Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72357327 Aktif Ziyaretçi :6159 15 Ağustos 2020 Cumartesi
[23:37] Ambulans şarampole devrildi 3'ü sağlıkçı 4 kişi yaralandı! -- [19:36] Yeni ulaşım sistemi eğitimleri devam ediyor! -- [18:06] Toplum Yararı Programı durduruldu! -- [17:43] Sağlık Ocağı için protokol imzalandı! -- [17:37] Düzce Barosu: İstanbul Sözleşmesi'nden imzanın çekilmesi söylemi bile şiddeti arttırıyor! -- [17:28] VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI! -- [17:06] 81 ile yeni koronavirüs genelgesi: ′Mahalle Denetim Ekipleri′ oluşturulacak! -- [16:34] Fenerbahçe Beko Topuk Yaylası'nda! -- [14:52] Özlü, başarılı öğrencileri tabletle ödüllendirdi! -- [17:09] Batı Karadeniz'in Efes'i tüm ihtişamıyla gün yüzüne çıkıyor! --
Tedbirleri uygulamadaki başarısı ile Düzce 5 il’den birisi oldu!
Türkiye’de koronavirüs salgınının görüldüğü Mart ayından itibaren tüm imkânlarını seferber eden Düzce Belediyesi, il genelinde yapmış olduğu dezenfeksiyon, sosyal yardım, iş yeri denetimleri ve sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarla Türkiye’ye örnek oldu.
2.07.2020 - 18:07:21  Haberi Yazd?r

 

   Türkiye’de koronavirüs salgınının görüldüğü Mart ayından itibaren tüm imkânlarını seferber eden Düzce Belediyesi, il genelinde yapmış olduğu dezenfeksiyon, sosyal yardım, iş yeri denetimleri ve sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarla Türkiye’ye örnek oldu.

   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada, tedbirleri uygulamadaki başarısı ile örnek iller arasında yer alan Düzce, yeni vaka sayılarında istikrarlı düşüş gösteren ilk 5 ilden birisi oldu. Tedbirleri uygulamadaki bu başarı; Düzce Belediyesinin başarısını tescilledi.

   Koronavirüs (Covid-19) vakasının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren çalışmalarını olağanüstü bir şekilde yürüten Düzce Belediyesi, aldığı tedbirler ve yaptığı çalışmalarla salgının olumsuz etkilerini en aza indirmede önemli rol üstlendi.  Türkiye’nin 81. ili Düzce’de, virüsün Türkiye’de ilk görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren tam anlamıyla seferberlik ilan edildi. Vatandaşların huzur ve güvenliği için gece- gündüz çalışmaya başlayan Düzce Belediyesi,  Başkan Dr. Faruk Özlü’ nün talimatlarıyla ilgili Belediye Başkan yardımcıları ve birim müdürlüklerinden oluşan koordinasyon ekibi kurdu.  Bu kapsamda sahada dezenfeksiyon işlemi uygulayan 30 personel ve 5 araçla, kamu kurum ve kuruluş binaları ile çevrelerini ve vatandaşın yoğun olarak kullandığı alanları; caddeler, sokaklar, otobüs durakları, özel halk otobüsleri, taksiler, iş yerleri ve ATM’lerde ilaçlama ve temizlik çalışmaları yapıldı.

   Düzce Belediyesi,  “Vefa Sosyal Destek” ekipleri koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında gelen talepler doğrultusunda vatandaşlara sosyal yardım, erzak, sıcak yemek, ekmek dağıtımı ile evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara alış verişlerinde yardımcı oldu.

100 BİN KİŞİ ARANDI

   Düzce Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri bünyesinde oluşturulan özel ekipler, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü ile 20 yaş altı ve ‘evde kal’ çağrısına uyan vatandaşların moral ve motivasyonunu artırmak için Düzce’de 100 Bin kişiyi telefon ile arayarak Başkan Özlü’nün selamlarını iletip moral desteği sağladılar. Yine ihtiyaç sahibi ailelere ve evde bakım hizmetleri kapsamında olan ailelere günde 3 öğün olmak üzere sıcak yemek dağıtımını sürdürdü.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI UNUTULMADI

   Korona virüse karşı yoğun bir mesai harcayan tüm sağlık çalışanlarının yararlanabileceği hizmetle belediye otobüsleri ve otopark alanlarını üç ay boyunca ücretsiz hale getirdi. Sağlık personellerinin birinci derece yakınlarına özel(eş, anne, baba) olarak Düzce Belediyesi’ne telefonla ulaşan sağlık personellerinin, yapmış oldukları gıda alışverişlerinde bulundukları yerden belediye görevlilerince alınıp, belediyemiz araçları ile evlerine teslim edildi.

