren teklifin yasalaşması ile araç lastiği yakmak yenilebilir enerji içerisinde tanımlanacak. Orman atığı ve araba lastiği yakacak firmalar, her 1 kwh için Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması’ndan (YEKDEM) 13,3 sent para kazanacak.Düzce’nin Gümüşova İlçesiAdaköyüMevkii’nde kurulu bulunan fabrika da bu imkanlardan faydalanabilecek.

   Mecliste yapılan görüşmeler sırasında konuyu gündeme taşıyan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Düzce’de lastik yakma tesislerinin açılmasının Düzce’nin Milletvekilleri tarafından TBMM Genel Kurulunda ve Meclis komisyonunda desteklendiğini söyledi. “AK Parti ve MHP Milletvekillerini Düzcelilerin vicdanına bırakıyorum” şeklinde tweet atan Tanal, “Konu komisyondan geçince ne AKP ve de MHP vekilinden Düzce için ses çıkmadı. Konu genel kurula geldiğinde, teklifin geneli üzerinden görüşme yapılırken MHP de AKP de destek veriyordu. Ben tweetleri attıktan sonra, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz kesin karşı şekilde değil de gri renk takılarak açıklama yaptı. Benim attığım tweetler üzerine yapmak zorunda hissetti. Ben bir tweet daha attım; ‘MHP AK Parti’nin koalisyon ortağıdır. Lastik yakma tesislerin Düzce’de açılmasının samimi bir şekilde karşısında iseler Düzce’nin havasını, suyu ve toprağını kirletecek olan bu yasanın Meclis’ten geçmesi engellenebilir’ diye. Netice itibariyle herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu açıklamaların hepsi benim vekilleri Düzcelilere şikayet etmem üzerine yapıldı. Ben Düzcelilerin gözü kulağı sesi olmasaydım bunlar bu açıklamayı yapmayacaktı. Bizim bu aktif muhalefetimiz neticesinde oradaki bu tür fabrikalarla ilgili yeni bir önerge verdiler. O teşviki geri çektiler. Ama bu, o fabrikada lastikleri yakma girişimi olmayacak anlamına gelmez. Düzce’nin havası, suyu, toprağı daha da kirlenecek. Havanın soğuması ile pis kokular kendini hissettirecek. Akciğer sorunları, nörolojik problemler de artar. Düzcelilerin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı ihlal edilmiş olacak. Düzce’yi yaşanmaz bir kente dönüştürmek istiyorlar. Buna direnen Düzce’nin bir vekili olarak ben varım. Bunların ensesinde olmasaydım Düzce’yi peşkeş çekmiş olacaklardı. Ben Düzce’nin sevdalısıyım. Benim gözüm, kulağım bunların ensesinde. İstedikleri gibi cirit almalarına, Düzcelilerin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını ihlal edilecek düzenlemelere imza atmalarına izin vermeyeceğiz” dedi.

MHP DÜZCE MİLLETVEKİLİ ÜMİT YILMAZ

   Öte yandan MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, görüşmeler sırasında TBMM’de yaptığı konuşmada, 238 sıra sayılı kanun teklifinin 13. maddesinde biokütle tanımlamasında geçen atık lastiklerin işlenmesi sonucu ortaya çıkan ürünleri tanımının çevre kirliliğine sebep olabilecek tehlikeli bir tanım olduğunu ifade ederek, “Atık lastiklerin yakılarak elektrik üretilmesinin ekonomiye katkısı çevreye ve dolaylı olarak ekonomiye vereceği zararın çok altındadır dedi.

   Yılmaz, özellikle Düzce gibi YEK kanuna göre kurulan geri dönüşüm tesisinin bulunduğu ve hava kirliliğinin hat safhada yaşandığı illerde, atık lastiklerin yakılmasının çevreye ciddi sıkıntı vereceğini ve insanların nefes alamaz hale geleceklerini vurgulayarak, “Teklifin 13. Maddesinin komisyon tarafından yeniden değerlendirilerek biokütle tanımında geçen atık lastikler kısmı çıkarılarak düzenlenmeli yada Düzce gibi hava kirlilik seviyelerinin tehlikeli boyutlarda olduğu ve İSKİ’nin su havzası olan ilimizin özel bir madde ile korumaya alınması Düzceli hemşerilerimizin beklentisidir” ifadelerini kullandı.

