Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :73468747 Aktif Ziyaretçi :22134 25 Kasım 2020 Çarşamba
[16:33] Son gelen zamla benzinin fiyatı 7 lirayı aştı! -- [16:27] Ak Parti milletvekili Nilgün Ök, 18 yıl önce Türkiye'de araba olmadığını iddia etti! -- [16:20] Whatsapp'a 3 yeni özellik! -- [16:12] Düzce Kent Konseyi İnsan Hakları Çalışma Grubu'ndan açıklama: Şiddet kaçınılmaz değildir, engellenebilir! -- [15:56] Fitch'in raporunda Merkez Bankası detayı! -- [15:46] TSO Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi! -- [15:42] Düzce'nin biyoçeşitliliği konuşulacak! -- [15:35] Maske gelirleri Düzcespor’a gidecek! -- [15:32] Şahin, yine ulusal basında! -- [15:24] Prof. Dr. Ünal: Koronavirüste rekorlar kırıyor olabiliriz! --
ABD'li kurum açıkladı: Koronavirüs seyrini değiştirdi!
ABD'li sağlık yetkilileri koronavirüs salgınında hasta kişilerle olan yakınlık ve mesafe kurallarını yeniden güncelledi.
23.10.2020 - 16:04:53  Haberi Yazd?r
 
   ABD'li sağlık yetkilileri koronavirüs salgınında hasta kişilerle olan yakınlık ve mesafe kurallarını yeniden güncelledi.
 
   Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı bugün itibarıyla 41 milyon 494 bini geçti.
 
   Öte yandan Kovid-19 vakalarında son haftalarda kaydedilen hızlı artış nedeniyle birçok Avrupa ülkesi salgın tedbirlerini yeniden uygulamaya başladı.
 
   Günlük vaka sayıları dikkate alındığında salgının ikinci dalgası ilkbahar aylarındaki ilk dalgadan daha sert geçerken, birçok ülkede salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayıları kaydedildi.
 
   ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) ise yeni açıkladığı bir araştırma sonucuyla tüm dünyayı koronavirüs salgını konusunda bir kez daha uyardı.

MESAFE GÜNCELLENDİ
 
   ABD'li sağlık yetkilileri açıklamada koronavirüs bulaşmasında hasta kişilerle olan yakın temas mesafe ve süresini yeniden tanımladı.
 
   Koronavirüs salgınının başladığı aylardan beri CDC hasta kişilerle temasta bir seferde 15 dakikadan uzun süre geçirmek ve iki metreden az mesafe kuralını baz almıştı.
 
   CDC'nin yaptığı yeni açıklamada bu kriterlerde değişikliğe gidildiği bildirildi. Bu yeni bulgu hastalığın yayılmasının seyrini değiştirmek adına oldukça önem arz ediyor.
 
   CDC'nin yeni açıklamasına göre bir seferde 15 dakika yakın temas yerine 24 saatlik bir zaman dilimi içerisinde toplam 15 dakika yakın temas kriteri kabul edildi.
 
   Böylelikle günün herhangi bir dilimde koronavirüs taşıyan biriyle yaşanan 15 dakikadan kısa temaslar da yakın temas ve bulaşma riski taşıyan yakınlık olarak değerlendirilecek.
 
   15 dakikadan kısa süren yakın temasların ne kadar kısa olursa olsun 24 saatlik dilimde toplamda 15 dakikaya ulaşması artık yeterli kabul edilecek.
 
   CDC talimatlarında Kovid-19 taşıyan biriyle yakın temasta bulunan herkesin mutlaka 14 gün karantinaya girmesi gerektiği bulunuyor.
 
   Vanderbilt Üniversitesi Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Dr. William Schaffner, bu yeni gelişmeyle birlikte ülkelerin sağlık birimlerinin yakın temas takibi uygulamalarında değişikliğe gidebileceklerini, daha önce temaslı kabul edilmeyen vakaların bundan böyle temaslı kabul edilebileceğini söylüyor.
 
   Schaffner bu durumun koronavirüsün gerçekte sandığımızdan çok daha fazla bulaşıcı olduğunun da kanıtı olarak kabul edilebileceğini söylüyor.
 
   ABD'nin Vermont kentinde yaşanan bir koronavirüs vakası bu önemli değişliğin baş nedeni olarak gösteriliyor.
 
