Düzce'nin Açılış Sayfası
Toplam Ziyaretçi :72365330 Aktif Ziyaretçi :1500 15 Ağustos 2020 Cumartesi
[13:42] Divapan büyük sanayi kuruluşları arasında! -- [23:37] Ambulans şarampole devrildi 3'ü sağlıkçı 4 kişi yaralandı! -- [19:36] Yeni ulaşım sistemi eğitimleri devam ediyor! -- [18:06] Toplum Yararı Programı durduruldu! -- [17:43] Sağlık Ocağı için protokol imzalandı! -- [17:37] Düzce Barosu: İstanbul Sözleşmesi'nden imzanın çekilmesi söylemi bile şiddeti arttırıyor! -- [17:28] VALİLİK YENİ KARARLARI AÇIKLADI! -- [17:06] 81 ile yeni koronavirüs genelgesi: ′Mahalle Denetim Ekipleri′ oluşturulacak! -- [16:34] Fenerbahçe Beko Topuk Yaylası'nda! -- [14:52] Özlü, başarılı öğrencileri tabletle ödüllendirdi! --
Baro Başkanlarından açıklama: Bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçilsin!
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cahit Özkan tarafından Avukatlık Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin hazırlanan tasarının duyurulmasının ardından baro başkanları bir açıklama yaptı.
30.06.2020 - 17:21:50  Haberi Yazd?r
 
   Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cahit Özkan tarafından Avukatlık Kanununda değişiklik yapılmasına ilişkin hazırlanan tasarının duyurulmasının ardından baro başkanları bir açıklama yaptı. 
 
   Yapılmak istenen değişikliğin "bölme ve parçalama projesi" olarak nitelendiği açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Bugün sabah saatlerinde AKP Genel Başkan Yardımcısı Cahit Özkan tarafından Av. K. Da değişiklik yapılmasına dair hazırlanan tasarı nihayet kamuoyuna açıklanmıştır.
 
   Öncelikle belirtmek isteriz ki, açıklama esnasında dile getirilenler, kamuoyunu aldatmaya yönelik ve tümüyle hilafı hakikat bilgilerdir. Bu da göstermektedir ki, bu taslağı hazırlayanlar, ne barolar, ne avukatlar, ne stajyer avukatlar, ne de baroların seçim sistemi, hatta ne de temsilde adalet konusunda hiçbir fikre sahip değildirler.
 
   Baroların Avukatlık Staj Eğitimi veremediğini bir gerekçe olarak ortaya koyan Sayın Özkan bu eleştiriyi dile getirebilmek için önce dönüp stajyer avukat sayısının çokluğu nedeniyle artık stajyer avukat gönderilmemesini isteyen adliyelere bakmalıdır.
 
   Bugün neredeyse tüm barolarımızda avukat mevcudunun %12 si düzeyine ulaşmış olan stajyer avukat sayısındaki artış barolarımızın değil mantar gibi çoğaltılan ve hala çoğalmaya devam eden hukuk fakültelerine bakmayı denesinler.
 
   Bu zor koşullar altında bile neredeyse 10 hukuk fakültesi toplamında stajyer avukat barındıran barolarımız, hiçbir fakültede olmadığı biçimde 30 – 40 kişilik gruplarda aktif eğitim yöntemleriyle eğitimlerini sürdürmektedirler. Üstelik bu eğitimleri başka herhangi bir kaynağa sahip olmaksızın meslektaşlarımızdan tahsil edilen aidatlarla gerçekleştirmektedirler.
 
   Hele kamuoyunu günlerce “barolar siyaset yapıyor” söylemleriyle meşgul ettikten sonra ortaya konan çoklu baro senaryosu, asıl baroları siyaseten bölme, ayrıştırma amacını ortaya koymaktadır. Ve baroların siyasallaşması ya da daha doğru bir deyişle yandaşlaşmasının asıl şimdi önü açılmaktadır.
 
   Üstelik 5.000 sayısının nereden icat edildiği, hangi aklı evvelin bu sayıyı bulduğu, neden ve hangi saiklerle 2.000 avukata ayrı baro kurma hakkı verildiği ise hiçbir biçimde ortaya konulmamaktadır.
 
   Üstelik Sayın Özkan, 80 baro ve TBB’nin iki ayrı açıklamasına ve baro başkanlarının çoklu baroya karşı Ankara’ya yürümüş olduğunu bilmesine, hatta baro başkanları tarafından mecliste bu durum kendisine açıkça bildirilmesine rağmen, yapmış olduğu açıklamasında bu değişikliğin, baroların ve hukukçuların desteğini aldığını hiç haya etmeden ortaya koymaktan da çekinmemiştir.
 
   Üstelik anlaşılan odur ki, taslağı hazırlayanlar teknik hukuk bilgisinden de yoksun olmalılar ki: Kanun hükümleri uyarınca seçilmiş baro başkanlarının henüz dolmamış görev sürelerini de bir madde ile yarıya indirivermişlerdir.
 
