Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73547777 Aktif Ziyaretçi :38538 1 Aralık 2020 Salı
[16:50] Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! -- [16:41] Bakan Koca: Aşılama 11 Aralık'ta başlıyor! -- [16:35] OECD, Türkiye'nin bu yıl daralmasını, 2021'de büyümeye dönmesini bekliyor! -- [16:29] Haftasonu yapılacak 7 sınav ertelendi! -- [16:24] Kış lastiğini takmayanlar denetimlere takıldı! -- [16:20] Yılmaz'ın sorularına Bakanlıktan 'bakarız' minvalinde cevap: Önümüzdeki yıllarda! -- [16:13] 20 araç sürücüsüne 11 bin TL cezai işlem uygulandı! -- [16:08] Hava kirliliği Düzce’nin gündeminde! -- [16:03] Yanmaz; ‘Bu illetten kurtulacağız’ -- [15:56] Cumayeri’nde sonbahar temizliği! --
Hava kirliliği Düzce’nin gündeminde!
Yılmaz, bütçe görüşmelerinde Düzce'nin ulaşım sorunlarını anlattı!
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Ulaştırma Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde söz alarak Düzce'nin ulaşım ve altyapıyla ilgili sorunları için çözüm üretilmesini talep etti.
20.11.2020 - 16:45:51  Haberi Yazd?r
 
   MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Ulaştırma Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde söz alarak Düzce'nin ulaşım ve altyapıyla ilgili sorunları için çözüm üretilmesini talep etti.
 
   Yılmaz, konuşmasında "Sayın Bakanım, son yıllarda Bakanlığınız tarafından yapılan başarılı çalışmaları yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Özellikle bölünmüş yol yapımı ve raylı sistemlerde Bakanlığınızın yatırımları takdir ettiğimiz başlı başına yatırımlardandır. Ancak telekomünikasyon ve bilişim alanlarında dünyanın ilerleyiş hızına baktığımızda istediğimiz noktaya gelebildiğimizi söylemek pek mümkün değildir. 
 
   Sayın Bakanım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı hakkında söylenecek olumlu olumsuz çok şey var ama genelde olumlu bir bakış açısı taşıdığımızı da ifade etmek istiyorum. Ancak ben seçim bölgem Düzce'nin ulaşım ve altyapıyla ilgili yaşadığı sıkıntılardan kısaca bahsetmek ve Bakanlığınızdan da çözüm üretmesini Düzceli hemşehrilerim adına sizden talep etmekle mükellefim.
 
   Sayın Bakanım, daha önce size getirdiğim konuların başında gelen Düzce Merkez-Kuzeybatı çevre yolu geliyor. Yıllarca Ankara-İstanbul arasında trafiğin yükünü kaldıran ve Düzce Merkezin içinden geçen E5 Karayolu, TEM Otoyolu'nun yapımından sonra bir müddet rahatlamış olsa da günümüzde araç yoğunluğunun artmasıyla tekrar aşırı bir şekilde yoğunlaşmıştır.
 
   99 Kasım depreminin ardından 57'nci Hükûmet devrinde kısa zamanda kalıcı konutların yapılması, Kuzeydoğu Çevre Yolu'nun tasarlanması ve istimlaklarının tamamlanması neticesinden devri iktidarınızda da yol yapılmış ve hizmete açılmıştır. Ancak 2007 yılında doğu kısmı tamamlanan yolun batı kısmı, İstanbul tarafı dediğimiz kısım henüz daha ihale aşamasına bile gelmemiştir. Düzce'de tasarlanan Kuzey Çevre Yolu'nun tamamlanmaması Düzce Merkezde yaşanan trafik yoğunluğunun başlı başına nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle çevre yolunun batı kısmının bitmemesi Zonguldak ve Ereğli istikametinden gelen ağır tonajlı kamyonlar başta olmak üzere -ki biliyorsunuz Ereğli Demir-Çelik Fabrikasında çalışan kamyonlar bu yolu kullanmaktadır- şehir içinde trafiğin sıkışmasının başlı başına nedeni olmaktadır. Bizim Düzce olarak bir an önce bu Kuzeybatı Çevre Yolu'nun yani İstanbul kısmının ihale edilip en azından planlanmasını ve programlanmasını, programa dâhil edilmesini talep ediyoruz. 
 
   İkinci bir yolumuz da maalesef, yıllardır tamamlanmayan Akçakoca-Karasu arasındaki yoldur. Özellikle Sapak mevki dediğimiz Akçakoca'nın Sapak mevki dediğimiz kısmından Melenağzı Köprüsü'ne kadar olan yol hâlâ tamamlanmamıştır. Melenağzı'ndan sonra Kocaali ve Karasu tarafında duble yol olmasına rağmen âdeta Melenağzı Köprüsü 2 ülke arasındaki sınır gibi durmaktadır. 2 tane taksinin bile zor yan yana geçemediği yolda maalesef kamyonlar... Hangi kamyonlar? Yine, Ereğli Demir-Çelikten çıkan ve yassı sac taşıyan, Karasu'da yapılan mega endüstri bölgesine yük taşıyan kamyonlar burada yolu içinden çıkılamaz hâle getirmiştir. Orada yaşayan insanlarımız ve o bölgeyi kullanan köylülerimiz bu yolun tamamlanmasından son derece muzdariptirler. Bizim talebimiz, bu yolun da bir an önce -plana, programa alındığı biliyoruz ama- ihalesinin yapılıp... Eğer istimlak olacak bölge gerçekten çok pahalı bir istimlak bölgesiyse bu yolun daha düşük maliyetli istimlak alanına kaydırılarak bir an önce tamamlanmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde, geçmiş dönemde yaşanan -birtakım, gerçek facia olan- trafik kazalarının tekrar yaşanmasını istemiyoruz. Yığılca yolunu müteaddit defalar dile getirdim. Yığılca yolunda çalışmalar devam ediyor. Bakanlığınıza bu konuyla alakalı teşekkür ediyorum ama Yığılca yolundaki bu küçük viyadük ve küçük tünelin de bir an önce ihalesinin yapılıp tamamlanmasını talep ediyorum. 
 
