Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72357252 Aktif Ziyaretçi :5925 15 Ağustos 2020 Cumartesi
[23:37] Ambulans şarampole devrildi 3'ü sağlıkçı 4 kişi yaralandı! -- [19:36] Yeni ulaşım sistemi eğitimleri devam ediyor! -- [18:06] Toplum Yararı Programı durduruldu! -- [17:43] Sağlık Ocağı için protokol imzalandı! -- [17:37] Düzce Barosu: İstanbul Sözleşmesi'nden imzanın çekilmesi söylemi bile şiddeti arttırıyor! -- [17:28] VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI! -- [17:06] 81 ile yeni koronavirüs genelgesi: ′Mahalle Denetim Ekipleri′ oluşturulacak! -- [16:34] Fenerbahçe Beko Topuk Yaylası'nda! -- [14:52] Özlü, başarılı öğrencileri tabletle ödüllendirdi! -- [17:09] Batı Karadeniz'in Efes'i tüm ihtişamıyla gün yüzüne çıkıyor! --
Leon Kalma, Gün Ortası programına konuk oldu!
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden Teknorot Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma, Ekotürk TV Kanalında yayınlanan Gün Ortası programında Ahu Orakçıoğlu’nun konuğu oldu. Kalma, Düzce’deki fabrikadan tüm dünyaya ihracat yaptıklarını, Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer aldıklarını ifade etti. Avrupa, Güney Amerika Ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere onlarca ülkeye ihracat yapan Teknorot Otomotiv A.Ş, 2018 yılı verilerine göre 100 milyon Dolarlık ihracat rakamına ulaştı.
3.07.2020 - 14:59:27  Haberi Yazd?r

 

   Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden Teknorot Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma, Ekotürk TV Kanalında yayınlanan Gün Ortası programında Ahu Orakçıoğlu’nun konuğu oldu. Kalma, Düzce’deki fabrikadan tüm dünyaya ihracat yaptıklarını, Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer aldıklarını ifade etti. Avrupa, Güney Amerika Ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere onlarca ülkeye ihracat yapan Teknorot Otomotiv A.Ş, 2018 yılı verilerine göre 100 milyon Dolarlık ihracat rakamına ulaştı.

Düzce’deki yetkililer çok yardımcı oldu

   2008 yılında fabrika kurmaya karar verdiklerinde yer arayışında olduklarını ve bu aşamada Düzce’de daha önceden de çalıştıkları bir arkadaşlarının da önerisiyle Düzce’de yatırım yapmaya karar verdiklerini söyleyen Leon Kalma, süreç içerisinde Düzce’de Vali, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin büyük bir özveri göstererek yatırıma destek olduklarını ifade etti.

1700 çalışan, 100 bin metrekare alan

   2008 yılından bu yana Düzce’de huzurlu bir şekilde üretimlerine devam ettiklerini belirten Kalma, 1700 çalışan ve 100 bin metrekarelik bir alanda üretime devam ettiklerini, üretimlerinin de %92’sini ihraç ettiklerini de sözlerine ekledi.

Sanayi-Üniversite İşbirliği Çok Güçlü

   Düzce Üniversitesi ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla Ar-Ge noktasında önemli işlere imza attıklarını da söyleyen Teknorot Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma, otomotiv endüstrisine yenilikler kazandırmaya, bunu da Düzce’de ülkenin bilim insanları ve yerel dinamiklerin katkılarıyla yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Teknorot İlimize Değer Katmaya Devam Ediyor

   Programla ilgili açıklama yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Teknorot Yönetim Kurulu Başkanı Leon Kalma’nın ulusal yayın yapan bir ekonomi kanalında Düzce hakkında yapmış olduğu açıklamalardan dolayı memnuniyetini dile getirerek; “Düzce olarak 124 ülkeye toplamda 1.5 Milyar Dolarlık ihracat yapan Düzce’nin, istihdam ve ihracat noktasında önemli bir figürü olan Teknorot Otomotiv A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı, kıymetli dostumuz Leon Kalma, katıldığı televizyon programında hem ilimiz hem de kurumumuzu yücelten açıklamalarda bulunarak bizleri onore etmiştir. Teknorot, markalaşmanın, ihtisaslaşmanın, kurumsallaşmanın önemini herkese kanıtlayan nadide firmalarımızdan biridir. Otomotiv dünyası içerisinde kendisine sağlam bir yer edinen Teknorot Otomotiv A.Ş, ilimizdeki yatırımına her geçen gün eklemeler yaparak istihdam konusunda da öncü firmalar arasında yer almaktadır. Biz de Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak sanayicimizin ihtiyaçlarına karşılık bulmaya çalışıyoruz. OSB’lerimizin genişletme çalışmaları, altyapı ve üst yapı hizmetlerinin geliştirilmesi, kamusal destekler ve finansal destekler noktasında odamızın tüm imkanlarını üyelerimize seferber ediyoruz. Yine sanayicilerimizin daha hızlı hareket edebilmeleri adına ilimize Gümrük Müdürlüğü ve Gümrük Noktası kazandırma çalışmalarımızda da sona gelmek üzereyiz. En kısa zamanda ilimize gümrüğü kazandıracağız. İlimizde yatırımı olan ve gelişimimize katkıda bulunan tüm üyelerimiz bizim için Düzcelidir. Bu vesileyle kıymetli hemşerimiz Sayın Leon Kalma’ya ilimiz tanıtımına yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür eder, işlerinde kolaylıklar dileriz” ifadelerini kullandı.  