GENELGELERİ UYGULADIK

   Korona virüs tedbirlerine yönelik başlattıkları çalışmalar kapsamında zabıta ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürerek Cumhurbaşkanlığı,  İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın’dan gelen genelgeler ile Valilik bünyesinde oluşturulan kurullar tarafından alınan kararları hassasiyet ile uyguladı. Üzerinde hassasiyet ile durduğumuz konularından birisi de halk sağlığını ve bütçesini yakından ilgilendiren market ve pazar yerlerinin denetimi oldu. Ekiplerimiz il genelinde pazar yerlerinin girişlerine el dezenfektan aparatı yerleştirdi. Düzenli olarak sosyal mesafe, maske, temizlik ve etiket kontrolü yaparak vatandaşlara ve iş yeri sahiplerine uyarılarda bulundu.

MASKE DİKİM ATÖLYESİ KURULDU

   Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Meslek Edindirme Kursları(BELMEK)koordinatörlüğünde maske dikim atölyesi kuruldu. Gönüllülerin katılımı, Kurs Eğitmenleri ve belediye personellerinin katkılarıyla bugüne kadar 800 binin üstünde maske dikimi gerçekleştirilerek, talep eden kurum, kuruşlara, fabrikalara ve vatandaşlara dağıtımı yapıldı.

 ESNAFA 45 MİLYON ÖDEME DESTEĞİ SAĞLANDI

   Konona virüs ile mücadele kapsamında iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ve ekonomik sıkıntı yaşayan, borçlu olduğumuz şahıs, esnaf ve kurumlardan özel ve tüzel kişiliğe toplam 45 Milyon TL ödeme desteği sağlandı.

CAN DOSTLAR BİZE EMANET

   Salgın nedeniyle bazı işletmelerin kapanması ve sosyal hareketliliğin azalması sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına da Düzce Belediyesi sahip çıktı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanına mama ve su kapları yerleştirerek, can dostlarımızın yaşamlarının sürdürebilmesi için belirli periyotlarla mama ve su takviyesi yaptı.

SOSYAL MEDYADA 'SALGINLA MÜCADELE' BAŞLIĞI ALTINDA DUYURULARIMIZI YAYINLANDI

   “Salgınla Sosyal Mücadele” başlığı altında, alanında uzman personellerimizle, sosyal medya hesaplarımız üzerinden Sağlık Bakanlığı'nın ve Düzce Belediyesi Başkanlık İletişim Ofisi'nin hazırlamış olduğu görsel ve videolar ile vatandaşlara hem bilgilendirme hem de motivasyon sağlandı.

BAŞKAN ÖZLÜ TEŞEKKÜR ETTİ

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamasında tedbirleri uygulamadaki başarısı ile Düzce 5 il’den birisi oldu. İlimizin bu başarısında Düzce Belediyesi’nin katkıları yadsınamaz. Korona virüs ile mücadele kapsamında vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için öz verili çalışmalarıyla emeği geçen başta sağlık personellerimize, yöneticilerimize, maske dikiminde ve dağıtımında katkısı bulunan çalışanlarımıza, dezenfekte ile temizlik ekibimize ve tüm Düzce Belediyesi çalışanlarına en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca tedbirlerin uygulanması noktasında kararlı duruşu ile değerli Düzceli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Yeni normalleşme döneminde de tedbirleri elden bırakmayarak bu salgın sürecini sağlıklı bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Düzce için çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

