Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73570980 Aktif Ziyaretçi :61659 3 Aralık 2020 Perşembe
[13:05] Kamu ve özel sektör birlikte çalışmalı! -- [12:46] Hava kirliliğini incelemek için Düzce’ye heyet gelecek! -- [17:32] Yoğun bakım yatağı bulamayanlar anlattı: İnsanlar göz göre göre ölüyor! -- [17:09] Uyuşturucuyla mücadele konferansı gerçekleştirildi! -- [17:03] Hava kirliliği masaya yatırıldı, yatırılmasına ama! -- [16:47] Düzce’de ihracat azaldı, ithalat arttı! -- [16:33] BABACAN DÜZCE’YE GELİYOR! -- [16:28] Otobüs seferlerine yeni düzenleme! -- [14:48] Suikast iddiasının ardından İmamoğlu'ndan ilk açıklama! -- [14:30] Otogarda denetim! --
Hava kirliliği masaya yatırıldı, yatırılmasına ama!
Ziraat Fakültesinin gururu Düzceli Esat Sadıç!
Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda Düzceli olan Esat Sadıç, 2019-2020 Akademik Yılında Üniversite Birincisi olma başarısını gösterdi.
28.10.2020 - 13:29:21  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda Düzceli olan Esat Sadıç, 2019-2020 Akademik Yılında Üniversite Birincisi olma başarısını gösterdi.

   2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet ve Ödül Verme Töreni 22.10.2020 tarihinde Covid-19 önlemleri kapsamında Fakülte yerleşkesinde gerçekleştirildi. Mezuniyet Törenine Fakülte Dekanı Sayın Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Hülya Torun, Dr. Öğr. Üyesi Emine Aydın, Bölüm Başkanları, Fakülte öğretim elemanları ve idari personel katıldı.

   Bitki Koruma Bölümünden dereceye giren öğrencilerden Fakülte Birincisi ve aynı zamanda Üniversite Birincisi Esat Sadıç’a Fakülte Dekanı Sayın Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Fakülte ikincisi Betül Kabakçı’ya ve Fakülte üçüncüsü Ömer Aydın’a öğrencilerin Danışman Hocaları olan Sayın Doç. Dr. Zübeyde Filiz Arslan tarafından belge ve plaketleri takdim edildi.

   Açılış konuşmalarında Dekan Prof. Dr. Öztemiz;

 ̎  Tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan ve insan sağlığını tehdit eden koronavirüs (Covid-19) salgını ile bir kez daha insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan gıda gereksinimini karşılayan Tarımın ne kadar stratejik ve hayati bir sektör olduğuna şahit oluyoruz. Tarımsal potansiyeli yüksek olan Ülkemizin tarım ve gıda sektöründeki mevcut potansiyelinin sürdürülebilir olması için hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Bu da ancak nitelikli tarımsal eğitim ile piyasanın isteklerini karşılayan siz ziraat mühendisleri ile mümkün olacaktır” diyerek, tarımda üretimin sürdürülebilirliğin önemini vurguladı. Fakültemizin tüm mezunlarının, ülkemizin tarımsal kalkınmasında önemli katkı sağlayacaklarını ve bugün hayata uğurladığımız siz sevgili öğrencilerimizin de bu süreçte üstünüze düşecek her görevi itinayla yerine getireceğinize olan inancım tamdır’’ dedi. Fakülte ve Üniversite derecesine giren öğrencilerimize bu başarının mimarının başta kendileri olduklarını, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını gösterdiklerini;  sevmek ve istemek, çok çalışmak ve fedakârlık gibi bu üç bileşenden oluşan azmin kendilerini bu başarıyı elde etmelerini sağladığını ve bundan sonraki yaşamlarında da bu azimle yola devam etmelerini ifade ederek tebrik etti ve konuşmasını emeği geçen herkese teşekkür ederek sonlandırdı.

   Plaketini alan Üniversite ve Fakülte Birincisi Esat Sadıç, teşekkür konuşmasında ‘’azimli olmanın getirdiği mutlulukla; "Eğitim sürecindeki desteklerinden dolayı, başta Dekan hocam olmak üzere tüm hocalarıma ve aileme teşekkür ediyorum" diye konuştu.

   Öğrencilerin Danışman Hocaları Doç. Dr. Arslan ise konuşmalarında öğrencilerin öğrenim hayatlarındaki çaba ve gayretlerini anlatan anıları paylaşarak öğrencilerine başarılar diledi.

   Fakülte akademik ve idari personellerin duygu ve düşüncelerinin de paylaşıldığı mezuniyet ve ödül törenimiz dilek ve temenniler ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

   Dört yıllık eğitim hayatı boyunca çalışkanlığı ve azmi ile hem derslerinde hem de arkadaşları ile olan sosyal ilişkilerinde de örnek olan öğrencilerimizin diğer öğrencilerimize de ışık tutacakları inancındayız.

