Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72922286 Aktif Ziyaretçi :16350 30 Eylül 2020 Çarşamba
[18:27] MARADİT; 'SARIOĞLU ETİK OLMAYAN BİR YOL İZLEMİŞ’ -- [17:56] Özlü, Cebeci’yi ağırladı! -- [17:36] DÜZCE BASININDAN ÖRNEK PROTESTO! -- [17:17] Rektör Çakar TEKNOFEST birincilerini tebrik etti! -- [16:11] Odun hırsızları yakalandı! -- [16:04] Otomobilin çarptığı motosikletli ağır yaralandı! -- [15:54] Roma dönemine ait 71 sikke ve 1 bileklik ele geçirildi! -- [15:46] Apartmanda yayılan kokudan etkilen 5 kişi hastaneye kaldırıldı! -- [15:15] Yeni bisiklet yolları yapımına başlandı! -- [14:50] Orman ürünleri fabrikasında patlama: 1 yaralı! --
Düzceliler bilmek istiyor!
Dünyayı etkisi altına alan ve yaklaşık yedi aydır devam eden Covid-19 pandemisinin Düzce’deki hızlı artışı ciddi endişe oluşturuyor. Konuyla ilgili vatandaşların durumun vehameti ve yapmaları gerekenler konusunda sağlıklı bilgilendirilmemeleri, ilerleyen dönemde sorunların artmasını sağlayabilir.
28.08.2020 - 12:41:06  Haberi Yazd?r

 

   Dünyayı etkisi altına alan ve yaklaşık yedi aydır devam eden Covid-19 pandemisinin Düzce’deki hızlı artışı ciddi endişe oluşturuyor. Konuyla ilgili vatandaşların durumun vehameti ve yapmaları gerekenler konusunda sağlıklı bilgilendirilmemeleri, ilerleyen dönemde sorunların artmasını sağlayabilir.

   Şubat ayı itibariyle dünya ile eşdeğer şekilde Türkiye’de de ortaya çıkan Covid-19 pandemisinden ötürü Düzce’de bugüne kadar 10’un üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetti. Yasaklar, telkinler ve söylemler ekseninde alınan kararlarla uzun süre evde kalınmasının ardından, yaz aylarının gelmesiyle birlikte gevşetilen yasaklar, beraberinde daha fazla vaka olarak dönmeye başladı.

BAYRAM-SEYRAN DERKEN!!!

   Düzce’de de özellikle Kurban Bayramı ekseriyetinde kalabalıkların artması, düğün, nişan, sünnet gibi sosyal yoğunluğun fazla olduğu yerlerde yeterince önlem alınmaması da, yine beraberinde vakaları getirdi.

KULAKTAN KULAĞA VAKA SAYILARI!

   Gerek Valilik, gerekse de İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri her ne kadar gerekli bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınsalar da, ilimizde koronavirüs vakalarının arttığı kulaktan kulağa da olsa bir şekilde öğreniliyor, duyuluyor.

   Son zamanlarda ise bazı günler 20-25 civarında seyreden vakaların bazı günlerde ise 35 ila 45 arasına kadar çıktığı söyleniyor. “Söyleniyor” diyoruz, çünkü elimizde resmi bir açıklama ne yazık ki yok!

VATANDAŞ KONUNUN CİDDİYETİNE NASIL VARACAK?

   Peki, tüm Düzceliler, kendileri ve toplum adına önlemlerini almaları, kuralları uygulamaları, kısacası konunun ciddiyetinin farkına varmasını sağlamak adına, neden yetkililerden günlük durum adına açıklamaları öğrenemiyor?

   İnsanlarımızın böylesi ciddi ve tüm toplumu ilgilendiren bir konuda sağdan soldan duyumlarla kendisini, ailesini, çevresini dolduruşa getiriyor olması ve konunun birincil muhataplarından bilgilendirme alamamasının yanında, ilimiz yetkililerinin sadece ülke genelinde alınan yasak kararlarını duyurmasının yanında, halkı bilinçlendirmeden uzak duruşları tedirginlik oluşturuyor.

BU SORULAR NE YAZIK Kİ CEVAPSIZ!

   Aradan geçen yedi aylık sürede Düzce’de ne oldu? Günlük test sayısı nedir? Kaç vaka var?  Teşhis konulan kaç hasta var? En riskli bölgeler nereler? İyileşen hasta sayımız kaç? Yoğun bakımda ve solunum cihazına bağlı hasta sayımız kaç?

YETKİLİLERE SESLENİYORUZ;

   Bu iş ciddi. Bu iş çok ciddi. Hepimizin yaşamının birbirine bağlı olduğu bir süreçte, hele ki bilgi kirliliğinin had safhalara ulaştığı bir dönemde, hepimizin sağlıklı bir sağlık politikasına ihtiyacımız var.

