Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73548221 Aktif Ziyaretçi :40248 1 Aralık 2020 Salı
[16:50] Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! -- [16:41] Bakan Koca: Aşılama 11 Aralık'ta başlıyor! -- [16:35] OECD, Türkiye'nin bu yıl daralmasını, 2021'de büyümeye dönmesini bekliyor! -- [16:29] Haftasonu yapılacak 7 sınav ertelendi! -- [16:24] Kış lastiğini takmayanlar denetimlere takıldı! -- [16:20] Yılmaz'ın sorularına Bakanlıktan 'bakarız' minvalinde cevap: Önümüzdeki yıllarda! -- [16:13] 20 araç sürücüsüne 11 bin TL cezai işlem uygulandı! -- [16:08] Hava kirliliği Düzce’nin gündeminde! -- [16:03] Yanmaz; ‘Bu illetten kurtulacağız’ -- [15:56] Cumayeri’nde sonbahar temizliği! --
Hava kirliliği Düzce’nin gündeminde!
Yılmaz, bütçe görüşmelerinde söz aldı: Yataklı servislerin neredeyse yüzde 100'ü dolu!
Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz 2021 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz aldı.
19.11.2020 - 16:56:09  Haberi Yazd?r
 
   Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz 2021 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz aldı.
 
   Düzce Devlet Hastanesinde yaşanan sıkıntılardan, covid-19’a, eczacıların yaşadığı sıkıntılardan grip aşısına kadar birçok konuya değinen Milletvekili Yılmaz, covid-19 döneminde fedakârca yapmış oldukları hizmetlerden dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etmeyi de unutmadı.
 
   Düzce Milletvekili Yılmaz, Muncurlu’da bulunan Devlet hastanesinin fizik tedavi hastanesi olarak kullanıldığını, bunun bir an önce pandemi hastanesi olarak devreye sokulmasını ve covidli hastaların burada tedavi edilmesini talep ettiklerini dile getirdi.
 