   Ziraat Mühendisi ünvanı almaya hak kazanarak bu başarıya imza atan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’ " Haberine...
 Peri Arbak
 O yürüyüşün üstünden kaç yıl geçti, Fethi abi? Ben Düzce'de hava kirliliğinin çözüleceğini asla düşünmüyorum, kimsenin umurunda değiliz. Hala Çimento fabrikası, Sayın Başkanımız Özlü düşünülmedi dese bile son anda vazgeçildiğine inandığım lastik atık tesisleri (Çimento fabrikasının enerji kaynağı ihtiyacı için düşünülmüştür) vs vs. Daha çok işimiz var abi, COVİD bitince yürüyüşlere başlayacağız gibi görünüyor. Ağzına sağlık
  " ÇOK ALIŞTINIZ AMA!.. " Yazısına...
 Ertuğrul Şen
 Hepsi havanda şu dövüyor.Adam CHP li diye dediğinin mücadelesinin kıymeti harbiyesi yok . Yahu adama cevap vereceğinize seçmeninize Yani Düzce halkını bilgilendirin. Herşey muğlak. Allah aşkına millet sizden net bilgiler bekliyor ama basın yoluyla ama sosyal medya yoluyla. Kalkın en acil en doğal hakkı, lütfen duyarlı olalım.
  " Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı! " Haberine...
 sevinç
 Korona virüsün ilk başladığı zamanlarda alınan önlemler daha ciddi iken şimdi sanki yokmuş gibi davranılıyor, kalıcı konutlar pazar yerinin giriş, çıkışında dezenfektan koymuştu belediye ama şimdi nerede? en küçük örneği bu.
  " Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Daha önce Hypatia'yı duymamıştım.Cok güzel bir yazı olmuş, elinize, kaleminize, yüreginize sağlık. Göğe bakan nesillerin artması dilegiyle.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Hızır Özcan
 Düzce'de hızlı yayılımın nedeni bir bir buçuk ay önce anıtparkta düzenlenen şehirler arası yiyecek fuarıdır. İnsanlar orada kalabalıklar oluşturdu ağız ağıza yemek yedi sohbet etti. Yetkililerde orayı ziyaret ettiler.Elbette yine de artacaktı salgın ancak özellikle kalıcı konutlarda adeta hiç yok iken birden orası da kırmızıya döndü ve hepsi o etkinliklerden sonra oldu.Yöneticilerin bu konuda ağır hataları var.
  " 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu! " Haberine...
 Refiye Ergul
 Hiç kural takmayanlar ve Atatürk heykelin orada satışlar günlerce yapıldı. herkes aç ordan yedi içti isi olan olmayan çıktı. herşey yapıldı. korona yayılsın diye yasakları dinlemeyenler maske çenede. 65 yas altı 40 yas alti çoğunlukta. ama 65 yas çıkmasın deniyor. aslında geri kalan daha çoğunlukta ev gezmeleri dogum gunleri nisanlar istemeler sanki hic birsey yokmus gibi. cok gec kalinmadan duzce dahi butun iller ilceler koyler giris cikis yasak gelmeli. herkes istanbul bolu gezmeye gidiyor geliyor. yani cok rahatsiz durum anlamak istemiyorlar
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 Eda
  vatandaş zaten kaldırımda zor yürüyor bide bisikletler mi milletin üstüne çıksın.
  " Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!.. " Haberine...
 İlhan öztürk
 Selamunaleykum Ben Şu An Almanyadayım ama yakında Emekli olacam İnşallah Gelecem böyle bir çalışma hiç biryerde görmedim yazık oluyor Düzceye saygılarımla
  " Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’ " Haberine...
  Suat ÖZTÜRK
 SİZİ TEBRİK EDERİM SAYIN BAŞKAN YILLARDAN BERİ ÇÖZÜLEMEYEN BİR SORUNU ÇÖZECEKSİNİZ İNŞAALLAH ASLINA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILIRDA BÖLGE NİN ve DÜZCE nin TURİZM ine CİDDİ KATKI SAĞLAR
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Ahmet esen
 Kesinlikle yapilmamalı. Duzcenin havası zaten kirli
Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü! Zekeriya Korkmaz’ın mutlu günü!
  Tanal; ‘Keşke kanun teklifime destek verseydiniz, Düzce bu durumda olmazdı!’
  Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  ‘Kendi soluduğum havanın kirletilmesine müsaade etmem’
  İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  Türkiye’nin en kalitesiz havası Düzce’de ölçüldü!..
  120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  Özlü; ‘Bölgede tarihi hava yeniden yaşatılacak’
  Başkan Özlü; ‘Dört bir yanda çalışıyoruz’
   ‘Hava kirliliğimiz dereceye girince gündem oluyor, sonra unutuluyor’
  Bakan Yardımcısı Erdil Düzce’de!
  Maskesi eskiyen yaşlı adama maske hediye ettiler!
  Keskin'den o tasarıyla ilgili açıklama: Düzce'yi de sayarak algı sürecine giriyorlar!
  Alevlerin arasında kalan kadın ağır yaralandı!
  Belediye Başkanları toplantısı gerçekleştirildi!
  İç Anadolu ağaçlansın diye destek aldı!
  Tanal; 'Neden bu riski kaldırmıyorlar?'
  Celil Yağız Sahnesi’ne düzenleme!
  Pazaryeri ve toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı!
  Düzceliler’e
  26.11.2020 - Bakan Koca açıkladı: Düzce vaka artışında yüzde 50 sınırına dayanan iller arasında!
  26.11.2020 - Türkiye, Avrupa’da 1’inci oldu!
  27.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  26.11.2020 - İstanbul Caddesi’ne giriş çıkışlar sınırlandırıldı!
  27.11.2020 - Kaldırımın üstüne yapılan bisiklet yolu vatandaşlardan tepki aldı!..
  28.11.2020 - 120 günde Düzce kıpkırmızı oldu!
  1.12.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  29.11.2020 - Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü 25 Kasım
  27.11.2020 - Olimpiyat ’ta ceza tuzağı!
  26.11.2020 - Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!