Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73571841 Aktif Ziyaretçi :64950 3 Aralık 2020 Perşembe
[14:31] Yeni keşfedilmiş gibi açıklamalar yapılıyor! -- [14:17] ANLATMAYIN, YAŞATIN! -- [14:04] Tüm anaokulları ve anasınıflarının faaliyetlerine ara verildi! -- [13:47] Eşi tarafından darp edilen kadın hastanelik oldu! -- [13:38] Boş sokaklar drone ile havadan görüntülendi! -- [13:29] ‘Temiz hava için hep birlikte el ele vermeliyiz’ -- [13:17] Fındık yüklü TIR devrildi: 1 yaralı! -- [13:05] Kamu ve özel sektör birlikte çalışmalı! -- [12:46] Hava kirliliğini incelemek için Düzce’ye heyet gelecek! -- [17:32] Yoğun bakım yatağı bulamayanlar anlattı: İnsanlar göz göre göre ölüyor! --
ANLATMAYIN, YAŞATIN!
Meclis ve Toplu Komite Toplantısı gerçekleştirildi!
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan Meclis Toplantısı ve hemen sonrasında da yılda iki kez yapılması gereken Toplu Komite Toplantısı, video konferans yolu ile gerçekleştirildi.
28.10.2020 - 16:13:16  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan Meclis Toplantısı ve hemen sonrasında da yılda iki kez yapılması gereken Toplu Komite Toplantısı, video konferans yolu ile gerçekleştirildi.

   Meclis Toplantısının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Ahmet Dertli, “Bildiğiniz üzere vergiler ve diğer yasal ödemeler konusunda devletimizin bir hazırlığı var. Torba yasa hazırlanıyor. Bu konuya bir ekleme daha yapılmasının uygun olacağını düşünüyoruz. Kamuya ait Karayollarının işlettiği kapsam içinde fakat özel şirketlerin işlettiği Yavuz Selim Köprüsü, İzmir Otoyolu gibi (İstanbul Avrasya Tüneli buna dahil) değil geçiş ve ceza ücretlerinde, bu ücretlerin faiz işlemlerinde de torba yasa hükümlerinin işlemesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Hazırlanan taslakta Matrah indiriminin olmadığı söyleniyor. Bunun da eklenmesinin uygun olacağı görüşündeyiz” dedi.

   Ahmet Dertli daha sonra sözü oda faaliyetlerini aktarmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’e verdi.

   Şahin; “2 Ekim’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde video konferans olarak gerçekleştirilen Karadeniz Bölge Oda ve Borsaları İstişare Toplantısına katılarak oda üyelerinin sorunlarını paylaştık.  Aynı gün Düzce Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü ile birlikte proje ortağı olduğumuz Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi NİSGEM (Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi) ni ziyaret ettik.  6 Ekim’de Odası Disiplin Kurulu Yenileme seçimleri tamamlandık.

   Aynı gün TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen 365 oda borsa istişare toplantısına katılarak bölgesel sorunlarımızı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a ilettik. Yine 6 Ekim’de TOBB tarafından düzenlenen AB Yeşil Mutabakatı (Green Deal) hakkındaki video konferans programına katıldık. 7 Ekim’de üyelerimizden Tech Care Tıbbi Malzemeler firmasıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne okullara dağıtmak üzere 40 bin adet maske temini protokolü imzaladık. 7-11 Ekim haftasında Meslek Komitelerimiz olağan toplantılarını video konferans olarak gerçekleştirdiler. Ay boyunca Sayın Valimiz Cevdet Atay ile birlikte Düzce’yi karış karış gezerek İçişleri Bakanlığı’nın maske mesafe hijyen konusundaki genelgesini ve talimatlarını vatandaşlarımıza aktarmaya gayret ettik. 8 Ekim’de TOBB tarafından düzenlenen Eximbank Kredileri Bilgilendirme Video Konferansına katılım sağladık. 9 Ekim’de Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in hazır bulunduğu ve Düzce Cam Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Aktaş tarafından ilimize yaptırılacak olan okulun Düzce AFAD Merkezi'nde düzenlenen imza törenine katılım sağladık.

   Aynı gün, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ile birlikte, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Organize Sanayi Bölgelerinin Müdürleri ile bir araya gelerek Düzce Sanayisinin sorunlarını dinledik. 12 Ekim’de DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz ve İl Yönetimi odamızı ziyaret etti.

