Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :71727316 Aktif Ziyaretçi :5904 3 Temmuz 2020 Cuma
[18:07] Tedbirleri uygulamadaki başarısı ile Düzce 5 il’den birisi oldu! -- [17:24] Plajda kıyasıya mücadele ettiler! -- [16:51] Şeffaf İletişim projesi işitme engellilerin yüzünü güldürdü! -- [16:07] Şahin; ‘TFF bir şehrin hayalleriyle oynamamalı’ -- [14:33] Cankurtaranlar göreve başladı! -- [14:28] Caboğlu ve Yanmaz'dan Yılmaz'a ziyaret! -- [14:00] Kontrolden çıkan kamyonet devrildi! -- [12:27] VALİLİKTEN KURBAN AÇIKLAMASI! -- [12:05] Özlü; ‘Aziz Yıldırım’ın ismi Düzce’ye şeref verir’ -- [11:11] Turhan, ortopedik hastalıklar hakkında bilgiler paylaştı! --
Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cahit Özkan tarafından Avukatlık Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin hazırlanan tasarının duyurulmasının ardından baro başkanları bir açıklama yaptı.
30.06.2020 - 17:21:50  Haberi Yazd?r
 
   Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cahit Özkan tarafından Avukatlık Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin hazırlanan tasarının duyurulmasının ardından baro başkanları bir açıklama yaptı. 
 
   Yapılmak istenen değişikliğin "bölme ve parçalama projesi" olarak nitelendiği açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bugün sabah saatlerinde AKP Genel Başkan Yardımcısı Cahit Özkan tarafından Av. K. Da değişiklik yapılmasına dair hazırlanan tasarı nihayet kamuoyuna açıklanmıştır.
 
   Öncelikle belirtmek isteriz ki, açıklama esnasında dile getirilenler, kamuoyunu aldatmaya yönelik ve tümüyle hilafı hakikat bilgilerdir. Bu da göstermektedir ki, bu taslağı hazırlayanlar, ne barolar, ne avukatlar, ne stajyer avukatlar, ne de baroların seçim sistemi, hatta ne de temsilde adalet konusunda hiçbir fikre sahip değildirler.
 
   Baroların Avukatlık Staj Eğitimi veremediğini bir gerekçe olarak ortaya koyan Sayın Özkan bu eleştiriyi dile getirebilmek için önce dönüp stajyer avukat sayısının çokluğu nedeniyle artık stajyer avukat gönderilmemesini isteyen adliyelere bakmalıdır.
 
   Bugün neredeyse tüm barolarımızda avukat mevcudunun %12 si düzeyine ulaşmış olan stajyer avukat sayısındaki artış barolarımızın değil mantar gibi çoğaltılan ve hala çoğalmaya devam eden hukuk fakültelerine bakmayı denesinler.
 
   Bu zor koşullar altında bile neredeyse 10 hukuk fakültesi toplamında stajyer avukat barındıran barolarımız, hiçbir fakültede olmadığı biçimde 30 – 40 kişilik gruplarda aktif eğitim yöntemleriyle eğitimlerini sürdürmektedirler. Üstelik bu eğitimleri başka herhangi bir kaynağa sahip olmaksızın meslektaşlarımızdan tahsil edilen aidatlarla gerçekleştirmektedirler.
 
   Hele kamuoyunu günlerce “barolar siyaset yapıyor” söylemleriyle meşgul ettikten sonra ortaya konan çoklu baro senaryosu, asıl baroları siyaseten bölme, ayrıştırma amacını ortaya koymaktadır. Ve baroların siyasallaşması ya da daha doğru bir deyişle yandaşlaşmasının asıl şimdi önü açılmaktadır.
 
   Üstelik 5.000 sayısının nereden icat edildiği, hangi aklı evvelin bu sayıyı bulduğu, neden ve hangi saiklerle 2.000 avukata ayrı baro kurma hakkı verildiği ise hiçbir biçimde ortaya konulmamaktadır.
 
