Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72817509 Aktif Ziyaretçi :47364 20 Eylül 2020 Pazar
[19:38] Balıkçılar poyraz nedeniyle limana demir attı! -- [15:25] İYİ Parti’den sağlıkçılara aşure ikramı! -- [15:01] Gaziler Günü Anıtpark’ta törenle kutlandı! -- [14:34] Gaziler Günü mesajı yayınladılar! -- [14:02] Vali Atay, Standard Profil'i ziyaret etti! -- [13:43] Özlü’den Ahilik Haftası mesajı! -- [13:25] Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor! -- [13:07] Panelvanın motor kısmına sıkışan kediyi itfaiye kurtardı! -- [12:53] Tarım aracı ile motosiklet çarpıştı: 3 kişi yaralandı! -- [17:58] “DAHA NE OLSUN” DİYECEĞİZ AMA!.. --
İYİ Parti’den Düzce Kasrı raporu ile ilgili açıklama!
İyi Parti Düzce Belediyesi Meclis üyeleri ve Düzce Teşkilatı Düzce Kasrı raporu hakkında açıklamada bulundu.
12.08.2020 - 15:26:16  Haberi Yazd?r

 

   İyi Parti Düzce Belediyesi Meclis üyeleri ve Düzce Teşkilatı Düzce Kasrı raporu hakkında açıklamada bulundu.

   Düzce kasrının yıkılmasıyla ilgili belediye meclisinde soru önergesi veren ve performans raporunu kamuoyu ile bir an önce paylaşılmasını talep eden iyi partiye, Düzce Belediyesi tarafından 2020 Haziran ayında hazırlanmış bir ön rapor verildi.

   Kendilerine verilen raporu inceleyen İyi Parti Düzce Belediyesi Meclis üyeleri ve Düzce Teşkilatı, raporla ilgili dikkat çekmek istedikleri noktaları kamuoyuyla paylaştı.

   Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

   "Düzce Kasrı’nın yıkılması ile alakalı kamuoyunda oluşan soru işaretleri  ile ilgili Belediye Yetkililerince tarafımıza 10 Ağustos tarihinde bir rapor verilmiştir.

   Yıkımın teknik alt yapısı ile alakalı bir ön çalışma olan bu rapor ve Kasrın yıkımı ile alakalı, konunun uzmanı Belediye Meclis Üyelerimizin de incelemeleri sonucu, dikkat çekmek istediğimiz hususlar şunlardır

   1. 10 Ağustos tarihli ilişikte kapak resmini paylaştığımız bu rapor bir ön inceleme raporu olup, temelde teknik veri ve kanıtlardan ziyade, ağırlıklı olarak fotoğraflara ve  gözleme dayanmaktadır

    2. Yıkımın gerekçesinin inandırıcı temele dayanması için, zaten şu ana kadar hazır olması gereken ve elimize hala ulaşmamasını anlayamadığımız, performans raporunun bir an önce kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir. Performans Raporu yıkım esnasında  hazır değil ise de bu bilgi  açıkça Düzceliler ile paylaşılmalıdır

   3. Resimlerde bazı taşıyıcı eleman resimleri konmuştur ki yıkım yapılacak ise asıl temel alınması gereken hususlar Taşıyıcı elemanlardır. Raporda cam, pervaz ve duşakabin gibi detay elemanlardan ziyade binada kaç adet taşıyıcı kolon olduğu ve bunların kaç adedi risk taşıdığının  bilgileri daha mühimdir

   4.Bu rapor Haziran 2020 tarihlidir. Ancak binanın raporda mevcut durumunu gösterir resimler kar yağışının olduğu aya aittir.  Kar yağışlı görsellerde binada sakıncalı durum var ise neden temmuz ayına kadar tadilat devam etmiştir. Kar yağan bir ayda bu rapor düzenlendiyse, bu rapora rağmen  tadilat kararı alınmasını ve yapılan tadilat masrafları nasıl  açıklanabilir? Ama eğer yıkımdan önce bu rapor düzenlendiyse ve yıkım bu çerçevede yapıldı ise neden güncel fotoğraflar raporda yoktur? Binanın yıkıldığı aydaki fotoğraflar nerededir?