   Temsilde adalet için ortaya konan düşünceler ise tümden kabul edilemezdir. Bu taslak kanunlaşırsa 44 üyesi olan bir baromuz ile 4.958 üyesi olan başka bir baromuzun TBB de temsilinde 4’er delegeye sahip olacaklardır. Bunun Demokrasi, bunun temsilde adalet getireceğini de ballandıra ballandıra anlatmaktan imtina etmedi.
 
   Hele ayrı bir organ olarak seçilen Baro Başkanının istifası üzerine Yönetim Kurulunun içinden bir üye seçmesi uygulamasının ise başka herhangi bir kurumda örneği yoktur ve olamaz da.
 
   Açıklanan teklifin içerisinde yer alan bazı havuç niteliğinde uygulamalar ise yine teklifi hazırlayanların gerçeklerden ne kadar kopuk olduklarının bir başka kanıtıdır. Genç avukatlar için ortaya konan aidat indirimi bugün bir sorun olmaktan çoktan çıkmış ve barolarımızca genel kurul kararlarıyla aidat indirimlerini çoktan gerçekleştirmişlerdir. Hem de yalnızca genç avukatlarla sınırlı olarak değil, aynı zamanda özel ihtiyaç sahibi olan meslektaşlar açısından da uygulanmaktadır.
 
   Bu öneri çok uzun zamandır özellikle genç meslektaşlarımızı ilgilendiren CMK görevlendirmelerinde ücretlerin avukatlık asgari ücret seviyesine çekilmesi taleplerimizle ilgili hiçbir şey yapılmamasına rağmen bir yandan teklifi hazırlayanlar açısından gerçeklerin ne kadar saptırıldığının ve ciddiyetten uzak olduğunun da göstergesidir.
 
   Biz aşağıda imzası olan baro başkanları, öncelikle milletvekillerine bu teklife imza atmamaları, siyasi iktidara bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçmesini, demokratik kamuoyuna halkın sesinin kısılmasına yol açacak bu projeye karşı çıkarak, barolarına sahip çıkmaları için bir kez daha çağrıda bulunuyoruz"
Peki, Senin Yorumun?
şükrü toros  /  1.07.2020 - 19:57:58
 avukatlar cüppelerine şimdiden ilik açıp düğme diksinler, ilerde lazım olacak durum onu gösteriyor.
  Fatih Melih Maradit
Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, son
 
  Ayşegül Şenol Can
KAHVALTI HABERLERİ
 
  Ulviye Dikmen
BÜTÜN DERTLERİ TOKLARIN VİCDANINA YÜKLEM
 
  Telat Çelik
DÜZCE VALİLİĞİ
 
  Peri Meram Arbak
DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
 
  Hümeyra Yılmaz
DÜZCE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU
 
  Cemil Acar
SEZEN AKSU
 
  Nuri Çetin /Anılar ve Düzce
VARAN 3
 
  Tarık Şahin
Virüsler davranışlarımızı kontrol edebil
 
  Aysel Dural
Galatasaray’ın renkleri neden sarı kırmı
 
  Erdal Pişken
KENDİN ÇAL KENDİN OYNA
 
  Özkan GÖZÜTOK
Haydi Akçakoca’ya
 
  Caner Besler
Başarı Basamakları
 
  Çöp Adam Hüsnü
Sizi rahatsız etmeye geldim!
 