   Üstelik Sayın Özkan, 80 baro ve TBB’nin iki ayrı açıklamasına ve baro başkanlarının çoklu baroya karşı Ankara’ya yürümüş olduğunu bilmesine, hatta baro başkanları tarafından mecliste bu durum kendisine açıkça bildirilmesine rağmen, yapmış olduğu açıklamasında bu değişikliğin, baroların ve hukukçuların desteğini aldığını hiç haya etmeden ortaya koymaktan da çekinmemiştir.
 
   Üstelik anlaşılan odur ki, taslağı hazırlayanlar teknik hukuk bilgisinden de yoksun olmalılar ki: Kanun hükümleri uyarınca seçilmiş baro başkanlarının henüz dolmamış görev sürelerini de bir madde ile yarıya indirivermişlerdir.
 
   Temsilde adalet için ortaya konan düşünceler ise tümden kabul edilemezdir. Bu taslak kanunlaşırsa 44 üyesi olan bir baromuz ile 4.958 üyesi olan başka bir baromuzun TBB de temsilinde 4’er delegeye sahip olacaklardır. Bunun Demokrasi, bunun temsilde adalet getireceğini de ballandıra ballandıra anlatmaktan imtina etmedi.
 
   Hele ayrı bir organ olarak seçilen Baro Başkanının istifası üzerine Yönetim Kurulunun içinden bir üye seçmesi uygulamasının ise başka herhangi bir kurumda örneği yoktur ve olamaz da.
 
   Açıklanan teklifin içerisinde yer alan bazı havuç niteliğinde uygulamalar ise yine teklifi hazırlayanların gerçeklerden ne kadar kopuk olduklarının bir başka kanıtıdır. Genç avukatlar için ortaya konan aidat indirimi bugün bir sorun olmaktan çoktan çıkmış ve barolarımızca genel kurul kararlarıyla aidat indirimlerini çoktan gerçekleştirmişlerdir. Hem de yalnızca genç avukatlarla sınırlı olarak değil, aynı zamanda özel ihtiyaç sahibi olan meslektaşlar açısından da uygulanmaktadır.
 
   Bu öneri çok uzun zamandır özellikle genç meslektaşlarımızı ilgilendiren CMK görevlendirmelerinde ücretlerin avukatlık asgari ücret seviyesine çekilmesi taleplerimizle ilgili hiçbir şey yapılmamasına rağmen bir yandan teklifi hazırlayanlar açısından gerçeklerin ne kadar saptırıldığının ve ciddiyetten uzak olduğunun da göstergesidir.
 
   Biz aşağıda imzası olan baro başkanları, öncelikle milletvekillerine bu teklife imza atmamaları, siyasi iktidara bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçmesini, demokratik kamuoyuna halkın sesinin kısılmasına yol açacak bu projeye karşı çıkarak, barolarına sahip çıkmaları için bir kez daha çağrıda bulunuyoruz"
Peki, Senin Yorumun?
şükrü toros  /  1.07.2020 - 19:57:58
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  Fatih Melih Maradit
TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR?
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
 