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, son
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
BÜTÜN DERTLERİ TOKLARIN VİCDANINA YÜKLEM
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
VARAN 3
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 F Sönmez
 ''Yiğidi öldür ama hakkını yeme'' diye bir halk deyimi vardır. Faruk Bey geçmiş dönemin yanlışlarına vurduğu neşterle herkesi şaşırtmıştır.Parkları bu şekilde cesurca temizleyeceğini beklemiyorduk.Kaç nesildir öylece duran Konuralp tarihini gün yüzüne çıkarmak az iş değil.Asar suyu ile ilgili çalışma yaptıklarını biliyorum.Gördüğüm kadarıyla sizin kapı ihalesi hikayeniz de olmuyor.Peki bunlar yeterli mi? elbette değil. Ancak aynı partinin belediyede geçmiş üç dönemiyle kıyasladığımızda çok önemli bir farklılık var.Efendim vali konağı niye yıkılmış. Yunus Emre ''Bir bağ ki viran ola.İçi dikenle dola.Ayıklamak neylesin.Od ile yakmayınca. demiş.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 F Sönmez
 Çok kibar, naif dediğimiz bazı insanların alkol aldığında nasıl saldırgan ve bambaşka insan haline geldiklerini görmüşüzdür.Belki gerçek kişilikleri bu. Aynı şeyleri sosyal medyada da görmeye başladık. Maalesef bu sokakta,evde olduğu gibi basında da oluyor.Bir kere bu iklimi değiştiremezsek insanlık ölecek. Birsen Ocaklı ve diğerleri bizim insanlığa tutunduğumuz kollarımız.Sizin, İlknur Arslanoğlu'nun Birsen Ocaklı gibi nasıl insanlığa adanmış bir fedakarlıkla çalıştığınızı da biliyoruz.Böyle insanlar aynı zamanda insanlığın deniz feneridir. Buralardan kuvvet alarak geleceğe umutla bakıyoruz.Kaleminize sağlık uyarıcı ve öğretici olmuş.
  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Merhaba fatih bey parkların satılmasına ilişkin davayı peyzaj mimarları odası genel başkanlığı açti ve kazandı kendilerine ve değerli avukatları Av.Emre Baturay Altınok'a teşekkür ederiz.
  " Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak! " Haberine...
 Şebnem Ertan
 Çok geç kalındı.Ben fahri polis memuru olsam takmayanların fotoğrafini çeker cezayı basardım.Düzcede nerdeyse %90 oranında maskeyi çenesinde vede dirseğinde tutan çok kişi var.Uyarincada dövecekler gibi hakaretleri var.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Sevda bilal
 Ne tuhaf bir milletiz onca köpek tecavüzcüleri ortalıkta dolaşırken !!kendini toplumun ezilen kesimine adamış bir bilim kadınıyla uğraşmak ancak bu çarpık ülkede görülür !
  " DÜZCE KASRI NEDEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK? " Haberine...
 Murat
 Düzce ilinin ilk valisi sanki çok onemliymiş gibi,daha enkazlardan dumanlar tüterken hiç sıkılmadan kendisine kaçak olarak bu saray yavrusunu yaptırmıştı.düzceli yıkımların altında geleceğini ararken bu nasıl bir gafletti olacak gibi değil.neticede yapı kaçak olduğundan ona da kısmet olmadı. Sanki uğursuzluk bundan sonra da devam etti ve kim çalıştırmaya kalktıysa başarılı olamadı, Sanki garip gurebanın ahı vardı.şimdi yıkılıp yeniden yapılacakmış hayırlısı olsun.
  " Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! " Haberine...
 Uzun
 Peki bu kadar uyuşturucu yakalanıp nasıl serbest kalabiliyor anlamak mümkün değil..
  " İçinden Düzce Geçen Kitaplar " Yazısına...
 Sefer özbasan
 Ben de eski yaşadığım düzce yi hayal ediyorum korunmalıydı çünki yalanmışlar yenilenme ile
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Dilek Şengül
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 İlhami Han
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
Yedigöller'de Göktaşı Yağmuru etkinliği düzenlendi! Yedigöller'de Göktaşı Yağmuru etkinliği düzenlendi!
  Hobi olarak başladığı kaz yetiştiriciliği gelir kapısı oldu!
  Belediyeden sivrisinek operasyonu!
  Bu çay ocağında kitap okuyana çay bedava!
  1 kişi hayatını kaybetti!
  Üç plaja mavi bayrak çekildi!
  Özlü'nün acı günü!
  Anadolu Otoyolu'ndaki zincirleme trafik kazasında 3 kişi yaralandı!
  Silahlı kavgada biri kadın iki kişi yaralandı!
  DÜ Hürkuş Roket Takımından büyük başarı!
  Fındığın hasat dönemi başladı!
  Şahin; ‘Fındık hasat dönemi üreticilerimize hayırlı olsun’
  Anadolu Otoyolu'nda hafif ticari araç devrildi: 3 yaralı!
  Özlü ve Keskin’den Gönül Asuk’a tebrik!
  Kent ormanında yangın!
  Er’den Mustafa Kemal Ortaokulu açıklaması!
  Yeni ulaşım sisteminde şoförlerin eğitimi başladı!
  Dernek toplantıları bakanlığın iznine bağlandı!
  İYİ Parti’den Düzce Kasrı raporu ile ilgili açıklama!
  Tebessüm Derneği’nden Aydın’a ziyaret!
  İçme suyunda yaşanan kesinti ve basınç sorunu çözüme kavuştu!
  11.08.2020 - DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
  11.08.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!