   Aslında, yollarla alakalı söylenecek çok şey var, Sayın Bakanımıza da ilettik. Ben çözüm olacağına inanıyorum.
 
   Bakanlığınızın bütçesinin hem size hem ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışmalarınızda da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. 
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ÇOK ALIŞTINIZ AMA!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Hepsi havanda şu dövüyor.Adam CHP li diye dediğinin mücadelesinin kıymeti harbiyesi yok . Yahu adama cevap vereceğinize seçmeninize Yani Düzce halkını bilgilendirin. Herşey muğlak. Allah aşkına millet sizden net bilgiler bekliyor ama basın yoluyla ama sosyal medya yoluyla. Kalkın en acil en doğal hakkı, lütfen duyarlı olalım.
  " Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı! " Haberine...
 sevinç
 Korona virüsün ilk başladığı zamanlarda alınan önlemler daha ciddi iken şimdi sanki yokmuş gibi davranılıyor, kalıcı konutlar pazar yerinin giriş, çıkışında dezenfektan koymuştu belediye ama şimdi nerede? en küçük örneği bu.
  " Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Daha önce Hypatia'yı duymamıştım.Cok güzel bir yazı olmuş, elinize, kaleminize, yüreginize sağlık. Göğe bakan nesillerin artması dilegiyle.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Hızır Özcan
 Düzce'de hızlı yayılımın nedeni bir bir buçuk ay önce anıtparkta düzenlenen şehirler arası yiyecek fuarıdır. İnsanlar orada kalabalıklar oluşturdu ağız ağıza yemek yedi sohbet etti. Yetkililerde orayı ziyaret ettiler.Elbette yine de artacaktı salgın ancak özellikle kalıcı konutlarda adeta hiç yok iken birden orası da kırmızıya döndü ve hepsi o etkinliklerden sonra oldu.Yöneticilerin bu konuda ağır hataları var.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Refiye Ergul
 Hiç kural takmayanlar ve Atatürk heykelin orada satışlar günlerce yapıldı. herkes aç ordan yedi içti isi olan olmayan çıktı. herşey yapıldı. korona yayılsın diye yasakları dinlemeyenler maske çenede. 65 yas altı 40 yas alti çoğunlukta. ama 65 yas çıkmasın deniyor. aslında geri kalan daha çoğunlukta ev gezmeleri dogum gunleri nisanlar istemeler sanki hic birsey yokmus gibi. cok gec kalinmadan duzce dahi butun iller ilceler koyler giris cikis yasak gelmeli. herkes istanbul bolu gezmeye gidiyor geliyor. yani cok rahatsiz durum anlamak istemiyorlar
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 Eda
  vatandaş zaten kaldırımda zor yürüyor bide bisikletler mi milletin üstüne çıksın.
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 İlhan öztürk
 Selamunaleykum Ben Şu An Almanyadayım ama yakında Emekli olacam İnşallah Gelecem böyle bir çalışma hiç biryerde görmedim yazık oluyor Düzceye saygılarımla
  " Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’ " Haberine...
  Suat ÖZTÜRK
 SİZİ TEBRİK EDERİM SAYIN BAŞKAN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN BİR SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ İNŞAALLAH ASLINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILIRDA BÖLGE NİN ve DÜZCE nin TURİZM ine CİDDİ KATKI SAĞLAR
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Ahmet esen
 Kesinlikle yapilmamalı. Duzcenin havası zaten kirli
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Ferdi çağlar
 7 aydır aracım var 5 ceza yedim 3 ü olimpiyat kavşağı dikkat etmeme rağman sürekli ceza geliyor Bizi kurtarın bu soygundan hız sınırı 70 83 ve 86km hızla ceza yemişim yok mu bilen anlayan itiraz edilmez mi o noktada o kadar hızlanmak mümkün değil zaten hele benim araç la
Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü!
  Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  Çevre yolları birbirine bağlanıyor!
  Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  ‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
  Yanıkömeroğlu; ‘Yanlış politikalar kadına şiddeti artırdı’
  Düzce'nin biyoçeşitliliği konuşulacak!
  İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’
  120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  CKD: ‘Mevzuat eksiği giderilmeli!’
  Caboğlu; ‘Soruları basında sormak yaygara koparmak için’
  Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce’de ölçüldü!..
  Düzce Kent Konseyi İnsan Hakları Çalışma Grubu'ndan açıklama: Şiddet kaçınılmaz değildir, engellenebilir!
  Başkan Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’
  Antik Kentte bebek mezarı bulundu!
  Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’
  Keskin'den o tasarıyla ilgili açıklama: Düzce'yi de sayarak algı sürecine giriyorlar!
  Maskesi eskiyen yaşlı adama maske hediye ettiler!
  Alevlerin arasında kalan kadın ağır yaralandı!
  26.11.2020 - Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  26.11.2020 - Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  24.11.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  27.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  26.11.2020 - İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  27.11.2020 - Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  28.11.2020 - 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  29.11.2020 - Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım
  27.11.2020 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  26.11.2020 - Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!