   Aynı gün, Avrupa Ticaret Odası’nın (EUROCHAMBRES) "Avrupa'yı Yeniden Canlandırmak" başlıklı panel serisinin ilki olan Ekonomik İyileşme İçin KOBİ Dostu Ekosistem Sağlamak konulu video konferans programına katılım sağladık. 13 Ekim’de Yürütme Kurulu Üyesi olduğumuz İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Toplantısına katıldık. 14 Ekim’de Düzce Valisi Cevdet Atay ve Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Serdar Erdem ile birlikte üyelerimizden Nema Wınkelmann Isıtma ve Orka Banyo firmalarını ziyaret ettik. Aynı gün, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’in de katılımlarıyla gerçekleştirilen Standardizasyon Konusunda Güncel Gelişmeler konulu video konferans toplantısına katılım sağladık. 15 Ekim’de Orta Anadolu İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen Kurumsal Yönetim Derecelendirme Nedir? Nasıl Yapılır? Konulu video konferansa katılım sağladık. 16 Ekim’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürüttüğümüz Düzce Teknopark'ın Yönetim Kurulu toplantısına katıldık. Aynı gün Düzce Valisi Cevdet Atay ile birlikte Akçakoca'da gerçekleştirilen maske, mesafe, hijyen bilgilendirme ziyaretlerine katıldık. Program dahilinde Akçakoca osb arazisi, Sevil Boru ve Çınar Boru firmalarımızı da ziyaret ettik.  19 Ekim’de Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Alpin Socks Ceosu Murat Bekmezci ve İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Baltacı’yı Düzce’de ağırladık.  20 Ekim’de Akınsoft Düzce Bölge Bayisi ile üyelerimize yönelik indirim paketlerini kapsayan bir protokol imzaladık.

   21 Ekim’de Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katıldık.  Aynı gün İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu Düzce’yi ziyaret etti. 22 Ekim’de Düzce Valisi Cevdet Atay Başkanlığında, Organize Sanayi Bölgelerinde bulunan fabrika yetkililerine yönelik olarak "Koronavirüs (Covid-19) Tedbirleri" hakkında, bilgilendirme toplantısına katıldık. Aynı gün Düzce Sosyal Güvenlik İl Müdürü Necmi Köroğlu odamızı ziyaret etti. 23 Ekim’de Düzce Belediyesi tarafından projelendirilen ve proje ortakları arasında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın da yer aldığı “Düzce Tarımsal Kalkınma Merkezi Projesi”nin imza töreni Düzce Valisi Cevdet Atay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Dün, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ümit Ülgen, TOBB tarafından düzenlenen ve konuşmacıları arasında TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da yer aldığı Türkiye-AB İlişkileri Ekseninde Ufuk Avrupa ve AB Programları İstişare Toplantısına katılım sağladı. Dün, Düzce Valimiz Cevdet Atay ile birlikte üyelerimizden Kuruoğlu Kereste firmamızı ziyaret ettik. Ziyaret sonrasında da AFAD Merkezinde yine Valimiz Cevdet Atay Başkanlığında gerçekleştirilen Pandemi Kurulu Toplantısına katılım sağladık” ifadelerine yer verdi.

   Meclis Toplantısı, aylık mizan ve mali raporların görüşülmesiyle sona erdi.

   Meclis Toplantısının ardından gerçekleştirilen Toplu Komite toplantısının da açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Ahmet Dertli, “bildiğiniz üzere yılda 2 kez yapmamız gereken Toplu Komite Toplantılarının ikincisini de video konferans olarak yapmamız gerekti. Yaşadığımız pandemi süreci dolayısıyla üst birliğimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden odamıza iletilen resmi yazı gereği oda organ toplantılarımızı video konferans olarak yapmamız istendi.  Yaşadığımız pandemi süresince birçok sektörde daralmalar, sistem değişiklikleri ve hatta kapatmalara kadar ilerleyen süreçler yaşandı. Bizim içinde bulunduğumuz Lojistik Sektörü de pandemiden en çok etkilenen sektörler arasında idi. Gerek uluslar arası geçişlerde yaşanan sorunlar, gerek personelin sağlık tedbirleri ile ilgili yaşanan problemler ve artan maliyetler dolayısıyla sektör olarak birçok sorun yaşasak da devletimizin almış olduğu yerinde önlemler sayesinde zararımızı en aza indirme olanağı bulduk. Yakın zamanda gündemde olan Vergi Barışı konusunda somut adımlar atılmaya başlandı. Kamusal borç ve yükümlülüklerimizin en azından ihtiyaç duyulan sektörlerde yapılandırma imkanı olması bekleniyor. Toplu Komite toplantılarının en önemli amacı sektörel sorunların bu toplantıda kayıt altına alınması ve ilgili mercilere iletilmesidir. Değerli komite üyelerimizin sektörlerinde yaşadıkları sorunları bizlere iletmelerini rica ediyoruz. Bizler de toplantı sonrası oluşturacağımız raporları üst kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine ileteceğiz. Bildiğiniz üzere Mart 2020 dönemi itibariyle yapılan seri istişare toplantıları sayesinde üyelerimizin birçok sorununa birinci elden çözümler üretildi. Bunun devamı için yine sizlerden beklentilerinizi ve sorunlarınızı bizlere iletmenizi rica ediyoruz” şeklinde konuştu.