   Vermont'ta yaşayan 20 yaşındaki bir hapishane görevlisi ağustos ayında maske ve koruyucu gözlük kullanmasına rağmen koronavirüse yakalandı.
 
   Gardiyanın, başka bir hapishaneden transfer edilen 6 mahkumla yakın temasta bulunduğu biliniyor. Mahkumların transfer edildikleri anda koronavirüs testlerinin pozitif olduğu bilinmiyor.
 
   6 mahkumun zaman zaman maske taktıkları ancak hapishane koridorlarında ya da televizyon odası gibi toplu bulunulan yerlerde yakın temaslar yaşadıkları biliniyor.
 
   Uzmanlar gardiyanın durumunu değerlendirirken hapishanenin güvenlik kamerası kayıtlarını incelediler.
 
   Yapılan inceleme sonucu koronavirüs kapan gardiyanın 8 saatlik bir mesai yaptığı gün mahkumlarla toplamda 17 dakika yakın temasta bulunduğu ortaya çıktı.
 
   CDC bu incelemelerden sonra yakın temasta riskli süreyi 15 dakikadan uzun olmaktan çıkarıp toplam temasta riskli sürenin 15 dakika olduğunu açıkladı.
 
   CDC yetkilileri yaptıkları açıklamada bu vaka örneğinin koronavirüsün bulaşma ve yayılmasını önlemekte maske ve mesafe kurallarına uymanın önemini bir kez daha ortaya çıkardığını vurguladı.
Öte yandan özellikle Avrupa'da son haftalarda artan koronavirüs vakalarıyla ilgili de korkutan bir gelişme yaşandı.
 
   Yetkililer görülen yeni koronavirüs vakalarının yaşlı nüfusta giderek çoğaldığı bildirildi.
 
   Gençlerde görülen vaka ve ölüm oranları düşmeye başlarken yaşlılarda vaka görülmesinin artması uzmanları endişelendiriyor.
 
   Daha fazla ileri yaşta koronavirüs vakasının hastaneye yatış, yoğun bakım ve ölüm oranlarını artırmasından endişe ediliyor.
 
   Özellikle kuzey yarımkürede kış mevsiminin yaklaşıyor olması daha kalabalık insan gruplarının kapalı mekanlarda daha çok bir araya gelmesine, bu da koronavirüs vakalarında artışa sebep olacak gibi görünüyor.
 
   Avrupa başta olmak üzere tüm ülkeler vaka artışlarını durdurabilmek için salgının ilk aylarında alınan virüs önlemlerine geri dönmeye başlıyor.
 
   (Haber3)
Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
YİNE DEPREM; YİNE ACI!
 
  Ulviye Dikmen
Hypatia.. Kadına Şiddetle Mücadele Günü
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Bir doktor Corona olsa gör başına neler
 
  Hümeyra Yılmaz
RANTIN OLMADIĞI YER
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Düzce’de günlük yapılan 1800 testin kaçı
 