   5. Son olarak, raporda farklı mevsimlerde çekildiği anlaşılan, Bazı resimlerin kar yağışlı bazılarının ise kar yağışı olmayan görüntüsü ve özellikle “ binanın şu anki hali” başlığı altında ilişikte de paylaştığımız resimleri göz önüne alarak, çalışmanın  Belediye  açısından  önemine binaen yetkili arkadaşlarımızı biraz daha dikkatli ve özenli çalışmaya davet ediyoruz. Bizde oluşan kanaat   bu raporun vermiş olduğumuz önergede ve vatandaştan gelen tepki üzerine alelacele hazırlatılmış olduğu yönündedir. Nitekim raporu talep eden kurum Beltaş iken Raporu hazırlayın yetkilinin de bir Beltaş çalışanı olması dikkate değer bir husustur.”

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
'DAHA NE OLSUN' DİYECEĞİZ AMA!..
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurlad
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
Pandeminin İzleri; Göğüs Hastalıkları Uz
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE VİCDAN MUHASEBESİ
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
TAMER HOŞVER
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Doç. Dr. Yusuf Aydın
İnsulin direncimi nasıl yenebilirim?
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN! " Haberine...
 GÜLER.E.
 teşekkür ediyorum bir okur olarak dünyanın geleceği bilimsel olayların gelişimi insanların bilinçlendirilmesi, geleceğimizin pek parlak olmadığı bu dünyada cahil toplumu bilinçlendiren haberler yapın. siyaseti bırakın o bunu demiş şu bunu demiş düzce olarak düzceyi marka yapalım en azından biz Türkiye'ye örnek olalım bizi yöneten idarecilere sesleniyorum . bırakın birbiriniz yemeyi yoksa çok geç olacak.
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Çok üzüldüğüm bir kayıp oldu mehmet arif'in ölümü ve annesi Emine Abla Aşık veysel'in dediği gibi "sen bir kere gittin bense hergün uğurluyorum seni" der gibi bakıyor dünyaya kolay değil bir evladını kaybetmek, kardeşleri soner ve ışıl'ın, abisi Ali'nin başı sağolsun mehmet abinin ruhu şad olun..Arif'in ruhu şad olsun Allah rahmet eylesin..o iyi evlat ve iyi bir ağabeydi..
  " Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Rehabilitasyon merkezi çok güzel bir kazanım Düzce sokak yaşayanları için ama lutfen gerekeni daha fazla ve canların yaşamını kurtarmak için daha fazla yapmak gerek bizlerden ne beklenirse yardımcı olmak görevimiz
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Zafrt İSMİÇOĞLU
 Kalemine sağlık abla.Duygular ortak...
  " Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık " Yazısına...
 Murat batur
 Ölümü ile bizlerı onanmaz bir üzüntüye sevk eden evladımızın böyle bir göreve gönüllü gitmesi ve süreci uzatma talebinde bulunması ayrı bir hüznün gerekçesi olabilir mi,hayata tutunabilmek adına hep mücadele eden ve yaşam şartlarının bedeli altında sosyo ekonomik ezikliğin bir bedeli sermayesini can yapan insanlardır.bu güzel ve saygın evladımız da bu bedeli canı ile ödemiştir.kahpe ve şerefsiz insanların insani yardım aracına çapraz ateş açarak katliam yapması ise muhataplarımızın ne tiyniyette olduğunu göstermektedir . Şehidimiz,garibimiz nurlar içinde uyuşun.arkasında binlerce boğazı düğümlenmiş düzcelinin göz yaşı ve duası var .