   Ahmet Dertli’nin ardından söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Son yapmış olduğumuz Toplu Komite Toplantımızın sonrasında üst birliğimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi ve Hazine Bakanlığı gibi kurumlarla sürekli istişare toplantılarına katılarak ilimizin, bölgemizin sorunlarını gündeme taşıdık. Sizlerden gelen geri bildirimler ışığında oluşturduğumuz taleplerimizin hemen hemen tamamında sonuca ulaştık. Bildiğiniz gibi Nefes Kredileri kapsamında üyelerimize toplamda 2,5 Milyar TL gibi bir nakit akışı sağladık.  Oda ve Borsa Aidat Ödemelerinin ilk taksit ödemelerini erteledik. Bu ay içinde iki taksiti birden tahsil edeceğiz.  Birçok yasal düzenleme ile hem üyelerimizin ticari hayatına kolaylıklar getirdik, hem de vatandaşlarımızın can güvenliğini en üst düzeye çıkarmaya gayret ettik. Oda adına içinde bulunduğumuz İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda üyelerimizin menfaatine olabilecek uygulamalar için mücadele ettik. Pandeminin en etkili olduğu dönemlerde Çalışma İzin Belgeleri düzenleyerek üretimin aksamaması için seferber olduk. Sayın Valimiz Cevdet Atay ile birlikte Düzce’yi sokak sokak gezerek vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda üyelerimize yönelik ziyaretler de gerçekleştiriyoruz. 

   Çalışmalarımız sadece pandemi süreciyle alakalı değil. OSB’lerimizin genişleme çalışmalarına hız verdik. Hem istihdama katkı sağlayacak, hem de ilimizin katma değerinin artmasına fayda sağlayacak. İlimize Gümrük Müdürlüğü’nü kazandırdık. Bununla alakalı olarak yer tahsisi aşamasına kadar ilerlerdik.  Gümüşova OSB, Akçakoca OSB ve Çilimli OSB konularında da hayli mesafe kat ettik. Yatırımcıların ilimizi tercih etmeleri için lobi faaliyetlerimize devam ediyoruz. İlimizi tanıtmak, yatırımcılar için cazip olanaklar sağlamak adına Yatırım Ajansını faaliyete açtık. İktisadi Kalkınma Vakfı, ABİGEM, MARKA, Teknopark gibi kurumlarda odamız ve üyelerimizin menfaatine olabilecek çalışmalar yürütüyoruz. Teorik olarak güçlü rakiplerimizin arasından sıyrılarak ilimize bu alanlarda da katma değer sağlamaya çalışıyoruz. Oda olarak da gelişimize devam ediyoruz. Sizlerin de değerli katkılarıyla birçok konuda reformlar yapıyor, odamızın nitelikli hizmet kalitesini her geçen gün arttırıyoruz. Daha önce sizlerden gelen talepler doğrultusunda gündeme getirdiğimiz Kamusal Ödemelerde Yapılandırma, Faiz Affı, Kredi Geri Ödemelerinin ötelenmesi konularında devletimiz bazı çalışmalar yapıyor. Plan bütçe komisyonundan geçti. Konu mecliste görüşülecek. Kısa zamanda inşallah müjdeli haberleri size ileteceğiz. Bugün de sizlerden beklentimiz bizlere sektörel sorunlarınızı iletmeniz. Taleplerinizi dosya haline getirerek hem üst kuruluşumuz TOBB’a hem de ilgili bakanlıklara ileteceğiz”

   Toplantıda sektörleriyle alakalı sorun ve önerilerini dile getiren Komite Başkan ve Üyeleri, Mesleki Eğitim çalışmaları, Sigortacılık Dersinin lise müfredatına alınması konusunda girişim yapılması, vergi ve diğer yasal ödemelerin yapılandırılması konusunda kapsamın genişletilmesi gibi konulara değindiler.