  Tarık Şahin
DÜZCE’YE GİTTİM EN SONUNDA
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
Hipertansiyon ameliyat ile tedavi edileb
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ÇOK ALIŞTINIZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 düzce millet vekilleri düzce sorunlarıyla ne kadar ilgili biraz ümit yılmaz ilgileniyor ama iktidar partisine söz geçiremiyor galiba
  " Düzce adına alınacak kararlar, neden Düzce halkına sorulmaz ki? " Yazısına...
 Cemal YILMAZ
 Haberleri okuyunca kötü durumun daha kötüye nasıl götürülür çalışması olduğunu gördüm.2016 yılında çıkartmışlar...Kimsenin haberi yok,konuşulmamış,tartışılmamış.Şimdi çıkmışlar Kanun zaten yürürlükte deniliyor...
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 Cemal YILMAZ
 Hocam Çok Sağolun, Sağlığı nasıl etkileyeceğini çok güzel anlatmışsınız.Bir kaç kişinin zenginleşmesi uğruna, bir kaç kişiye iş imkanı sağlıyacağız bahanesiyle bir İlin sağlığıyla oynanması kabul edilemez.
  " NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN? " Haberine...
 ulviye dikmen
 Sevgili Peri Düzce için yapmış olduklarına ve de duyarlılığına teşekkür ederim. Zehiri solumak gibi bir alışkanlığımız oluştuğu zannıyla bize yazık oluyor umutla temiz soluk alacağımız yarınlara sevgiler
  " ‘Covid-19’u ağır geçirdim’ " Haberine...
 ulviye dikmen
 sevgili sağlık il müdürümüz Yasin kardeşe sağlıklar dilerim. Zor günleri geride kalmış, güzel günler bizimle sevgiler
  " ‘Fazla geç kalmadan bir yerden başlamalıyız’ " Haberine...
 Sibel kaynar
 Bence kapı kapı gezip yardım toplayalım ben gönüllü olurum bu konuda birde hayvanlar için olduğunu belgeler makbuz verirsek bence olur oturduğumuz yerden netten yazıp sorunu çözemeyiz kapı kapı gezip 10 tl de olsa alınır kişilerden kimin gönlünden ne kopuyorsa versin vermek zorundalar hemde
  " Bir doktor Corona olsa gör başına neler gelir? BÖLÜM-1 " Yazısına...
 AYDIN SENGÜL.
 Arkadşıniza da size de sagliklar diliyorum.Hakkıniz ödenmez.... Zaten ödemiyorlar. Hak diyene gaz, hukuk diyene jop. Ömrümuz boyle bir devrana rastladı. Direnciniz sonsuz olsun.
  " Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti! " Haberine...
 Aydın Sengül.
 600-700 rakımlı köylerimizde bile hava kalitesi bozuldu. Meyveler ve tarım urunleri hastalıklı gelisiyor. Canak ova olan Düzce'de bacalı sanayi olmamalı. Tarım potansiyelimiz desteklenmeli.
  " Bir doktor Corona olsa gör başına neler gelir? BÖLÜM-1 " Yazısına...
 Dinçer KORKMAZ
 Cok geçmiş olsun diyelim o zaman hocamıza. Simdi istediğiniz kadar fazladan döner sermaye ödemesi yapın sağlık emekçilerine, bu hasta olmalarına engel olmuyor malesef. Onlar işlerinin doğası gereki bu risklerin zaten farkındalar, bazen bir kuru tesekkur bile yeter. Emeklerinize sağlık.
  " Bir doktor Corona olsa gör başına neler gelir? BÖLÜM-1 " Yazısına...
 Cemal
 Hocam bildiğiniz bulguları, her gün gördüğünüz hastaları bir meslektaşınızda da olmasını yazmak çok kolay olmasa gerek. Halen hasta olan Tum sağlık emekçilerine acil şifa diliyorum.
Hamsiyi 5 TL'den satışa sundu! Hamsiyi 5 TL'den satışa sundu!
  Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!
  Birikimi ile 5 solunum cihazı aldı!
  Yaşlı kadına otomobil çarptı!
  Kamyona arkadan çarptı, araçta sıkıştı!
  Balbay, KOAH hastalığı hakkında bilgiler paylaştı!
  ‘Acilen hibe desteği sağlanmalı’
  Alevlere teslim olan evde bir kişi hayatını kaybetti!
  532 öğrenciye çalışma masası verildi!
  Şahin, toplantıda Düzce hakkında bilgiler verdi!
  Şahin, MÜSİAD Fuarı’na katıldı!
  İl Hıfzıssıhha Meclisi koronavirüs tedbirlerini açıkladı
  Motosikletli kurye otomobile çarptı: 1 yaralı!
  Nazlıaka ve Çeroğlu Düzce’deydi!
  NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  Yılmaz, bütçe görüşmelerinde Düzce'nin ulaşım sorunlarını anlattı!
  Kısıtlamaları merak eden vatandaşlar polise danıştı!
  Drone Ehliyeti Eğitimi gerçekleştirilecek!
  Sarıkaya Mağarası ışıklandırıldı!
  Minibüs köprüden kanala uçtu!
  Yılmaz, bütçe görüşmelerinde söz aldı: Yataklı servislerin neredeyse yüzde 100'ü dolu!
  22.11.2020 - Bir doktor Corona olsa gör başına neler gelir? BÖLÜM-1
  22.11.2020 - Lastik yakma tesisi Meclis’ten geçti!
  23.11.2020 - NE İSTİYORSUNUZ DÜZCE’DEN?
  18.11.2020 - ERTESİ GÜN
  23.11.2020 - Düzce adına alınacak kararlar, neden Düzce halkına sorulmaz ki?
  24.11.2020 - ÇOK ALIŞTINIZ AMA!..
  23.11.2020 - ‘Fazla geç kalmadan bir yerden başlamalıyız’
  23.11.2020 - ‘Covid-19’u ağır geçirdim’