  Telat Çelik
ÜNİVERSİTE -2- (Valilik Hocaları neden u
 
  Peri Meram Arbak
Covıd-19 Pandemisi ve 65 yaş üstünden si
 
  Hümeyra Yılmaz
Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncelleme
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
NASIL BİR BAYRAM?
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin! " Haberine...
 şükrü toros
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  " ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA! " Yazısına...
 ali ihsan çelik
 düzce kardüzü eftenia tabiat parkı kurugöl kaynaşlı güzel dereşalalesi düzcenin yaylaları konuralp turizim potansiyeli fakıllı magarası sarıkaya magarası denizi bunun gibi saymakla bitmez görülmesi gereken yer cennet düzcemizi düzceli vatandaş düzceyi tanımıyor ama abantı gölçük düzceliye sorsak düzcenin yarısı buralara gitmiştir ama düzcenin güzelliklerini bilen varmı desek düzceli olmayanlar düzcelilerden daha çok biliyor işte düzcenin vizyonu düzcenin hali bakanlık yapmış özlü idarecilerdüzcenin tanıtımına katkı verecek projeleri varmı benden bir öneri hava durumuna göre düzcedeki tüm belediyeler birleşip hafta sonları düzcenin güzelliklerine tur düzenleseler düzce turizimde patlama yapar bizden söylemesi. birde düzce tanıtma vakfı düzceyi nerde tanıtıyor merak konusu
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 akif ÇEBİ
 tuik gerçekten düzceyle kafa buluyor. nedenmi efteni tabiat parkımız var herkez boluya abanta gölçük gidiyor. kardüzümüz var herkez kartalkayaya gidiyor. çevre illerde sakarya kocaelide büyük satadyumlar yapılıyor düzceye çivi çakılmıyor. sorunlar saymakla bitmiyor. yarım kalmış yatırımlar çürüyen eftenia otel gibi birçok konuyu hala çözüme kavuşturamayan yetkililer . nerde sayın düzce valisi düzcenin bakan belediye başkanı ilçe belediye başkanları siyasiler muhalefet düzcenin sorunlarını neden halledemiyor. bu konuları yetkililer sorup haber yaparsanız düzce kamuoyu bilgilenir. düzce yaşanacak belki mutlu şehirler arasında olur
  " Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek! " Haberine...
 Mehmet altun
 Başarılar diliyorum savaş kardeşime.
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Kenan Delice
 O yüzden mi boşanma davalarında 6 ay sonraya gün veriyor Düzcede mahkemeler. Millet mutluluktan boşanıyor Düzcede galiba :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Arkın
 Cok merak ettim neye göre mutlu olduğumuzu anlamışlar..... açıklama yapılsın... çıksınlar açıklasınlar
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Yasemin Özen
 Agam bizimle eğleniyir :)))
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Tarık Şahin
 Bu mutluluk, huzur üzerine yapılan araştırma neye, kime göre yapılmış. Biz türkler mutsuz olsak bile bunu dışarıya yansıtmaz içimize atar, kendi içimizde yaşarız. Sırf çevremizdeki insanları üzmemek adına. Ama sevgi paylaştıkça çoğalırken, hüzünler, sıkıntılar da aynı şekilde paylaştıkça azalır. Bu araştırmaya göre mutsuz, huzursuz insanlara denk gelmediler belki de kimbilir
  " TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR? " Yazısına...
 Cihat Özbasan
 Adımız: Sabret. Soyadımız: Şükür. Aslında birinciliği bize vermeliydiler.
  " Düzce Barosu: Haksız ve hukuksuz müdahaleyi kınıyoruz! " Haberine...
 Muzaffer mat
 Barolar asla bağımsız olmadı hep CHP ve solun tsilcisisi oldu hicbir zaman sağ görüşlü İslam'a yakın bir açıklaması olmadı söz şimdi bağımsız olmasından korkuyorsunuz
DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor! DÜ 7. Duyu: Gölge başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor!
  Silahlı kavga: 2 yaralı!
  Kaan’dan Rektör Çakar’a ziyaret!
  Amerikan beyaz kelebeği ile mücadele çalışmalarına başlandı!
  Nostaljik tren hizmete girdi!
  Haftasonu toplu taşıma ücretsiz!
  TSO Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi!
  Özlü, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi!
  Konuralp’te kazı çalışmaları sürüyor!
  VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI!
  Uzmanından salgın döneminde lens kullanımına ilişkin uyarı!
  Hasta taşıyan ambulans kaza yaptı!
  Fındığa ‘davullu’ koruma!
  Esmer; ‘İşçilerin kıdem tazminatı saldırı altında’
  Sav; ‘Sıvı kaybı sonucu böbrek yetmezliği oluşabilir’
  Bıçaklı kavga: 1 yaralı!
  Demir, pazarcı esnafının sıkıntılarını dile getirdi!
  Pandemi ve Ötesi başlıklı konferans düzenlendi!
  Tebessüm Derneği yardımlarını sürdürüyor!
  Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
  İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararları!
  29.06.2020 - ORADA, BİR KÖY VAR UZAKTA!
  29.06.2020 - TUİK BİZLE KAFA MI BULUYOR?
  26.06.2020 - Milli bilardocu Savaş Bulut kupa için mücadele edecek!
  1.07.2020 - Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!