  " Şehidin cenazesi yarın defnedilecek! " Haberine...
 ulviye dikmen
 Sevgili arkadaşımız Gıdımanın oğlu Mehmet e uğurlar olsun yıldızlar yoldaşı olsun
  " TAMER HOŞVER " Yazısına...
 Peri Arbak
 Nuri bey hissettiğiniz acıyı ben de bir hekim olarak duyuyorum. Sağlık sisteminde zaman zaman hatalar da olur, bazen hastalarımızın duasını bazen de bedduasını alırız. Tamer kardeşimin ölümü bana halen çözülemeyen hava kirliliği sorununu düşündürdü. Düzce havası en kirli kentlerden ilk on içinde. Bence bölge milletvekillerinin bu konuda kayda değer girişimde bulunmadığını gözönüne alırsak hepsine sevdiklerimizin ölümünde sitemlerimizi iletelim. HAVA KİRLİLİĞİ SİGARA KULLANIN YA DA KULLANMAYIN KALP KRİZİ ÖLÜMLERİNİ ARTIRIR. Hepimize sağlıklı ömürler diliyorum.
  " Yeni beton santrali açıldı! " Haberine...
 Gözde Sert
 Merhabalar yukarıdaki haberin üzerine yorum yapmadan geçemezdim. İstanbulda yaşıyorum,düzce konuralp şehit kemal ışıldak mahallesinde evim var. Bu seneki tatilimde mahalledeki yol yapım çalışmasına şahit oldum,tam bir rezaletti. Bir gün çalışıp 10 gün ara verdiler evlerimiz toz toprak içinde kaldı. Sonra da belediyenin evlerin önünden itibaren kazdığı yerlere dokunmadan kimi yere asvalt,kimi yere kilit taş yapıp gittiler. Yamalı yamalı kaldı ortalık. Bu konuda Sayın başkan'dan destek istiyoruz.Yapılan işler tam yapılsın,vatandaşın ve belediyenin paralarına yazık,böyle yarım iş olmaz. Yapılan bu koskoca beton santrali böyle yarım yapılan işler için çalışmasın. Bir işin hakkı verilsin.
  " Düzceliler bilmek istiyor! " Haberine...
 Peri Arbak
 Şeffaflık pandemi mücadelesinde başarıyı getirir. Bence de Düzcelilerin talebi haklıdır.
  " Özkan Gözütok evleniyor! " Haberine...
 Suat
 tebrik ederim kardeşim mutluluklar
Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor! Döngelli imamı hem cemaatin hem gençlerin takdirini topluyor!
  Şehidin cenazesi yarın defnedilecek!
  TSO’dan bir proje daha!
  Taziye mesajı yayınladılar!
  Yol açma çalışmaları Beyciler’de devam ediyor!
  DONAT, DÜZCE’Yİ TÜRKİYE’YE TANITTI
  DÜZCE’DEN ŞEHİDİMİZ VAR
  Şehadet haberi babaevine ulaştırıldı!
  Yanmaz, motosiklet tutkunlarıyla buluştu!
  Kablo hırsızlığı soruşturmasında 2 tutuklama!
  Şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı!
  Evin camına çarpıp düşen şahin ekiplere teslim edildi!
  ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!
  Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor!
  DÜZCE’YE OKUL MÜJDESİ!
  Modern Sanayi Sitesi protokolü tamam!
  Kgk Genel Merkezinden Kıdıman için başsağlığı mesajı!
  Kapoğlu istifa etti!
  Yarın Covid-19 denetimleri yapılacak!
  Gök Kubbeye Yolculuk projesi tamamlandı!
  ‘Devletimiz harekete geçmeli’
  15.09.2020 - Mehmet Arif Kıdıman’ı sonsuzluğa uğurladık
  16.09.2020 - Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları yapılıyor!
  15.09.2020 - Şehidin cenazesi yarın defnedilecek!
  18.09.2020 - ÖNLEM ALINMAZSA KUM FIRTINALARINA HAZIR OLUN!