Peki, Senin Yorumun?
Sami Ozdemir  /  26.11.2020 - 21:37:23
 Dört tarafı dağlarla çevrili dolayısıyla hava sirkülasyonu olmayan Düzce'nin hava kirliliği en üst seviyelerde iken böyle bir girişimi destekleyen iktidar ve ortaklarını bu halk unutmayacak.
Aydın Sengül.  /  22.11.2020 - 21:05:39
 600-700 rakımlı köylerimizde bile hava kalitesi bozuldu. Meyveler ve tarım urunleri hastalıklı gelisiyor. Canak ova olan Düzce'de bacalı sanayi olmamalı. Tarım potansiyelimiz desteklenmeli.
Ertuğrul Şen  /  21.11.2020 - 09:02:49
 Düzceyi yaktınız, tebrik ederim
Murat  /  20.11.2020 - 21:34:53
 Türkiyenin havası en kirli 3 ilinden biriyiz. hangi kafa bunun düzcede kurulmasına niyet eder olacak gibi değil. biz zaten zehir soluyoruz yılın 8 ayı ortalama partikül 300 lerde.. yani ölüm sınırı.. şimdi de bu lastik yakma... sessiz kalanlara yazıklar olsun. engel olanlardan ise Allah bin kere razı olsun.
Lale  /  20.11.2020 - 20:25:07
 Düzcede hava zaten pis sağlığımızla oynamayın lütfen yeter artık
Peri Arbak  /  20.11.2020 - 20:17:51
 Düzce'yi hava kirliliği şampiyonu yapacak tekliflere karşı olmalıyız.
  Fatih Melih Maradit
ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ÇOK ALIŞTINIZ AMA!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Hepsi havanda şu dövüyor.Adam CHP li diye dediğinin mücadelesinin kıymeti harbiyesi yok . Yahu adama cevap vereceğinize seçmeninize Yani Düzce halkını bilgilendirin. Herşey muğlak. Allah aşkına millet sizden net bilgiler bekliyor ama basın yoluyla ama sosyal medya yoluyla. Kalkın en acil en doğal hakkı, lütfen duyarlı olalım.
  " Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı! " Haberine...
 sevinç
 Korona virüsün ilk başladığı zamanlarda alınan önlemler daha ciddi iken şimdi sanki yokmuş gibi davranılıyor, kalıcı konutlar pazar yerinin giriş, çıkışında dezenfektan koymuştu belediye ama şimdi nerede? en küçük örneği bu.
  " Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Daha önce Hypatia'yı duymamıştım.Cok güzel bir yazı olmuş, elinize, kaleminize, yüreginize sağlık. Göğe bakan nesillerin artması dilegiyle.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Hızır Özcan
 Düzce'de hızlı yayılımın nedeni bir bir buçuk ay önce anıtparkta düzenlenen şehirler arası yiyecek fuarıdır. İnsanlar orada kalabalıklar oluşturdu ağız ağıza yemek yedi sohbet etti. Yetkililerde orayı ziyaret ettiler.Elbette yine de artacaktı salgın ancak özellikle kalıcı konutlarda adeta hiç yok iken birden orası da kırmızıya döndü ve hepsi o etkinliklerden sonra oldu.Yöneticilerin bu konuda ağır hataları var.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Refiye Ergul
 Hiç kural takmayanlar ve Atatürk heykelin orada satışlar günlerce yapıldı. herkes aç ordan yedi içti isi olan olmayan çıktı. herşey yapıldı. korona yayılsın diye yasakları dinlemeyenler maske çenede. 65 yas altı 40 yas alti çoğunlukta. ama 65 yas çıkmasın deniyor. aslında geri kalan daha çoğunlukta ev gezmeleri dogum gunleri nisanlar istemeler sanki hic birsey yokmus gibi. cok gec kalinmadan duzce dahi butun iller ilceler koyler giris cikis yasak gelmeli. herkes istanbul bolu gezmeye gidiyor geliyor. yani cok rahatsiz durum anlamak istemiyorlar
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 Eda
  vatandaş zaten kaldırımda zor yürüyor bide bisikletler mi milletin üstüne çıksın.
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 İlhan öztürk
 Selamunaleykum Ben Şu An Almanyadayım ama yakında Emekli olacam İnşallah Gelecem böyle bir çalışma hiç biryerde görmedim yazık oluyor Düzceye saygılarımla
  " Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’ " Haberine...
  Suat ÖZTÜRK
 SİZİ TEBRİK EDERİM SAYIN BAŞKAN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN BİR SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ İNŞAALLAH ASLINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILIRDA BÖLGE NİN ve DÜZCE nin TURİZM ine CİDDİ KATKI SAĞLAR
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Ahmet esen
 Kesinlikle yapilmamalı. Duzcenin havası zaten kirli
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Ferdi çağlar
 7 aydır aracım var 5 ceza yedim 3 ü olimpiyat kavşağı dikkat etmeme rağman sürekli ceza geliyor Bizi kurtarın bu soygundan hız sınırı 70 83 ve 86km hızla ceza yemişim yok mu bilen anlayan itiraz edilmez mi o noktada o kadar hızlanmak mümkün değil zaten hele benim araç la
Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü!
  Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  Çevre yolları birbirine bağlanıyor!
  Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  ‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
  Yanıkömeroğlu; ‘Yanlış politikalar kadına şiddeti artırdı’
  Düzce'nin biyoçeşitliliği konuşulacak!
  İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’
  120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  CKD: ‘Mevzuat eksiği giderilmeli!’
  Caboğlu; ‘Soruları basında sormak yaygara koparmak için’
  Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce’de ölçüldü!..
  Düzce Kent Konseyi İnsan Hakları Çalışma Grubu'ndan açıklama: Şiddet kaçınılmaz değildir, engellenebilir!
  Başkan Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’
  Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’
  Antik Kentte bebek mezarı bulundu!
  Keskin'den o tasarıyla ilgili açıklama: Düzce'yi de sayarak algı sürecine giriyorlar!
  Maskesi eskiyen yaşlı adama maske hediye ettiler!
  Alevlerin arasında kalan kadın ağır yaralandı!
  26.11.2020 - Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  26.11.2020 - Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  24.11.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  27.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  26.11.2020 - İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  27.11.2020 - Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  28.11.2020 - 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  29.11.2020 - Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım
  27.11.2020 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  26.11.2020 - Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!