  Serbay interactive
Düzce Reklam Ajansı
Düzce Web Tasarım Emlak8
© 2009 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 F Sönmez
 ''Yiğidi öldür ama hakkını yeme'' diye bir halk deyimi vardır. Faruk Bey geçmiş dönemin yanlışlarına vurduğu neşterle herkesi şaşırtmıştır.Parkları bu şekilde cesurca temizleyeceğini beklemiyorduk.Kaç nesildir öylece duran Konuralp tarihini gün yüzüne çıkarmak az iş değil.Asar suyu ile ilgili çalışma yaptıklarını biliyorum.Gördüğüm kadarıyla sizin kapı ihalesi hikayeniz de olmuyor.Peki bunlar yeterli mi? elbette değil. Ancak aynı partinin belediyede geçmiş üç dönemiyle kıyasladığımızda çok önemli bir farklılık var.Efendim vali konağı niye yıkılmış. Yunus Emre ''Bir bağ ki viran ola.İçi dikenle dola.Ayıklamak neylesin.Od ile yakmayınca. demiş.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 F Sönmez
 Çok kibar, naif dediğimiz bazı insanların alkol aldığında nasıl saldırgan ve bambaşka insan haline geldiklerini görmüşüzdür.Belki gerçek kişilikleri bu. Aynı şeyleri sosyal medyada da görmeye başladık. Maalesef bu sokakta,evde olduğu gibi basında da oluyor.Bir kere bu iklimi değiştiremezsek insanlık ölecek. Birsen Ocaklı ve diğerleri bizim insanlığa tutunduğumuz kollarımız.Sizin, İlknur Arslanoğlu'nun Birsen Ocaklı gibi nasıl insanlığa adanmış bir fedakarlıkla çalıştığınızı da biliyoruz.Böyle insanlar aynı zamanda insanlığın deniz feneridir. Buralardan kuvvet alarak geleceğe umutla bakıyoruz.Kaleminize sağlık uyarıcı ve öğretici olmuş.
  " Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!! " Yazısına...
 Ayşegül Şenol Can
 Merhaba fatih bey parkların satılmasına ilişkin davayı peyzaj mimarları odası genel başkanlığı açti ve kazandı kendilerine ve değerli avukatları Av.Emre Baturay Altınok'a teşekkür ederiz.
  " Düzce dahil tüm illerde koronavirüs denetimi yapılacak! " Haberine...
 Şebnem Ertan
 Çok geç kalındı.Ben fahri polis memuru olsam takmayanların fotoğrafini çeker cezayı basardım.Düzcede nerdeyse %90 oranında maskeyi çenesinde vede dirseğinde tutan çok kişi var.Uyarincada dövecekler gibi hakaretleri var.
  " DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ " Yazısına...
 Sevda bilal
 Ne tuhaf bir milletiz onca köpek tecavüzcüleri ortalıkta dolaşırken !!kendini toplumun ezilen kesimine adamış bir bilim kadınıyla uğraşmak ancak bu çarpık ülkede görülür !
  " DÜZCE KASRI NEDEN YENİDEN İNŞA EDİLECEK? " Haberine...
 Murat
 Düzce ilinin ilk valisi sanki çok onemliymiş gibi,daha enkazlardan dumanlar tüterken hiç sıkılmadan kendisine kaçak olarak bu saray yavrusunu yaptırmıştı.düzceli yıkımların altında geleceğini ararken bu nasıl bir gafletti olacak gibi değil.neticede yapı kaçak olduğundan ona da kısmet olmadı. Sanki uğursuzluk bundan sonra da devam etti ve kim çalıştırmaya kalktıysa başarılı olamadı, Sanki garip gurebanın ahı vardı.şimdi yıkılıp yeniden yapılacakmış hayırlısı olsun.
  " Jandarmadan uyuşturucu operasyonu! " Haberine...
 Uzun
 Peki bu kadar uyuşturucu yakalanıp nasıl serbest kalabiliyor anlamak mümkün değil..
  " İçinden Düzce Geçen Kitaplar " Yazısına...
 Sefer özbasan
 Ben de eski yaşadığım düzce yi hayal ediyorum korunmalıydı çünki yalanmışlar yenilenme ile
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 Dilek Şengül
 Yıllardır müşteri bekleyen esnaf şükür belediye geldi artık bu pasaj canlanır derkeeeeeen. Şok şok şok üst katla alt kattan bagımsız bir hale getiren
  " Mevkiimiz kalıcı sorunlar güncellemenin de güncellemesi " Yazısına...
 İlhami Han
 Söylediklerine katılmamak mümkün değil... var bir aymazlık ve maalesef devam ediyor düzelir mi? Emin değilim
Yedigöller'de Göktaşı Yağmuru etkinliği düzenlendi! Yedigöller'de Göktaşı Yağmuru etkinliği düzenlendi!
  Hobi olarak başladığı kaz yetiştiriciliği gelir kapısı oldu!
  Belediyeden sivrisinek operasyonu!
  1 kişi hayatını kaybetti!
  Bu çay ocağında kitap okuyana çay bedava!
  Özlü'nün acı günü!
  Üç plaja mavi bayrak çekildi!
  Anadolu Otoyolu'ndaki zincirleme trafik kazasında 3 kişi yaralandı!
  Silahlı kavgada biri kadın iki kişi yaralandı!
  Anadolu Otoyolu'nda hafif ticari araç devrildi: 3 yaralı!
  Şahin; ‘Fındık hasat dönemi üreticilerimize hayırlı olsun’
  DÜ Hürkuş Roket Takımından büyük başarı!
  Fındığın hasat dönemi başladı!
  Özlü ve Keskin’den Gönül Asuk’a tebrik!
  Kent ormanında yangın!
  Yeni ulaşım sisteminde şoförlerin eğitimi başladı!
  Er’den Mustafa Kemal Ortaokulu açıklaması!
  Dernek toplantıları bakanlığın iznine bağlandı!
  Tebessüm Derneği’nden Aydın’a ziyaret!
  İçme suyunda yaşanan kesinti ve basınç sorunu çözüme kavuştu!
  İYİ Parti’den Düzce Kasrı raporu ile ilgili açıklama!
  11.08.2020 - DR. BİRSEN OCAKLI VE TOPLU HİSTERİ
  11.08.2020 - Biz Düzceliler; önce “yapılmasaydı”, sonra da “yıkılmasaydı” deriz!!!