Yataklı servislerde doluluk oranı %100’lere ulaşmıştır
 
   Milletvekili Yılmaz, ’’Düzce'de özellikle son dönemde covid hastalığı dolayısıyla yoğun bakım ve yataklı servislerde doluluk oranı %100’lere ulaşmıştır. Sadece Devlet Hastanesi'nde değil, Üniversite hastanesinde de covid hastalarından dolayı büyük yoğunluk yaşanmaktadır. Düzce'de yoğun bakımların %80’i, yataklı servislerin %90’ı sadece Covid hastalarına ayrılmıştır. Muncurlu’da bulunan Devlet hastanemiz fizik tedavi hastanesi olarak kullanılmaktadır, bunun bir an önce pandemi hastanesi olarak devreye sokulmasını ve covidli hastaların burada tedavi edilmesini talep ediyoruz. İnşallah bu talebimiz gerçekleşir ve bir an önce Düzce'de tedaviye muhtaç olan vatandaşlarımızı buralarda ağırlarız. Ayrıca Düzce'de son iki, iki buçuk yılda gerçekten yoğun bakım yatak sayısı olarak, nitelikli yatak sayısı ve personel sayısı olarak ciddi iyileştirmeler olmasına rağmen maalesef istediğimiz safhaya ulaşamamıştır ve eksiklikler gün geçtikçe gün yüzüne çıkmaktadır. Düzce bölgesi nüfus olarak baktığımızda Bolu ile kıyaslanabilir bir durumda ancak Bolu'ya baktığımızda Düzce'deki yatak sayısının yarı yarıya daha az olduğunu görmekteyiz. Düzce'de kişi başına düşen yatak sayısı maalesef Türkiye ortalamasının altındadır. Bu oranın bir an önce iyileştirilmesini özellikle yoğun bakım yatak sayısının artırılmasını talep ediyoruz. Sanki son dönemde hastaneler sadece pandemiye yönelik çalışmaktadır, tedaviye muhtaç olan diğer kardiyovasküler sistem genel cerrahi dâhiliye gibi hastalar ötelenmektedir ve hastanelerde sadece pandemi hastanesi gibi kullanılmaktadır. Bu da diğer hastalarımızın tedavisinin eksik kalmasına sebep olmakta ve ciddi bir sağlık sorunu oluşturmaktadır. Sayın Bakanım bunu daha önce de size ifade etmiştim. Hazırlamış olduğunuz bütçe sunumunda baktığımızda sağlık insan gücü sınıflandırmasında uzman tabipleri yazmışsınız, tabipleri yazmışsınız, Diş tabibini yazmışsınız, hemşire artı ebe demişsiniz, diğer personel olarak belirtmişsiniz ama eczacı meslektaşlarımız ki, birinci basamak sağlık çalışanı olarak çok kıymetlidir. Bana sorarsanız bu değerlendirmenin içine alınırken ayrı olarak değerlendirilmesini bizler talep ediyoruz. Eczacılar gerçekten pandemi sürecinde de ne kadar faydalı oldukları, olabileceklerini gösterdikleri kanaatindeyim. Grip aşıları ile alakalı son günlerde spekülatif açıklamaları görüyoruz ve takip ediyoruz geçen ay sonunda sizin yaptığınızı açıklamayı değerli buluyoruz gerçekten grip aşılarına pandemi ile beraber artan bir talep var bu talep doğrultusunda çalışmalarınızı takip ediyoruz ve takdir ediyoruz ancak, şu da var grip aşıların da en çok halkla birebir karşı karşıya gelen eczacılarımız bunun yanı sıra eczacılarımız listeler oluşturdular. Bu listeler oluşturulurken sizin yaptığınız skorlamanın biraz daha gevşetilmesini mümkünse sağlık bakanlığımızın bir miktar daha aşı talebini karşılayıp eczacılarımız kanalıyla vatandaşlarımıza ulaştırılmasını talep ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ÇOK ALIŞTINIZ AMA!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Hepsi havanda şu dövüyor.Adam CHP li diye dediğinin mücadelesinin kıymeti harbiyesi yok . Yahu adama cevap vereceğinize seçmeninize Yani Düzce halkını bilgilendirin. Herşey muğlak. Allah aşkına millet sizden net bilgiler bekliyor ama basın yoluyla ama sosyal medya yoluyla. Kalkın en acil en doğal hakkı, lütfen duyarlı olalım.
  " Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı! " Haberine...
 sevinç
 Korona virüsün ilk başladığı zamanlarda alınan önlemler daha ciddi iken şimdi sanki yokmuş gibi davranılıyor, kalıcı konutlar pazar yerinin giriş, çıkışında dezenfektan koymuştu belediye ama şimdi nerede? en küçük örneği bu.
  " Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Daha önce Hypatia'yı duymamıştım.Cok güzel bir yazı olmuş, elinize, kaleminize, yüreginize sağlık. Göğe bakan nesillerin artması dilegiyle.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Hızır Özcan
 Düzce'de hızlı yayılımın nedeni bir bir buçuk ay önce anıtparkta düzenlenen şehirler arası yiyecek fuarıdır. İnsanlar orada kalabalıklar oluşturdu ağız ağıza yemek yedi sohbet etti. Yetkililerde orayı ziyaret ettiler.Elbette yine de artacaktı salgın ancak özellikle kalıcı konutlarda adeta hiç yok iken birden orası da kırmızıya döndü ve hepsi o etkinliklerden sonra oldu.Yöneticilerin bu konuda ağır hataları var.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Refiye Ergul
 Hiç kural takmayanlar ve Atatürk heykelin orada satışlar günlerce yapıldı. herkes aç ordan yedi içti isi olan olmayan çıktı. herşey yapıldı. korona yayılsın diye yasakları dinlemeyenler maske çenede. 65 yas altı 40 yas alti çoğunlukta. ama 65 yas çıkmasın deniyor. aslında geri kalan daha çoğunlukta ev gezmeleri dogum gunleri nisanlar istemeler sanki hic birsey yokmus gibi. cok gec kalinmadan duzce dahi butun iller ilceler koyler giris cikis yasak gelmeli. herkes istanbul bolu gezmeye gidiyor geliyor. yani cok rahatsiz durum anlamak istemiyorlar
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 Eda
  vatandaş zaten kaldırımda zor yürüyor bide bisikletler mi milletin üstüne çıksın.
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 İlhan öztürk
 Selamunaleykum Ben Şu An Almanyadayım ama yakında Emekli olacam İnşallah Gelecem böyle bir çalışma hiç biryerde görmedim yazık oluyor Düzceye saygılarımla
  " Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’ " Haberine...
  Suat ÖZTÜRK
 SİZİ TEBRİK EDERİM SAYIN BAŞKAN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN BİR SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ İNŞAALLAH ASLINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILIRDA BÖLGE NİN ve DÜZCE nin TURİZM ine CİDDİ KATKI SAĞLAR
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Ahmet esen
 Kesinlikle yapilmamalı. Duzcenin havası zaten kirli
  " Olimpiyat ’ta ceza tuzağı! " Haberine...
 Ferdi çağlar
 7 aydır aracım var 5 ceza yedim 3 ü olimpiyat kavşağı dikkat etmeme rağman sürekli ceza geliyor Bizi kurtarın bu soygundan hız sınırı 70 83 ve 86km hızla ceza yemişim yok mu bilen anlayan itiraz edilmez mi o noktada o kadar hızlanmak mümkün değil zaten hele benim araç la
Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü!
  Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  Çevre yolları birbirine bağlanıyor!
  Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  ‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
  Yanıkömeroğlu; ‘Yanlış politikalar kadına şiddeti artırdı’
  Düzce'nin biyoçeşitliliği konuşulacak!
  İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’
  120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  CKD: ‘Mevzuat eksiği giderilmeli!’
  Caboğlu; ‘Soruları basında sormak yaygara koparmak için’
  Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce’de ölçüldü!..
  Düzce Kent Konseyi İnsan Hakları Çalışma Grubu'ndan açıklama: Şiddet kaçınılmaz değildir, engellenebilir!
  Başkan Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’
  Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’
  Antik Kentte bebek mezarı bulundu!
  Keskin'den o tasarıyla ilgili açıklama: Düzce'yi de sayarak algı sürecine giriyorlar!
  Maskesi eskiyen yaşlı adama maske hediye ettiler!
  Alevlerin arasında kalan kadın ağır yaralandı!
  26.11.2020 - Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  26.11.2020 - Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  24.11.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  27.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  26.11.2020 - İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  27.11.2020 - Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  28.11.2020 - 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  29.11.2020 - Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım
  27.11.2020 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  26.11.2020 - Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!