   Toplantıda gündeme getirilen sorunları not eden Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli ve Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, ilgili konuların ivedilikle ilgili bakanlıklara, TOBB ve Cumhurbaşkanlığına iletileceğini ifade ettiler.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ANLATMAYIN, YAŞATIN!
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’ " Haberine...
 Peri Arbak
 O yürüyüşün üstünden kaç yıl geçti, Fethi abi? Ben Düzce'de hava kirliliğinin çözüleceğini asla düşünmüyorum, kimsenin umurunda değiliz. Hala Çimento fabrikası, Sayın Başkanımız Özlü düşünülmedi dese bile son anda vazgeçildiğine inandığım lastik atık tesisleri (Çimento fabrikasının enerji kaynağı ihtiyacı için düşünülmüştür) vs vs. Daha çok işimiz var abi, COVİD bitince yürüyüşlere başlayacağız gibi görünüyor. Ağzına sağlık
  " ÇOK ALIŞTINIZ AMA!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Hepsi havanda şu dövüyor.Adam CHP li diye dediğinin mücadelesinin kıymeti harbiyesi yok . Yahu adama cevap vereceğinize seçmeninize Yani Düzce halkını bilgilendirin. Herşey muğlak. Allah aşkına millet sizden net bilgiler bekliyor ama basın yoluyla ama sosyal medya yoluyla. Kalkın en acil en doğal hakkı, lütfen duyarlı olalım.
  " Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı! " Haberine...
 sevinç
 Korona virüsün ilk başladığı zamanlarda alınan önlemler daha ciddi iken şimdi sanki yokmuş gibi davranılıyor, kalıcı konutlar pazar yerinin giriş, çıkışında dezenfektan koymuştu belediye ama şimdi nerede? en küçük örneği bu.
  " Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Daha önce Hypatia'yı duymamıştım.Cok güzel bir yazı olmuş, elinize, kaleminize, yüreginize sağlık. Göğe bakan nesillerin artması dilegiyle.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Hızır Özcan
 Düzce'de hızlı yayılımın nedeni bir bir buçuk ay önce anıtparkta düzenlenen şehirler arası yiyecek fuarıdır. İnsanlar orada kalabalıklar oluşturdu ağız ağıza yemek yedi sohbet etti. Yetkililerde orayı ziyaret ettiler.Elbette yine de artacaktı salgın ancak özellikle kalıcı konutlarda adeta hiç yok iken birden orası da kırmızıya döndü ve hepsi o etkinliklerden sonra oldu.Yöneticilerin bu konuda ağır hataları var.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Refiye Ergul
 Hiç kural takmayanlar ve Atatürk heykelin orada satışlar günlerce yapıldı. herkes aç ordan yedi içti isi olan olmayan çıktı. herşey yapıldı. korona yayılsın diye yasakları dinlemeyenler maske çenede. 65 yas altı 40 yas alti çoğunlukta. ama 65 yas çıkmasın deniyor. aslında geri kalan daha çoğunlukta ev gezmeleri dogum gunleri nisanlar istemeler sanki hic birsey yokmus gibi. cok gec kalinmadan duzce dahi butun iller ilceler koyler giris cikis yasak gelmeli. herkes istanbul bolu gezmeye gidiyor geliyor. yani cok rahatsiz durum anlamak istemiyorlar
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 Eda
  vatandaş zaten kaldırımda zor yürüyor bide bisikletler mi milletin üstüne çıksın.
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 İlhan öztürk
 Selamunaleykum Ben Şu An Almanyadayım ama yakında Emekli olacam İnşallah Gelecem böyle bir çalışma hiç biryerde görmedim yazık oluyor Düzceye saygılarımla
  " Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’ " Haberine...
  Suat ÖZTÜRK
 SİZİ TEBRİK EDERİM SAYIN BAŞKAN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN BİR SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ İNŞAALLAH ASLINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILIRDA BÖLGE NİN ve DÜZCE nin TURİZM ine CİDDİ KATKI SAĞLAR
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Ahmet esen
 Kesinlikle yapilmamalı. Duzcenin havası zaten kirli
Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü!
  Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’
  Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  ‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
  İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce’de ölçüldü!..
  120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’
  Başkan Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’
   ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’
  Bakan Yardımcısı Erdil Düzce’de!
  Maskesi eskiyen yaşlı adama maske hediye ettiler!
  Keskin'den o tasarıyla ilgili açıklama: Düzce'yi de sayarak algı sürecine giriyorlar!
  Alevlerin arasında kalan kadın ağır yaralandı!
  Belediye Başkanları toplantısı gerçekleştirildi!
  İç Anadolu ağaçlansın diye destek aldı!
  Tanal; 'Neden bu riski kaldırmıyorlar?'
  Celil Yağız Sahnesi’ne düzenleme!
  Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı!
  Düzceliler’e
  26.11.2020 - Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  26.11.2020 - Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  27.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  26.11.2020 - İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  27.11.2020 - Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  28.11.2020 - 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  1.12.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  29.11.2020 - Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım
  27.11.2020 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  26.11.2020 - Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!