Peki, Senin Yorumun?
  Fatih Melih Maradit
Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, son
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
BÜTÜN DERTLERİ TOKLARIN VİCDANINA YÜKLEM
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
VARAN 3
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 F Sönmez
 ''Yiğidi öldür ama hakkını yeme'' diye bir halk deyimi vardır. Faruk Bey geçmiş dönemin yanlışlarına vurduğu neşterle herkesi şaşırtmıştır.Parkları bu şekilde cesurca temizleyeceğini beklemiyorduk.Kaç nesildir öylece duran Konuralp tarihini gün yüzüne çıkarmak az iş değil.Asar suyu ile ilgili çalışma yaptıklarını biliyorum.Gördüğüm kadarıyla sizin kapı ihalesi hikayeniz de olmuyor.Peki bunlar yeterli mi? elbette değil. Ancak aynı partinin belediyede geçmiş üç dönemiyle kıyasladığımızda çok önemli bir farklılık var.Efendim vali konağı niye yıkılmış. Yunus Emre ''Bir bağ ki viran ola.İçi dikenle dola.Ayıklamak neylesin.Od ile yakmayınca. demiş.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 F Sönmez
 Çok kibar, naif dediğimiz bazı insanların alkol aldığında nasıl saldırgan ve bambaşka insan haline geldiklerini görmüşüzdür.Belki gerçek kişilikleri bu. Aynı şeyleri sosyal medyada da görmeye başladık. Maalesef bu sokakta,evde olduğu gibi basında da oluyor.Bir kere bu iklimi değiştiremezsek insanlık ölecek. Birsen Ocaklı ve diğerleri bizim insanlığa tutunduğumuz kollarımız.Sizin, İlknur Arslanoğlu'nun Birsen Ocaklı gibi nasıl insanlığa adanmış bir fedakarlıkla çalıştığınızı da biliyoruz.Böyle insanlar aynı zamanda insanlığın deniz feneridir. Buralardan kuvvet alarak geleceğe umutla bakıyoruz.Kaleminize sağlık uyarıcı ve öğretici olmuş.
  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Merhaba fatih bey parkların satılmasına ilişkin davayı peyzaj mimarları odası genel başkanlığı açti ve kazandı kendilerine ve değerli avukatları Av.Emre Baturay Altınok'a teşekkür ederiz.
  " Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak! " Haberine...
 Şebnem Ertan
 Çok geç kalındı.Ben fahri polis memuru olsam takmayanların fotoğrafini çeker cezayı basardım.Düzcede nerdeyse %90 oranında maskeyi çenesinde vede dirseğinde tutan çok kişi var.Uyarincada dövecekler gibi hakaretleri var.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Sevda bilal
 Ne tuhaf bir milletiz onca köpek tecavüzcüleri ortalıkta dolaşırken !!kendini toplumun ezilen kesimine adamış bir bilim kadınıyla uğraşmak ancak bu çarpık ülkede görülür !
  " DÜZCE KASRI NEDEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK? " Haberine...
 Murat
 Düzce ilinin ilk valisi sanki çok onemliymiş gibi,daha enkazlardan dumanlar tüterken hiç sıkılmadan kendisine kaçak olarak bu saray yavrusunu yaptırmıştı.düzceli yıkımların altında geleceğini ararken bu nasıl bir gafletti olacak gibi değil.neticede yapı kaçak olduğundan ona da kısmet olmadı. Sanki uğursuzluk bundan sonra da devam etti ve kim çalıştırmaya kalktıysa başarılı olamadı, Sanki garip gurebanın ahı vardı.şimdi yıkılıp yeniden yapılacakmış hayırlısı olsun.
  " Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! " Haberine...
 Uzun
 Peki bu kadar uyuşturucu yakalanıp nasıl serbest kalabiliyor anlamak mümkün değil..
  " İçinden Düzce Geçen Kitaplar " Yazısına...
 Sefer özbasan
 Ben de eski yaşadığım düzce yi hayal ediyorum korunmalıydı çünki yalanmışlar yenilenme ile
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Dilek Şengül
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 İlhami Han
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
Yedigöller'de Göktaşı Yağmuru etkinliği düzenlendi! Yedigöller'de Göktaşı Yağmuru etkinliği düzenlendi!
  Hobi olarak başladığı kaz yetiştiriciliği gelir kapısı oldu!
  Belediyeden sivrisinek operasyonu!
  1 kişi hayatını kaybetti!
  Bu çay ocağında kitap okuyana çay bedava!
  Üç plaja mavi bayrak çekildi!
  Özlü'nün acı günü!
  Anadolu Otoyolu'ndaki zincirleme trafik kazasında 3 kişi yaralandı!
  Silahlı kavgada biri kadın iki kişi yaralandı!
  Fındığın hasat dönemi başladı!
  Şahin; ‘Fındık hasat dönemi üreticilerimize hayırlı olsun’
  DÜ Hürkuş Roket Takımından büyük başarı!
  Anadolu Otoyolu'nda hafif ticari araç devrildi: 3 yaralı!
  Özlü ve Keskin’den Gönül Asuk’a tebrik!
  Kent ormanında yangın!
  Er’den Mustafa Kemal Ortaokulu açıklaması!
  Yeni ulaşım sisteminde şoförlerin eğitimi başladı!
  Dernek toplantıları bakanlığın iznine bağlandı!
  İYİ Parti’den Düzce Kasrı raporu ile ilgili açıklama!
  Tebessüm Derneği’nden Aydın’a ziyaret!
  İçme suyunda yaşanan kesinti ve basınç sorunu çözüme kavuştu!
  11.08.2020 - DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
  11.08.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!