   Bunun yolu da gayet basit. Halkımız resmi açıklamaları daha çok ciddiye alır, devletine inanır ve güvenir.

   Unutmayın ki aynı gemideyiz. Nasıl ki sizler kuralların eksiksiz, düzgün ve sorunsuz gerçekleşmesini istiyorsunuz, vatandaş da daha net, daha somut bilgilendirilmek istiyor.

   (Gazete burasıdüzce Yazı İşleri)

Peki, Senin Yorumun?
Peri Arbak  /  30.08.2020 - 21:56:28
 Şeffaflık pandemi mücadelesinde başarıyı getirir. Bence de Düzcelilerin talebi haklıdır.
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
Ahi Evran
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
NEDEN KİLO VEREMİYORUZ?
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Beyin ameliyatları için başka kentlere gitmeye gerek yok! " Haberine...
 Vatandaş
 Kusura bakmasın ama doktor bey hiçbir ilgi alaka hiçbirini göremedik. MR'a bakarak sadece fiziğe göndermesi fıtıkla ilgili ağrımızın ben bilmem ondan mı nedendir demesi çok ayıp. niye doktor oldun o zaman. Allah Allah ya kınıyorum İlgisiz alakasız doktora gitmenize gerek yok boş insan.
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Serpil Çırakoğlu
 Kalıcıkonutlar yeni adıyla Bahçeşehir 12.bölgeye de bir çare bulurlarsa evet belediye çalışıyor diyeceğim. En tepede su deposunun yan tarafındaki ağaçlık içkicilerin serserilerin yatağı haline geldi. Yine hemen karşısındaki ana caddedeki parkın kenarına denk gelen cadde arabalarla doluyor gelen çöpünü orada bırakıp gidiyor. Caddede park halindeyken gece geç saatlerde gürültülü müzik açıyor sık sık da kavga çıkarıyorlar. 11.bölgedeki yokuşun her iki tarafındaki yola beton bloklar yerleştirildi görüntü kirliliğinden başka işe yaramıyorlar aracını park etmek isteyen o blokların biraz ilerisine parkediyor. Yani beton bloklar çözüm olmadı. Parkın içi ayrı sorun akşam belli saatlerden sonra serseri yatağı haline geliyor. Şimdiye kadar kim belediye başkanı olduysa konutlarla ilgilenmedi.
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 Kemal kaya
 Düzcespor destek bekliyor
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 birde küçük melen saray yeri tokuşlar çakırlar arası melen yatağı taş duvarlarla su kanalını yapıyorlardı durdu. neden durdu. bu melen yatağı ve asar suyu bentlerle yükseltilerek kayıklarla gezinti yapılabilinir. yan yollara büfeler parklar çay bahçeleri yapılarak düzce güzelleştirilebilinir. örnek eskişehir porsuk çayı gibi
  " 'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!.. " Yazısına...
 hikmet neğuç
 cumhuriyet caddesinin devamı olan 3.5 klm çamköyü toki arası 5 yıldır yol açıldı stablize şeklinde duruyor. bahane para yok. düzce belediyesi isterse orayı hurdalarıyla yapar ve düzce ereğli istanbul arası trafiğini oldukça da rahatlatır. oradaki yer sahipleri de yerlerini değerlendirir
  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
Doğaseverler doğal yaşamı öğreniyor! Doğaseverler doğal yaşamı öğreniyor!
  Belediye Basın Bürosu kadrosunu güçlendirdi!
  Uyuşturucu operasyonunda 1 kişi tutuklandı!
  Uyuşturucu operasyonlarında 4 kişi tutuklandı!
  Özlü; ‘Çocuklarımız daha ferah bir ortamda eğitimlerini sürdürecekler’
   ‘Tehdidin esas kaynağı Amerika’
  DEVA Partisi’nin Cumayeri ve Gölyaka İlçe Başkanları belli oldu!
  Ceneviz Kalesi'nin yolu asfaltlanıyor!
  Virüs mutasyon geçirdi: Corona artık daha bulaşıcı!
  Otomobilin motor kısmında yangın çıktı!
  Zabıtadan dilenci operasyonu!
  Kredi kartlarında yeni düzenleme!
  Vali Atay yapımı devam eden Yığılca yolunu inceledi!
  DEAŞ operasyonunda yabancı uyruklu 6 kişi yakalandı!
  Devrilen zift yüklü tanker otomobile çarptı: 3 yaralı!
  Çamköy mevkiinde çıkan yangın kısa sürede söndürüldü!
  Turistik yerlerde inceleme yaptı!
  Toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanacaklar!
  İhtiyaç sahiplerine yardımlar sürüyor!
  Mezarlıklar koruma altına alınıyor!
  Kestane toplarken uçuruma yuvarlanan kişi kurtarıldı!
  30.09.2020 - Beyin ameliyatları için başka kentlere gitmeye gerek yok!